Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Koelner napisał:

🤣🤣🤣

Ale co Cię śmieszy ? Amerykanie powiedzieli żeby zaczął patrzeć na sytuację realistycznie. I mają rację. Ukraina prowadzi wojnę za pieniądze zachodu, sprzętem i amunicją zachodu i przy pomocy satelit i służb wywiadowczych zachodu. Bez tego już dawno byłoby po ptakach. Zelenski powinien o tym pamiętać i nie zachwycać się frontowymi sukcesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Ale co Cię śmieszy ? Amerykanie powiedzieli żeby zaczął patrzeć na sytuację realistycznie. I mają rację. Ukraina prowadzi wojnę za pieniądze zachodu, sprzętem i amunicją zachodu i przy pomocy satelit i służb wywiadowczych zachodu. Bez tego już dawno byłoby po ptakach. Zelenski powinien o tym pamiętać i nie zachwycać się frontowymi sukcesami.

nadal nie jesteś w stanie oddzielić wypowiedzi dla plebsu a działań. politycy zachodni nawet Biden muszą patrzeć na sondaże i naprawdę nie jest łatwo przekonać amerykanina z kansas czy Miami aby wysyłać mld USA gdy w sklepach szaleje inflacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to wszystko

Zelenski idzie w zaparte, ze to nie jest ich rakieta. Pierwsze komunikaty o tym, ze to byla rosyjska rakieta i potem dopiero wyciszanie tematu. Absolutnie nie jest mu na reke to, zeby isc tak w zaparte. Nikt nie mowi o tym, ze tam byly dwa wybuchy i dwie rakiety. Brykniecie Lawrowa z G20. Koordynaty Przewodowa to Koordynaty Lwowa i Kijowa. Ukraincy wiedza jak dobrze NATO potrafi monitorowac niebo. Po co ida dalej w zaparte, ze to nie oni? Cisza z Polskiej strony wieczorem, jakby czekali na to co postanowi USA.

Nie chce za bardzo plaskoziemiowac, ale co jesli to faktycznie rosyjska rakieta, druga byla ukrainska ktora ja gonila, ale nikt w NATO i USA nie chce eskalacji przez jakas wies w Polsce, stad wygaszanie tematu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, the_secret napisał:

Mocne słowa jak na typa który się wstydził poprosić sąsiada żeby później remont zaczynał

Poprosiłem, nie odzywa się do mnie po kolejnej wymianie słów. Przecież mu samochodu nie zniszczę ani nie pobiję. Ale uwierz nie mam oporów by używać przemocy fizycznej. Nigdy nie miałem. Kwestia czasu i miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian napisał:

 

I generalnie uważam, że o ile na początku nawoływanie Zelenskiego do pomocy było ok, tak teraz - po tym jak w zasadzie dostał wszystko i mógłby zakończyć wojnę rozpoczynając rozmowy pokojowe, a zamiast tego dalej nawołuje do eskalacji konfliktu - patrzę na to z dużą ostrożnością. Zresztą nie tylko ja. Amerykanie też mu powiedzieli, żeby zszedł na ziemię. 

 

Jak według ciebie miałoby wyglądać to zakończenie wojny? Zostawiamy ruskim to co nam ukradli, nie żądamy żadnych odszkodowań za tysiące zabitych i zniszczony kraj? To może im jeszcze Charków dorzucą bo tak Putinowi zależało. Chersoń mogą sobie zostawić, niech będzie, że Rosja oddała w ramach 8gody część swojego terytorium.

1 minutę temu, julekstep napisał:

garaze

po lekcjach

widzimy sie!

Warszawa? Teraz nie mam czasu, ale na wiosnę się odezwę. No chyba, że przyjedziesz do mnie, obok jest sporo garaży, ogródki działkowe. Słowem idealne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy ten niepasujący do tematu wątek.

p.s. żeby nie było. Nie brzydzę się przemocą fizyczną ale nie proponuje tutaj nikomu udziału w wymianie argumentów pozamerytorycznych gdzieś za garażami. 

Julek jakby co to PW, bo zwrócono mi uwagę, że zachowuje się niedpowiednio 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał:

Dziwne to wszystko

Zelenski idzie w zaparte, ze to nie jest ich rakieta. Pierwsze komunikaty o tym, ze to byla rosyjska rakieta i potem dopiero wyciszanie tematu. Absolutnie nie jest mu na reke to, zeby isc tak w zaparte. Nikt nie mowi o tym, ze tam byly dwa wybuchy i dwie rakiety. Brykniecie Lawrowa z G20. Koordynaty Przewodowa to Koordynaty Lwowa i Kijowa. Ukraincy wiedza jak dobrze NATO potrafi monitorowac niebo. Po co ida dalej w zaparte, ze to nie oni? Cisza z Polskiej strony wieczorem, jakby czekali na to co postanowi USA.

Nie chce za bardzo plaskoziemiowac, ale co jesli to faktycznie rosyjska rakieta, druga byla ukrainska ktora ja gonila, ale nikt w NATO i USA nie chce eskalacji przez jakas wies w Polsce, stad wygaszanie tematu? 

https://www.wykop.pl/wpis/68840741/dobra-wpis-bedzie-dlugi-ale-bardzo-prosze-o-przecz/

Ciekawa analiza w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, P_M napisał:

Najbardziej przekonujące są te koordynaty miast. 

Koordynaty Kijowa 50.4501° N, 30.5234°E
Koordynaty Lwowa 49.842957 ° N, 24.031111° E
 

Raczej najbardziej naciągane.

Co to znaczy te koordynaty Kijowa i Lwowa? Miasta rozciągają się na pewnym obszarze. Po prostu Przewodów leży w miarę na szerokości Kijowa i długości Lwowa(tu bardziej skrajne zachodnie obrzeża). Ale numerki można ładnie dobrać 2+2 = 4.

 

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mcreativo napisał:

Koordynaty Kijowa 50.4501° N, 30.5234°E
Koordynaty Lwowa 49.842957 ° N, 24.031111° E
 

Raczej najbardziej naciągane.

Co to znaczy te koordynaty Kijowa i Lwowa? Miasta rozciągają się na pewnym obszarze. Po prostu Przewodów leży w miarę na szerokości Kijowa i długości Lwowa(tu bardziej skrajne zachodnie obrzeża). Ale numerki można ładnie dobrać 2+2 = 4.

 

Nie dodałeś koordynatow z miejsca eksplozji Rejon ekslozji 50.4501° N 24.031111° E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P_M napisał:

Nie dodałeś koordynatow z miejsca eksplozji Rejon ekslozji 50.4501° N 24.031111° E

No następna rzecz, że właśnie jak wpisałem to w google maps to nie wychodzi Przewodów. tylko jakiś Wyżłow.

https://www.google.com/maps/place/50°27'00.4"N+24°01'52.0"E/@50.4501034,24.0289223,17z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xc524196369ae653d!8m2!3d50.4501!4d24.031111

Nie wiem czy ta rakieta tam uderzyła czy jednak gdzieś w Przewodowie.

Tak jak mówię Przewodów leży bardziej na wysokości zachodnich obrzeży Lwowa i szerokości Kijowa. A miasta to nie punkty, żeby miały jedną koordynatę.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mcreativo napisał:

No następna rzecz, że właśnie jak wpisałem to w google maps to nie wychodzi Przewodów. tylko jakiś Wyżłow.

https://www.google.com/maps/place/50°27'00.4"N+24°01'52.0"E/@50.4501034,24.0289223,17z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xc524196369ae653d!8m2!3d50.4501!4d24.031111

Nie wiem czy ta rakieta tam uderzyła czy jednak gdzieś w Przewodowie.

Tak jak mówię Przewodów leży bardziej na wysokości zachodnich obrzeży Lwowa i szerokości Kijowa. A miasta to nie punkty, żeby miały jedną koordynatę.

Z tego linka googlowskiego wychodzi, że wpisujesz koordynaty o których mówimy, ale łapie Ci inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, P_M napisał:

Z tego linka googlowskiego wychodzi, że wpisujesz koordynaty o których mówimy, ale łapie Ci inne. 

Raczej jednak to są te same tylko inna notacja.

50.4501 == 50, 27 minut. 4 sekundy

0.45 * 60' = 27 minut.

Długość też się zgadza.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.