Skocz do zawartości
Raven2156

Stanley Cup Playoffs 19/20

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde człowiek ledwo przytomny przez te dogrywki, a oni jeszcze przegrywają. Martwi mnie jak mocno uzależniony robi się ten zespół od obecności Pointa, w dogrywkach wcale nie było jakiejś wielkiej przewagi i jak to zwykle w hokeju, kto pierwszy popełni błąd. Wcześniej obie drużyny zmarnowały setki. Czytam na Tampa Times, ze Point i jego obecność w kolejnym meczu nadal niejasna. 

Kurcze chłopaki na wschodzie się wymęczą (nie wskazuje który team wygra) i co by nie było potem łomotu od Stars...

No to wypada podziękować Isles, za świetną serie, było o włos od 3:3 ale Vasilewski ogarnał 1 na 1 w dogrywce. 

Ciężka seria finałowa ale wierze w Pioruny:) , ktoś coś wie, czy Stamkos wróci? Co mnie martwi to to, że drużyna Stars jest bardziej wyrównana, nie ma ciężaru na jakiś konkretnych graczach w Bolts, widać od razu gdy nie ma Pointa albo Hedmana, zaczynają się problemy. Trzymam kciuki za nich i ich zdrowie;) 

Edytowane przez Wujek Wójcik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i mamy rozstrzygnięcie. Niestety jeszcze smutek u mnie, ale nie mogę mieć do Wyspiarzy żadnych pretensji. Grali świetny hokej, lecz Tampa była najwidoczniej trochę lepsza. Szkoda najbardziej tego pierwszego meczu, na który Wyspiarze nie dojechali fizycznie. Jeden dzień odpoczynku mógłby tam zrobić różnicę, bo widzieliśmy jak drużyna Trotza wyglądała w następnych meczach. Nie ma jednak co rozpaczać. Na pewno jestem dumny jako kibic tego zespołu. Jak emocje opadną to bez wątpienia, mocno docenię to co zrobili w tym roku Islanders :)

Co do samego meczu. Tampa miała przewagę, ale Wyspiarze nie chowali się za podwójną gardą. Może oddawali nniej strzałów, mniej czasu utrzymywali krążek, jednak nie mieli problemu, by zagrozić bramce Lightning. Ta dogrywka, niewykorzystana okazja Nelsona i wreszcie ta bardzo pechowo stracona bramka, będą mi się śniły jeszcze pewnie przez kilka nocy. Było blisko g7, o którym marzyłem, ale niestety się nie udało. Gratulacje dla Tampy.

Warto też na koniec pochwalić obydwu trenerów. Może wprowadzali nam sporo zamieszania tymi ciągłymi zmianami w poszczególnych liniach, ale trzeba przyznać, że wiedzieli co robią i to działało. Świetną serię mieliśmy okazję zobaczyć. 

Jakieś małe podsumowanie tych PO w wykonaniu Islanders pewnie jeszcze za jakiś czas skrobnę, a teraz pozostaje na spokojnie oglądać wielki finał. 

Co do finału. Ciekawe jak Tampa będzie wyglądać, bo ta seria z Islanders dała im bardzo mocno w kość. Ciekawe też czy nie będzie wielkiego zaskoczenia, że Stamkos się pojawi, bo podobno już trenuje. 

A wy jak myślicie, który skandynawski obrońca o nazwisku rozpoczynającym się na literę "H" poprowadzi swój zespół do triumfu i zgarnie tytuł MVP fazy playoffs? Miro Heiskanen czy Victor Hedman? :D

@kcp78 

Ciebie nie muszę pytać. Btw, witamy z powrotem na forum ;)

Edytowane przez Braveheart22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, Braveheart22 napisał:

A wy jak myślicie, który skandynawski obrońca o nazwisku rozpoczynającym się na literę "H" poprowadzi swój zespół do triumfu i zgarnie tytuł MVP fazy playoffs? Miro Heiskanen czy Victor Hedman? :D

@kcp78 

Ciebie nie muszę pytać. Btw, witamy z powrotem na forum ;)

Hej, @Braveheart22 :) 

Gwiazdy maja, jak sadze, bardziej zbilansowana druzyne, ale to Tampa ma Nikite! Bardzo mozliwe, ze zadecyduja kwestie wolicjonalne, kondycja, i w takiej sytuacji upatrywalbym raczej niespodzianki, czyli zwyciestwa Dallas. Niech bedzie, ze 4:2! MVP finalow - Miro! :P ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, kcp78 napisał:

MVP finalow - Miro! :P ...

Aj szkoda, że Islanders odpadli, bo gdyby doszli do finału to chciałem Cię trochę podejść i przypomnieć, że w barwach Wyspiarzy gra Leo Komarov, czyli Twoja zasada "go Suomi", by nie dotyczyła już tylko Stars :P

A tak nie mam nic przeciwko, żeby to Stars wygrali i Miro zgarnął nagrodę. Tampa ma Nikite, ma też świetnego Pointa i wielkiego Hedmana, który imho jest najważniejszym graczem tego zespołu. Dodaj Wasyla do tego towarzystwa. No jest moc, ale można ich ugryźć :)

Kończąc, liczę na świetny dla oka hokej i niech wygra lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leo to swietny defensor. Sukcesor Lehtinena (znakomity grajek). Tacy napastnicy, ze swietnym forecheckingiem, zawsze sa pozadani...No i to imie! (finskie lwy, prawdaz) :P ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, kcp78 napisał:

Leo to swietny defensor. Sukcesor Lehtinena (znakomity grajek). Tacy napastnicy, ze swietnym forecheckingiem, zawsze sa pozadani...No i to imie! (finskie lwy, prawdaz) :P ...

Podobno też mega charakter. Jeden z bardziej lubianych chłopaków w szatni. Lamoriello tak go ceni, że zabrał go z Toronto do Nowego Jorku i jak na rolę, którą pełni w zespole, naprawdę sporo mu zapłacił (niestety aż za dużo 😅). 

Co do Lehtinena, o którym wspomniałeś. Jak już jesteśmy na etapie Finału Pucharu Stanleya, warto dodać, że to mistrz NHL z 1999r. w barwach... Dallas Stars :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komu kibicujesz w imprezach iihf, BH? Czy u ciebie tylko nhl?... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, kcp78 napisał:

Komu kibicujesz w imprezach iihf, BH? Czy u ciebie tylko nhl?... 

Generalnie zawsze liczę, żeby wygrał ktoś inny niż Kanada, Rosja i USA. Z racji, że uwielbiałem Petera Forsberga to zawsze najbliżej mi było do Szwedów, ale Finowie też są ok. Oczywiście trzymam również kciuki za naszych południowych sąsiadów, a Szwajcaria to też fajny team :)

Innych lig raczej nie oglądam. Bardziej śledzę pod kątem młodych prospektów z Europy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Braveheart22 napisał:

Generalnie zawsze liczę, żeby wygrał ktoś inny niż Kanada, Rosja i USA. Z racji, że uwielbiałem Petera Forsberga to zawsze najbliżej mi było do Szwedów, ale Finowie też są ok. Oczywiście trzymam również kciuki za naszych południowych sąsiadów, a Szwajcaria to też fajny team :)

Innych lig raczej nie oglądam. Bardziej śledzę pod kątem młodych prospektów z Europy. 

Finowie to się że Szwedami niezbyt lubią, delikatnie pisząc. I ta wzajemna niechęć właśnie sprawia, że te ich potyczki są tak zacięte; dla Finów to coś, jak dla Leszków spotkania z Legią. Majstra może nie być, byleby Legia dostała oklep 😁...                          Forsberg to był grajek! Ale ja go nie lubiłem, bo Szwed! 😀 ; Koivu >>>>>>>>> Forsberg 😁... 

Edytowane przez kcp78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, kcp78 napisał:

Koivu >>>>>>>>> Forsberg 😁... 

No od Filipa to może jest lepszy... 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Braveheart22 napisał:

No od Filipa to może jest lepszy... 😂😂😂

Ale Saku czy Mikko ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Pablo81 napisał:

Ale Saku czy Mikko ? ;)

Z pewnością @kcp78 miał na myśli Saku, ale Mikko też bardzo dobry grajek, świetny w defensywie. A mimo to niedoceniany, bo jak wyjaśnić, że chociaż raz nie otrzymał Selke Trophy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi