Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 - dyskusja


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Kubbas napisał:

@lorak bioracy Lovea 2016 za obronienie jednego switcha

bardziej celowalbym w lovea z czasow minnesoty

Wprost nie napisał że to Love z 2016 a jedynie dał filmik, do wybronienia ewentualna zmiana roku tym bardziej, że nie wszyscy podają od razu sezon zawodnika  😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jendras napisał:

Ok, Lorak, czyli dodatkowy rok był bez znaczenia i fakt, że zespół miał w nogach trzy finały z rzędu jest drugorzędny wobec argumentu SRS, a wypalenie musi nastąpić w całym sezonie, a nie w jakimś jego fragmencie. I nie widzisz nic niecodziennego w fakcie, że dwukrotny mistrz NBA stawił Dallas mniejszy opór, niż przeciętni Blazers w pierwszej rundzie. Z ciekawości jeszcze spytam, czy Twój eye test potwierdza te wnioski? 

Jeśli już próbujemy się przyglądać bardziej szczegółowo, to tam było więcej zmiennych, niż rozwój Bynuma, bo np. Gasol stawił się w świetnej formie, ale spuchł pod koniec sezonu (+ problemy osobiste), Odom był w życiowej formie, bo latem grał w mistrzostwach zamiast jak zwykle wpierdzielać żelki, Lakers mieli też mocniejszą ławkę (doszli Blake z Barnesem), więc pod tym względem roster wyglądał lepiej, chyba najlepiej w tamtym okresie, ale na nic talent, kiedy bak jest pusty. No chyba że Twoim zdaniem obrona Dallas była tak kosmiczna, że w dwóch najważniejszych meczach sezonu nie pozwoliła prime Bryantowi nawet oddawać rzutów, ograniczając go do 16 i 18 oddanych z gry oraz 5 (w sumie) osobistych - 15 w całej serii. 

Co do serii z Hornets, to widzę, że spojrzałeś tylko na wyniki - w g1 Horners prowadzili praktycznie cały mecz, g2 był wyrównany, w g5 i g6 Lakers odjechali dopiero w drugich połowach. A serię wygrali głównie dzięki przewadze na tablicach, bo rywale tam niewiele mieli. 

Żarcisz? :)

Gasol zrobił 14/7 na TS 50% - podczas gdy w latach mistrzowskich grał na poziomie 20-10 przy efektywności wyższej o 10 punktów procentowych lub więcej - to jest przepaść. I ze słabymi pod koszem Hornets było niewiele lepiej niż z Mavs. To był cień zawodnika z lat wcześniejszych. 

Kobe prędzej, ale serie wymienione przez Ciebie nie były tak słabe w jego wykonaniu, poza tym to byli lepsi rywale niż Hornets, no i przede wszystkim czy nie uważasz, że gdyby prime Bryant trafił po prostu na lepszego rywala, to przegrałby z hukiem, waląc jakieś 8/25 albo 11/30 z gry? :) A nie oddając 16 i 18 rzutów, przy w sumie 5 osobistych, w dwóch ostatnich, najważniejszych meczach sezonu. Znamienny jest fakt, że Kobe w tamtej serii najlepszy miał pierwszy mecz, przed którym były 4 dni przerwy. Kiedy grali co drugi dzień, było już tylko gorzej.

A jeśli chodzi o ten najlepszy frontcourt w lidze, to właśnie jego słabości w obronie przede wszystkim zostały obnażone.

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować akademii. :)

podpisuje sie pod tym, ale czynnikow bylo bardzo duzo, Phil powiedzial wszystkim ze ma raka co opisywal w ksiazce i mowi ze by tego nie zrobil ponownie jakby mogl, mowil ze przybilo t to cala druzyne

Kobe byl w sumie polamany, to chyba wtedy jakos przed po zaczely sie problemy z kolanami, w serii z Hornets tez cos mu dolegalo juz nie pamietam co moze Jendras pamieta jak bylo

ogolnie Lakers mieli 3 tripy do finalow pod rzad i potem przez 3 lata odpadali z finalistami, Dallas, OKC, Spurs

Gasol mial rozjebana glowe problemami personalnymi i gral jak gowno

cross court pass w momencie gdzie Kobe chcial zeby rzucal strata i kontra przez co zostal mecz przejebany

ogolnie z tych 3 lat w ktorych odpadli to mi bardzo osobiscie jest zal serii z OKC, gdzie kazdy mecz byl bardzo bliski do pewnego momentu i decydowalo pare momentum plays

bardzo fajnie grali Lakers pod Brownem i jego wyjebanie nastepny sezon wrzucenie D Antoniego to byl gruby blad, gdzie Brown dopiero zaczynal wprowadzac nowa ofensywe i im nie szlo

z reszta nie bez powodu Kerr go chcial miec u siebie, ogolnie Brown to bdb trener

Kobe podczas serii z OKC latal do niemiec miedzy meczami na przetaczanie krwi do kolana, ogolnie do dzis nie moge ogladac tego highlitu

 

sam Kobe tez stratami polozyl jeden mecz

 

ale zagral tez jeden mecz na all time great poziomie mimo kontuzji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BMF napisał:

Nance super pick, powinien iść przed 4-5 wysokimi we wcześniejszych rundach, myślałem, że o nim zapomnicie i sobie go wezmę. ;] 

Nance to nobrainer w atf bo może grać zarówno na PF w wersji oldschool jak i modern C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda Odoma troche, bo to chyba indywidualnie byl jego najlepszy sezon

tamten sezon regularnie gral na takim poziomie jak w tym spotkaniu z cavs w 2009

 

jednym slowem rozpierdalal

11 minut temu, Jendras napisał:

Tam to bardziej Curry zawalił, bo uparł się, żeby rzucać trójkę, zamiast mijać.

ja do dzis uwazam ze ta akcja to jest glowny dowod na to ze curry byl polamany w tamtej serii.

9 minut temu, airmax napisał:

Wprost nie napisał że to Love z 2016 a jedynie dał filmik, do wybronienia ewentualna zmiana roku tym bardziej, że nie wszyscy podają od razu sezon zawodnika  😛 

lepiej dla niego zeby nie wzial 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jendras napisał:

Może lepiej powiedz, jak to jest, że w przypadku Chicago tak chętnie pisałeś o wypaleniu, kiedy z wiadomych przyczyn (odejście Jordana) były to czysto teoretyczne dywagacje, ale gdy chodzi o Lakers, mimo jasnych przesłanek, bronisz się rękami i nogami?

o wypaleniu gdyby został Jordan (oni też przed 1991 grali przecież dwa razy w CF), jego odejście odświeżyło drużynę:

 

W dniu 28.04.2020 o 17:28, lorak napisał:

odejście MJ zmieniło też dynamikę całej drużyny, grali jeszcze bardziej zespołowo, co tchnęło w nich nowe życie, a z nim ciągnęłoby się nadal wypalenie (którego zresztą sam Jordan najbardziej doświadczał).

 

58 minut temu, Jendras napisał:

Niby dlaczego?

historia to pokazuje. poza tym naturalne jest dla tych mistrzowskich drużyn, że wolą odpuścić RS, aby być w pełni sił na PO. trudno mi uwierzyć, aby tak doświadczony trener oraz gracze spinali się w sezonie i się przeliczyli.

Godzinę temu, Jendras napisał:

No i jak wyjaśnisz fakt, że Lakers '01 mieli tak niski SRS? Powinni być zatem w play-off znacznie bliżej poziomu '03, a zanotowali jeden z najbardziej dominujących runów w historii.

w playoffs byli zdrowi, a w sezonie trochę meczów opuścili gwiazdorzy oraz przede wszystkim Fisher - można się z niego śmiać, ale był bardzo wartościowym rolesem (jakoś top 50 w RAPM w tamtych latach; gdy robiłem stat tracking dla kilku spotkań lakers, to też bardzo dobrze wyglądał w D).

Godzinę temu, Jendras napisał:

może po prostu Ty próbujesz gloryfikować tamtych Mavs, żeby przedstawić kompromitację LeBrona w nieco lepszym świetle?

na pewno próbuję, ale tylko dlatego, że są ku temu podstawy. run Dirka był unikatowy w skali all time, a mavs skutecznie ograniczali większość gwiazd w tamtych playoffs. był nawet kiedyś filmik z Cubanem, który to tłumaczył. 

52 minuty temu, Kubbas napisał:

@lorak bioracy Lovea 2016 za obronienie jednego switcha

bardziej celowalbym w lovea z czasow minnesoty

Love w cavs lepiej bronił. nic wielkiego, ale przynajmniej nie był już minusowym graczem po tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, january napisał:

Nie bardzo, tylko LeBron '20 daje porównywalnego do Dirka '11 boosta do ofensywnej zajebistości^.^

 

Największym problemem ATF'ów jest to, że niektórzy tak się napalą na swoich graczy, okrzykują ich stealami, best peakami ever, że nim dochodzi do głosowań, to ekipa tego człowieka została już obrzydzona reszcie uczestników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lorak napisał:

Love w cavs lepiej bronił. nic wielkiego, ale przynajmniej nie był już minusowym graczem po tej stronie.

tak czy inaczej dziwny wybor, wolalbym juz wziac nie wiem

bede teraz wam podpowiadal pewnie xd ale

Larry Johnson prime

James Worthy 90', gral duzo na PF

Odom

jeszcze jakbym pokminil to sie znajdzie ktos, tego Lovea kazdy ci tutaj z grajacych obnazy zwlaszcza jesli bierzesz 16

nawet Zach Randolph z serii ze Spurs bylby lepszy

hahahaha @julekstep miewalismy swoje roznice

ale wlasnie widze ze wybrales worthego 90 po tym jak napisalem tego posta dopiero zobaczylem

propsy <333333

1 gosc w kontrze elitarny obronca clutch

aaaaahhhhh

chyba mam wzwód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregorius napisał:

@airmax miałem wielka rozkmine czy brać Colemana czy Martina. Chyba niezły twój wybór :) ale ryzykowny. Jestem ciekawy co Tobą kierowało.

 

O Martinie zupełnie zapomniałem (aż wstyd w sumie 😛)  ale gdybym pamiętał to i tak bym go chyba nie wziął, bo od początku szukałem wysokiego, który zagra zarówno na PF jak i na C w small ballu, a jednocześnie będzie dawał spacing. Pierwszą opcją był Bosh, później jak poszedł to zacząłem szukać kogoś innego i tak wpadłem na Colemana, którego gdzieś tam miałem na długiej liście.

Przede wszystkim będzie mógł grać zarówno z Ewingiem jak i z Sapem, jak na tamte czasy to był chyyba dość "dzisiejszo" grający wysoki, z tego jakie mecze pokrótce oglądałem z wybranego przeze mnie sezonu to gość w ataku wyglądał bardzo fajnie dzięki kombinacji szybkości, dynamiki i warunków fizycznych, do tego dołóż ten rzut o którym już wspominałem.

Jedynym znakiem zapytania jest dla mnie jego defensywa, bo tutaj za mało obejrzałem żeby cokolwiek wywnioskować, to może jak jest ktoś kto czyta ten temat i coś o nim powie w defensywie to byłbym wdzięczy (no chyba że okaże się totalnym zerem w D to wtedy nie będę wdzięczny).

Aaa no i też będzie świetnie mi pasował do szybszego grania i jednego z finisherów kontr.

 

edit, i jeszcze jak sprawdzałem sobie te jego najlepsze sezony, dwa razy łapał się do 3 piątki za RS, wówczas w tych dwóch latach w pierwszej i drugiej piątce wśród wysokich przeskoczyli go Barkley, Malone, Hakeem, Ewing, Larry Johnson i Kemp, także wstydu nie ma :D 

Edytowane przez airmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kubbas napisał:

1 gosc w kontrze

to był główny powód wzięcia (poza tym, że to overall elitarny finisher - nie potrzebujący dużo piłki - czyli coś co zawsze jest fajne w atfach)

w kontrze Kidd + Worthy to powinna być WNM i to w opór

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, airmax napisał:

 

O Martinie zupełnie zapomniałem (aż wstyd w sumie 😛)  ale gdybym pamiętał to i tak bym go chyba nie wziął, bo od początku szukałem wysokiego, który zagra zarówno na PF jak i na C w small ballu, a jednocześnie będzie dawał spacing. Pierwszą opcją był Bosh, później jak poszedł to zacząłem szukać kogoś innego i tak wpadłem na Colemana, którego gdzieś tam miałem na długiej liście.

Przede wszystkim będzie mógł grać zarówno z Ewingiem jak i z Sapem, jak na tamte czasy to był chyyba dość "dzisiejszo" grający wysoki, z tego jakie mecze pokrótce oglądałem z wybranego przeze mnie sezonu to gość w ataku wyglądał bardzo fajnie dzięki kombinacji szybkości, dynamiki i warunków fizycznych, do tego dołóż ten rzut o którym już wspominałem.

Jedynym znakiem zapytania jest dla mnie jego defensywa, bo tutaj za mało obejrzałem żeby cokolwiek wywnioskować, to może jak jest ktoś kto czyta ten temat i coś o nim powie w defensywie to byłbym wdzięczy (no chyba że okaże się totalnym zerem w D to wtedy nie będę wdzięczny).

Aaa no i też będzie świetnie mi pasował do szybszego grania i jednego z finisherów kontr.

 

edit, i jeszcze jak sprawdzałem sobie te jego najlepsze sezony, dwa razy łapał się do 3 piątki za RS, wówczas w tych dwóch latach w pierwszej i drugiej piątce wśród wysokich przeskoczyli go Barkley, Malone, Hakeem, Ewing, Larry Johnson i Kemp, także wstydu nie ma :D 

Ja go własnie przez obronę, charakter i to że był bardzo nieefektywny jako wysoki (wysoki rzucajacy z 45% skurecznoscią) nie wziąłem. Na pewno olbrzymi potencjał zmarnowany przez sprawy poza sportowe. Ale pojedyncze mecze miał niczym najlepszy wysoki zawodnik . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że tak późno :) (postawiłem na takiego gracza jak Ariza, bo to dobry obrońca, świetnie rzuca i zagrał kapitalne PO w 2014)

mój team prezentuje się tak --->

 C - Dikembe Mutombo 1997
PF - Kevin McHale         1990
SF - Trevor Ariza            2014
SG - Michael Jordan      1991
PG - Gary Payton            1996
+
Al Horford    2018
Kyle Korver  2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gregorius napisał:

Ja go własnie przez obronę, charakter i to że był bardzo nieefektywny jako wysoki (wysoki rzucajacy z 45% skurecznoscią) nie wziąłem. Na pewno olbrzymi potencjał zmarnowany przez sprawy poza sportowe. Ale pojedyncze mecze miał niczym najlepszy wysoki zawodnik . 

 

Właśnie to był taki dylemat na co postawić, bo wysocy mogący grać na PF i centrze w większości zostali już wybrani, a mi zależało na kimś kto nie będzie zabierał za dużo miejsca pod koszem Ewingowi, i taki Kenyon na starcie by odpadał bo w wybranym przez Ciebie sezonie 40% wszystkich jego rzutów było 0-3 feet od obręczy. Niestety nie ma/nie potrafię znaleźć takich danych dla Colemana z wybranego przeze mnie sezonu, a z dostępnych sezonów ma te procenty mocno zróżnicowane. 

Też wybór Colemana w tym momencie był spowodowany tym, że wysocy byli/są już mocno przebrani, bo gdyby zachowało się kilka opcji więcej to brałbym teraz obwodowego, który overall myślę że pasowałby znacznie lepiej do mojego składu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gregorius napisał:

Ja go własnie przez obronę

dokładnie, Coleman miał dziwny na tamte czasy skillset, dzisiaj by był fajny pod kątem dawania spejsingu (choć trzeba to sprawdzić skad ile rzucał, bo to że fajnie pod tym względem wygladał w 93 to nie znaczy że ciągle fajnie by wyglądał w 2020), ale w obronie na poziomie All-Time to raczej dramat

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.