Skocz do zawartości
kucio

All Time Soccer Fantasy - Edycja II - Wybrałbym lepiej // Dyskusja o fazie grupowej i pucharowej

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, eF. napisał:

było miło, nie powiem, ale następnym razem będę już wiedział jak wybierać :D  / ten wybór Buffona był opłakany w skutkach, teraz mogę to przyznać

2p3dw0.jpg

• Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, eF. napisał:

wasza grupa jest cholernie wyrównana i taki pablo z innej grupy mógłby wyjść :P

Dlatego dobrze by było zrobić dogrywkę dla trzecich miejsc, bo ze średniej to nie mam szans raczej :) Mój pomysł motywuje tym, że jedna grupa ma tylko 3 zespoły i każdy zespół z automatu dostaje co najmniej 1 pkt, co zaburza trochę średnią i daje tej grupie praktycznie awans całej trójki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie. Wychodzi na to, że przedłużyć trzeba do poniedziałku.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, BMF napisał:

(...) Stankovic w tym ustawieniu mi nie pasuje, on w prime grał wyżej, a w Interze wcale nie był stałym punktem wyjściowego składu właśnie dlatego, że na jego pozycji grał Sneijder, a niżej mogli grać Motta (...)

Wydaje mi się, że Kucio nie po to wybrał Stankovica za lata 05-07 żeby czytać o graczach, którzy byli z nim w drużynie od 2009 roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, eF. napisał:

ja za to mam pewne 4 miejsce hue hue... (ps. mam wrażenie, że większość i tak nie czyta opisów)

było miło, nie powiem, ale następnym razem będę już wiedział jak wybierać :D  / ten wybór Buffona był opłakany w skutkach, teraz mogę to przyznać 

szkoda, że sam Bufffon ma się z tym kojarzyć, bo dla mnie np to zdeydowanie najlepszy goalkeeper :)

longevity + prime. Trafiłeś też na mega mocną grupę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, mac napisał:

szkoda, że sam Bufffon ma się z tym kojarzyć, bo dla mnie np to zdeydowanie najlepszy goalkeeper :)

longevity + prime. Trafiłeś też na mega mocną grupę.

Fakt, grupa jest mocna... mi brakuje trochę wzrostu w mojej drużynie, ale gdyby mieli naprawdę grać między sobą to przeciwnicy mieli by problem, więc o pogromach nie było by mowy, choć nazwiska mogą mieć nieco bardziej medialne. Buffon jest piękny (dla mnie to najlepszy bramkarz all-Time), oczywiście, tylko wziąłem go po prostu o wiele za szybko (GK nie mają tu takiej miłości). Mogłem zainwestować w pomoc lub obronę w drugiej rundzie, wtedy drużyna wyglądałaby trochę inaczej. Tak czy siak, fajna zabawa. :P

natomiast smutne jest to, że ludzie tutaj potrafią szydzić z mistrza świata jak Camoranesi, kiedy ten piłkarz w peaku był równie ważny w Juventusie co Nedved

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, eF. napisał:

Fakt, grupa jest mocna... mi brakuje trochę wzrostu w mojej drużynie, ale gdyby mieli naprawdę grać między sobą to przeciwnicy mieli by problem, więc o pogromach nie było by mowy, choć nazwiska mogą mieć nieco bardziej medialne. Buffon jest piękny (dla mnie to najlepszy bramkarz all-Time), oczywiście, tylko wziąłem go po prostu o wiele za szybko (GK nie mają tu takiej miłości). Mogłem zainwestować w pomoc lub obronę w drugiej rundzie, wtedy drużyna wyglądałaby trochę inaczej. Tak czy siak, fajna zabawa. :P

natomiast smutne jest to, że ludzie tutaj potrafią szydzić z mistrza świata jak Camoranesi, kiedy ten piłkarz w peaku był równie ważny w Juventusie co Nedved

Camoranesi jest spoko, sam o nim myślałem jakby Pires nie był dostępny, ale przyrownywać go do Nedveda to lekka przesada :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, P_M napisał:

Camoranesi jest spoko, sam o nim myślałem jakby Pires nie był dostępny, ale przyrownywać go do Nedveda to lekka przesada :)

ja go nie porównuję do Nedveda, bo Nedved overall to o zdecydowanie lepszy zawodnik, ja tu pisałem o peaku :) 

w tych konkretnych sezonach by równie ważnym graczem co Nedved, ale to nie znaczy, że overall to poziom Nedveda... c'mon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, eF. napisał:

ja go nie porównuję do Nedveda, bo Nedved overall to o zdecydowanie lepszy zawodnik, ja tu pisałem o peaku :) 

Nadal not even close, mimo że camoranesi to fajny zawodnik i dziwię się tutejszym zarzutom akurat do tego picku, gdzie na prawą pomoc on daje zarówno dużo w obronie jak i w ataku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, P_M napisał:

Nadal not even close, mimo że camoranesi to fajny zawodnik i dziwię się tutejszym zarzutom akurat do tego picku, gdzie na prawą pomoc on daje zarówno dużo w obronie jak i w ataku. 

Nie raz ciągnął Juventus na tej prawej stronie, kiedy Nedveda już trochę ciągnęło do środka. A za Capello Juventus grał mocno skrzydłami (Zambrotta, Camoranesi po prawej) + Nedved po lewej. Oczywiście, że Czech to lepszy piłkarz, ale jeden i drugi dawali wtedy dużo drużynie, a i obaj są legendami w Turynie. Nedved znacznie większą, bo overall Czech był tam prawie Bogiem. :P 

no i obaj zostali w Serie B, kiedy mogli iść do drużyn, które walczą w LM (takich piłkarzy już chyba nie ma) 

Zapomniałem jeszcze dodać, że to właśnie Nedved i Camranesi byli najbardziej kreatywnymi piłkarzami w Juve (+Vieira, Ibrahimović), więc chcąc/ nie chcąc ta gra opierała się na nich. Del Piero nie wliczam (najbardziej kreatywny gracz w kadrze), bo kiedy tylko Trezeguet był zdrowy, to Capello wolał grać w ataku duetem Ibrahimović/Trezeguet. Choć Alex i tak robił różnię, bo o ile często wchodził z ławki, o tyle robił fajne liczby (+10 bramek, +10 asyst) i dawał trochę magii w ataku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

42FE43FD-E203-460A-99EA-B842F538852C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Kily napisał:

Wydaje mi się, że Kucio nie po to wybrał Stankovica za lata 05-07 żeby czytać o graczach, którzy byli z nim w drużynie od 2009 roku ;)

Kily, dej żyć ;] chodziło mi o to, że w prime grał wyżej (w tych sezonach bok pomocy/ofensywny pomocnik), a potem faktycznie grywał bardziej defensywnie, ale był ''rolesem''. Dla mnie średni fit do tej pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

FAA3B478-086A-4558-B9A1-C48C04946F07.jpeg

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Koelner napisał:

Spójrzmy jacy są teraz napastnicy w BPL (czołowi strzelcy) - Aguero, Kane, Abraham, Vardy, Aubameyang, Rashford, Jimenez, Ings...

trzeba przyznać, że Ballack ma sporo racji, ale też nie bierze pod uwagę faktu, że w obecnej BPL skrzydłowi też są niczym napastnicy :)   

(dziwne, ze nie poszedł u nas Diego Costa który z okresu Atletico/Chelsea był zabójcą)

Edytowane przez eF.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Koelner napisał:

przecież to jest jeszcze głupszy jazgot niż zachwyty nad wielkością 90s wśród januszy

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ballack dupa cicho, niech się cieszy, że nie grał przeciwko Rijkaardowi, Platiniemu, Riverze albo Zawiszy Czarnemu, wtedy to było. 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, BMF napisał:

@eF. - niepopularna opinia - niedoceniany zespół. Tzn. być może nie na jakiś daleki wynik tutaj, bo wybory Buffona i Cannavaro były taktycznie błędne (numer - impakt), ale dla mnie optymalne wybory (van Persie, Reus, David Silva, Nainggolan) graczy drugiego planu. Można było tę ekipę lepiej sprzedać, czwarte miejsce dlatego, że ta grupa jest jedną z mocniejszych.

1. Qcin_69

2. P_M

3. Sylvinho

4. eF

wprawdzie ostatnie miejsce, ale i tak dzięki za tę opinię :)  (miło, że ktoś docenia Nainggolana)

gdybym wiedział to co wiem teraz, to zamiast Buffona wziąłbym kogoś z trójki Nedved/De Bruyne/Ribery

ewentualnie Vieira do środka pola, a później bym przechwycił Kante (rozmarzył się, hehe)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fluber bayern ma wyjebane w sheffield i gra 4-2-3-1

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Qcin_69zdradzis mi co rozumiesz pod pojęciem „surowy technicznie”. Bo ja uważam, ze Ronney, który potrafi zagrać kombinacyjnie kilka krótkich padan, potrafi swietnie opanować piłkę, czy uderzyć/podać zarówno prawa, jak i lewa noga, a nawet dryblować jest „dobry technicznie”. Czy czym jest ta owa technika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, MMM2121 napisał:

@Qcin_69zdradzis mi co rozumiesz pod pojęciem „surowy technicznie”. Bo ja uważam, ze Ronney, który potrafi zagrać kombinacyjnie kilka krótkich padan, potrafi swietnie opanować piłkę, czy uderzyć/podać zarówno prawa, jak i lewa noga, a nawet dryblować jest „dobry technicznie”. Czy czym jest ta owa technika?

Rooney bazował głównie na sile + szybkości- jak tej drugiej zabrakło a i z tym pierwszym nie było tak dobrze jak wcześniej to Rooney wylądował w MLS- technicznie nie mógł być totalnym drewnem, wszak na tym poziomie to chyba tylko Crouch, Inzaghi i Klose pograli mimo ze byli zupełnym drewnem, ale na tle pozostałych tu napastników wyglada słabo. 

Ja tam lubię Rooneya, ma kilka fajnych, unikalnych skilli w tym ATF, niemniej do Messiego to jest mocno przeciętny fit- zwłaszcza ze był wtedy dostępny kilku lepszych- Villa to był imo no brainer- choć domyślam się, ze mogłeś go odpuścić choćby po to by nie robić kalki z Barcelony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi