Skocz do zawartości

All Time Soccer Fantasy - grupa D (opisy i głosowanie)


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

1. @P_M

Neuer 12-14 - Cafu 00-02, Desailly 97-99, Marquez 04-06, Chivu 08-10 - Pires 01-03, Pirlo 05-07, Deschamps 97-99, Nedved 02-04 - Owen 00-02, Crespo 99-01

 

Wariant podstawowy:
 
Screenshot-2020-05-18-Untitled-lineup.pn

Wariant ofensywny:

Screenshot-2020-05-18-Untitled-lineup-1.

 

Skład:

Manuel Neuer 12-14 – Przez niektórych uważany za GOAT’a w swoim peaku. Z ciakawostek w 2014 roku trzeci w głosowaniu Baloon d’Or o 0,04% za Messim.

Marcel Desailly 97-99 – „The Rock” bo taką ksywką cieszył się Marcel jest skałą na której buduje swoją defensywę. Świetne warunki fizyczne, szybkość, agresja, charyzma. Doskonale czyta grę, dyryguje formacją defensywną. Nie jest ułomny ofensywnie, potrafił zastąpić w Milanie samego Franka Rijkaarda.

Rafael Marquez 04-06 – „El Kaiser” - Niedoceniany, elegancki defensor, wykorzystywany również na pozycji defensywnego pomocnika, ze względu na wysokie umiejętności techniczne i rozegrania. Szybki, dobre warunki fizyczne, potrafi włączyć się w atak. Z Marcelem powinni stworzyć idealny duet. Yaya Toure powiedział kiedyś, że Marquez był 10x lepszy niż Pique 😊

Dla przypomnienia tego co Rafa robił krótki filmik:

 

Cristian Chivu 08-10 – W 2007 roku walczyli o niego Real Madryt i Barcelona, ten jednak związany z Włochami po kilkuletnim pobycie w Romie wybrał Inter Mediolan. Tam zdobył trzy mistrzostwa z rzędu, notował epickie występy w Lidzie Mistrzów przeciwko C.Ronaldo i Rooneyowi, gdzie w w sezonie 08/09 został wybrany graczem meczu za swoją świetną defensywę. Niegdyś kapitan Ajaxu i reprezentacji Rumunii. Walczak, gdy na jego drodze stoi słupek to poświęci własną głowę, żeby uratować zespół - Potrafi uderzyć z dystansu przy włączeniu się w atak ze skrzydła. W wybranym okresie był w ścisłym topie lewych obrońców.

Cafu 00-02 - “Il Pendolino” super szybki prawy obrońca, prawdopodobnie najlepszy na tej pozycji. Kondycja, żelazne płuca, technika, inteligencja i charyzma. Wieloletni kapitan. U mnie robi dokładnie to co przez całą karierę, będzie obiegał schodzącego do środka Piresa, gdzie mogą zagrać szybką klepkę, a Cafu może potem dośrodkować, a także uderzyć, gdy nadarzy się okazja.

 

Didier Deschamps 97-99 – Kolejna charyzmatyczna postać. Kapitan zwycięskiej Francji z 98 i 00. U mnie obarczony będzie zadaniami defensywnymi  próby przechwytów w okolicy środka, łatanie dziur, schodzenie do podwojeń gdy już rywal ma piłkę w okolicy pola karnego.

https://en.wikipedia.org/wiki/Didier_Deschamps#Style_of_play – zgodnie z tym krótkim opisem, będzie oddawal piłkę bardziej utalentowanym graczom wtedy kiedy trzeba, a ma komu podawać. Z racji swojego boiskowego IQ, nie raz pomoże wypracować stuprocentową okazję, jednym dobrym podaniem.

Andrea Pirlo 05-07 – Mózg zespołu – pierwszy pick, kontoluje tempo, uruchamia ofensywę, asekurujący go Deschamps pełni rolę Gattuso niczym w finale 2006 gdzie w linii pomocy byli: https://en.wikipedia.org/wiki/2006_FIFA_World_Cup_Final#/media/File:ITA-FRA_2006-07-09.svg

Oczywiście wykonuje stałe fragmenty gry, typu rzuty wolne, rożne. W Milanie w 07 miał 34-letniego Pippo, którego uwalniał na pozycję, tutaj będzie miał o wiele szybszego peak Owena. Myślę, że opisywać jego umiejętności ddodatkowo nie muszę.

Robert Pires 01-03 – Znany co prawda głównie z gry na lewej flance w Arsenalu, był jednak uniwersalnym pomocnikiem, grającym po zarówno na prawym skrzydle jak i jako CAM wspierający napastników. Wybrany zawodnikiem premier league w sezonie 01-02 a także najlepszy asystujący w tymże sezonie. Gra swoje czyli jak na filmiku. Z Nedvedem, może wymieniać się pozycją.

 

Pavel Nedved 02-04 – One-man army  może na boisku robić wszytko. Siła ofensywy z lewej flanki, ale nie zapomina o obronie. Bardzo mocno wspołpracuje z napastnikami. Strzela, kreuje, rozgrywa, podaje, biega, atakuje od razu obrońców/dmów, żeby przejąć piłkę i cisnąć z kontrą.

Hernan Crespo 99-01 – kompletny napastnik, król strzelców Serie A, świetny w powietrzu, zarówno głową jak i z obu nóg przy akrobatycznych golach. Potrafi współpracować z innym napastnikiem obok. Z racji swojej techniki użytkowej i możliwych strzałów z dystansu.

 

Michael Owen 00-02 – Złote dziecko angielskiej piłki – niezwykle krótki peak, jednak złota piłka mówi sama za siebie. Gra swoje, wykorzystywanie szybkości i techniki. Pomimo swojego wzrostu, dobrze gra głową. Wierzę, że Pirlo niejednokrotnie wykorzysta jego pozycjonowanie na granicy spalonego i stworzy sytuację 1na1 z bramkarzem.

 

Jeżeli chodzi o to co gram, to w dużej mierze schematy wraz z krótkimi opisami przedstawiają to, co grają zawodnicy. Nie odbiega to od tego, co grali oni w swojej karierze, więc myślę, że mój zespół można sobie po prostu wyobrazić bez szczególnych wymysłów z mojej strony.  Gdy tylko nadarzy się okazja, wykorzystujemy stałe fragmenty gry, gdyż mam od tego specjalistów zarówno jeżeli chodzi o strzał, jak i wykorzystywanie wrzutek, gdyż w każdej formacji znajdują się gracze, którzy mogą skierować piłkę do siatki rywala po zagraniu głową. Możliwe, że system typu 4-2-3-1 czy tam 4-5-1 byłby milej widziany przez niektórych, ale wygrywa się bramkami, a nie defensywą, więc stwierdziłem, że sam Crespo wspierany Nedvedem i Piresem to na poziomie ATF mogłoby być za mało, stad decyzja o 4-4-2, w którym Pirlo się sprawdził z reprezentacją Włoch.

 

Kapitan - Didier Deschamps – (tu miałem największą zagwozdkę, bo kilku kandydatów było)
 
Rzuty wolne (strzał):
Andrea Pirlo/ Pavel Nedved

Rzuty rożne i dośrodkowania z rzutów wolnych:
Andrea Pirlo
 
Rzuty karne – Pirlo/Nedved

 

2. @eF.

Buffon 04-06 - Sagna 09-11, Barzagli 11-13, Cannavaro 04-06, Irwin 97-99 - Kante 16-18, Nainggolan 16-18, D. Silva 10-12, Camoranesi 04-06, Reus 12-14 - van Persie 11-13

 

Undersized motherfuckers, czyli eF. TEAM!

Witam kochani, 
emocji nie zabraknie. Dobra, do meritum. 
Mój skład oparty jest na wybieganiu, grze pressingiem i kontroli tempa.
(jak wymaga tego sytuacja to też na grze z kontry)

EKIPA - 
GK Gianluigi Buffon (04/06) - GOAT na bramce, wystarczy?

LB Denis Irwin (97/99) - skutecznie wykonuje wolne i karne, oldskulowy piłkarz (pozdrowienia panie McHale), który w tych czasach byłby zapewne bardziej doceniany... potrafił zapuścić się do przodu i zrobić różnicę. Świetny w defensywie, solidny w ataku. Konkretny LB. Sir Alex powiedział o nim tyle - jeśli miałbym zacząć budować XI legend Man Utd... to zacząłbym od niego. Mi to wystarczy.

CB Fabio Cannavaro (04/06) - mój kapitan, moja ostoja, w peaku to był GOAT. Doskonała gra głową, czytanie gry, ustawianie się. Mistrz świata i zdobywca ZP. Imho kapitalny piłkarz, jestem fanem jego peaku <bezradny> / nie mogę się doczekać na jego starcia z Kane'ami tej gry :P 

CB Andrea Barzagli (11/13) - underrated. W sezonach 2011/2013 był ważniejszy dla swojego klubu od pary Chiellini/Bonucci. Niezwykle opanowany, skuteczny obrońca, który w swoim peaku wygrywał większość pojedynków. Ultra mocny psychicznie. 5x w jedenastce Serie A. Podstawowy obrońca Italii na Euro 2012, mistrz świata..

RB Bacary Sagna (09/11) - Wenger określił go mianem jednego ze swoich najlepszych transferów. Nowoczesny prawy obrońca, który w obecnych czasach byłby bezcenny. Dobra gra w defensywie, szybkość, technika. Mocny gracz!

LW - Marco Reus (12/14) - gdyby nie kontuzje... to Reus byłby jednym tchem wymieniany wśród najlepszych ofensywnych graczy na świecie. Doskonała technika, przegląd pola, wykończenie. W peaku - 42 gole, 35 asyst. Niesamowicie efektowny, a przy tym efektywny zawodnik. Jaranko. (u mnie będzie wymieniał się pozycjami z D.Silvą).

CM - N'Golo Kante (16/18) - mistrz świata i najlepszy piłkarz BPL 17', w swoim peaku praktycznie bezbłędny. U mnie zagra jako CM obok Nainggolana, więc oprócz obowiązków defensywnych, odpowie też za kreowanie skrzydłowych, bo ma bardzo solidne długie podania. Pitbull, który zagryzie Twoją pomoc. 

CM - Radja Nainggolan (16/18) - najmniej znany, być może najmniej doceniany, ale Belg to kawał piłkarza. Doskonała technika, wydolność, potężne strzały z dystansu, waleczność. Mogę długo wymieniać jego zalety, więc napisze tyle - ten wojownik ma podpinać się pod atak w sytuacji, kiedy moja drużyna dominuje, a przy okazji wkurwiać przeciwnika swoją nieustępliwością. UNDERRATED.

AM - David Silva (10/12) - mistrz Europy, mistrz świata, magik. Ten zawodnik ma u mnie kreować grę, ma schodzić na lewe skrzydło i przede wszystkim ma dodać trochę magii moim UNDERSIZED MOTHERFUCKERS. Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że David Silva to absolutny TOP. (w razie problemów może zagrać także jak CM, a więc się trochę cofnąć).

RW - Mauro Camoranesi (04/06) - mistrz świata, najlepiej podający w swoim klubie (04/05). Samuraj, który ma ciąg na bramkę, potrafi się cofnąć i jest cholernie groźny podczas rajdów. Wiem, że może być niedoceniany, ale uwierzcie na słowo - to był kawał pomocnika. Waleczny, błyskotliwy, inteligentny.

STRIKER - Robin Van Persie (11/13) - ekhm, blisko 80 goli i ponad 20 asyst w peaku. Ten napastnik był bestią w okresie, w którym go wybrałem. Potrafi w ataku wszystko - gra głową, rzuty wolne, rzuty karne, drybling. Potrafi zejść na skrzydło i atakować. Najlepszy strzelec w historii reprezentacji Holandii. 

..................................................................................................

I tak poznaliście moją ekipę. Ekipa walczaków, wyrzutków. Underdog tego turnieju, co nie jednej drużynie sprawi 'ból'. Stawiam na kontrolę tempa, a przy tym na pressing na przeciwniku (Kante, Nainggolan, Camoranesi) i na szybkim przemieszczaniu się piłki (Silva, Reus, Camoranesi, Van Persie, Nainggolan, Kante). W momencie kiedy moja drużyna atakuje, Nainggolan - wchodzi w rolę AM, D.Silva schodzi na skrzydło, a Reus wspomaga pięknego Holendra w ataku. W momencie, kiedy przeciwnik dominuje - cofamy się delikatnie, a Kante i Nainggolan robią za DM'ów, podczas gdy magik Silva gra na pozycji CM wspierając środek pola. Ważne są tez role Irwina i Sagny, bo ci obrońcy mają wspierać moich skrzydłowych podczas ataków, a taki Sagna niekiedy może przeistoczyć się w prawego pomocnika, bo ma ubezpieczenie w postaci Camoranesi'ego, który jest w stanie powalczyć w obronie. Oczywiście to będzie wyjątek, kiedy przeciwnik będzie już krwawił (co by go dobić). Gram 1-4-2-3-1, które szybko może się zmienić nawet w 1-4-3-3 lub 1-4-1-3-2 (ultra ofensywne). Co tu więcej dodawać? Bawię się w to pierwszy raz, draft to piękna sprawa... dzięki za wszystko i powodzenia!

Undersized Motherfuckers!

Kapitan - Fabio Cannavaro

rzuty wolne - David Silva, Radja Nainggolan, Denis Irwin

rzuty karne - Robin Van Persie, Denis Irwin, David Silva

rzuty rożne - Marco Reus, David Silva

WIZUALIZACJA:

lineup (2).png

 

3. @Sylvinho.

Courtois 13-15 - Piszczek 11-13, Varane 16-18, Puyol 08-10, Maxwell 09-11 - Xabi Alonso 11-13, Koke 13-15, Muller 12-14 - Sancho 18-20, Neymar 14-16, van Nisterlooy 01-03

 

Thibault Courtois 13-15 - Jeden z najlepszych bramkarzy grających na linii, dobrze dyrygujący defensywą. W ciągu tych dwóch lat zarówno mistrz Hiszpanii oraz Anglii.

Carles Puyol 08-10 - Kapitan. Rusza do przodu jedynie przy stałych fragmentach gry.

Raphaël Varane 16-18 - silny, wyskakany środkowy obrońca, który wraz z kapitanem Puyolem będzie tworzył jedną z najlepszych par środkowych obrońców w grze. Będzie ruszał do przodu jedynie przy stałych fragmentach gry podczas, których powinien zdobyć kilka bramek.

Maxwell 09-11 - boczny obrońca, który rzadko kiedy będzie ruszał do przodu.

Łukasz Piszczek 11-13 - Skupiony głównie na obronie zawodnik, jednak będzie podłączał się na pewno częściej do ataku niż Maxwell. 

Xabi Alonso 11-13 - Defensywny pomocnik ustawiony nieco za Koke, który będzie rozrzucał kontrolował tempo i rozgrywał piłkę od tyłu uruchamiając m.in. bardzo szybkich skrzydłowych.

Koke 13-15 -  Główny rozgrywający w mojej drużynie, grający trochę przed Alonso, z którym będzie wymieniał sporo podań w środku pola. Będzie podobnie jak Xabi napędzał skrzydłowych oraz dwóch napastników przed nim. Jego statystyki w La Liga to 8 bramek i 26 asyst oraz mistrzostwo Hiszpanii. 

Neymar 14-16 -  Wolny elektron często schodzący do środka, a gdy będzie miał szansę to na pewno uderzy z dalszej odległości. Będzie wymieniał sporo podań z Koke, Mullerem czy Alonso ( tutaj to w zależności od sytuacji w meczu i czy Xabi będzie grał wyżej niż normalnie). W ciągu dwóch wybranych przeze mnie sezonów w lidze hiszpańskiej i Lidze Mistrzów miał 59 bramek oraz 30 asyst.

Jadon Sancho 18-20 - szybki, bardzo dobry technicznie skrzydłowy, który podczas tych dwóch wybranych sezonów w Bundeslidze w przeciągu 58 meczów zdobył 26 goli i miał 33 asysty. Będzie często atakował prawym skrzydłem oraz schodził do środka tworząc tam przewagę.

Thomas Muller 12-14 - Będzie grał głównie za RVN wymieniając sporo podań z Koke, Alonso czy skrzydłowymi. Jednak najgroźniejszy jest w okolicach 16 gdzie będzie kończył masę sytuacji.

Ruud van Nistelrooy 01-03 - Klasyczna 9, która będzie korzystać z podań/dośrodkowań zawodników ustawionych za nim. W polu karnym bardzo niebezpieczny kończący wiele okazji zarówno z główki jak i z nogi. Dwukrotny król strzelców w Lidze Mistrzów  oraz najlepszy strzelec w Premier League w sezonie 2002/2003.

 

 

Generalnie gram ofensywny futbol jednak na pewno nie zapominam o obronie mając tam Puyola czy Varane. 

Mój atak będzie cechował się dość dużym poszanowaniem piłki co nie oznacza samej klepy w środku pola. Chodzi tutaj bardziej o nie oddawanie bezsensownie piłki byle wykonać ruch do przodu, a co za tym idzie rozegranie piłki z głową uruchamiając bardzo szybkich skrzydłowych czy też transportując piłkę w okolice szesnastki gdzie będą czyhać już na nią Muller i RVN. Neymar zapewne nie będzie mógł być podwajany dzięki czemu zyska więcej miejsca na boisku co pozwoli mu na konkretne napędzanie ataków mojej drużyny. Kolejną kwestią są rzuty rożne czy dośrodkowania w pole karnych z rzutów wolnych, bowiem mając w zespole Puyola czy Varane na pewno mój zespół powinien być groźny w tej materii.

 

Kapitan - Carles Puyol

Rzuty wolne (strzał): -Neymar

Rzuty rożne i dośrodkowania z rzutów wolnych: - Xabi Alonso

Rzuty karne - Neymar

Tak to pokrótce będzie wyglądać, więc jak macie jakieś pytania to piszcie :)

Tu jest link do składu bo z telefonu nie mogę dodać normalnie.

https://www.buildlineup.com/shared/5ec401844e5ac404cc467aa5

 

4. @Qcin_69

De Gea 16-18 - Zabaleta 12-14, Ayala 00-02, Terry 06-08, Ze Roberto 00-02 - Vieira 02-04, Schweinsteiger 12-14, van Bommel 04-06 - Figo 99-01, Hazard 16-18, Kane 16-18

 

 

Ustawienie wyjściowe 4-3-3 ze skrzydłami schodzącymi do środka.

David de Gea 16-18 – w tym czasie, dwukrotnie w drużynie roku Premiership, Złote rękawice za sezon 17/18, piłkarz roku Manchesteru United (18’),wygrana w Pucharze Europy i Pucharze Ligi z Manchesterem.

De Gea był w tym czasie powszechnie uważany za top3 bramkarzy świata- refleks, gra nogami, gra na linii, gra w powietrzu, doskonały w sytuacjach 1na1, bardzo dobry w wyprowadzaniu szybkich kontr. Słaby Mundial w jego wykonaniu nie był wisienką na torcie, ale 2 słabsze mecze nie powinny przekreślać dwulatki bliskiej ideału.

Lewa obrona- Ze Roberto- najbardziej kontrowersyjny z wyborów, bardziej kojarzony z gry na skrzydle, choć zaczynał jako obrońca (jeszcze w Brazylii)- w Leverkusen grający na wahadle, ma atrybuty zarówno fizyczne (szybkość, zwinność, kondycja) jak i techniczne (ustawianie się, czytanie gry) na poziomie pozwalającym mu grać wysuniętego lewego obrońcę w tej formaci (vide Marcelo w Realu)

Prawa obrona- Zabaleta 12-14- najmniej seksowne nazwisko z tej 11stki- ale w tym czasie m.in. mistrz Anglii z Manchesterem City, 11 sezonu Premiership (12-13), wicemistrz świata z reprezentacją Argentyny (14’), gracz sezonu wg kibiców City 12-13’ (zakończony mistrzostwem dla Citizens) dwukrotnie z rzędu w 5 jedenastce FIFA PRO World XI- szybki, niestrudzony, dobry w odbiorze- do tego potrafiący podłączyć się do ofensywy z prawej strony- gdy odchodził z City Pep Guardiola nazwał go „legendą”

Środek obrony: John Terry- trochę lipa jak twój przyjaciel stuka ci po cichu żonę, ale to jest ATF piłkarski. Oczywiście w naszym klubie dbamy o dobrą chemię więc po treningach John udaje się na dodatkowe lekcje z etyki- ale do celu.

John Terry 07-09- 2 razy wybrany obrońcą roku wg UEFA, 2 razy w XI sezonu FIFA PRO XI, 2 razy w XI sezonu UEFA, 2 razy w drużynie roku ESM, 2 razy… no ogólnie w tych 2 sezonach John wygrał wszystkie indywidualne rankingi jakie się dało wygrać będąc obrońcą- a sam sezon zaczął od tego, ze został umieszczony w 11 całego stulecia Premiership.

Atuty- szybkość, siła, odbiór, gra głową, ustawianie się, leadership- czy John Terry był najbardziej kompletnym środkowym obrońcą 1 dekady XXI wieku? Nie wiem, ale był w ścisłym topie i jakby nie żona Wayna Bridgesa którą w tym czasie obracał, dzisiaj byłby twarzą Premiership.

Roberto Ayala 00-02 – mając Terryego szukałem kogoś odrobinę niższego, wypadło na Roberto Ayale, finaliste LM z Valencią, mistrza Hiszpanii z Valencią i najlepszego obrońcę świata w sezonie 2000-01 wg UEFA – zajebiście szybki, świetny w odbiorze, bardzo dobry w powietrzu (mimo ~180cm wzrostu).

Linia pomocy:

Patrick Vieira(2002-04)- pomocnik kompletny- wzrost, siła, szybkość, zwinność, ale przy tym bardzo dobra technika. Dwukrotnie w drużynie sezonu Premiership ( w wybranych latach) i kapitan „Invincibles „. Kojarzony z rolą defensywnego pomocnika, ale bliżej mu do box-to-box, bo biegał od jednego do drugiego pola karnego, bardzo agresywny w grze, grozi strzałem z dystansu i świetnie rozpoczyna kontrataki.

Mark van Bommel- Kluczowa postać grającego w półfinale LM PSV, zwycięzca LM z Barceloną, mistrz Holandii i Hiszpanii, Piłkarz Roku w Holandii. Pomocnik silny, z dobrym podaniem i techniką, bramkostrzelny, choć defensywnie usposobiony pomocnik. Za ten okres w drużynie jedenastki sezonu UEFA. Kolejny agresywny w odbiorze piłkarz w zespole.

Bastian Schweinsteiger- Zaczynał jako skrzydłowy w Bayernie, ale ja go biorę z czasów największych sukcesów- zawodnik kompletny zarówno w ofensywie (kontrola tempa, długie piłki, piłki prostopadłe, krótkie podania, strzały z dystansu, podania na wolne pole) jak i w defensywie- silny, świetny taktycznie, dobry w odbiorze i czytaniu gry. Mistrz Świata, zwycięzca Ligi Mistrzów, drużyny Sezonu UEFA- dużo by wymieniać

Atak:

Eden Hazard- w ostatniej dekadzie tylko Messi i Cristiano zdobyli więcej nagród dla najlepszego gracza meczu niż Belg. W tym czasie mistrz Anglii z Chelsea, 3 miejsce z Belgią na Mundialu, zawodnik roku Premiership, drużyna sezonu Premiership, dwa razy Fifa PRO 11 sezonu i jak w poprzednich przypadkach- długo by wymieniać.

Harry Kane- za ten okres 2 razy w top10 głosowaniu na najlepszego gracza świata, silny, dobrze czytający grę, dobre uderzenie z obu nóg, lider, grający dla drużyny, budujący przestrzeń dla pomocników napastnik- nowoczesna „9” która rok w rok wprowadzała Spurs do LM, będąc najlepszym strzelcem nie tylko zespołu, ale również ligi- Jego fanem jest nawet Giorgio Chellini. Wprowadził Anglię do półfinału MŚ, będąc przy okazji najlepszym strzelcem turnieju.

Luis Figo- Zdobywca Złotej piłki, grał jak Messi przed Messim- rozgrywający skrzydłowy, słynący z zejść do środka, obunożny, doskonały kreator, dobry drybler, bardzo dobry strzał z dystansu. Mistrz Hiszpanii i zwycięzca Ligi Mistrzów. Drugi najlepszy prawoskrzydłowy po 98’ (za Messim).

 

Taktyka- obrona

Gramy wycofaną linią obrony- bardzo zawężamy środek pola- na mecze z drużynami z kreatywnymi skrzydłowymi nasi boczni obrońcy cofają się do jednej linii ze środkowymi obrońcami- na mecze z drużynami grającymi środkiem Ze Roberto i Zabaleta podchodzą wyżej zabezpieczając pas między pomocą a obroną. Przy odbiorze naszym głównym celem jest zamknięcie korytarzy do podań rywali- jeśli w drużynie przeciwnej gra elitarna „10” jak Riquelme, Zidane czy Rivaldo to zawsze blisko niego jest jeden ze środkowych pomocników- resztę piłkarzy kryjemy strefą.

To co ważne, bronimy całą drużyną, za wyjątkiem Hazarda + ewentualnie Figo (w zależności od umiejętności ofensywnych lewego obrońcy rywala- jeśli będzie to Roberto Carlos to Figo również cofa się by pomóc drużynie w odbiorze, jeśli będzie to Irwin, to Figo stoi na sępa, a dziadek niech biega). W obronie trzymamy szyk, Terry odpowiada za dyrygowanie linią obrony, Bastian ustawia pomocników)

Taktyka- po przejęciu piłki

Od razu przyjęciu piłki przechodzimy do szybkiego kontrataku- środkowi pomocnicy mają na celu zagrać piłkę na wolne polne do Hazarda lub Figo- zawsze do kontry podłącza się ktoś co najmniej jeden ze środkowych pomocników ( w pierwszej kolejności Vieira)- jeśli boczni obrońcy mają wolne korytarze to również idą do przodu- wówczas van Bommel i Schweisteinger są odpowiedzialni za asekuracje bocznych regionów boiska- jeśli do przodu rusza TYLKO Ze Roberto to Schweisteinger również rusza do przodu, jeśli do ataku idzie tylko Zabaleta, to van Bommel także pomaga w akcji zaczepnej- w skrócie- w kontrze zawsze uczestniczą: Kane, Hazard, Figo, Vieira + dwójka z czwórki (Ze Roberto (wtedy van Bommel zostaje z tyłu), Zabaleta (Bastian zostaje), van Bommel (Ze Roberto zostaje), Bastian (Zabaleta zostaje)

Taktyka- atak

Za rozegranie odpowiadać będą w pierwszej kolejności Hazard i Figo, obaj potrafią zejść do środka i stamtąd rozgrywać- dużym atutem jest tutaj mobilność Harryego Kane’a , który potrafi zejść na skrzydło ale również cofnąć się w głąb boiska tworząc korytarze dla szybkich skrzydłowych. Obaj skrzydłowi dysponują uderzeniem z obu nóg, więc po zejściu do środka, jeśli nie uda się przedrzeć w pole karne, to będą próbować uderzeń z dystansu po długim słupku.

Strzały z dystansu- na drużyny które będą ryglowały się w polu karnym będziemy próbować strzałów z dystansu- mamy od tego kilku specjalistów, bo poza linią obrony cały zespół dysponuje mocnym i precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

Stałe fragmenty gry- Hazard i Figo będą często bazować na dryblingu by wymusić faule blisko pola karnego- do ich wykonywania również oni będą wyznaczeni w pierwszej kolejności- jeśli jest możliwość bezpośredniego uderzenia- to strzelamy, jeśli odległość jest za daleka, to decydujemy się na centrę – mamy kilku specjalistów od strzałów głową + mamy przewagę fizyczną nad większością rywali w polu karnym- Vieira, van Bommel, Terry i Kane to nasze główne cele przy dośrodkowaniach po rzutach rożnych i wolnych z boku boiska- Ayala, Ze Roberto i Zabaleta zawsze zostają z tyłu, Bastian podchodzi bliżej, czając się na ewentualną bezpańską piłkę

Taktyka na zespoły stosujące pressing-

Bardzo lubimy te zespoły, bo stosując pressing szybciej się meczą, a dwa tworzą wiele przestrzeni dla naszych wysuniętych skrzydłowych, czekających na podanie na wolne pole- w środku pola mamy trzech graczy którzy potrafią zagrać długa dokładną piłkę. Nasi pomocnicy, mimo że wielkie chłopy, to są do tego zwinni i dobrzy technicznie, nie jest dla nich problemem minięcie gracza idącego „na raz” oraz rozegranie szybkiej klepki z wyjściem na pozycję, choć staramy się tego unikać- w pierwszej kolejności naszym celem jest posłanie długiej piłki za plecy obrońców, lub szukanie któregoś z naszych skrzydłowych… na skrzydle- w zależności od ustawienia rywali.

Nie wiem co tu jeszcze pisać nie znając rywali w grupie- jak uda mi się wyjść z grupy, to postaram się rozpisać dokładnie taktykę pod przeciwników, tutaj tylko ogólny zarys.

 

Można głosować :)

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kto - UNDERSIZED MOTHERFUCKERS, głosujcie! :D 

ps. czytam opisy moich przeciwników i szanuję, jest moc! 

@P_M

przez kogo Neuer jest uważany za GOAT'a? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_M co za skład...gnieciesz jak dla mnie.

 

walka pomiędzy Sylvinho i Qcinem. Obu bramkarzom niespecjalnie ufam, macie mocne ofensywy, dobry środek pola i o awansie zaważył chyba bezpośredni pojedynek i wygrany środek pola przez Qcina.

 

1. PM

2. Qcin

3. Sylvinho

4. eF

Edytowane przez BiałaCzekolada2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce #1 - P_M - mega mocny, zbalansowany skład, który ma wszystko (albo prawie wszystko). Mocne skrzydła, obrona i bramkarz bardzo dobrzy, Marquez ze świetnym wyprowadzeniem piłki. Fajny skład bez jakichś większych wad na pierwszy rzut oka.

Miejsce #2 - Qcin - trio Figo, Hazard, Kane ubezpieczane przez Van Bomela i Viere, do tego niemiec grający do przodu, może się udać

Miejsce #3 - ef - był blisko drugiego miejsca przez swoją mocną defensywę ale jednak nie do końca przekonują mnie skrzydła Reus i przede wszystkim Camoranesi na poziomie ATF

Miejsce #4 - Sylvinho. - trochę nie kupuje tego Mullera w tym składzie, przez to robi się trochę dziura w środku pola, której nawet dużo biegający Koke może nie załatać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_m podoba mi się to fajnie zbudowany skład i dopóki będzie atakował to będzie złotem i pewnie ostatecznie z 65-70% posiadania piłki, Pires z Cafu na boku fajne połączenie, ale no w obronie dość łatwo może zostać rozegrany 

sylvek podobałby mi się ten zespół bardziej gdybyś grał szajs jaki oferuje liverpool, czyli regowanie środka i kontra/półkontra, bo jakoś nie czuję tego zespół jeżeli miałoby to byś ofensywnie i bezpiecznie

qcin fajny zespół, ten roberto nie gryzie w obronie a w ataku powinien coś dorzucić kejnowi, Vieira daje też duży komfort zamurowania środka polai dobrze, że nie piszesz o ataku pozycyjnym ;) 

ef spoko zespół, wzorowany na kotletico/leicester, ale ma pewne wady - david silva jest fuj w takim zespole i jego użyteczność spada, camoranesi jest meh, gdyby był mahrez (lub coś ten deseń) to nie straciłbyś w D a zyskał mocno w ofensywie. RvP oglądałem długo i nie widzę go w zespole, gdzie jest mało kombinacyjnej gry

 

1 qcin

2 p_m

3 sylvinho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to są trzy drużyny w tej grupie, które spokojnie, by mogły być na pierwszym miejscu, ale trzeba wybrać. 

Najpierw jednak kilka uwag.

Sylvinho - piszesz, że Maxwell ma raczej grać defensywnie, nie ruszać do przodu. Dlaczego? Przecież to jest ofensywny obrońca i w tym momencie zabijasz jego wartość. Jak chciałeś brać kogoś defensywnego to było brać, nie wiem, np. Kakhabera Kaładze. 

P_M - Chivu 08-10 ścisły top LO? Serio? Przecież to jest okres, gdzie zaczęło się więcej kontuzji, ok miał ten świetny mecz vs man utd, ale to jako ŚO. Potem ta kontuzja czaszki i po powrocie to już było coraz gorzej. Oczywiście miał u Mou momenty, ale generalnie kibice Interu to chcieli, żeby on już po tym sezonie kończył, przynajmniej ja tak kojarzę. Imho Chivu z Ajaxu czy w dwulatce zawartej el ME i samo Euro 2008 lepszy.

Dobra, ale nie odbierajcie tego jako atak, czy powód, dlaczego ktoś będzie 1, 2 czy 3. Po prostu ciężko mi się było zgodzić z tym, co piszecie, dlatego odpowiadam. 

Sylvinho - Qcin, imho tutaj górą byłby Sylwek

Qcin - P_M, górą Qcin

P_M - Sylvinho, górą P_M

A więc, co zadecyduje? A to, że w pojedynkach Waszych drużyn przeciwko eF, imho największe szanse eF miałby przeciwko ekipie P_M

Dlatego:

1. Sylvinho

2. Qcin

3. P_M

4. eF

Przykro mi eF, ale nieco odstajesz w tej grupie, a łatwo nie przechodzi mi to przez gardło, bo Kante to mój ulubiony zawodnik w tej grupie :( (no może tylko Xabi Alonso jest na podobnej półce pod względem mojej sympatii). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P_M - to jest mocny team, ale nie aż tak mocny. Moim zdaniem duet Pirlo-Deschamps wcale nie jest tak dobrym fitem - Pirlo uwielbiał grać obok dwóch wybieganych pomocników (Vidal i Marchisio, Seedorf i Gattuso) - tutaj jest tylko Deschamps, który też grał raczej głęboko, do tego ustawienie 4-4-2 wydaje mi się anachroniczne właśnie z tego powodu, i gdyby w miejsce Owena był gracz uzupełniający drugą linię, oceniałbym ten skład lepiej. Aczkolwiek - core Crespo-Nedved-Pirlo-Neuer + Cafu i Desailly w obronie, powoduje, że P_M będzie się liczyć.

@eF. - niepopularna opinia - niedoceniany zespół. Tzn. być może nie na jakiś daleki wynik tutaj, bo wybory Buffona i Cannavaro były taktycznie błędne (numer - impakt), ale dla mnie optymalne wybory (van Persie, Reus, David Silva, Nainggolan) graczy drugiego planu. Można było tę ekipę lepiej sprzedać, czwarte miejsce dlatego, że ta grupa jest jedną z mocniejszych.

@Sylvinho. - ani nie pasuje mi do tego składu van Nistelrooy, ani Muller - gdyby był bardziej wyważony ,,ofensywny'' pomocnik, ustawiony wyżej od Xabiego i Koke, ten zespół raczej zyskałby na jakości, zaś granie wysokim ustawieniem wymusza posiadanie kompletnej 9-tki, swobodnie czującej się w grze kombinacyjnej - a Holender kimś takim nie był. 

@Qcin_69 -  Hazard w tych dwóch latach był niesamowitym kozakiem i prawdopodobnie najlepszym graczem MŚ 2018, Figo - wiadomo, van Bommelowi można było dobrać lepsze lata. Nie rozumiem czepiania się Ze Roberto - na bokach obrony grały takie wynalazki w topowych zespołach, że Brazylijczyk dałby sobie w odpowiednio ustawionym zespole radę. Podoba mi się ten team, aczkolwiek brakuje tam jakiegoś x-factora gdy przyjdzie do grania poziom wyżej.

1. Qcin_69

2. P_M

3. Sylvinho

4. eF

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.       P_M – bardzo mocny skład, pewnie kręci się w okolicach top 2 (obok Regisa) całej zabawy. Trudno do czegoś się przyczepić, jeśli już to może do zestawu napastników, choć to już mocno naciągane. Ale dalej od GK, poprzez solidną obronę i rewelacyjnych pomocników jest miazga.

2.       QCIN_69 – mnie się ten skład bardzo podoba i myślę, że Qcin może jeszcze namieszać. Podobnie jak u Januarego mocno psuje obraz przeciętny napastnik (tzn. dużo lepszy od Klose, ale jednak odstający od reszty składu) i boczni obrońcy. Nie podoba mi się też Bommel i jednego z tych ŚP zamieniłbym na kogoś bardziej kreatywnego. Ale poza tym bardzo fajny zestaw, jest moc na skrzydłach, dobry bramkarz, super ŚO i DP.

3.       EF. – było blisko z Sylvinho, ostatecznie EF wygrał lepszą defensywą. Najlepszy w grze GK + środek obrony + DP na bardzo wysokim poziomie. Brak bocznych obrońców i skrzydeł oraz przeciętna siła ofensywna nie pozwala na więcej.

4.       SYLVINHO – jakoś nie mogę się przekonać, może dlatego że historia najnowsza futbolu nie jest mi znana tak dobrze, jak ta starsza. Słabe boki obrony, Varane też szału nie robi. W ataku jest lepiej i Neymar + Ruud mogliby tu sporo namieszać. Było blisko, pech chciał że to chyba była najmocniejsza grupa. Z kilku pozostałych awans byłby formalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.