Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Gregorius napisał:

3 słyszałeś coś? ogólnie dziś nawet prorosyjskie źródła mówią o kontrofensywie UA i rozbiciu 109 oddziału z Ługańska i wspomagających ich spadochroniarzy. O tyle to ciekawe że jeszcze wczoraj były informacje o atakach ruskich w stronę Mikołajewa i odrzuceniu UA od Chersonia.

Hej

Nawet Rosjanie potwierdzają ,ze utracili na przyczółku 2 wioski w tym Suchy Stawok. CNN wczoraj podało ,że na północyu Rosjanie utracili Archangielskie ( to mocno realne) Nową Dmytriwke ( to jest zaraz 5 km na południe od Archangielskie więc też realne) Prawdyne ( też realne) i Tomyna Białka. Ta ostatnia wioska moim zdaniem to błąd i chodziło im o Złota Białkę na północy

OD Krzywego Roigu idzie mocne uderzenie bo nawet prorosyjskie źródła podają ,że Ukraina z dużą ilością czołgów i artyleriii atakuje na całej północy i się posuwają oraz ,że na przyczółku wykonali kilka silnych uderzeń które zepchnęły Rosjan. 

Tam walczą głównie spadochroniarze, Specnaz( dwie kompanie broniły Archangielkie)

Do tego wydaje się ,że Ukraina złapała kolejny przyczółek na rzece właśnie w okolicach Nowej Dmytriwki bo wczoraj też pojawiło się info o nieudanym ataku na Wielką Oleksandriwkę a to jest 2 km od Nowej Dmytriwki.

Na razie prorosyjsie źrodła potwierdziły tylko utratę wiosek Suchyt Stawok i Blahodariwka i że trwają cieżkie walki o Kostromke  i Bruskinskie. ORaz ,że na północy Rosjanie są spychani ale bez dokładnej informacji ( ale utrata skrzydeł to jest Archangielskie i Złotej Białki jest realne bo tam Rosjanie mieli słabe pozycje i na dodatek od 3 tygodni Ukraina artylerią niszczyła im bunkry i transzeje)

Ogólnie wg FIIRMS widać ,że Rosjanie od dwóch mcono bombardują rejon Kisieliwka-Kłapaja na obrzeżach Chersonia a to jeszcze 4 dni temu było pod ich jontrolą. Swoich pozycji nie bombardują raczej. Kolaboranci rosyjscy giną w całym rejonie więc widać ,że partyzantka idzie na całość a to raczej oznacza bliskość armii ukraińskiej. Rosjanie od 5 dni nie maja żadnej przeprawy. Stracili większość magazynów. Oni chwilowo mają słabszą artylerię. Ukraina ma więcej tam teraz czołów i armat.

Co jeszcze

Wg kilku raportów oraz wideo widać ,że

1 - Rosjanie chytba naprawdę odbili małe miasteczko Udy na granicy rosyjsko ukraińskiej na pólnoc od Charkowa

2 - Ukraina na pewno wyzwoliła duża wioskę Dowhenke bo od 5 dni Rosjanie nie wyprowadzją ataków na południe od niej a nawet wczoraj ataowali z Suchej Kamianki w tym kierunu. To zazwyczaj oznacza utratę rejonu. To ma o tyle znaczenie ,ze to był ich najsilniejszy punkt w rejonie

3 - Ukraina przerzuciła pułk piechoty morskiej i z marszu odbili 1/4 wiosi Pisky. Ale tam akurat Rosjanie mają przewagę bo większosć czołów i artylerii jest teraz na południu

Ogólnie Rosjanie przerzucają na południe z Donbasu kolejne dywizje  bo w tej chwili coraz więcej frontówzamiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregorius @Hoolifan 

Dziś na ranem w Chersoniu było słychać mnóstwo ognia zkarabinów. Rosjanie twierdzą ,że ukraiński zwiad wjechał do miasta ale został odparty ze stratami. Nie wiem czy to partyzancie walczyli czy rzeczywiście zwiad ale to oznacza ,że armia ukraińska rzeczywiście jest już bardzo blisko i szukają dziur w systemie obronnym Rosjan . Zwłaszcza ,że coraz więcej danych pokazuje, że akurat na południu Rosjanie zgromadzili najsłabsze jednostki bo Speczna, Piechota morska i Spadochroniarze są w środkowej i północnej części obwodu ( ewakuacja z Chersonia jakby co to będzie koszmar bo trzeba po drodze pokonać dwie rzeki ( Inhulet i Dniepr) ze zniszczonymi mostami 

Rosjanie też lamentują ,że Ukraina weszła do wioski Tenowi Podi która jest na północ od Kisieliwki i była ich wysuniętą pozycją. To już 6 wioska wyzwolona przez Ukrainę w 24 h która jest w miarę potiwerdzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że boję się na tym etapie cokolwiek komentować. Tyle razy mi już Ukraińcy narobili nadziei, że wolę odczekać na spokojnie kilka najbliższych dób i dopiero po tym czasie jakoś poważniej się do tego odnieść. Trzymam za Ukraińców kciuki, ale poprzednio po początkowych sukcesach bardzo szybko spychani byli z powrotem na pozycje wyjściowe i niewiele te ataki na froncie zmieniały. Oby tym razem było inaczej, bo z zachodnim uzbrojeniem mogli przygotować się do działań ofensywnych o wiele lepiej niż kilka czy kilkanaście tygodni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hoolifan napisał:

Powiem Wam, że boję się na tym etapie cokolwiek komentować. Tyle razy mi już Ukraińcy narobili nadziei, że wolę odczekać na spokojnie kilka najbliższych dób i dopiero po tym czasie jakoś poważniej się do tego odnieść. Trzymam za Ukraińców kciuki, ale poprzednio po początkowych sukcesach bardzo szybko spychani byli z powrotem na pozycje wyjściowe i niewiele te ataki na froncie zmieniały. Oby tym razem było inaczej, bo z zachodnim uzbrojeniem mogli przygotować się do działań ofensywnych o wiele lepiej niż kilka czy kilkanaście tygodni temu.

JA też dlatego nic nie pisałem ale skoro już nawet CNN podaje info o wyzwolonych wioskach oraz prorosyjskie kanały jak rybar potwierdzają utratew wiosek na połnocy rejonu oraz na przyczółku to chyba się dzieje coś na poważnie. Ale główny atak idzie od Krzywego ROgu i na orzyczółku właśnie bo jeśli tam się przełamią to Rosjanie nie będą mogli się ewakuować w zorganizowany sposób i Chersoń padnie bez walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i 2 czerwca napisałem w tym temacie następujący post: 

image.thumb.png.1a3b7c0afcce52b5f549c67ac3059ec8.png

Minęło wspomniane kilkanaście tygodni i mam wrażenie, że to co wcześniej zrobili Ukraińcy było właśnie próbą wybadania w jaki sposób zachowają się w obronie Rosjanie i jakie są w tym rejonie możliwości rozwinięcia większego natarcia. Podciągnęli więcej sił, postrzelali mocniej na południu, żeby zasugerować, że atak pójdzie bezpośrednio na Chersoń, a tymczasem tak jak napisałeś @ely3, pierwsze doniesienia sugerują działania ofensywne z kierunku Krzywego Rogu, co byłoby ze strony Ukraińców działaniem do bólu logicznym. Postrzelali po mostach i magazynach, związali siły rosyjskie w kilku miejscach i biją tam, gdzie są w stanie osiągnąć największe sukcesy w relacji do zaangażowanych sił i środków. Liczę, że za te kilka dni będę mógł pisać tylko w optymistycznym tonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hoolifan Teraz trzeba trochę odczekać bo jest trochę szumu informacyjnego np dziś Rosjanie puścili film z bombardowanie kolumny wojsk ukraińskich podobno ale ten teren został zlokalizowany jako Petriwka i jest kilka wiosek o tej nazwie i chyba chodzi  o wioskę na północy rejonu ale cięzko ocenić wiarygodnośc tego ale sama Petriwka już jest w rękach ukraińskich

To co widać to Rosjanie wycofują sie z pozycji nie do obrony bo tym razem skala ataku jest mocna więc oddali cały rejon Wysokopilii i Archangielskie. Rosjanie w tej chwili twardo bronia Nowozieńskie i Liubyniwka

Ale to wciąż są walki o przełamanie pierwszej linii obrony. Jeśli rzeczywiście ukraina przejęła Nową Dmytriwka ( ale to na razie tylko CNN podaje) to rzeczywiście Rosjanie mają dużo wyłomów ale jeszcze jest daleko do złamania obrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ely3 napisał:

dziś Rosjanie puścili film z bombardowanie kolumny wojsk ukraińskich

Potwierdzone, ze to film z 29 i widać znuszczone 5 czołgów ukraińskich. Wczoraj też pojawiła sie ifnormacja ,że oddziały Ługańskie , które tam rzucono wycofaują się bez ładu iskąłdu pociągając za soba rosyjskich spadochroniarzy

Na północy - Nowozosieńskie też raczej jest wyzwolone bo Rosjanie z filmików raczej bronią wiosek bardziej na południe. Dziś pojawił się film z wkraczania wojsk ukraińskich do Archangielskie ale wyzwolenie całego miasteczka jest na razie tylko potwierdzone przez CNN i różnej maści źródła. Sztab Armii oficjalnie tego nie potwierdził. Rosjanie tez nie.

Ale Ukraina atakuje Rosjan praktycznie na całym froncie poza chyba rejonem Snichurwiki 

Rosjanie wycofali z Oleksandriwki na wybrzeżu morza Czarnego i Stansiławia. Ale oba te kurorty są po prostu nie do obrony za każdym razem kiery Ukraine zdobywa Prawdyne i Mirne. One są otoczone wysokimi klifami ii stają sie pułapkami jesli nie wycofa się na czas

Pojawiły się raproty ,że w Mariupolu mogło zginąć ok 110 tys cywili. Liczby są oparte na porównaniu tych co zostali tych co wyjechali  itych co żyli przed wojną więc jest szansa ,że te straty sa mniejsze bo moze ktoś wyjechał niezależnie ale to nadal moim zdaniem będzie ok 80tys trupów bo Rosjanie walili z termobarycznych pocisków w miasto półmilionowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, january napisał:

Jest ktoś w stanie właśnie oszacować pi razy drzwi całkowite zgony (wojskowe/cywilne) po stronie ukraińskiej?

Wojskowe były szacowane ale to raczej duże przybliżenie z racji kompletnie nie wiarygodnych źródeł ruskich. Cywilne nie do oszacowania ze wzgledu na brak całościowych informacji z terenów okupowanych. 

Godzinę temu, ely3 napisał:

Pojawiły się raproty ,że w Mariupolu mogło zginąć ok 110 tys cywili. Liczby są oparte na porównaniu tych co zostali tych co wyjechali  itych co żyli przed wojną więc jest szansa ,że te straty sa mniejsze bo moze ktoś wyjechał niezależnie ale to nadal moim zdaniem będzie ok 80tys trupów bo Rosjanie walili z termobarycznych pocisków w miasto półmilionowe

A to nie było szacowane na podstawie danych z kostnic + masowe groby ? Tak mi się obiło o oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gregorius napisał:

A to nie było szacowane na podstawie danych z kostnic + masowe groby ? Tak mi się obiło o oczy.

Widziałem różne opcje ale fakt jest faktem ,że w MAriupolu zginęło ogrom ludzi bo Rosjanie miasto po prostu sukcesywnie niszczyli

 

1 godzinę temu, january napisał:

Jest ktoś w stanie właśnie oszacować pi razy drzwi całkowite zgony (wojskowe/cywilne) po stronie ukraińskiej

W największym kryzysie między innymi Hauer który siedział cały czas na froncie podawał ,zę po upadku Popasnej ginęlo 400-600 Ukraińców dziennie. I to był jedyny moemnt kiedy straty rosyjskie były na tym samym poziomie  a nawet mniejsze niż Ukraińskie. Po upadku Popasenj Ukraina broniłą sie w okopach i artyleria GRAD ich demolowała. OStatnio te straty spadły do poziomu 80-100 bo Ukraina prowadziła ataki dość ostrożnie. Teraz w takim czołowym atau na silne pozycje rosyjskie pewnie znowu skoczą do 300-400 bo samych czołgów na pólnocy stracili wczoraj ok 10 . Ale Rosjanie mają w ioskach po 2 kompanie i one obecnie często w panice się wycofują i ponoszą duże straty a czasem są okrążane..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hoolifan

Chyba się Rosjanom załamuje front bo dziś podali wprawdzie z emfazą ,że Ukraina poszła po stosie trupów i niby zginęło 1200 żołnierzy ale potwierdzili ,że Ukraina na przyczółku zdobyli dziś Kostromkę i Bruskinskie. Zwłaszcza utrata przez Rosjan tej drugiej wioski miałaby ogromne znaczenie bo to jest ich główny umocniony punkt oporu w rejonie na dodatek na drodze zaopatrzeniowej. A drugi to Iszenka

Ogólnie Rosjanie próbują lokalnie kontratakować i walki wciąż są zacięte ale Ukraina atakuje prawie na całej długości frontu i Rosja nie może przerzucać sobie obwodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

@Hoolifan

Chyba się Rosjanom załamuje front bo dziś podali wprawdzie z emfazą ,że Ukraina poszła po stosie trupów i niby zginęło 1200 żołnierzy ale potwierdzili ,że Ukraina na przyczółku zdobyli dziś Kostromkę i Bruskinskie. Zwłaszcza utrata przez Rosjan tej drugiej wioski miałaby ogromne znaczenie bo to jest ich główny umocniony punkt oporu w rejonie na dodatek na drodze zaopatrzeniowej. A drugi to Iszenka

Ogólnie Rosjanie próbują lokalnie kontratakować i walki wciąż są zacięte ale Ukraina atakuje prawie na całej długości frontu i Rosja nie może przerzucać sobie obwodów

Pozdrawiam i doceniam wszystko co piszesz, to literowka ;)

Keep the good work.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie cała ofensywa Ukraińska wygląda tak z tego co zdążyłem nadrobić poczytać i sprawdzić

 

29 sierpnia poszło mocne uderzenie z dużą ilością czołgów( głównie polskie i czeskie) oraz z pojazdami opancerzonymi ( głównie holenderskie YPC). ukraina ma dużo amunicji 155 na froncie bo bombarduje nawet pojedyncze czołgi czego wcześniej nie robili

Dzień 1 - Ukraina osiągneła spory sukces. Wbili się z marszu do Archangielskie i zajeli miejscowośc .Przerzucili się przez Inhulet i z zaskoczenia wbili się w Nową Dmytriwke (CNN i niektóre źródła podają ją jako wyzwoloną ale dla mnie to tam trwają walki uliczne) . Rosjanie zostali zecphnięci z Wysokopilii, Petrwiki, Złotej Białki i Nowozoseińska. . Tyle północ.Z czego najcięższe walki toczyły się w Petriwce.

Na Środku Ukraina zdobyła Suchy Stawok. Na południe Prawdyne z całą okolicę. A Rosjanie od razu wycofali się z kurortów Oleksnadriwka i Stansiław. 

W niedzielę - Ukraina tak naprawdę zdobyła tylko jedną wioskę a ROsjanie nawet na pólnocy lekko skontrowali Ukrainę w okolicach Wysokopillii Nowej Dmytriwki. Ukraina ogólnie w niedzielę stała w miejscu i poniosła straty

Wczoraj FIRMS pokazał niesamowitą ilość ognia . Ukraina zasypała Rosjan na pólnocy i w środkowej częsci. Rosjanie pękli w dwóch miejscach

1 - Na przyczółku  pod Dawidym Brodem utracili Kostromke i Bruskinskie. 

2 - Ze zdobytej w niedzielę Ternowy Pody poszedł silny atak w  kierunku Chersonia i Rosjanie utracili kilka wiosek aż do Kisieliwki . Podobno wieczorem zrobili kontratak i odzyskali część terenu ale Zielony Gaj i Lubomirka zostały wyzwolone

Codziennie w Chersoniu dochodzi do walk pomiędzy partyzantami a Rosjanami. W Melitopolu z tego co mi pokazali Ukraińcy to partyzanci wysadzili 5 aut FSB pod hotelem. Ok 10 oficerów FSB zginęło., A przyjechali tam na dziwki . Wczoraj sami Rosjanie podali ,że W Chersoniu piechota morska ostrzelała rosyjskich policjantów i zabili 2 z nich a sami stracili jednego. . W okolicach Chersonia jest coraz wiecej dezercji zwłaszcza z oddziałów separatystów bo co niektórzy sobie przypomnieli ,ze oni sa jednak Ukraińcami

Rosjanie stawiają duży opór ale pod Chersoniem mają naprawdę elitarne jednostki. Wszystko co im zostało ze spadochroniarzy. Połowa wszystkich sił Specnazu. Połowa sił lądowywhc Florty Czarnomorskiej. 49 armia, która jest najlepsza w południowym okręgu. To nie będzie łatwo ich pokonać czy rozjechać

Burmistrz prorosyjski Chersonia obecnie wyjechał do Woroneża. Kolaboranci z Nowej Kachowki obecnie są albo na Krymie albo w Rostowie. Nawet z Tokmaku czy Melitopola wyjechali 

By było jasne - taka ofensywa na umocnione pozycje rosyjskie kosztuje. Ukraina ponosi straty i to ponosi spore ale wyjścia nie mają . ROsjanie sa chwilowo odcięci od zaopatrzenia tzn jakieś nadal idzie ale to strumyczek raczej. Już zaczyanja sie problemy . Rosjanie sa powoli zmęczeni. Od miesiąca artyleria niszcyzła bunkry pierwszej i drugiej linii obrony i dlatego pierwsze uderzenie odniosło taki sukces bo jednak zajęcie 2 miasteczek i kilku wiosek to duży sukces. Część Rosjan jest nawet otoczona

Pytanie jaka jest determinacja by kontynuować bo dotychczas większe straty blokowały Ukraińców a teraz widać ,że prą

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 dzięki wielkie za informacje i podsumowanie. Ja obecnie nie pisze bo cisza informacyjna plus chaos nawet na kontach ruskich powoduje że ciężko mi powiedzieć co "naprawdę" się dzieje. Ogólnie widać ze pierwszy dzień był wielkim zaskoczeniem dla ruskich i propaganda ratowała się wypuszczaniem masy starych filmów ze zniszczonym sprzętem UA. Potem się ogarnęli ale  widziałem dosłownie parę filmów z UA stratami (na jednym 4 czołgi + ciężarówki, na drugim czołg, m777) powielane wszędzie na twitterze. Do tego parę proruskich osób(nie uprawiającej tępej propagandy) pisała o dużych stratach ruskich ,chaosie, braku wsparcia artyleryjskiego i masowych dezercjach z pierwszej linii.   Ogólnie UA straty są na pewno sporo choć twierdzenia o 1200 zabitych jednego dnia(czy w jednej wiosce) przez dowództwo ruskiej armii  są niedorzeczne .  Jak na ilość filmów ze zniszczonym sprzętem UA raczej szacuje to to max 350-400 zabitych dziennie(co i tak jest sporo) i max 15 czołgów w sumie.  

Dziś ruscy próbowali przeprawiać się w regionie Nowej Kachowki. Widać od rana grillowanie na potęgę. 

Ogólnie myślę ze ten UA atak jeszcze nie miał na celu zdobycie Chersonia w tym rozdaniu, a przełamanie w punktach gdzie jest to możliwe i przemielenie jak największej liczby ruskich żołnierzy,amunicji i sprzetu na obu stronach rzeki.   W najbliższych dniach ma do Ukrainy wrócić około 20k żołnierzy z zachodu i dopiero po ich powrocie liczę na kolejna aktywną fazę . Ale to tylko moje przypuszczenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregorius A ja myślę ,że oni mogą próbować odbić Chersoń ale raczej liczą na oddanie miasta niż walki uliczne. Grrlują ruskich. Przełamali Inhuler i zrobili drugi przyczółek. Próbują podcinać Rosjan od skrzydła. Do tego ich ataki wyglądają jakby chcieli odciąc Rosjan pod drugije stronie Inhuletu między Snihuriwką a Chersoniem. Rosjanie mogą pęknąc bo spadochroniarze nie są w stanie tego zespawać a dzień w dzień Ukraina niszczy kolejne składy amunicji a nie da się przez rzekę przerzucić wystarczającyc ilości. Partyzanci od kilku dni atakują w Chersoniu i okolicach. . Wczoraj widziałen nie potwierdzone jeszcze info ,że trafili sztab 56 pułku spadochronowego.

Dane z FIRMS pokazują ,że w Chersoniu 3/4 ognia wybucha w rejonie rosyjskim więc albo Ukraina poszła dalej na południu niż mam wiedzę labo teraz Ukraina ma taką przewagę w artylerii na tym odcinku

Rosjanie propagandowo nie moga sobie pozwolic na utratę Chersonia ale wojskowo to jest dla nich pułapka. Im więcej tam będą pchać posiłków tym większe będą straty 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ely3 napisał:

@Gregorius A ja myślę ,że oni mogą próbować odbić Chersoń ale raczej liczą na oddanie miasta niż walki uliczne. Grrlują ruskich. Przełamali Inhuler i zrobili drugi przyczółek. Próbują podcinać Rosjan od skrzydła. Do tego ich ataki wyglądają jakby chcieli odciąc Rosjan pod drugije stronie Inhuletu między Snihuriwką a Chersoniem. Rosjanie mogą pęknąc bo spadochroniarze nie są w stanie tego zespawać a dzień w dzień Ukraina niszczy kolejne składy amunicji a nie da się przez rzekę przerzucić wystarczającyc ilości. Partyzanci od kilku dni atakują w Chersoniu i okolicach. . Wczoraj widziałen nie potwierdzone jeszcze info ,że trafili sztab 56 pułku spadochronowego.

Dane z FIRMS pokazują ,że w Chersoniu 3/4 ognia wybucha w rejonie rosyjskim więc albo Ukraina poszła dalej na południu niż mam wiedzę labo teraz Ukraina ma taką przewagę w artylerii na tym odcinku

Rosjanie propagandowo nie moga sobie pozwolic na utratę Chersonia ale wojskowo to jest dla nich pułapka. Im więcej tam będą pchać posiłków tym większe będą straty 

 

Właściwie to jedno jest pewne. Jest to jedyne miejsce gdzie UA ma przewagę artyleryjska. UA szykowała zapasy amunicji od dawna natomiast ruscy pomimo malejących zapasów próbowali odrzucić UA aby zabezpieczyć przeprawy. Poszło na to bardzo dużo amunicji której teraz zaczyna brakować. Tak jak jakiś czas temu pisałem że kto zaatakuje pierwszy ten mocno ryzykuje. Zrobili to ruscy przy ograniczonych zasobach za co teraz płacą.

10 minut temu, ely3 napisał:

A ja myślę ,że oni mogą próbować odbić Chersoń ale raczej liczą na oddanie miasta niż walki uliczne

tak, pełna zgoda. Też tak myślę tylko że będzie działo powoli gdzie UA będzie niszczyć zgromadzone siłę ruskie aż do wycofania. Ja pisałem że nie spodziewam się jakiegoś olbrzymiego szturmu. 

Przy okazji już widać pokrzyżował plany ruskie na innych odcinkach. Całe rezerwy idą na obronne południa co mocno komplikuje ruskie plany na wschodzie. Gdyby nie to że myślałem tak już z 2-3 razy to napisałbym że następne 5-10 dni są decydującym momentem wojny określające jak dużo terenu UA odbije. Pod warunkiem zachowania wsparcia przez NATO ale o to się nie boję bo USA zainwestowało za dużo żeby mogło się wycofać wiec Niemcy czy Francja są bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregorius napisał:

Ja obecnie nie pisze bo cisza informacyjna plus chaos

Wiesz to jest cieżkie do analizy. Np sa filmy ze zniszczeń kiedy Ukraina atakowała rejon Petriwka-Liubymiriwka. Ja od początku uważałem ,że i tak się przebili. Źródła mówia różnie ale jak porównałem dane FIRMS z poniedziałku i z wczoraj to widać ,że ogień przesunał is eok 5 km na południe czyli Ukraina musiała się przebić i teraz walki sa o wioski Ukrainka-Szewczenka

Ale to moje gdybanie - i może prawda jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, ely3 napisał:

Wiesz to jest cieżkie do analizy. Np sa filmy ze zniszczeń kiedy Ukraina atakowała rejon Petriwka-Liubymiriwka. Ja od początku uważałem ,że i tak się przebili. Źródła mówia różnie ale jak porównałem dane FIRMS z poniedziałku i z wczoraj to widać ,że ogień przesunał is eok 5 km na południe czyli Ukraina musiała się przebić i teraz walki sa o wioski Ukrainka-Szewczenka

Ale to moje gdybanie - i może prawda jest inna.

Pół poważnie i pół serio z wszystkich analityków których czytam to co Ty piszesz sprawdza się najczęściej. Wiec to o chaosie to nie żaden zarzut co stwierdzenie tego czekam na twoje podsumowania bo ja w tym przypadku nie umiem odsiać prawdy od fałszywych informacji. Aczkolwiek widać że atak UA postępuje (mimo chwilowych kontrataków RUS) i pytanie tylko z jak dużymi stratami z obu stron. Na szczęście myślę że aż tak dużych strat UA nie ma jak niektórzy myślą. Zdecydowane za małą liczba filmików z Ukraińskich strat  publikowanych przesz stronę ruska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle beka bo na początku czytało się, że ruski to mają tylko kilka batalionów a reszta to młodzi zwerbowani chłopcy i Buriaci. a tu się okazuje, że ciagle wielkie maja siły mimo niszczenia ich niby elitarnych wojsk np w Kijowie a ich wojska stacjonują w Syrii oraz krajach afrykańskich i potrafią pokazywać siłę na dalekim wschodzie za pomocą manewrów. przemysł pewnie przeszedł na tryb wojenny i zapowiada się, że ta wojna będzie trwać długo. znowu ruski underrated?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.