Skocz do zawartości
lorak

wojna na ukrainie

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

najzabawniejsze ze te referenda ruscy teoretycznie moga wygrac bez falszerstw haha , przeciez tam zdecydowana wikeszosc to ludnosc rosyjskojezyczna. 

Rosyjskojezycznosc nie oznacza prorosyjskosci, zwłaszcza po tym co orki wyprawiają.

Ciekawa analiza  obecnej sytuacji, polecam wejść w komentarz gdzie chlop się rozpisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Koelner napisał:

Niech dołączy całą Europę 

ogólnie ruscy wiedzą że tak walcząc to przegrają. Ich groźby są mało poważne bo wszystkie ich ultimata zostały przekroczone choćby HIMARS. Więc te referenda dużo nie zmienią a wręcz jedno utrudnia.  Zasadniczo referenda i aneksja może służyć dwóm celom:

1) Ostatnia szansa na próbę przestraszenia zachodu. Po aneksji i straszeniu atakiem  w odpowiedzi na atak na rosje jeżeli zostanie to olane to zostanie im tylko faktyczne spełnienia groźby lub koniec możliwości straszenia.

2) Próbie wygrania po ogłoszeniu powszechnej mobilizacji ale zanim Ci żołnierze zmobilizowani stanowić będą jakąś siłę to gospodarka tego nie udźwignie ,a podejrzewam że zaczną się bunty. Ogólnie dużo fachowców twierdzi że mobilizacja nie jest ogóle możliwa z przyczyn czysto technicznych.

Mobilizacja zresztą krótko terminowo nie przybliżą Rosje do zwycięstwa. Natomiast aneksja będzie obciążeniem wizerunkowym jeżeli po aneksji ruscy będą tracić "swoje" terytoria. Stąd jestem bardzo ciekawy czy faktycznie się zdecydują. Moim zdaniem referendum i aneksja nic w tym momencie ruskim nie daję i po okresie wzmożonego straszenia jeżeli Zachód się nie przestraszy aneksji nie będzie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Reikai napisał:

Niby tak, ale jestem ciekaw tego poparcia jak wyśle bananowe dzieciaki z Moskwy na rzez bez sprzętu, logistyki i wyszkolenia.

Na tym polega ruski mir ze wysla jakis biedakow a nie “bananowych”, badzmy powazni. Bananowi beda jak ci ukrainscy bananowi w tym roku - zabawa na pelnej na riwierze a nie zupka chinska w jakiejs lisiej jamie na froncie he he he.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy ktoś nie powinien wpaść na genialny sposób wycofania się z wojny z twarzą. Wystarczy ze wykręci się wynik referendum PRZEGRANY. wtedy byłaby opcja dziwnej ale roztropnej decyzji wycofania się z wojny.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak troszkę żartując właśnie sobie pomyślałem że ruscy przegrywają referendum i mówią że co prawda wygrywali i zdenazyfikowali UA ale jak ich ludzie nie chcą to przecież oni tylko chcieli im pomóc. I Putin wychodzi z twarzą ,a kto z ruskich myśli inaczej to w koloniach karnych zwolniło się trochę miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to trzeba mieć finezje czego wschodni niedźwiedź nigdy nie miał ( no może Piotr 1 miał sporo zachodnich cech które chciał rozwinąć w dyplomacji) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, gdyby to o czym powiedział Miedwiediew było prawdą, to Rosjanie zareagowaliby już w tym konflikcie kilkukrotnie, natomiast ja bym tych słów mimo wszystko nie lekceważył, bo padły one nie bez powodu. W połączeniu z płynącymi z Rosji informacjami sugeruje to, że po klęskach z ostatnich tygodni tam na poważnie rozważany jest scenariusz postawienia wszystkiego na jedną kartę bez względu na konsekwencje. To nie jest zachowanie racjonalne i to niestety powinno nas nieco martwić, bo najgorszym przeciwnikiem jest nieobliczalny człowiek, który nie potrafi pogodzić się z porażką. Niby był to ruch po części spodziewany, więc nie wiem czy słowo "nieobliczalny" pasuje w tej konkretnej sytuacji, ale chyba wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Rosjanie mogą tylko pogorszyć swoje obecne położenie.

Niestety ja nie jestem aż takim optymistą w kwestii tego, co dzieje się obecnie w Rosji, bo ten naród jest bardzo specyficzny i ja wierzę w to, że pomimo tej niechęci do wojny, oni będą w stanie wmówić sobie, że tak po prostu trzeba i kolejny raz dadzą się zapakować w kamasze w imię chorych idei. Rosjanie są przewrażliwieni na punkcie swojego kraju, a przy praniu mózgu, które codziennie serwuje im propaganda naprawdę niewiele trzeba, żeby ich jeszcze bardziej zradykalizować. Na całe szczęście Ukraińcy nie są już sami, a Zachód zostawił sobie na tyle dużą rezerwę jeśli chodzi o przekazywanie nowoczesnego uzbrojenia, że pole walki za kilka miesięcy mogłoby wyglądać zupełnie inaczej i mięso armatnie w postaci nowych rosyjskich rekrutów niczego tutaj nie zmieni. Niestety w tym miejscu wrócimy do punktu wyjścia - jeżeli i tym razem Rosjanie odbiliby się od ściany, to co będzie dalej? Skoro w mniemaniu Putina nie może on przegrać, to do czego będzie wstanie się posunąć gdy jego armia kolejny raz skompromituje się na polu walki w wojnie konwencjonalnej. Jeśli on zostanie z zajechaną gospodarką, rozbitą armią, potężnym kryzysem geograficznym, bez dalszych środków na prowadzenie wojny to co mu tak naprawdę zostanie? Tylko to mnie martwi, bo wiem, że militarnie Ukraina z pomocą NATO spokojnie sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Gregorius napisał:

A tak troszkę żartując właśnie sobie pomyślałem że ruscy przegrywają referendum i mówią że co prawda wygrywali i zdenazyfikowali UA ale jak ich ludzie nie chcą to przecież oni tylko chcieli im pomóc. I Putin wychodzi z twarzą ,a kto z ruskich myśli inaczej to w koloniach karnych zwolniło się trochę miejsc.

Nie pierwszy wpadłeś na to 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, ignazz napisał:

Nie pierwszy wpadłeś na to 😀

popatrz na czas :D jinx. I w sumie właśnie przeczytałem o potężnych umocnieniach wznoszonych ...na Krymie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, ignazz napisał:

Ale to trzeba mieć finezje czego wschodni niedźwiedź nigdy nie miał ( no może Piotr 1 miał sporo zachodnich cech które chciał rozwinąć w dyplomacji) 

Ten co zabronił wyjeżdżać synom bojarów na zachód bo tam dowiadywali się, że wschodni zamordyzm to nie jest jedyną opcją?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, ptak napisał:

Ten co zabronił wyjeżdżać synom bojarów na zachód bo tam dowiadywali się, że wschodni zamordyzm to nie jest jedyną opcją?

Polityka wewnętrzna a dyplomacja to raczej dwie kwestie. Mogą się nachodzić na siebie dosyć często ale jednak to inne płaszczyzny. No i w mojej wypowiedzi jest stwierdzenie „ no może car Zpiotr”

Ogólny wydźwięk jest ze krucho z elastycznością. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

najzabawniejsze ze te referenda ruscy teoretycznie moga wygrac bez falszerstw haha , przeciez tam zdecydowana wikeszosc to ludnosc rosyjskojezyczna. 

niby gdzie W Chersoniu czy Zaporożu? Gdzie Ty tam widzisz większość rosyjskojęzyczną? Tam poparcie dla Rosji na poziomie 20% jest możliwe tylko przy fałszerstwach a co dopiero przy wygranej. Z Donieckiem czy Ługańskiem to tez niby co uważasz za rosyjską większość? Teren okupowany przed 2014 czy to co naprawdę jest Donbasem bo wg Szefa LPR referendum będzie wiązące dla Kramatorska , Bahmutu itp

W Łysyczańsku i Siewierodoniecku zostało łącznie 10 tys z ok 200 tys... Czy chcesz mi powiedzieć ,że w referendum będą mogli uczestniczyć mieszkający obecnie w Kijowie czy Polsce mieszakńcy tych miast...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

After 23.59 today (Moscow time), men aged 18 to 65 will be prohibited from leaving Russia abroad." - Bochkala_WAR on TG

Kogo oni chca tam wyslac na ta Ukraine? Tam nie ma pol checi do walki w tym momencie, zero morali. Idzie zima. Chyba juz zapomnieli o wojnie w Finlandii. Nauczyciele musza dotowac wojsko w tym momencie, robia jakies skladki.

Wolodija sie odkleil totalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Reikai

Wg Rosjan pracujących u mnie to Putin wprowadził takie prawo które daje Tadzykom , Kirgizom obywatelstwo rosyjskie po rocznej służbie wojskowej. I w ogóle w pierwszej kolejności maja być powołani ci którzy służyli w wojsku. A to przede wszystkim biedota. Masowej mobilizacji nie będzie a poza tym już 3 korpus pokazał do czego prowadzi taka mobilizacja

Mimo ,że wyposażeni w najnowszy sprzęt to w Kupiańsku dwie brygday zostały rozbite w pył. Mobilizacja wiele nie zmieni bo nadal Rosji szwankuje dowodzenie, rozpoznanie . Stawiają opór tylko w Chersoniu gdzie walczy Elita. I tam Ukraina ponosi spore straty ale nawet tam przesuwa się do przodu

Nikt nie wierzy ,że będzie masowa mobilizacja. Raczej kwazi masowa spśród biedoty , imigrantów itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, ely3 napisał:

@Reikai

Wg Rosjan pracujących u mnie to Putin wprowadził takie prawo które daje Tadzykom , Kirgizom obywatelstwo rosyjskie po rocznej służbie wojskowej. I w ogóle w pierwszej kolejności maja być powołani ci którzy służyli w wojsku. A to przede wszystkim biedota. Masowej mobilizacji nie będzie a poza tym już 3 korpus pokazał do czego prowadzi taka mobilizacja

Mimo ,że wyposażeni w najnowszy sprzęt to w Kupiańsku dwie brygday zostały rozbite w pył. Mobilizacja wiele nie zmieni bo nadal Rosji szwankuje dowodzenie, rozpoznanie . Stawiają opór tylko w Chersoniu gdzie walczy Elita. I tam Ukraina ponosi spore straty ale nawet tam przesuwa się do przodu

Nikt nie wierzy ,że będzie masowa mobilizacja. Raczej kwazi masowa spśród biedoty , imigrantów itp

Tylko jak oni chca oglosic mobilizacje obywateli Kirgistanu i Tadżykistanu bez obywatelstwa rosyjskiego do rosyjskiej armii w zamian za obywatelstwo? Czy masz na mysli mniejszosci zyjace juz w Rosji bez obywatelstwa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Reikai napisał:

Tylko jak oni chca oglosic mobilizacje obywateli Kirgistanu i Tadżykistanu bez obywatelstwa rosyjskiego do rosyjskiej armii w zamian za obywatelstwo? Czy masz na mysli mniejszosci zyjace juz w Rosji bez obywatelstwa?

Mam na myśli tych co pracowali w Moskwie na budowach, które obecnie stanęły., Do siebie nie mają po co wracać bo nie ma pracy. Rosjanie jedynie czego się obawiają ,że pewnie już nie będa mogli wrócic do Rosji do rodziców bo po ogłoszeniu mobilizacji , każdy kto sie nie zgłosi do wojska będzie traktowany jak dezerter i będzie ścigany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, memento1984 napisał:

Na tym polega ruski mir ze wysla jakis biedakow a nie “bananowych”, badzmy powazni. Bananowi beda jak ci ukrainscy bananowi w tym roku - zabawa na pelnej na riwierze a nie zupka chinska w jakiejs lisiej jamie na froncie he he he.

eeee tak jest na całym świecie przecież?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, julekstep napisał:

No co Ty. Przecież jak była wolna w Wietnamie to trzeba było iść do wojska. Nawet dzieci bogatych rodziców szły. Do Gwardii Narodowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytanie rosyjskiego forum to teraz miod na uszy, pieknie sa obsrani ta mobilizacja.

595870795951774442526378_16636868765byJY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, julekstep napisał:

wiadomka - gdzies tam poza rosja jest "szansa" ze sie zrobi smrod i nie bedzie zmiluj. jakies tam konsekwencje wyjda, a u cara?

Edytowane przez memento1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi