Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ely3 napisał:

Po 1 Donieck i Ługańsk to tylko część tego obszaru więc dlaczeg niby 40% mieszkańców ma się wypowiadac o losie regionu. To tak jakby na temat prszyłości Śląska mogli się wypowiedzieć mieszkańcy KAtowic a Gliwic już nie

Nie, ale mieszkańcy Katowic i Gliwic mogą się wypowiadać na temat swojej przyszłości.

Godzinę temu, ely3 napisał:

Po2 - Najpierw trzeba anulować stan powstały 2w wyniku agresji Rosji a więc teren wraca do Ukrainy . Ukraina ustanawia swoją administrację i dopiero wtedy referendum ale dla całego obwodu Ługańskiego i Doenieckiego a nie tylko dla terenów objętych agresją armii rosyjskiej

To w takim razie Mazowsze powinno wrócić pod kuratelę Rosji po agresji niemiecki z 1914 i następnie referendum o niepodległości z całości terenów I RP wedle Twojej logiki.

 

Godzinę temu, ely3 napisał:

To tak jakby Węgrzy nie pytali się Słowaków o zdanie tylko przerzucili swoje wojska i oderwali tereny na których dominuje mniejszośc węgierks

 

Jak mniejszość może dominować?

Godzinę temu, ely3 napisał:

A skoro sprzeciwiasz się imperializmowi to zgadzasz się ,że tamto trzeba anulować.Przywrócić stan sprzed 2014 i dopiero przeprowadzuć referendum ale już pod auspicjami Ukrainy przy obecności OBWE

Ale po co przywracać stan? Dołożenie zbędnych kroków. Najpierw referendum i w zależności od wyników wyborów na danym obszarze - przydzielenie terenów. Jeśli całość chce wrócić do Ukrainy - jak najbadziej należy wydalić wszystkich Rosjan i przywrócić tam administracje ukraińską. Ja nie mam oporu by Donieck był ukraiński jeśli tylko tego chcą sami mieszkańcy, nawet uważam ze to mogłaby być dla nich najlepsza opcja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

 

 Nie mam pojęcia, co o tym myśleć. Na "stadion" dowieźli dodatkowych "widzów" autobusami, ale to?

w historii realnej Barbara Włodarczyk jeszcze przed tymi obchodami mówiła, że będą ich zwozić z zakładów pracy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

w historii realnej Barbara Włodarczyk jeszcze przed tymi obchodami mówiła, że będą ich zwozić z zakładów pracy 

Nie żeby coś, ale zwieźć z 140 mln kraju na wiec, by był liczny, to można nawet zwolenników curlingu

Ale ja jestem rusofilem, więc ich bronić będę i tak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z typowym lewactwem, i było jebanie na Trumpa jaki to zły, i narzekanie na Putina za to co zrobił Ukrainie, i tlumacze debilom, że za kadencji Trumpa, Putin był trzymany za morde,  NS2 , zadnych harcy wokol Ukrainy, a jak doszedł do władzy Biden to w pare miesięcy wszystko to jebło.

Przyznali mi racje, ale Trump dalej zły xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Dziś rozmawiałem z typowym lewactwem, i było jebanie na Trumpa jaki to zły, i narzekanie na Putina za to co zrobił Ukrainie, i tlumacze debilom, że za kadencji Trumpa, Putin był trzymany za morde,  NS2 , zadnych harcy wokol Ukrainy, a jak doszedł do władzy Biden to w pare miesięcy wszystko to jebło.

Przyznali mi racje, ale Trump dalej zły xd

 

No Putin zaatakował bo czuje zagrożenie ze strony NATO. Jak Trump był prezydentem to zagrożenia nie było bo Trump miał wywalone na NATO, bo America First . To taki średnio dobry dla nas ten trump

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Dziś rozmawiałem z typowym lewactwem, i było jebanie na Trumpa jaki to zły, i narzekanie na Putina za to co zrobił Ukrainie, i tlumacze debilom, że za kadencji Trumpa, Putin był trzymany za morde,  NS2 , zadnych harcy wokol Ukrainy, a jak doszedł do władzy Biden to w pare miesięcy wszystko to jebło.

Przyznali mi racje, ale Trump dalej zły xd

 

nawet establishment w USA ma za złe Bidenowi, że swoją słabością "zaprosił" Putina do ataku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No Putin zaatakował bo czuje zagrożenie ze strony NATO. Jak Trump był prezydentem to zagrożenia nie było bo Trump miał wywalone na NATO, bo America First . To taki średnio dobry dla nas ten trump

Jakoś bardziej mi odpowiadała sytuacja za Trumpa, niż Bidena :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Dziś rozmawiałem z typowym lewactwem, i było jebanie na Trumpa jaki to zły, i narzekanie na Putina za to co zrobił Ukrainie, i tlumacze debilom, że za kadencji Trumpa, Putin był trzymany za morde,  NS2 , zadnych harcy wokol Ukrainy, a jak doszedł do władzy Biden to w pare miesięcy wszystko to jebło.

Przyznali mi racje, ale Trump dalej zły xd

Tak im onet, wyborcza napisali lub w tvn powiedzieli więc jak papugi to powtarzają.

Trump był prostolinijny, gruboskórny, czasami zachowywał się jak słoń w składzie porcelany ale na każdym kroku pokazywał, że on jest przywódcą stada. I właśnie takiego Trumpa Putin się obawiał bo nie do końca pewnie wiedział czego się po nim spodziewać. 

W dużej mierze ta kadencja Trumpa kupiła sporo czasu Ukraińcom na lepsze przygotowanie do tej wojny, która jest teraz. Gdyby Rosja zaatakowała pełnoskalowo Ukrainę niedługo po aneksji Krymu i bardzo łatwym utworzeniu republiki donieckiej i ługańskiej to już teraz Ukraina w najbardziej dla nas optymistycznej wersji byłaby co najwyżej tylko na zachód od Dniepru.

 

Edytowane przez Kepler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.