Skocz do zawartości
kucio

All Time Soccer Fantasy - Edycja II - Wybrałbym lepiej // Dyskusja o fazie grupowej i pucharowej

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Rooney bazował głównie na sile + szybkości- jak tej drugiej zabrakło a i z tym pierwszym nie było tak dobrze jak wcześniej to Rooney wylądował w MLS- technicznie nie mógł być totalnym drewnem, wszak na tym poziomie to chyba tylko Crouch, Inzaghi i Klose pograli mimo ze byli zupełnym drewnem, ale na tle pozostałych tu napastników wyglada słabo. 

Ja tam lubię Rooneya, ma kilka fajnych, unikalnych skilli w tym ATF, niemniej do Messiego to jest mocno przeciętny fit- zwłaszcza ze był wtedy dostępny kilku lepszych- Villa to był imo no brainer- choć domyślam się, ze mogłeś go odpuścić choćby po to by nie robić kalki z Barcelony

Rooney wylądował w mls bo zaczął grać na poważnym poziomie w wieku 17 lat, kiepsko się prowadził w czasie kariery oraz miał mocno eksploatujący styl gry. Mu „nie zabrakło szybkości” postarzał się po prostu dość szybko i poszedł zarobić fajny hajs, o który zawsze się upominał. 
Później zamieszczę jakieś filmiki, które będą broniły mojej tezy, ze technicznie to był piłkarz bardzo dobry. Ale fajnie, by było gdyby ktoś inny się tez wypowiedział może @BMF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żaden ze mnie @BMF, pochwaliłbym się w CV gdyby mnie kiedyś z nim pomylono, ale i tak się wypowiem.

Czy Rooney mógł być słaby/przeciętny/średni technicznie skoro zrobił taką karierę? Na zdrowy rozum, no nie bardzo, tym bardziej, że nie był jakimś totalnym freakiem fizycznym, ponadprzeciętna motoryka to jedno, ale to nie było 200 cm/150kg wariata, który ruszał się jak Iniesta.

Także technicznie dawał radę, ale żeby ocenić jak bardzo to trzeba przyjąć jakąś średnią. Wybieramy skalę ATF czy skalę graczy z jego kariery z jakimi grał/rywalizował?

Jeżeli Rooney był technicznie bardzo dobry to wrzucamy go tym samym na drugą półkę? W sensie, ponad 'bardzo dobry' mamy tylko jeden poziom, wybitny.
Chcemy to robić? A może Rooney w skali ATF był po prostu dobry? Żadne tam drewno, ale znajmy miarę.

Na miarę ogółu Premier League to pewnie mógł być piłkarz technicznie bardzo dobry, ale gdzie byłby w rankingu technicznym zawodników ofensywnych z puli topu światowego?

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Mentor napisał:

Żaden ze mnie @BMF, pochwaliłbym się w CV gdyby mnie kiedyś z nim pomylono, ale i tak się wypowiem.

Czy Rooney mógł być słaby/przeciętny/średni technicznie skoro zrobił taką karierę? Na zdrowy rozum, no nie bardzo, tym bardziej, że nie był jakimś totalnym freakiem fizycznym, ponadprzeciętna motoryka to jedno, ale to nie było 200 cm/150kg wariata, który ruszał się jak Iniesta.

Także technicznie dawał radę, ale żeby ocenić jak bardzo to trzeba przyjąć jakąś średnią. Wybieramy skalę ATF czy skalę graczy z jego kariery z jakimi grał/rywalizował?

Jeżeli Rooney był technicznie bardzo dobry to wrzucamy go tym samym na drugą półkę? W sensie, ponad 'bardzo dobry' mamy tylko jeden poziom, wybitny.
Chcemy to robić? A może Rooney w skali ATF był po prostu dobry? Żadne tam drewno, ale znajmy miarę.

Na miarę ogółu Premier League to pewnie mógł być piłkarz technicznie bardzo dobry, ale gdzie byłby w rankingu technicznym zawodników ofensywnych z puli topu światowego?

No mniej więcej o to mi chodziło, choć tu Mentor znacznie ładniej to napisał.

// Rooney jest spoko, grając na tym poziomie co on nie można być drewnianym- w porównaniu do przeciętnego napastnika Premiership tez się wyróżniał, ale jak jak porównamy go do reszty graczy wybranych w ATF to jest raczej dolna cześć, niż Riquelme.

// @Mentor nie zgodzę się jedynie z jedna opinia- faktycznie Rooney nie był 200cm z kolosem z gracja Iniesty, ale miał zajebista kombinacje siła + szybkość - gdyby był przy tym skuteczniejszy to nawiązałabym do Mike Tysona- no ale nie był.

W sumie to tez pytanie do Ciebie, wolałbyś Rooneya czy Ville w 4-3-3 przy Messim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Villa bo lepiej pasuje pod te wszystkie prostopadłe, przeszywające piłki, którymi Messi rozcina rywali. Rooney to nie był gracz, który żyje z przyczajki obok obrońcy i urywania się, dla Hiszpana to było bardziej naturalne. 

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Qcin_69

ja mocno chwalilem lame za wynor azpillicuety i generalnie sam mialem go brac do mojego teamu bo swietnie tam pasowal. myslalem jeszcze o laporte ale on sie jeszcze nie wykazal na topowym poziomie.

a co do tottiego i carraghera to bez zartow. liverpool carraghera w prime to byl jeden z najlepszych zespolow na swiecie. niby gdzie mial isc po sezonie z wygrana lm kiedy dostal nagrode dla najlepszego zawodnika druzynu? liverpool carraghera byl dwie polki wyzej id romy tottiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

problem z Carragherem jest taki, że on tutaj gra jako półlewy stoper a brak lewej nogi nie pozwoli komfortowo uruchamiać Maicona i wymaksować jego potencjału, z Laporte ten zespół wyglądałby dużo kompletniej, zwłaszcza przy defensywnym usposobieniu

Cesar to prawdopodobnie jeden z najmądrzejszych obrońców w grze i nawet jak go jakiś klocek przepchnie to jeszcze musi piłkę z klatki do ziemi zgrać a to może być trudne, no i jednak on jak na stopera jest bardzo szybki i to będzie mu pomagać. Z drugiej strony GOAT i Puyol byli od niego niżsi i dawali radę na tej pozycji, więc nie sądzę żeby to był problem. King daje za to fajną szybkość a także możliwość grania po obu stronach i brania na siebie ciężkich match-upów, po to dostali też MArtineza przed soba żeby im pomagał i ich uzupełniał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, polishllama69 napisał:

problem z Carragherem jest taki, że on tutaj gra jako półlewy stoper a brak lewej nogi nie pozwoli komfortowo uruchamiać Maicona i wymaksować jego potencjału, z Laporte ten zespół wyglądałby dużo kompletniej, zwłaszcza przy defensywnym usposobieniu

miales na mysli marcelo?

mialem dylemat ale ostatecznie poszedlem zgodnie z filozofia " jak wygladal na najwyzszym poziomie". carragher przez te 2 lata trzymal obrone liverpoolu na wybitnym poziomie. dodajac do tego ze bylem zdecydowany na swietnie wyprowadzajacego pilke matthausa ( boateng tez jest w tym dobry) i majac jeszcze pusty spot na pollewym srodkowym pomocniku, postawilem jednak umiejetnosci gry w obronie ponad wyprowadzanie pilki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie, Marcelo akurat spoko, powinien sobie poradzić z tymi kapciami podanymi przez Jamie. Stoper z lewą nogą może dość swobodnie uruchamiać drugie skrzydło lub przyspieszać grę w jego stronę. Poza tym Laporte był liderem najlepszej defensywy poprzedniego sezonu EPL, więc nie pomijałbym go tak a jego ofensywne value byłoby tutaj zbawieniem, zwłaszcza zę za plecami biegałby mu jeszcze Matejos, więc błędy nie kosztowałyby. Taki wybór trochę jak w Bucks, Bledsoe to prawdopodobnie top 3 obrońców obwodowych w lidze obecnie, ale jego rzut (i respekt wobec niego) zabija ofensywę Giannisa jak nie ma piłki w łapach, takie trochę coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 23.05.2020 o 02:47, BMF napisał:

@P_M - to jest mocny team, ale nie aż tak mocny. Moim zdaniem duet Pirlo-Deschamps wcale nie jest tak dobrym fitem - Pirlo uwielbiał grać obok dwóch wybieganych pomocników (Vidal i Marchisio, Seedorf i Gattuso) - tutaj jest tylko Deschamps, który też grał raczej głęboko, do tego ustawienie 4-4-2 wydaje mi się anachroniczne właśnie z tego powodu, i gdyby w miejsce Owena był gracz uzupełniający drugą linię, oceniałbym ten skład lepiej. Aczkolwiek - core Crespo-Nedved-Pirlo-Neuer + Cafu i Desailly w obronie, powoduje, że P_M będzie się liczyć.

Tak z ciekawosci zapytam jakbym zamienił Owena na Christiana Karembeu to taki wariant byłby dla kogoś bardziej przekonujący oprócz BMF'a?

image.png.9037088aad465c750edadd7ccbb28d14.png
Bo ja nadal uważam, że w tym wariancie firepower byłby nieco za słaby, a defensywa którą mam bez Karambeu i tak jest bardzo dobra.

Edytowane przez P_M
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, P_M napisał:

Tak z ciekawosci zapytam jakbym zamienił Owena na Christiana Karembeu to taki wariant byłby dla kogoś bardziej przekonujący oprócz BMF'a?

Bo ja nadal uważam, że w tym wariancie firepower byłby nieco za słaby, a defensywa którą mam bez Karambeu i tak jest bardzo dobra.

wygląda to o wiele słabiej niż z Owenem :)  (zbyt defensywnie, Pirlo to nie AM, siła ataku spada drastycznie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, P_M napisał:

Pirlo z Deshampem to średnie dopasowanie :)

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@P_M nie Karambeu, tylko jakiś box-to-box, który doda jakość po obu stronach boiska i potrafi zagrać w każdej roli od ŚPO do ŚPD. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Braveheart22 napisał:

@P_M nie Karambeu, tylko jakiś box-to-box, który doda jakość po obu stronach boiska i potrafi zagrać w każdej roli od ŚPO do ŚPD. 

jako przykład podaję wolnego gracza na etapie wyboru Owena ;) Torsten Frings może pozostaje z twojej kategorii, ale nie za bardzo widzę, po co miałbym zabierać piłkę Pirlo, kosztem takiego gracza typu box-to-box

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, P_M napisał:

jako przykład podaję wolnego gracza na etapie wyboru Owena ;) Torsten Frings może pozostaje z twojej kategorii, ale nie za bardzo widzę, po co miałbym zabierać piłkę Pirlo, kosztem takiego gracza typu box-to-box

Bardziej myślałem o graczach typu Vidal, Nainggolan, Pogba, Koke, Marchisio, Ramsey. Kilku innych jeszcze jest, ale oni bardzo wcześnie w drafcie poszli. Frings, mimo że uniwersalny, to jednak jako ŚPO nie grał, tylko najwyżej gdzieś blisko prawej strony. 

Tu nie chodzi, żeby Pirlo zabrać piłkę, ale żeby mu dać większą swobodę i żebyś w matchupach z bardzo silnym środkiem nie miał problemów. Dlatego pisałem, że w Waszej grupie eF największe szanse ma przeciwko Tobie, bo Pirlo miałby ciężkie życie przy duecie Kante + Radja. 

W sumie jak tak teraz patrzę to masz też bardzo fajny zestaw do 3-5-2, ale wtedy Pires tu nie pasuje, tylko Nedveda dajesz na lewe wahadło a do środka dokładasz trzeciego gościa i wtedy z tą dwójką w ataku jest sztos. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Braveheart22 napisał:

W sumie jak tak teraz patrzę to masz też bardzo fajny zestaw do 3-5-2, ale wtedy Pires tu nie pasuje, tylko Nedveda dajesz na lewe wahadło a do środka dokładasz trzeciego gościa i wtedy z tą dwójką w ataku jest sztos. 

mam 3-5-2 w wariancie ofensywnym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, P_M napisał:

mam 3-5-2 w wariancie ofensywnym :)

Wiem, wiem i tu duży plus za elastyczność taktyczną, ale chodziło mi o wyjściowe ustawienie, a wtedy wolałbym Nedveda na wahadle, a do środka kogoś w miejsce Piresa. Przy Pirlo imho lepsze, by było 4-3-3/3-5-2 i wtedy na bank dałbym Ci 1 miejsce w grupie, a tak była bardzo wyrównana walka i ostatecznie dałem Ci 3 miejsce.Tak czy siak, z Twoim 4-4-2 masz mocny zespół, będziesz się liczył, ale możesz mieć problemy w środku z niektórymi zespołami. Matchupy będą niezwykle ważne w fazie pucharowej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Wiem, wiem i tu duży plus za elastyczność taktyczną, ale chodziło mi o wyjściowe ustawienie, a wtedy wolałbym Nedveda na wahadle, a do środka kogoś w miejsce Piresa. Przy Pirlo imho lepsze, by było 4-3-3/3-5-2 i wtedy na bank dałbym Ci 1 miejsce w grupie, a tak była bardzo wyrównana walka i ostatecznie dałem Ci 3 miejsce.Tak czy siak, z Twoim 4-4-2 masz mocny zespół, będziesz się liczył, ale możesz mieć problemy w środku z niektórymi zespołami. Matchupy będą niezwykle ważne w fazie pucharowej. 

Nie da się niestety zbudować idealnego składu na wszystkie ewentualności mając tylko 11 graczy do dyspozycji taka charakterystyka atfu :) liczylem się z konsekwencjami odbioru gry systemem 4-4-2 ale mimo wszystko overall pasował mi on najbardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, P_M napisał:

Nie da się niestety zbudować idealnego składu na wszystkie ewentualności mając tylko 11 graczy do dyspozycji taka charakterystyka atfu :) liczylem się z konsekwencjami odbioru gry systemem 4-4-2 ale mimo wszystko overall pasował mi on najbardziej. 

No idealnie pod gust 20+ chłopa to niestety ciężko trafić :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sorry za offtop ale chcialem poruszyc temat moich urojen z begm ze w glosowaniach tam jestem zanizany ze wzgledu na niechec do mohego zespolu.

z 9 osob ktore zaglosowaly tutaj i nie graja ze mna w begm ( a wiec zapewne nie sa uprzedzone w stosunku do mnie), 6 osob zaglosowala za moim bezposrednim awansem.

z 7 osob ktore zaglosowaly tutaj i graja ze mna w begm, 1 osoba zaglosowala za moim bezposrednim awansem.

statystyki nie klamia:)

• Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde, Ignazz z twoimi umiejętnościami propagandowymi to z Vargasa zrobiłby jakiegoś GOATa, WTF

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi