Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Reikai napisał:

Nie no, ja się zgadzam że nikt nie wjedzie w nich dlatego, że przypadkowa rakieta spadła na Polskę.

Natomiast brak jakiejkolwiek reakcji pokaże tym zwierzętom że można przy naszej granicy walić na oślep i jeśli coś spadnie stracone przez obronę Ukrainy, to generalnie nic się nie stało i to się może powtarzać.

Rakieta niedawno spadła na Mołdawię. Nie pamietam byś wtedy rzucał hasła o odwecie. O reakcji.. Czym się róznic przypadkowe spadnięcie rakiety na Mołdawie od upadku na Polskę?

Róznica jest ,że wtedy nikt nie zginał a teraz dwie osoby ale i tak czemu wtedy to nie wywołało oburzenia?

Możliwe ,że nawet to przeoczyłeś i nie wiem czy ktos poza mną i 2-3 użytkownikami w ogóle wcześniej zanotował fakt tego uderzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ely3 napisał:

Rakieta niedawno spadła na Mołdawię. Nie pamietam byś wtedy rzucał hasła o odwecie. O reakcji.. Czym się róznic przypadkowe spadnięcie rakiety na Mołdawie od upadku na Polskę?

Róznica jest ,że wtedy nikt nie zginał a teraz dwie osoby ale i tak czemu wtedy to nie wywołało oburzenia?

Możliwe ,że nawet to przeoczyłeś i nie wiem czy ktos poza mną i 2-3 użytkownikami w ogóle wcześniej zanotował fakt tego uderzenia

Odnotowałem, ale raz że po pierwsze nikt nie zginął, to jest najważniejsze.

Ale i Mołdawia nie jest w NATO. To są dwie największe różnice.

 

I nie mówię o odwecie, ale powinna istnieć jakąś strefa buforowa na granicy z nami i Rumunia, gdzie będzie większa kontrola nieba zeby uniknąć tak sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Reikai napisał:

Bo uderzyły. Walą rakietami przy naszej granicy, w końcu coś musiało spaść.

to niech nie mówi, że były rosyjskie i szuka tym samym pretekstu do eskalacji, która w żadnym scenariuszu nie jest na rękę polsce. w sumie nie wiem co gorsze: że zwyczajnie skłamał, bo tak dąży do włączenia NATO, czy to po prostu poziom Trumpa i gada zanim pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Czyli wg Ciebie Ukraina wystrzeliła pocisk na terytorium Polski by pchnąć Zachód do wojny.?

Nic takiego nie napisałem, nie wiem skąd podobny wniosek. Nie podoba mi się jedynie i gardzę postawą Żeleńskiego, który bez weryfikacji co to za pocisk i skąd się wziął otwarcie mówi o ataku Rosjan i szczuje do wojny. Zresztą już chyba się potwierdzą, że to ukraiński pocisk obrony, więc tym bardziej niech spierdala.

19 minut temu, lorak napisał:

to niech nie mówi, że były rosyjskie i szuka tym samym pretekstu do eskalacji, która w żadnym scenariuszu nie jest na rękę polsce. w sumie nie wiem co gorsze: że zwyczajnie skłamał, bo tak dąży do włączenia NATO, czy to po prostu poziom Trumpa i gada zanim pomyśli.

o to to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam teorię o wystrzeleniu pocisku przez Ukrainę za absurdalną na wielu poziomach ale można ją obalić najprostszym argumentem, USA czyli również Polska prawdopodobnie 5 minut po zdarzeniu wiedzieli co i skąd przyleciało a pewnie też kto naciskał guzik i w którym kibelku aktualnie rezyduje - wszystko co dzieje się później to już polityka i mam nadzieje że racjonalne, przemyślane kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Nic takiego nie napisałem, nie wiem skąd podobny wniosek.

Napisałeś. Jeśli piszesz ,że cięzko wykluczyć prowokacje ze strony ukrainy. I to jeszcze piszesz prowokacja idealna to niby co sugerujesz? 

45 minut temu, lorak napisał:

to niech nie mówi, że były rosyjskie i szuka tym samym pretekstu do eskalacji, która w żadnym scenariuszu nie jest na rękę polsce. w sumie nie wiem co gorsze: że zwyczajnie skłamał, bo tak dąży do włączenia NATO, czy to po prostu poziom Trumpa i gada zanim pomyśli.

Ale przecież on dokładnie tak samo mówi od początku. Ja nie widze różnicy więc powtarzam co wg Ciebie jest niepokojące skoro on mówi to samo od dłuższego czasu

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to była ukraińska uszkodzona rakieta przeciwlotnicza to i tak ogólna odpowiedzialność spada na Rosjan. Jednak w takim przypadku Ukraińcy powinni przyjąć to też na klatę tzn. przyznać się, powiedzieć jak było faktycznie, wyrazić ubolewanie, zapłacić odszkodowanie rodzinom (,niech później egzekwują poniesione koszta od Rosji). Napewni w oczach świata lepiejby na tym wyszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Poza tym  nawet jeśli to nie była rosyjska to i tak przez rosyjską rakietę spadła na nas inna rakieta.. Niezależnie co spadło na nas pierwotną przyczyną było wystrzelenie masowo rakiet rosyjskich

I to jest clue, a tymczasem konfederosyjcy patrioci już zaczęli nagonkę na Ukraincow w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Napisałeś. Jeśli piszesz ,że cięzko wykluczyć prowokacje ze strony ukrainy. I to jeszcze piszesz prowokacja idealna to niby co sugerujesz? 

to pisałem na gorąco nie wiedząc jeszcze wszystkiego, następnie napisałem, że to pewnie fake i za to przeprosiłem, nie zmienia to faktu, że od początku zachowanie WZ jest dla mnie niezwykle żenujące, zwłaszcza, że sami podkreślaliście, że co jak co, ale oni wszystko wiedzą co się u nich dzieje i co gdzie lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

to pisałem na gorąco nie wiedząc jeszcze wszystkiego, następnie napisałem, że to pewnie fake i za to przeprosiłem, nie zmienia to faktu, że od początku zachowanie WZ jest dla mnie niezwykle żenujące, zwłaszcza, że sami podkreślaliście, że co jak co, ale oni wszystko wiedzą co się u nich dzieje i co gdzie lata

A co jest żenującego w tym co powiedział. Na czym wg Ciebie polega żenada? Że facet mówi coś co jest w interesie Ukrainy. Jego celem jest mówienie tak by wzmóc na Zachodzie większa presję na dostawy nowoczesnej broni . Choćby plot. Efekt jest taki ,ze udało mu się przekonać Niemców do dostawy IRISA. Tak samo Francuzów. Oczywiscie efekt jest taki,że Rosjanie by osiagnać swoje cele juz nie strzelają 40 rakiet tylko ok 100 bo zdają sobie sprawę ,że ponad połowa zostanie zestrzelona przez nowoczesne systemy a tych Ukraina ma na razie 3 a za chwilę bedą mieć 6 a od stycznia 2023 8-10. 

Nie widze tu niczego żenujacego

3 minuty temu, mayor napisał:

Jak by nie było to można się spodziewać, że to będzie zwrotny punkt tej wojny, który przyspieszy bieg wydarzeń 

Nie sądzę. Moim zdaniem nic to nie zmieni. Tak jak niczego nie zmieniło upadek rakiety rosyjskiej na Mołdawie. Nikt nie robi awantur o przypadkowe trafienia. . Punkt zwrotny to nastąpił 1 września kiedy Ukraina przeprowadziła pierwszą dużą ofesnywę , która wyzwoliła 40% obwodu charkowskiego z Kupiańskiem i IZiumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał:

A co jest żenującego w tym co powiedział. Na czym wg Ciebie polega żenada? Że facet mówi coś co jest w interesie Ukrainy. Jego celem jest mówienie tak by wzmóc na Zachodzie większa presję na dostawy nowoczesnej broni .

To jest moim zdaniem clue z którym się zgadzam. Nie widzę nic żenującego w wypowiedzi która ma wspomóc ratowanie jego kraju tym bardziej zaraz po tak zmasowanym ataku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

To jest moim zdaniem clue z którym się zgadzam. Nie widzę nic żenującego w wypowiedzi która ma wspomóc ratowanie jego kraju tym bardziej zaraz po tak zmasowanym ataku. 

Nikt mu niczego nie zabrania od początku wojny, mówi co chce i kiedy chce, natomiast niech nie straszy swojego największego sojusznika atakiem Rosjan skoro żadnego ataku nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ely3 napisał:

 

Nie sądzę. Moim zdaniem nic to nie zmieni. Tak jak niczego nie zmieniło upadek rakiety rosyjskiej na Mołdawie. Nikt nie robi awantur o przypadkowe trafienia. . Punkt zwrotny to nastąpił 1 września kiedy Ukraina przeprowadziła pierwszą dużą ofesnywę , która wyzwoliła 40% obwodu charkowskiego z Kupiańskiem i IZiumem.

Mołdawia to mikropaństwo poza EU i NATO dodatkowo tam rakieta tylko spadła nie powyzbijała nikogo. Mogę się mylić ,ale teraz jest dobry moment żeby Ukraińcy dostali lepsze zabawki od Wuja Sama.,Tym bardziej, że w styczniu może być problem bo McCarthy jest już nieformalnie nowym przewodniczącym Kongresu , a Kev nie kryje swojej niechęci wobec Ukrainy kilka razy powtarzał że skończy  wypisywać czeki in blanco dla Kijowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. @ely3, @Gregorius zgadzam się z wami.

Ponadto Żeleński ma też jak najbardziej rację, że to jest eskalacja ze strony Rosji.

Jeśli to był największy atak rakietowy w którym oni bombardują masowo obwody sąsiadujące z krajem Nato. to jak to nie nazwać eskalacją.

Bombardowanie zachodniej Ukrainy jak widać, jest bezpośrednim zagrożeniem dla Polski. I  powinna być stanowcza reakcje na Rosję, żeby tego zaprzestała.

 

4 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Nikt mu niczego nie zabrania od początku wojny, mówi co chce i kiedy chce, natomiast niech nie straszy swojego największego sojusznika atakiem Rosjan skoro żadnego ataku nie było.

Jak k... nie było ataku? 

Czy według Ciebie ostrzelanie zachodniej Ukrainy blisko granicy z Nato jest normalną sytuacją? I mamy nic sobie z tego nie robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mayor napisał:

Mołdawia to mikropaństwo poza EU i NATO dodatkowo tam rakieta tylko spadła nie powyzbijała nikogo. Mogę się mylić ,ale teraz jest dobry moment żeby Ukraińcy dostali lepsze zabawki od Wuja Sama.,Tym bardziej, że w styczniu może być problem bo McCarthy jest już nieformalnie nowym przewodniczącym Kongresu , a Kev nie kryje swojej niechęci wobec Ukrainy kilka razy powtarzał że skończy  wypisywać czeki in blanco dla Kijowa

Nie sądzę bo pewne rzeczy jak drony są sukcesywnie odmawiane. Tak samo rakiety o zasięgu większym niż 70 km. Rosjanie moga ewentualnie jeszcze mocniej unikać rejonów przygranicznych bo zdają sobie sprawe z napiętej sytuacji 

USA zdaje sobie sprawę ,ze jeśli dadza naprawdę poteżną broń to Rosjane zaczną atakować hipersonicznymi i będzie armageddon po obu stronach . Odkąd weszły IRISY to Rosjanie musza wystrzeliwać 2-3 razy więcej rakiet by osiagnąć swój cel. Efekt jest taki ,że wciąż trafia ok 20-30 pocisków tylko Rosjanie się jeszcze szybciej wystrzelają ze swoich zapasów. Z drugeij strony widać ,że niemieckie IRISY robią różnice. JAk tych systemów będzie więcej a jak wspomniałem juz na początku grudnia będzie 6 zamaist obecnych dwóch to Rosjanie by trafić cokolwiek będą musieli wystrzelic150-200 rakie bo przy ich zapasach oznacza koniec ostrzału w połowie stycznia. No i przy takiej ilości nieuniknione są pomyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mcreativo napisał:

Czy według Ciebie ostrzelanie zachodniej Ukrainy blisko granicy z Nato jest normalną sytuacją? I mamy nic sobie z tego nie robić?

nie jest, ale nie ma żadnych dowodów, że rosyjskie rakiety miały docelowo spaść na nasze terytorium, jedyne co wiemy, że były to szczątki rakiety zdjętej przez obronę Ukrainy, to jest szerzenie paniki bez weryfikacji lub po prostu celowe sianie zamętu dla osiągnięcia własnych celów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie jest, ale nie ma żadnych dowodów, że rosyjskie rakiety miały docelowo spaść na nasze terytorium, jedyne co wiemy, że były to szczątki rakiety zdjętej przez obronę Ukrainy, to jest szerzenie paniki bez weryfikacji lub po prostu celowe sianie zamętu dla osiągnięcia własnych celów

Panikę to szerzy co najwyżej konfederacja, żeby to była ukraińska prowokacja. Bo rząd zachowuję się rozsądnie i rozważnie podchodzi do sytuacji. 

To, że rakiety nie spadły celowo na terytorium to nie znaczy, że nie ma zagrożenia gdy oni bombardują zachodnią Ukrainę. Jak mają się czuć ludzie przy granicy z Ukrainą? W ciągłym strachu?

Dyplomatyczna reakcja Polski powinna być stanowcza. Artykuł 4 jak najbardziej, bo Polska może czuć się zagrożona gdy Rosja bombarduję zachodnią Ukrainę. Artykuł 5 nie bo to nie było celowe działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.