Skocz do zawartości

Stanley Cup Playoffs 19/20


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny rok z rzędu okazuje się, że NHL jest naprawdę nieprzewidywalne.

Tak jak pisałem wyżej o Bostonie, który zasłużył na 1 miejsce to po wczorajszej nocy wiemy, że praktycznie nie mają na to szans - jedynie matematyczne. Czy jest to sprawiedliwe? Polemizowałbym.

Poza tym to nie jedyna niespodzianka wieczoru. Widać, że wszystkie drużyny mając bardzo dużo czasu do przygotowania się naprawdę mocno pracowały i każda drużyna jest głodna pucharu! Jestem bardzo ciekawy jak to się dalej potoczy! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leafs wyszli bardzo pewni siebie na ten mecz, zmotywowani i żądni wygranej. Przerodziło się to w niesamowitą dominację na tafli już od pierwszych minut a potwierdzają to chociażby celne strzały na bramkę.

Cieszy widok tak skoordynowanej drużyny i liczę, że dobra passa będzie trwać.

Gdyby ostatecznie udało się wygrać rundę pocieszające jest to, że w pierwszej rundzie nie trafimy najprawdopodobniej na Boston do którego mamy niesamowitego pecha...

Trzymam kciuki i Let’s Go Leafs!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dziś Carolina Hurricanes zapewnili sobie jako pierwsi awans do najlepszej 16'tki pokonując 3:0 New York Rangers.

Przed szansą wygrania "do zera" stoją jeszcze New York Islanders którzy po raz drugi wygrali z Panthers i dziś będą mieli okazję już o 18:00 zapewnić sobie udział w pierwszej rundzie Playoffs. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zaskakująca negatywnie drużyna tych Playoffs? Na ten moment na pewno Bruins...

Zdaje sobie sprawę, że awans mają zapewniony i mogą kombinować z różnymi ustawieniami i rotacjami jednak to nie jest gra o „złote kalesony” tylko o rozstawienie z wyższym seedem.

Nie uważam też by specjalnie przegrywali swoje mecze by „ustawić sobie” tabele. Dlaczego? Ponieważ rozstawienie w kolejnej rundzie będzie zależeć od tego jaki seed miała drużyna która wygra. Dla przykładu jeżeli Bruins ostatecznie mieliby 1 miejsce (już wiadomo ze nie) i Canadiens (12 Seed) pokonaliby Penguins (5 Seed) wtedy zagraliby z Montrealem. Gdyby jednak wygrał Pittsburgh to zagraliby z kims kto ostatecznie załapał się do kolejnej rundy z najniższym seedem.

Reasumując jakiekolwiek „ustawianie” sobie kolejnej rundy jest mało prawdopodobne.

Ciekawy jestem jak to się zakończy, bo został im jeszcze mecz z Capitals.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 11:48, Raven2156 napisał:

Tak jak pisałem wyżej o Bostonie, który zasłużył na 1 miejsce to po wczorajszej nocy wiemy, że praktycznie nie mają na to szans - jedynie matematyczne. Czy jest to sprawiedliwe? Polemizowałbym.

Serio dałeś w typerze, że Boston będzie #1 w seeding round na wschodzie? :P

Rozstawienie rozstawieniem, ale seeding round jest głównie po to, by te czołowe zespoły zagrały przed pierwszą rundą jakieś mecze o stawkę, a nie żeby wpadli tylko po meczach sparingowych na rozgrzanych rywali. 

W dniu 5.08.2020 o 11:02, Raven2156 napisał:

Dodatkowo dziś Carolina Hurricanes zapewnili sobie jako pierwsi awans do najlepszej 16'tki pokonując 3:0 New York Rangers.

Stawiałem zwycięstwo Hurricanes, ale nie sądziłem, że będą mieli aż taką przewagę nad Rangers. Mocni są. Chyba trzeva będzie ich mocno obserwować w tym roku. 

W dniu 5.08.2020 o 11:02, Raven2156 napisał:

Przed szansą wygrania "do zera" stoją jeszcze New York Islanders którzy po raz drugi wygrali z Panthers i dziś będą mieli okazję już o 18:00 zapewnić sobie udział w pierwszej rundzie Playoffs. :)

Szkoda, że się nie udało zamknąć tego w trzecim meczu, bo w dwóch pierwszych było widać, kto ma na ten moment lepszy zespół. Zadecydowały dwie szybkie bramki na początku trzeciej tercji dla Panter i już nie udało się wrócić. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Trzeba skończyć tę serię w g4 to typerek ładnie siądzie :D

18 godzin temu, vonBaron napisał:

Ale mnie jara gra AVS, tak przyjemnie się na nich patrzy.

+1. Obyśmy oglądali ich w takiej dyspozycji jak najdłużej, a będzie dobrze;)

6 godzin temu, Raven2156 napisał:

Najbardziej zaskakująca negatywnie drużyna tych Playoffs? Na ten moment na pewno Bruins...

Spokojnie. Mieli trochę kłopotów przed wznowieniem rozgrywek. Na razie są pod formą, ale dla nich najważniejsza gra się jeszcze nie zaczęła. A co powiesz o Penguins, Predators i Oilers?Każda z tych drużyn jest o jeden przegrany mecz od eliminacji. Ależ to by była tragedia dla tych zespołów.. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Serio dałeś w typerze, że Boston będzie #1 w seeding round na wschodzie? :P

Spokojnie. Mieli trochę kłopotów przed wznowieniem rozgrywek. Na razie są pod formą, ale dla nich najważniejsza gra się jeszcze nie zaczęła. A co powiesz o Penguins, Predators i Oilers?Każda z tych drużyn jest o jeden przegrany mecz od eliminacji. Ależ to by była tragedia dla tych zespołów.. 

A może i dałem haha. Zasłużyli po świetnym sezonie i zeszłorocznym zetknięciu się z Pucharem Stanleya. :D

Tragedia dla mnie to jest ale niestety u Maple Leafs... Ja wiem, że Blue Jackets to silny zespół i nie należy ich ignorować jednak dzisiejszej nocy to co się stało to jakaś porażka... Prowadząc pewnie 3:0 doprowadzić do wyniku 3:3 a następnie przegrać po dogrywce... W tak ważnym meczu... Niestety ale dogrywki nie są silną stroną Leafs i ten sezon dobitnie to pokazywał.

Jeżeli mówimy o Penguins, Predators i Oilers szczerze przyznam, że byłyby to nie lada niespodzianki a szczególnie w przypadku Oilers którym trafiło się Chicago, które podczas sezonu regularnego nie pokazywało praktycznie nic... W Playoffs to zupełnie inna bajka i faktycznie hokej jest niesamowitym sportem jeżeli chodzi o niespodzianki. Czekam z wyczekiwaniem na dalszy rozwój! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy wydarzyło się coś niesamowitego! Powtórka z wczoraj ale w nowym ( i lepszym ) wydaniu!

Kiedy na niespełna 6 minut przed końcem meczu Blue Jackets trafili na 3:0 już praktycznie postawili kropkę nad „i”. To co się działo później przerosło moje największe oczekiwania - Toronto nie tylko w ciągu 4 minut strzeliło 3 gole i ostatecznie doprowadziło do dogrywki ale po golu Matthewsa ją wygrało! Niesamowita wola walki!!

Wspaniały mecz i wielkie emocje. Nie mogę się doczekać G5, bo na pewno jest na co czekać! :D Go Leafs!

P.S. Wydarzyło się dosłownie wszystko to co powiedziałeś - Oilers, Penguins i Predators wyeliminowani! Ciekawe jak to się potoczy dalej! :D 

P.S.2. Wie ktoś kiedy startuje 2 (a raczej 1) runda? Ostatnie mecze tej rundy odbędą się w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, vonBaron napisał:

Liczę na błysk geniuszu Nathana w dogrywce.

Ale tym powrotem do obrony mi MacKinnon zaimponował. Szkoda, że niestety porażka, bo w typerku miałem:

1. Avs

2. Vegas

:(

Jedno jest pewne. Kilka minut temu poznaliśmy dwie pary pierwszej rundy PO:

Vegas - Chicago

Colorado - Arizona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Raven2156 napisał:

A ja zapytam co dokładnie autor miał na myśli? :P Możesz rozwinąć dlaczego Philly?

Przed seeding round byli najniżej rozstawioną drużyną na wschodzie, a odprawili z kwitkiem trzy mocne zespoły. Fajnie się ogląda ich grę. Bardzo dobra gra w obronie, głębia składu w formie. Stracili tylko 3 bramki w 3 meczach przeciwko naprawdę mocnym ofensywnie zespołom. I widać w tym zespole jeszcze rezerwy, bo powerplay na razie nie działa + gwiazdy zespołu jeszcze nie pokazały na co ich stać (Giroux bez punktów, Voracek 1 asysta w dwóch spotkaniach, z Tampą nie zagrał, bo lekki uraz. Konecny też spokojnie może pokazać więcej). 

Dla mnie top tier na ten moment. Warto ich docenić ;)

 

Edit. Jeszcze taka ciekawostka:

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raven2156 napisał:

A w międzyczasie najlepsza drużyna sezonu regularnego - Boston Bruins przegrali wszystkie mecze w Robin Round...

Co o tym sądzicie?

Oni mieli sporo problemów w okresie przygotowawczym. Rask musiał przejść dodatkową kwarantannę. Kase z opóźnieniem dotarł do bańki. Krug i Carlo mieli jakieś urazy. Pastrnak i Ritchie też jakieś problemy (nie pamiętam czy zdrowotne, ale coś czytałem). Tam naprawdę zaburzone były te przygotowania. Spodziewałem się, że będą 3-4 w Robin Round i ta dyspozycja nie będzie najwyższa. 

Czy Bruins złapią formę, nie wiem, ale w 1R wolałem, żeby Islanders trafili na Capitals :)

32 minuty temu, Sancho napisał:

Czy Carolina gra dalej?

A co dobre kursy na nich? :P

Grają, grają i pokazali bdb hokej w rundzie wstępnej. W 1R będą grali z Bostonem. Normalnie Bruins byliby murowanym faworytem (choć to nhl i czasem nie warto mówić o kimś jako murowanym faworycie xd), ale w takiej dyspozycji jaką pokazali w seeding round. Oj czuję, że Canes mogą namieszać, a jeśli Boston mocno nie polepszy swojej gry to może nawet nie być zaciętej serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paolo_ napisał:

Ale wybaczę jeśli dzisiaj wieczorem wpadnie Lafrenière 😀

Mało wam talentu w Toronto? ;)

Liczę na szczęście Minnesota Wild, 

ewentualnie Nashville, Florida, Winnipeg. 

Reszta trzymać się z dala od Lafrenière'a!!! :P

edit:

NY Rangers. Najgorsze co mogło być. Tfu z taką loterią :(

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Mało wam talentu w Toronto? ;)

Na papierze - nie.

W rzeczywistości - tak.

Toronto po raz ostatni przeszło 1 rundę w 2004 roku pokonując wtedy Ottawa Senators! W 2004 roku! Tragedia... Poza tym nie mówimy o zespole który raz na 10 lat trafia do Playoffs tylko występuje w nich bardziej lub mniej regularnie (tak wiem, wiem mieli kilka lat przerwy). Co nie zmienia faktu, że w ciągu ich ostatnich 5 występów aż 4 razy dostawali w ostatnim meczu tj. przegrywali 3:4 (czy jak w tym roku 2:3). Strasznie szkoda... Nie wiem czy to wina kadry trenerskiej która nie potrafi odpowiednio zmotywować zawodników przed finalnym meczem, lub psychologów czy też samych zawodników.

No trudno... Było, minęło. Czas optymistycznie patrzeć w przyszłość z myślą, że przyszły sezon będzie lepszy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.