Skocz do zawartości

MVP finałów 1996


lorak

kto był MVP finałów 1996?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto był MVP finałów 1996?

    • Jordan
      20
    • Rodman
      12
    • ktoś inny
      4


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, lorak napisał:

że łatwiej byłoby zastąpić Jordana z tej serii (grał sporo poniżej swojego normalnego poziomu), niż Rodmana. że to Dennis miał większy wkład, więc był wartościowszy w finałach.

ale kim byś zastąpił Jordana ? Hornackiem czy Richmondem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co Koelner, obejrzyj chociaż jedną kwartę swojej ulubionej drużyny, a potem pokaż akcje z finałów, że Jordana bronili inaczej.

 

Richmond vs defense
2:54 podwojenie przy 3p
3:52 na zaslonie off ball przejety przez wysokiego
10:10 potrojenie na midrange
11:37 podwojenie przy drivie - jak wczesnie wysoki schodzi do pomocy (w sumie nawet soft potrojenie, bo Kemp tez sie tam czail)
12:57 niby nic, ale zobaczcie, ze Payton odpuscil swojego i juz sie szykuje do podwojenie na wypadek wjazdu

15:13 tu z kolei Owens podwjony na low poscie (inni wczesniej tez byli, ale nie zapisywalem)

15:15 Richmond podwojony przy 3p
19:05 dwoch go trapuje po zaslonie
19:37 jak mocno Payton odpuszcza swojego, aby asekurowac przy Richmondzie, a potem podwaja Granta na lowpost i pare sekund pozniej jest on nawet potrojony. swietne sa te rotacje sonics (choc tez kings maja slaby ball movement, bo moglo isc podanie do open Owensa za 3, znaczy nie do konca moglo, bo on nie rzucal za 3 ;])

BTW, Mitch super broni Paytona (np. 20:10, wczesniej tez fajnie wybronil jego postup)

21:08 kontra, ale najpierw dwoch, a potem trzech na nim.

22:55 wjazd Sarunasa, ktory jest wlasciwie potrojony przy FT

 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lorak napisał:

wiesz co Koelner, obejrzyj chociaż jedną kwartę swojej ulubionej drużyny, a potem pokaż akcje z finałów, że Jordana bronili inaczej.

ten sam gameplan , dużo help and recover plus podwojenia na low post a w przypadku Richmonda nawet na 45 stopniach , trochę odpuszczali mid range pozostałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak, skoro już to obejrzałeś, to możesz mi powiedzieć jak i kogo bronił Rodman? albo inaczej: czy Kempa faktycznie bronił Rodman czy raczej Longley, a Rodman bronił środkowego i dzięki temu mógł łatwiej rotować do innych i  /  lub nabijać sobie zbiórki w obronie? :)  

i przy okazji: jak to było w serii z MAgic, czy Rodman faktycznie bronił często Shaqa jak mówio legendy czy to tylko legendy i parę razy go tam przypadkiem przejął albo podwoił, a głównie bronili go środkowi Bulls? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy Longley był na parkiecie, to on bronił Kempa przez większość czasu (tj. pomijając switche czy transition). bez niego to już różnie i chyba faktycznie z tych pozostałych defensorów Rodman najwięcej na nim siedział. dokładne staty mam tylko dla G2 i tak to wyglądało:

Rodman 4/13 DFG z czego Kemp 1/3 (oraz 3 wymuszone F, 1 TOV)
Longley 6/17, Kemp 4/9 (4 F, 2 TOV)

Rodman właśnie był bardzo aktywny i sporą część boiska pokrywał.

serii z orlando nie znam, widziałem tylko fragmenty, ale może obejrzę wkrótce choć jedno spotkanie.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, bo to w sumie mógłby być główny przytyk do Rodmana za te finały - to że Kemp miał w sumie dobre statsy w tych finałach. Ale właśnie - chyba już lata temu o tym dyskutowaliśmy - to nie on był głównym defenderem  Kempa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 16:32, lorak napisał:

gdy Longley był na parkiecie, to on bronił Kempa przez większość czasu (tj. pomijając switche czy transition). bez niego to już różnie i chyba faktycznie z tych pozostałych defensorów Rodman najwięcej na nim siedział. dokładne staty mam tylko dla G2 i tak to wyglądało:

Rodman 4/13 DFG z czego Kemp 1/3 (oraz 3 wymuszone F, 1 TOV)
Longley 6/17, Kemp 4/9 (4 F, 2 TOV)

Rodman właśnie był bardzo aktywny i sporą część boiska pokrywał.

serii z orlando nie znam, widziałem tylko fragmenty, ale może obejrzę wkrótce choć jedno spotkanie.

jestem po obejrzeniu meczów gm 4 , gm 5 ,gm 6 .

jestem bardziej przekonany do Twojej tezy , że Rodman mógłby dostać MVP , szczególnie w ostatnim meczu gdzie był moment w którym Sonics dochodzili a on miał na koncie z 4 dobre akcje , ten moment gdzie symbolicznie krzyczał w stronę publiczności.

zawiodłem się poziomem tych meczów , oprócz Kempa i Schrempfa to tam nikt nie grał w koszykówkę , Jordan ceglił , Pippen nie istniał , reszta zespołu Bulls wyglądała słabo .

w tym całym błocie największe zasługi dla Rodmana , który wyrywał te piłki , zbierał punktował w ważnych momentach.

w skrócie , Bulls wygrali na warunkach Sonics dzięki grze Rodmana i tutaj propsy dla Georga Karla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.