Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lorak napisał:

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/joe-biden-jadl-polska-pizze-w-rzeszowie-wlasciciel-lokalu-jest-w-szokku/v8sr06v

w sumie jestem zdziwiony, że tak po prostu podali prezydentowi pizze z losowego lokalu.

Dział PR działa. Teraz czekamy na ruch Putina. Niech zje ze swoimi żołnierzami obiad frontowy. Jeżeli w jakiś sposób trafi to do głodujących żołnierzy taka paszcza prezydenta z papryczka to mamy 1:0 - tu nie ma przypadków tylko dział marketingu. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ignazz napisał:

Dział PR działa. Teraz czekamy na ruch Putina. Niech zje ze swoimi żołnierzami obiad frontowy. Jeżeli w jakiś sposób trafi to do głodujących żołnierzy taka paszcza prezydenta z papryczka to mamy 1:0 - tu nie ma przypadków tylko dział marketingu. 

POSk9kuTURBXy85MGVjM2FmYi02OTQyLTRlM2YtY

nGvk9kpTURBXy8wMzZlZDliMDM2ZWNmMWI3NmM2M

Nie ma w Rosji tak długiego stołu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_M @Hoolifan

No i Ukraińcy wyzwolili Trościaniec

Plus to jest twitt kolesia który walczy na froncie

To jest wieś Nowy Byków. Jedyny punkt przez który jeszcze można zaopatrywać Rosjan pod Browarami. Jak widać w tej chwili jest cały czas pod ostrzałem Ukraińskiej armii. I na dodatek jest on atakowany dziś i od północy i południa

Plus

Rosjanie cały czas używają chińskiego sprzętu. Nota bene polska armia też tego używa więc nie dziwota ,że Ukraina wie gdzie są ich jednostki, dowócy itp

W ciągu 3 dni Rosjanie mają tylko i wyłącznie sukcesy w okolicach Iziumu gdzie powoli spychają Ukraińców na południe. Oraz mieszane sukcesy w okolicach Czernichowa gdzie niszcąc mosty technicznie okrązają miasto( fizycznie jest jeszcze sporo kilometrów do domknięcia pierścienia ale artylerią kontrolują cały teren)

Pod Kijowem, Chersoniem, Sumami  i Charkowie wszędzie tam Ukraina jest stroną aktywniejszą . Odzyskują miasta teren, niszczą rosyjskie bazy, oddziały

Dziś po odbiciu Trościenca padła informacja ,że dowódca 13 gwardyjskiego pułku czołgów popełnił samobójstwo po utracie miasta.

A przy okazji jak ktoś myśli ,że Kijów ponosi fantazja z ilością strat po stronie rosyjskiej to co dopiero mówić o Rosjanach. Dziś rano ogłosili ,że strącili już 35 dronów Bakatyar. Sęk w tym ,że Ukraina ma ich 18. Dotyczcas stracili 1.... A Rosjanie strącili każdy, wyremontowali oddali Ukrainie i stacili ponownie...

Tak naprawdę to Ukrainę ponosi najbardziej z samolotami i takimi bzdurami jak zniszczone 30 helliktopterów na lotnisku ( nikt tego nie widział i nie potwierdził) a jak rzeczywiscie rozwalili lotnisko w Chersoniu to zniszczono ok 16 heliktopterów. Ale zabitych Rosjan już jest ok 10 tys

Ludzie którzy liczą klepsydry na telegramie czy innych gazetach już naliczyły ponad 4 tys pogrzebów a wciąz sa chowani ludzie którzy zmarli czasem na początku marca

Pewnie około 23 znowu zostaną wrzucone zyski i straty terytorialne bo od kilku dni ani jedna ani druga strona nie podaje w ciągu dnia oficjalnych danych poza przejęciem wiekszych miast jak Trościaniec lub utratą jak Sławutycz

Przed chwila widziałem zdjęcia z wyzwolonej wioski na południe od Chersonia i jak patrzę na geolokalizacje to wygląda ,że rzeczywiście Ukraina jest już praktycznie na przedmieściach tego miasta ale chyba jeszcze do samego miasta nie weszli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu na terytorium naszego państwa. Wyjaśniłem to podczas spotkania z naszymi polskimi kolegami - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, odnosząc się w rozmowie z niezależnymi rosyjskimi mediami do kwestii ewentualnego zorganizowania misji pokojowej na terenie Ukrainy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi razy drzwi jak wygląda sytuacja na koniec weekendu

Po 1 - Sumy. Wczoraj Ukraina poszła za ciosem i oprócz Trościańca od razu z marszu zdobyli kolejną miejscowośc tj Boromlie oraz  Krasnopole które już jest pod granicą z Rosją. Na dobrą sprawę zastanawiam się czy Rosjanie w ogóle jeszcze są miezy Charkowem a Sumami bo na mapach są ale każda większa miejscowośc jest potwierdzona jako zdobyta przez Ukraińską Armię

Po 2 - W tej chwili Rosjan już nie ma w żadnej miejscowości w okręgu Mikołajowskim a na ddoatek dziś rano była infomracja ,ze walczą w Komyszanach a to juz są przedmieścia Chersonia.

Po 3 - I to najwazniejsze Ukraina wykonała bardzo mocne uderzenie na Husarikę i odrzucili Rosjan kilkanaście kilometrów. Do tego w Husarivce zdobyto ogrom sprzętu. Zginęło tam ponad 100 Rosjan i ok 20 jeńców. Stracili sprzęt do sterowania automatycznego ogrniem rakietowym. Widziałem nawet info ,że odrzucli Rosjan pod Iziumem ale w to akurat nie chcę mi się wierzyć

Ta ostatnia informacja jest o tyle istotna ,że na froncie Izium -Husarivka Rosjanie skupili swoje świeże posiłki. Wypocząte Gwardyjskie Dywizje Pancerne. I jeśli Ukraina potrafi skontrować i odrzucić tego typu oddziały to znaczy ,że ich potencjał ofensywny rośnie z każdym dniem.

Nie do końca wiem co się dzieje z odciętymi rosyjskimi kompaniami na Zachód od Kijowa. Tak samo jak nie do końca wiadomo co się dzieje na północ od Kijowa bo podobno sa walki wokół Buczy ale ani jedna ani druga strona nie chcę się tym chwalić

Rosjanie ściągają z Kaukazu wszystkie siły. Wycofali się z Armenii. Wycofali się z Osetii. W tej chwili Gruzja mogłaby na luzie odzyskać Osetię zajętą przez Rosjan kilka lat temu. Wg danych na Kazukazie zostawili tylko kilkuset żołnierzy w Dagestanie. Reszte przerzucają na Ukrainę

Wydaje się też ,że Ukraina odrzucili separatystów z Rubiżne i Posadne a przynajmniej tak wygląda z niektórych zdjęć ale tu też trzeba poczekać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ely3 napisał:

Pi razy drzwi jak wygląda sytuacja na koniec weekendu

Po 1 - Sumy. Wczoraj Ukraina poszła za ciosem i oprócz Trościańca od razu z marszu zdobyli kolejną miejscowośc tj Boromlie oraz  Krasnopole które już jest pod granicą z Rosją. Na dobrą sprawę zastanawiam się czy Rosjanie w ogóle jeszcze są miezy Charkowem a Sumami bo na mapach są ale każda większa miejscowośc jest potwierdzona jako zdobyta przez Ukraińską Armię

Po 2 - W tej chwili Rosjan już nie ma w żadnej miejscowości w okręgu Mikołajowskim a na ddoatek dziś rano była infomracja ,ze walczą w Komyszanach a to juz są przedmieścia Chersonia.

Po 3 - I to najwazniejsze Ukraina wykonała bardzo mocne uderzenie na Husarikę i odrzucili Rosjan kilkanaście kilometrów. Do tego w Husarivce zdobyto ogrom sprzętu. Zginęło tam ponad 100 Rosjan i ok 20 jeńców. Stracili sprzęt do sterowania automatycznego ogrniem rakietowym. Widziałem nawet info ,że odrzucli Rosjan pod Iziumem ale w to akurat nie chcę mi się wierzyć

Ta ostatnia informacja jest o tyle istotna ,że na froncie Izium -Husarivka Rosjanie skupili swoje świeże posiłki. Wypocząte Gwardyjskie Dywizje Pancerne. I jeśli Ukraina potrafi skontrować i odrzucić tego typu oddziały to znaczy ,że ich potencjał ofensywny rośnie z każdym dniem.

Nie do końca wiem co się dzieje z odciętymi rosyjskimi kompaniami na Zachód od Kijowa. Tak samo jak nie do końca wiadomo co się dzieje na północ od Kijowa bo podobno sa walki wokół Buczy ale ani jedna ani druga strona nie chcę się tym chwalić

Rosjanie ściągają z Kaukazu wszystkie siły. Wycofali się z Armenii. Wycofali się z Osetii. W tej chwili Gruzja mogłaby na luzie odzyskać Osetię zajętą przez Rosjan kilka lat temu. Wg danych na Kazukazie zostawili tylko kilkuset żołnierzy w Dagestanie. Reszte przerzucają na Ukrainę

Wydaje się też ,że Ukraina odrzucili separatystów z Rubiżne i Posadne a przynajmniej tak wygląda z niektórych zdjęć ale tu też trzeba poczekać co i jak

44 minuty temu, Cardi napisał:

- Nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu na terytorium naszego państwa. Wyjaśniłem to podczas spotkania z naszymi polskimi kolegami - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, odnosząc się w rozmowie z niezależnymi rosyjskimi mediami do kwestii ewentualnego zorganizowania misji pokojowej na terenie Ukrainy

Tydzień do tyłu było inaczej, dzisiaj masz odpowiedź na zmianę stanowska. 

https://www.money.pl/gospodarka/szykuje-sie-polski-hit-eksportowy-piorun-zdobywa-rynek-uzbrojenia-wojskowego-6751840918690720a.html

:) 

 

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, starYfaN napisał:

Tydzień do tyłu było inaczej, dzisiaj masz odpowiedź na zmianę stanowska

Chyba nie piszesz tego na poważnie bo akurat jedynie w czym Ukraina nie ma sukcesów to właśnie obrona plot w terenie walk.. I własnie dlatego non stop apelują o zamknęicie nieba.

Ich największy sukces czyli kontratak pod Chersoniem wynika z tego ,że zniszczyli całą jednostkę heliktopterów i hangary przez co Rosjanie nie mieli akurat tam dominacji w powietrzu. Piorrun może i jest skuteczny ale ja osobiście czytałem o dwóch zestrzeleniach za pomocą tej broni.  Ogólnie to Rosjanie stracili 15 samolotów z czego dwa się rozbiły z nieznanych przyczyn.

Ogólnie Rosjanie w powietrzu nadal robią co chcą . Ukraina ma po prostu lepszy wywiad i jak na razie lepszych dowódców , którzy potrafią ogarniać lokalne przewagi. Te ich ataki są precyzyjnie wymierzone. Nawet ten atak dziś rano na Husarivkę był idealnie wymierzony. Wczoraj było sporo zdjęć, że Rosjanie szykują artylerię i uderzenie poszło nie tam gdzie była koncetracja sił pancernych ale tam gdzie była artyleria i piechota. Rosjanie kompletnie byli zaskoczeni. Stracili ogrom sprzętu, żołnierzy i sprzętu

Akurat propozycja misji pokojowej to najgłupsza rzecz jaką wymyślił Kaczyński. Aż dziwne ,że wpadł na taki pomysł. Przecież on nie ma żadnych szans powodzenia. To tak jakby Rosja wprowadziła Białoruskie wojska jako misję pokojową.  Bez zgody Rosji wejście innych wojsk będzie aktem wojny. Nie wiem co ma na mysli Kaczynski ale mosja pokojowa oznacza de facto wypowiedzenie wojny Rosji w tym momencie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Czyli atakujące państwo ma monopol na decydowanie o przyszłości działań na terytorium państwa atakowanego? 

A jak sobie wyobrażasz misję pokojową w czasie trwania działań wojennych?

Tak dokładnie tak uważam ,że dopóki trwa wojna to albo obie strony się zgodza na jakieś rozwiązanie albo jest to wypowiedzenie wojny

 

Update: JEst potwierdzone ,że po zdobyciu Trościańca Rosjanie dziś wycofali się praktycznie z całego obszaru na południe od Sum. Miasto jest odblokowane i można spokojnie jeździć do Połtawy

A w ogóle 4 dywizja Pancerna która broniła Trościańca poniosły ogólnie tak duże straty ,że chyba już nie ma obecnie żadnej wartości operacyjnej i pewnie będzie wycofana z walk bo ilośc sprżetu który straciła od początku kampanii praktycznie ją eliminuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ely3 napisał:

A jak sobie wyobrażasz misję pokojową w czasie trwania działań wojennych?

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Operacja_Źródło_Pokoju 

15 minut temu, ely3 napisał:


 

Tak dokładnie tak uważam ,że dopóki trwa wojna to albo obie strony się zgodza na jakieś rozwiązanie albo jest to wypowiedzenie wojny

hmmm jaka wojna? Rosja z tego co wiemy to przeprowadza specjalną operację wojskową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Kaczyńskiego jest po prostu bezsensowna. 


To chyba Ukraińcy wiedzą czego potrzebują najbardziej, prosili o zamknięcie nieba(nie uzyskali), proszą teraz o ciężki sprzęt, czołgi i samoloty(Poroszenko). Mam nadzieję tak jak temat Migów się spalił medialnie to jednak wiele próśb i pomocy tak jak powinno po cichu bez nagłaśniania jest spełniane. 

I tak najbardziej i najlepiej możemy pomóc Ukrainie, jak powiedział Duda, Żeleński może prosić o cokolwiek, pewnie nie wszystko będzie możliwe ale pewnie gro jest realizowane. A nie własne widzi mi się, Kaczyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są zwykłe wrzutki aby zbadać opinię publiczną, jakby polskie i zachodnie społeczeństwa przyjęłyby to pozytywnie to moglibyśmy iść krok dalej a tak to niech Ukraińcy giną żebyśmy mogli grać w gierki, walić koks, pić wódkę i oglądać w spokoju Netflixa

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Koelner napisał:

to są zwykłe wrzutki aby zbadać opinię publiczną, jakby polskie i zachodnie społeczeństwa przyjęłyby to pozytywnie to moglibyśmy iść krok dalej a tak to niech Ukraińcy giną żebyśmy mogli grać w gierki, walić koks, pić wódkę i oglądać w spokoju Netflixa

Ale tu nie chodzi o ludzką nieczułość ale przywołana przez Ciebie operacja Źródło Pokoju nie było misja pokojową ale regularną wojną pomiędzy Kurdami a armią turecką. Tylko ,że Kurdowie mieli co najwyżej granatniki i nie mieli żadnego ciezkiego sprzętu ani obrony plot. Ale Rosjanie to nie pospolite ruszenie. Jakby weszła misja pokojowa to oni by potraktowali to jak agresję i nie dość ,że uderzyliby z całą siłą. To jeszcze morale armii by wzrosło.

Misja pokojowa jeśli się na nia nie zgadzają obie strony nie jest misją tylko wojną. Jakbyś zareagował jakby Białoruś weszła teraz z misją pokojową? Myślisz ,że Ukraina przywitałby ich chlebem i solą czy jednak dronami i kulami?

Ta wojna może zakończyć się tylko na 3 sposoby

1 - Ukraina wygra militarnie na polu boju ale to jest mało realne głównie dlatego ,że Putin ma chore poczucie zwyciężania i będzie wysyłał żołnierzy dopóty nie będzie miał buntu

2 - Zachód pokona Rosję militarnia. Możliwe ale to wtedy jest konflikt nuklearny więc nikt na to nie pójdzie. A to jest wariant proponowany przez Kaczyńskiego nawet jeśli on nie widzi takich konsekwencji

3 - Zmuszenie Rosji do pokoju w sposób gospodarczy. Rosja wyprzedaje złoto poniżej wartości. Ropę 30 % niżej niż są notowania na giełdzie. Próbuje wyprzedawać zboże by mieć kasę na wojne ale za chwile przyjdzie sytuacja w któej Rosjanie stracą pracę ( już tracą) inflacja ich zje( już ceny poszły 3-4 razy w górę na niektóre produkty np zestawa składników na barszcz poszedł 2,5 raza w górę w miesiąc a to obok kaszy i pyr jest podstawa wyżywienia rosyjskich rodzin..

Rosja się szykowała na wojnę ale nie na taką skalę sankcji. Nie na to ,że kilku dużych odbiorców ropy z niej zrezygnuje. Białoruś już jest bankrutem i nie wiadomo jak długo pociągnie a Rosja ma pieniądze na góra 6-8 miesięcy funkcjonowania. Potem zacznie się dramat... A jeśli Europa wypnie się na rosyjski węgiel i ropę co już się dzieje ( poza nielicznymi wyjątkami ) to może nawet i na mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ely3 napisał:

Ale tu nie chodzi o ludzką nieczułość ale przywołana przez Ciebie operacja Źródło Pokoju nie było misja pokojową ale regularną wojną pomiędzy Kurdami a armią turecką. Tylko ,że Kurdowie mieli co najwyżej granatniki i nie mieli żadnego ciezkiego sprzętu ani obrony plot. Ale Rosjanie to nie pospolite ruszenie. Jakby weszła misja pokojowa to oni by potraktowali to jak agresję i nie dość ,że uderzyliby z całą siłą. To jeszcze morale armii by wzrosło.

misja pokojowa, kordon sanitarny, "wyzwolenie ludności zachodnioukraińskiej", "ochrona ludności zachodnioukraińskiej" - jeden pies chodzi o fakty. ta wrzutka to było "sprawdzam" dla państwa zachodnich, jakby był pełen entuzjazm oraz akceptacja to bylibyśmy w innym miejscu a tak niech Ukraina płonie

Rosja traktuje agresje jak państwo jest neutralne przy ich a granicach a nie jest ich marionetką dlatego dalej nie rozumiem dlaczego nas obchodzi co i jak traktuje Rosja? trzeba robić sprawdzam bo Rosja jest jak typowy bandzior który bije ofiarę i krzyczy "nie bij mnie"

 

Cytat

Misja pokojowa jeśli się na nia nie zgadzają obie strony nie jest misją tylko wojną. Jakbyś zareagował jakby Białoruś weszła teraz z misją pokojową? Myślisz ,że Ukraina przywitałby ich chlebem i solą czy jednak dronami i kulami?

jakby była pełna akceptacja Ukrainy to już jest jakiś krok. ogólnie nie Białoruś ale Rosja weszła z misją pokojową aby wyzwolić Ukraińców od nazistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

Rosja traktuje agresje jak państwo jest neutralne przy ich a granicach a nie jest ich marionetką dlatego dalej nie rozumiem dlaczego nas obchodzi co i jak traktuje Rosja? trzeba robić sprawdzam bo Rosja jest jak typowy bandzior który bije ofiarę i krzyczy "nie bij mnie"

To nas obchodzi ,że Rosja potraktuje to jako akt agresji i będzie wojna z NATO. 

To ,że Kaczyński nie ogarnął konsekwencji to jedno. Ot walnął nieprzemyślanego babola na fali jakiegoś entuzjazmu ale na chłodno to ja nie wiem jak mozna powąznie mówić o wejściu NATO na Ukrainę i ,że Rosja w związku z tym się wycofa. Otóż nie. Oni wtedy ogłoszą ,ze NATO jest agresorem. Naród rosyjski się zmobilizuje i nawet może dojść do ataków nuklearnych. Jeśli się łudzisz ,że Rosja potraktuje misje pokojową inaczej jak akt wojenny to jesteś w błędzie

Nie wiem dlaczego Kaczyński chce by Polska toczyła wojnę z Rosją ale dopóki Rosjanie atakują Ukrainę to mają niskie morale bo jednak dla wielu to wciąż dziwna wojna . Bratobójcza. Oni często rodzili się na Ukrainie albo mają rodzinę i walczą niechętnie co widać czasem.

Do tego mają problemy logistyczne aprowizacyjne. Czują wrogość Ukraińców i potem jest tak ,że jak idzie kontatak to Rosjanie zostawiają mnóstwo sprzętu nieuszkodzonego bo nie mają ani paliwa ani chęci by go zabierać ze sobą.

Ale jak zaatakuje ich NATO to oni będą walczyć tak jak teraz Ukraińcy . Będą bronić Matki Rosji i wtedy to będzie inna armia 

 

A co do samej wojny to dziś nad ranem pojawiły się dane ,że w okolicach Sum Rosjanie wycofują się z kolejnych miejscowości i to bez walki. Tam już jest ucieczka do Rosji po całości. Wydaje się ,że obecnie na południa i na Zachód od Sum nie ma już oddziałów rosyjskich. Już w niedzielę rano wyzwolili Vorożbe a dziś pojawiła się info ,że wokół Lebedyna nie ma żadnych Rosjan a jeszcze w piątek otaczali miasto. Nie mam 100 % pewności ale w tym rejonie Rosjanie są całkowicie zdemoralizowani i raczej nie stanowią żadnego zagrożenia

Do tego w ciagu ostatnich 24 h prawie bie było walk w Mariupolu. Specnaz w ciągu ostatnich kilku dni stracił kilku czołowych oficerów. Jednostka poniosła spore straty. Piechota morska straciła swojego dowódcy brygady i kilku podoficerów i też wycofano ją z walk. Zostają Czeczeni, Rosgwardia bo sepraatyści doznali takich strat ,że od kilku dni ich nie ma 

Rosjanie nie podrzucają świeżych sił bo te przerzucają na północ by się bronić przed ofensywą Ukraińską.

Poza właściwie rejonem Iziumu Rosjanie są bardzo pasywni obecnie.. Nawet ze zdobytych Sławutycz się wycofali bo chyba nie mają obecnie tyle sił policyjnych by ogarniać miasto a wojsko nie ma ochoty na pacyfikowanie miast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.