Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Szabla napisał:

Hmm. Kaczynski, to nazista? I to jaki straszny nazista. ;)

Chyba lorak jednak nie masz racji. Cechą nazizmu jest dominacja białej rasy. To biali są super (więc Żydzi pod to nie podlegają, z reszta są winni wszystkiemu zlu). Mniejszości ogólnie są zle (seksualne jak homo, polityczne jak komuchy czy demokraci, uposledzeni umyslowo itp). Chyba, ze tym wrogiem o którym piszesz jest KAŻDY inny  oprocz aryjczyka zwolennika supremacji białej rasy i pogromów innych mniejszosci, to zgoda

tak, jedną z cech nazizmu jest rasizm, ale nie ma już takiego znaczenia wobec kogo. na przykład jeśli jakiś Hans wymyśliłby sobie, że żydzi to jednak aryjscy bracia, a wszystkie pozostałe poglądy pozostawił takimi samymi, to nadal byłby nazistą, mimo braku tego antysemickiego elementu. natomiast gdyby całkiem wyrzucić rasizm, jak choćby w przypadku tego Kaczyńskiego, to wtedy już mamy zgoła inny światopogląd, który jest pozbawiony jednej z kluczowych cech nazizmu, a więc i za taki uznany być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele mądrych i uczonych definicji przytoczyliście. Poważnie piszę. Bez ironii. Mnie do filozofa daleko, ale chciałbym zwrócić uwagę że określenie nazista ( czasem używane na przemian z faszystą) podlegało i podlega  ostatnimi czasy sporemu procesowi inflacji. Nazistą nazywa się każdego kogo akurat nie lubi się. To żadna definicja, jedynie luźne spostrzeżenie. Rosjanie nazywają tak Ukraińców, Ukraińcy Rosjan, niektóre środowiska lewicowe nazywają tak uczestników Marszu Niepodległości, foliarze nazywali tak szczepanów chcących poszczepić obowiązkowo wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka, zwolennicy wolnej Palestyny tak określają nieproszonych gości z Izraela, fanki Marty L były określane jako feminazistki itd. 

Konkluzja. Definicja nazimu może robić się coraz bardziej płynna i coraz trudniej będzie ją jednoznacznie usystematyzować. Także Wam, co widać po barwnej i ożywionej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, starYfaN napisał:

Nie wikipedia, a słownik wyrazów bliskoznacznych/synonimów.

A co to ma wspólnego z tym ,że wg Ceibie słowo nazizm zostało użyte przez Francuzów w 1900 roku Czy możesz choć raz odpowiedx na temat.

Poprosiłem Ciebie o dowód ,że w 1900 roku Francuzi użyli słowa nazizm. Więc jeszcze raz , Poprisze o dowód na to

Bo chyba nie chcesz robić takiej bzdury ,że skoro w 1898 roku ktoś uzył słowa narodowy socjalizm a w 2022 narodowy socjalizm jest synonimem słowa nazizm to tak naprawdę on uzył słowa nazizm? Chyba nie chcesz robić takiego gwałtu na logice

Więc poproszę jeszcze raz dowód na to ,że w 1898 Franxuzi pisali o naziźmie

15 godzin temu, DRK napisał:

Konkluzja. Definicja nazimu może robić się coraz bardziej płynna i coraz trudniej będzie ją jednoznacznie usystematyzować. Także Wam, co widać po barwnej i ożywionej dyskusji.

Definicja nazizmu jest stała. Problem jest taki ,że bardzo wielu ludzi szafuje tym określeniem bo jest ono mono pejoratywne i nawet na tym forum wielu rzuca bez zastanowienia się co ono oznacza. To ,że ludzie nie rozumieją jakiegoś słowa nie oznacza ,że jego definicja staje się płynna. Co najwyżej ,że ludzie sa leniwi i nie chce im się sprawdzać co tak naprawdę się kryje za tym słowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ely3 napisał:

Definicja nazizmu jest stała. Problem jest taki ,że bardzo wielu ludzi szafuje tym określeniem bo jest ono mono pejoratywne i nawet na tym forum wielu rzuca bez zastanowienia się co ono oznacza. To ,że ludzie nie rozumieją jakiegoś słowa nie oznacza ,że jego definicja staje się płynna. Co najwyżej ,że ludzie sa leniwi i nie chce im się sprawdzać co tak naprawdę się kryje za tym słowem

W sumie to się z Tobą zgadzam. Jeden szkopuł. Piszesz jak powinno być w idealnym świecie gdzie wszystko powinno być jednoznacznie, jasne i klarowne a najlepiej jeszcze sprawiedliwe. Obawiam się że tak nie jest. Wystarczy czasem spojrzeć np na anglojezyczne paski w różnych CNNach, albo nagłówki w portalach opisujące MN. A tam drukowanymi literami ,,NAZI MARCH IN WARSAW". Później wychodzi taki Obama i mówi o polskich obozach śmierci, później są sondaże ankiety w amerykańskich kampusach uniwersyteckich ,,kim byli lub kto to naziści" i coraz mniej trafnych odpowiedzi.

A co do istoty stałości definicji to skoro okazuje się że można dyskutować co to rodzina tudzież jaka jest liczba płci to i definicję nazizmu niektórzy będą naciągnąć i rozszerzać. Niestety obawiam się że ze szkodą dla Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

A co to ma wspólnego z tym ,że wg Ceibie słowo nazizm zostało użyte przez Francuzów w 1900 roku Czy możesz choć raz odpowiedx na temat.

Poprosiłem Ciebie o dowód ,że w 1900 roku Francuzi użyli słowa nazizm. Więc jeszcze raz , Poprisze o dowód na to

Bo chyba nie chcesz robić takiej bzdury ,że skoro w 1898 roku ktoś uzył słowa narodowy socjalizm a w 2022 narodowy socjalizm jest synonimem słowa nazizm to tak naprawdę on uzył słowa nazizm? Chyba nie chcesz robić takiego gwałtu na logice

Więc poproszę jeszcze raz dowód na to ,że w 1898 Franxuzi pisali o naziźmie

Definicja nazizmu jest stała. Problem jest taki ,że bardzo wielu ludzi szafuje tym określeniem bo jest ono mono pejoratywne i nawet na tym forum wielu rzuca bez zastanowienia się co ono oznacza. To ,że ludzie nie rozumieją jakiegoś słowa nie oznacza ,że jego definicja staje się płynna. Co najwyżej ,że ludzie sa leniwi i nie chce im się sprawdzać co tak naprawdę się kryje za tym słowem

Odpowiedz na pytanie czym nazizm różni się od narodowego socjalizmu, a dostaniesz odpowiedź. Masz bardzo agresywny styl pisania jak na moda.

Skoro oczekujesz odpowiedzi, warto byłoby chociaż raz odpowiedzieć na pytanie. Nazizm zawsze był synonimem narodowego socjalizmu. Odpowiedz na postawione pytanie, a dostaniesz z mojej strony, odpowiedź na Twoje :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, starYfaN napisał:

Masz bardzo agresywny styl pisania jak na moda.

Przecież ja ciebie tylko proszę byś udowodnił swoje własne słowa? To dla Ciebie jest agresja. Ja nie prosze  o wywody tylko podaj cytat gdzie pisan o nazimie przed 1900 roku. Powtarzam o naziżmie. Możesz udowodnić swoje własne twierdzenie czy nie?

 

32 minuty temu, starYfaN napisał:

Nazizm zawsze był synonimem narodowego socjalizmu

Po 1  - Nazizm ewoluował z narodowego socjalizmu. Hitler stworzył synergię różnych nurtów  i wyszedł z tego nazizm. Nazizm skanibalizował Narodowy socjalizm . To określenie przestało istnieć jako osobny byt

Po 2 - Nazizm powstał w latach 20 tych. Wyjaśnij mi więc jaka logika stoi za tym ,że wg Ciebie Francui już ok 1900 roku pisali o naziżmie który powstał 25 lat później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, starYfaN napisał:

 

248_7.jpg&f=1&nofb=1&ipt=1dc6306d4c51fe5

Możesz, pod tym podpisać  - pilotka, lub barani kożuch.

Idąc Twoim tokiem myślenia, barani kożuch wymyślili piloci RAFu.

 

To na pewno nie jest pilotka(flying jacket) tylko bomberka (bomber jacket) model wzorowany na typie B-3, ani nie kożuch tylko shearling.,Na dodatek nie wymyślili tego typu odzieży piloci RAFu ,tylko opracowali inżynierowie z US Army Aviation Clothing Board w 1917 roku  na potrzeby amerykańskich pilotów., Podobnie jest nazizmem i antysemityzmem ,ale  szkoda czasu na przekonywanie kogoś kto ma podejście do tematu typu :" gówno wiem, ale powiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DRK napisał:

,NAZI MARCH IN WARSAW".

No tu akurat miej pretensje do organizatorów bo oni nigdy nie umieli wyrugować marginalnych grup nazistowskich . Więc do mediów przebijał się obraz ,że marsz jest nazistowski bo ktoś wyłapał takie elementy. Powiedz mi kto wpadł na tak głupi pomysł jak zaproszenie Węgrów , którzy celebrują Waffen SS na polski Marsz Neipodległości? To ,że ludzie znowu mają tendencje do uogólniania to potem rzucane jest hasło nazi marsz. Ale niestety to wina organizatorów , którzy chyba nie rozumieja jak działa dzisiejszy przekaz medialny albo z różnych względów nie potrafią wyrzucić takich marginalnych organizacji z marszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ely3 napisał:

Po 1  - Nazizm ewoluował z narodowego socjalizmu. Hitler stworzył synergię różnych nurtów  i wyszedł z tego nazizm. 

Ale czym różni się nazizm od narodowego socjalizmu :) 

ad. No właśnie nie. Gdyby Antoine-Amédée-Marie-Vincent Manca-Amat de Vallombrosa żył w niemczech byłby lepszym nazistą/faszystą niż adolf. Chłopcy z DAP (późniejsze nsdap) w 1919 przejęli w całości postulaty narodowego socjalizmu (czyt. filozofię paru francuskich i włoskich świrów), jednocześnie zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy ideologii (nie tylko w niemczech) zaczęli nazywać ich nazistami. Nazizm powstał jako nazwa wyznawców ideologii narodowego socjalizmu, stając się jego synonimem (masz to w tekście powyżej).

Hitler nie stworzył nazizmu, bo tak nazywano zwolenników ideologii narodowego socjalizmu dekady wcześniej. A ponieważ był największym fixem tego nurtu, zwyczajowo przypisuje się mu zasługi w tym przedmiocie. 

Tak więc jeszcze raz, etymologicznie, nazista, to zwolennik ideologii narodowego socjalizmu. Hitler i niemcy robią tu za frontmana.

Możesz mieć własne zdanie na ten temat, ale jako twórca ideologii, adolf, ma marne zasługi.

21 godzin temu, mayor napisał:

To na pewno nie jest pilotka(flying jacket) tylko bomberka (bomber jacket) model wzorowany na typie B-3, ani nie kożuch tylko shearling.,Na dodatek nie wymyślili tego typu odzieży piloci RAFu ,tylko opracowali inżynierowie z US Army Aviation Clothing Board w 1917 roku  na potrzeby amerykańskich pilotów., Podobnie jest nazizmem i antysemityzmem ,ale  szkoda czasu na przekonywanie kogoś kto ma podejście do tematu typu :" gówno wiem, ale powiem"

https://poezja.org/wz/a/Hiperbola/

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Hitler nie stworzył nazizmu, bo tak nazywano zwolenników ideologii narodowego socjalizmu dekady wcześniej.

Proszę Cię kolejny raz o dowód ,że nazistami nazywano zwolenników narodowego socjalzimuy przed 1920.. Czy to takie trudne? Bo ciągle o tym piszesz i jeszcze ani jednego dowodu na to nie pokazałeś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Proszę Cię kolejny raz o dowód ,że nazistami nazywano zwolenników narodowego socjalzimuy przed 1920.. Czy to takie trudne? Bo ciągle o tym piszesz i jeszcze ani jednego dowodu na to nie pokazałeś

 

Masz dowód w tekście, cytatach i biografii :)

Odpowiedz więc na pytanie, czym nazizm różni się od narodowego socjalizmu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał:

Odpowiedz więc na pytanie, czym nazizm różni się od narodowego socjalizmu

Czemu mam na to odpowiadać? PRzeiceż to Ty tiwerdziłeś ,ze się różnią

 

Teraz, starYfaN napisał:

Masz dowód w tekście, cytatach i biografii

W jakich konkretnie cytatach

Przecięz poza linkiem do słownika synonimów i cytatu z wikipedii nie wrzuciłeś tu jeszcze niczego

Więc może jednak podaj źródło gdzie ktoś używa słowa nazista ok 1900 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Czemu mam na to odpowiadać?

ponieważ skoro "narodowy socjalizm" oraz "nazizm" opisuja to samo, to nie ma znaczenia, iż to drugie słowo pojawiło się później. chyba że się jednak różnią, ale wtedy właśnie powinieneś ta różnicę wykazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lorak napisał:

ponieważ skoro "narodowy socjalizm" oraz "nazizm" opisuja to samo, to nie ma znaczenia, iż to drugie słowo pojawiło się później. chyba że się jednak różnią, ale wtedy właśnie powinieneś ta różnicę wykazać.

Czy w narodowym socjalizmie jawnie została określona rasa podludzi i przypisana do nich narodowość żydowska? Swoją drogą różnice są wskazane w linkach wrzucanych przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ptak napisał:

A co te wasze pierdoły mają wspólnego z Ukrainą? 

https://chomikuj.pl/Nimki/Muzyka/Honor/Przetrwa*c4*87+by+zwyci*c4*99*c5*bcy*c4*87+vol.1/01.+HONOR+-+Narodowy+Socjalizm,119331090.mp3(audio)

W ramach poprawy humoru na koniec roku.

 

W sumie już wczoraj miałem prosić @ely3 o wydzielenie tego wątku z tematu o Ukrainie. Mimo że temat zaczął się od tego że Żełenski nie może być nazista bo jest pochodzenia żydowskiego.

48 minut temu, lorak napisał:

ponieważ skoro "narodowy socjalizm" oraz "nazizm" opisuja to samo, to nie ma znaczenia, iż to drugie słowo pojawiło się później. chyba że się jednak różnią, ale wtedy właśnie powinieneś ta różnicę wykazać.

Wydaje mi się że problem w tej dyskusji że ciężko wam spróbować zrozumieć  to co pisze ( i myślę to co piszę ely3 ale nie będę się za niego wypowiadał) . 

problem jest dwóch aspektach.

1) Nazizm powstał w 1920 z dosyć jasno określonymi założeniami miedzy innymi z określeniem żydów pod rasą. Ja przyjmuje że twórcy widzieli co chcą i skoro jawnie wpisali antysemityzm to jest on tam niezbędny. Natomiast Wy arbitralnie i troszkę na siłę próbujecie zmienić i poprawić Twórców nazizmu decydując co można z niego usunąć lub zmienić aby to wg Was dalej był nazim tylko po wyrzuceniu cech które nie pasowały do narodowego socjalizmu. 

2) Cały czas próbując wmówić że narodowy socjalizm = nazizm nie odnosicie się do tego co pisałem Ja czy Ely. nazizm jest bardzo mocno oparty o narodowy socjalizm (być może nawet na tyle że moglibyśmy w dyskusji zgodzić się że każdy nazista jest narodowym socjalista) ale dodaje, rozwija elementy powodujące że nie ma tam znaku równości. Nie każdy narodowy socjalista jest nazista.  Przez analogie to jak buty i glany. Glany są butami co oczywiste i mogą być tak nazywane ale nie każde buty są glanami.  

Faszyzm czy narodowy socjalizm są pewnymi większymi tworami niż nazizm. Oczywiście że każdy podobny twór zmienia się z czasem i dla mnie otwarte jest pytania kto ma prawo zmieniać założenia. Twórcy? Kontynuatorzy myśli twórców? Nie wiem. Tu jest pewne pole do dyskusji czy obecna definicja nazizmu powinna być różna od tej z 1920 czy lat późniejszych. Bo sam nazizm w zależności od sytuacji też się zmieniał i w 1941 (io le pamiętam był już odleglejszy od narodowego socjalizmu niż wcześniej) znaczył coś innego niż 1920. Ale też lubię pojęcie neo-nazizm gdzie spokojnie można wrzucić obecne powszechne przekonania o nazizmie o definicje nazizmu zostawić tej która była określona w latach 1920-1945(oczywiście w uproszczeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ely3 napisał:

Czemu mam na to odpowiadać? PRzeiceż to Ty tiwerdziłeś ,ze się różnią

Zeszliśmy już na ten poziom żenady?

4 godziny temu, Gregorius napisał:

 

1) Nazizm powstał w 1920 z dosyć jasno określonymi założeniami miedzy innymi z określeniem żydów pod rasą. Ja przyjmuje że twórcy widzieli co chcą i skoro jawnie wpisali antysemityzm to jest on tam niezbędny. Natomiast Wy arbitralnie i troszkę na siłę próbujecie zmienić i poprawić Twórców nazizmu decydując co można z niego usunąć lub zmienić aby to wg Was dalej był nazim tylko po wyrzuceniu cech które nie pasowały do narodowego socjalizmu. 

2) Cały czas próbując wmówić że narodowy socjalizm = nazizm nie odnosicie się do tego co pisałem Ja czy Ely. nazizm jest bardzo mocno oparty o narodowy socjalizm (być może nawet na tyle że moglibyśmy w dyskusji zgodzić się że każdy nazista jest narodowym socjalista) ale dodaje, rozwija elementy powodujące że nie ma tam znaku równości. Nie każdy narodowy socjalista jest nazista.  Przez analogie to jak buty i glany. Glany są butami co oczywiste i mogą być tak nazywane ale nie każde buty są glanami. 

Skoro nazizm jest "bardzo mocno, oparty o narodowy socjalizm", to musi mieć różnice.

Konkretnie jakie?

Jakie elementy rozwinął nazizm? względem ideologii którą podałem? 

Nazizm:

-

-

-

Narodowy socjalizm:

-

-

-

Dość proste. Można przytoczyć PAN.

4 godziny temu, Gregorius napisał:

Czy w narodowym socjalizmie jawnie została określona rasa podludzi i przypisana do nich narodowość żydowska? Swoją drogą różnice są wskazane w linkach wrzucanych przeze mnie.

Oczywiście. Nie tylko żydowska, wraz z całą masą autochtonów amerykańskich. Po co podaję źródła, skoro nie masz ochoty czytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ely3 napisał:

No tu akurat miej pretensje do organizatorów bo oni nigdy nie umieli wyrugować marginalnych grup nazistowskich . Więc do mediów przebijał się obraz ,że marsz jest nazistowski bo ktoś wyłapał takie elementy. Powiedz mi kto wpadł na tak głupi pomysł jak zaproszenie Węgrów , którzy celebrują Waffen SS na polski Marsz Neipodległości? To ,że ludzie znowu mają tendencje do uogólniania to potem rzucane jest hasło nazi marsz. Ale niestety to wina organizatorów , którzy chyba nie rozumieja jak działa dzisiejszy przekaz medialny albo z różnych względów nie potrafią wyrzucić takich marginalnych organizacji z marszu

Sądzę że nieco zbyt łatwo przyznajesz prawo przypinania łatki nazisty kilkudziesięciu tysięcom ludzi przez nieprzychylne im media. 

Dlaczego? Pozwól że wezmę za szablon Twój wpis nieco go modyfikując:

,, No to akurat miejmy pretensje do Ukraińców, bo oni nigdy nie umieli wyrugować marginalnych grup nazistowskich. Więc do mediów przebijał się obraz, że Ukraina jest państwem nazistowskim, bo ktoś wyłapał takie elementy. Powiedz mi kto wpadł na tak głupi pomysł jak marsze we Lwowie celebrujace waffen SS Hałyczynę, obnoszenie się z czarno czerwonymi flagami po Kijowie i najdurniejsze że wszystkiego śpiewanie w gmachu parlamentu o baćko Banderze, a na koniec wrzucanie tego do sieci. Później ludzie mają tendencje do uogólniania i rzucane jest hasło potrzebie denazyfikacji Ukrainy. Ale niestety to wina władz, które nie rozumieją jak działa przekaz medialny albo z różnych względów nie potrafią wyrzucić takich marginalnych organizacji z kraju". 

Ja takiego przekazu putinowskiej propagandy wobec Ukrainy nie kupuję. Myślę że Ty też nie. Ale to samo dotyczy nieprzychylnej propagandy wobec MN, którą wydajesz się poniekąd rozumieć i pretensje radzisz kierować do organizatorów. Trochę sobie przeczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gregorius napisał:

W sumie już wczoraj miałem prosić @ely3 o wydzielenie tego wątku z tematu o Ukrainie.

 

Tak po prawdzie to to nie jest temat o Ukrainie a został przez Ukrainę zawłaszczony zamiast zostać wydzielony jako nowy (zamiast tego na nowo został założony o wydarzeniach na świecie). Dziwnie się otwiera pierwszą stronę a tam kilkanaście stron o murzynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Pepis21 napisał:

Tak po prawdzie to to nie jest temat o Ukrainie a został przez Ukrainę zawłaszczony zamiast zostać wydzielony jako nowy (zamiast tego na nowo został założony o wydarzeniach na świecie). Dziwnie się otwiera pierwszą stronę a tam kilkanaście stron o murzynach.

hahaha i kolejny z dupy mini wątek który @RappaR rozkręcił, @RappaR dlaczego przypierdoliłeś się do tych murzynów i Żydów? 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.