Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Power rankingi + dyskusja


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję na razie dyskusję tutaj, założę tematy, gdzie można będzie wrzucać same opisy, żeby nie było bałaganu.

Mój power ranking (brałem pod uwagę losowanie, więc nie jest to ,,czysty'' PR, ale wolałem zrobić przed opisami, bo tak najciekawiej) :

1. RonnieArtestics

Jeden z najmocniejszych teamów + grupa, gdzie będzie faworytem - największy kozak + dużo talentu + akceptowalny fit - czego chcieć więcej? Kilka wyborów dokonałbym inaczej, ale chyba nie ma drugiego teamu, który wypełniałby tyle ,,wariantów'' - jednak LeBron z #3 od początku postawiło Ronniego w roli faworyta. 

2. Regis

Wybór Stocktona trochę uratował ten team - nie jestem wielkim fanem, ale bardzo dużo talentu i ciężkich matchupów, kolejne wybory raczej dobrze uzupełniły S5, aczkolwiek były lepsze opcje niż Sam Cassell. Z niektórymi przeciwnikami będzie miał jednak dużo problemów.

3. karpik

Czego bym nie napisał, zostanie wykorzystane przeciwko mnie, więc sobie odpuszczę. :)

4. mac

Sensownie obudowany Curry i team bez większych słabości, aczkolwiek chyba ,,bez tego czegoś'' w kontekście ostatecznego triumfu. Curry tutaj będzie tracić, bo grał w dwóch superteamach i ten skład maca traci na efekcie wow (względem tego, co Curry miał obok siebie w realu), ale nie zgadzam się z krytycznymi głosami, dobrze wyważony zespół. 

5. MarcusCamby

Trafił do relatywnie najłatwiejszej grupy i pomimo faktu, że kompletnie nie zgadzam się z takim obudowaniem Wade'a (baaaardzo wątpliwy spacing i <momentami> fit), powinien być faworytem swojej grupy, a to daje spore szanse na czwórkę.

6. Ignazz

Sensownie obudowany TD, aczkolwiek brakuje firepower z ławki, bo w niektórych matchupach Gobert będzie tylko backupem, a najlepszym scorerem z ławki jest ... Gallinari - najlepszym scorerem tej ekipy ,,po koźle'' jest z kolei chyba Deron Williams, więc osobiście nie cenię go tak wysoko, zbyt dużo rolesów, zbyt mało upside'u, mimo wszystko do dotknięcia przez Elda i Polishllamę, aczkolwiek na ten moment wydaje się faworytem na wyjście z grupy.

7. Sylvinho

Rzeczywiście, spacing tej ekipy jest wątpliwy na dwóch płaszczyznach: momentami brak strzelców, momentami brak dynamicznych obwodowych - niemniej, w dalszym ciągu na parkiecie kilku kozaków po obu stronach parkietu, ale też bardzo ciężka grupa, dlatego właśnie tutaj. Jak przejdzie fazę grupową, wtedy może ograć każdego.

8. LBS

Mocno niedoceniany team - tzn. szczerze powiedziawszy uważam, że jestem troszeczkę lepszy (oczywiście - zobaczymy, każdy tutaj uważa, że jest lepszy niż w rzeczywistości :)), ale z 16. numerem - T-Mac, Dwight, Allen, Lowry, Odom - same świetne wybory. Ławka IMHO trochę słabsza (trochę sentymentu, trochę rolesów, którzy nie pasują ze swoim skillsetem do roli rolesów tutaj), ale jeden z najlepszych draftów względem posiadanych numerków (wybory z #15-16 to był dramat w tym formacie, bądźmy uczciwi).

9. kucio

Gdyby w pewnym momencie kucio powiedział pas w byciu ATF-hipsterem (Isaiah, Divac), byłby potencjalnie wyżej - kilka odważnych i dobrych (Towns) wyborów, ale też nieszczególnie potrafię wyobrazić sobie rolę np. Granta Hilla w tej ekipie. Westbrook czy Towns to były steale, ale Isaiah to już za dużo grzybów w barszczu, a Vlade byłby do wzięcia w ósmej rundzie.

10. tangiers

Bardzo dobre losowanie dla tangiersa, bo ten swój team bez centra raczej nie będzie punktowany przez Divaca i Boguta (McDyess jest overrated), ale szczerze nie wiem jak ułoży defensywne lineupy naprzeciw kucia, który na obwodzie ma trzech kozaków, gdy sam zamierza kończyć mecze parą Nash-Doncic (do tego Butler czy nawet Jrue, którzy tracą w ataku bez piłki). Potencjał Davisa w tej grze (rozciągający grę wysoki, dający rim protection) IMHO nie został wykorzystany w stu procentach, ale mimo wszystko duże szanse na ,,ósemkę''. Kilka naprawdę fajnych wyborów.

11. january

Nie uważam, żeby ten team był tak słaby, jak niektórzy to przedstawiali, aczkolwiek faktycznie: słabi/przeciętni obrońcy (Kemba, Beal, Korver) + kilka graczy którzy w wybranym okresie przez dłuższy nie byli tak dobrzy w obronie (Bosh, Durant) + chyba zbyt wielu jednostronnych graczy (Prince tutaj będzie kompletnym nonfactorem bez dobrej trójki, Covington). Smallball mógłby być dużym atutem, gdyby nie fakt, że trafił do grupy, gdzie każdy ma na niego dobrą/lepszą odpowiedź.

Trochę zabawnie, bo january z #2 wziął Duranta, ale budował skład jakby z #2 miał jednak LeBrona, z nim w składzie ten team miałby realne szanse na wygraną (np. Kemba-Covington-LeBron-Bosh-Robinson i Simmons-Beal-Korver-jakikolwiek wysoki w miejsce Prince'a z ławki), a tak brakuje kreatorów, brakuje obrońców.

12. cvbe

Raczej dobrze obudowane starting five pod względem fitu/wyważenia po obu stronach parkietu (pozytywne zaskoczenie) i ... rolesi, którzy moim zdaniem kompletnie nic tutaj nie wniosą (Rondo, Jamison, Jordan), albo tacy, od których były lepsze opcje (Adebayo). Niemniej, nie skreślałbym cvbe, bo powinien dobrze matchupować się (przynajmniej jeżeli chodzi o S5) z kolejnymi rywalami.

13. Eld

Nie chcę nikogo skreślać, ale grupa śmierci, a nie widzę tam sposobu, w jaki miałby wykorzystać potencjalne słabości w obronie Regisa, czy w ataku - Ignazza, w innej grupie miejsce mogłoby być zdecydowanie inne. Parker (chyba złe lata, bo w 11-12 był w statsach lepszy) trochę zepsuł ten team, bo kolejne ruchy (Wall, scoring punch z ławki) to było ewidentne gaszenie pożaru, aczkolwiek nie porównywałbym go do Raptors '19.

14. Julekstep

Ciekawy team, ale to losowanie (i grupy, i draftu) to był killer, ogranie dwóch z trzech mocniejszych na papierze rywali wygląda jak mission impossible, ale zobaczymy, czy wielki Nikola Jokic po zdominowaniu Enesa Kantera w ubiegłorocznych playoffach, po raz kolejny zszokuje cały świat. Raczej podobało mi się większość wyborów, podobna opinia co o LBS.

15. Polishllama

Jak wyżej, z Embiidem i Garnettem to musi się skończyć heavy iso/low post O, a trafił do grupy z Duncanem, Gobertem, Shaqiem, Malonem i młodym Gasolem, w innej grupie miejsce mogłoby być zdecydowanie inne.

 

Siebie nie wstawię - z perspektywy zabawy, żałuję wzięcia Giannisa, a nie Hardena, bo to pewnie najtrudniejszy do obudowania zawodników w pierwszej rundzie - właściwie każdy kolejny wybór był motywowany słabościami, jakie posiada Giannis, co mocno ograniczało pole manewru na każdej kolejnej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej :).

Czyli szanse dość spore! 

Nie mniej Panowie chcę przekazać że czuję się zaszczycony stwierdzeniem, że grupa ze mną w składzie nazywana jest grupą śmierci, nie 3 + Panama.

Dziękuję tym bardziej, że to mój pierwszy ATF w życiu, ale od razu uprzedzam - tanio skóry nie sprzedam. Odkurzam swoje najlepsze teksty, metafory, finały, mecze i tylko radzę przypomnieć sobie słowa wielkiego krasomówcy tego forum, niejakiego @Qcin_69 który po pewnej serii wzajemnych uszczypliwości stwierdził ostatecznie, że konkursu na dyktando to on ze mną nie wygra.

Peace i niech wygra lepszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignazz

zespół zbudowany pod Tima Duncan'a prawidłowo. gracze off-ball , dobry D , jedyne czego mi brakuje to slashera na obwodzie tak to zespół byłby kompletny. bardzo ciężko jest zbudować zespół gdzie jest bd wysoki i niski , tym bardziej jak bierze się Millera. tutaj pasowałby mi Sprewell na koniec do wybrania żeby trochę dać temu zespołowi szaleństwa :)

january

Kevin Durant to nie jest gracz z mojej bajki , dlatego nie kupuje tego składu. simmons i kemba to słabe opcje obwodowe a jako rolersów też ich nie widzę .

ronnie

ma lebrona james plus zbudował skład pod niego prawidłowy. są pf z trójką , może jakby zamiast gasola był lepszy obrońca to byłoby idealnie ale i tak skład wygląda na świetnie dopasowany.

mac

dla mnie wybranie curryego z 4 numerem to faceplam. dlatego ten zespół wygląda jak wygląda . carter dla mnie w 2 rundzie też za szybko .

regis

na forum panuje jakaś dziwna teoria że trudno obudować shaqa , barkleya nawet lebrona . dlatego lepiej wziąć duncana i kg :) tylko ,że shaq w peaku sam rozpierdalał system . każdego wysokiego bierze w foul trouble , cała armia wysokich musi go kryć i dzięki podwojeniom zawsze ktoś jest wolny ,że nawet emerytowany rice, richmond ,fox stają się dobrymi rolersami. może ten skład wygląda na za powolny z powodu shaqa,malona ,pierce . ale jest elitarna trója w postaci Stojakovica , Houstona , jest top defender jak Christie , jest Ibaka , który może spokojnie grać w s5 żeby ktoś się nie przyjebał , trochę Cassel mi średnio pasuje ale jak ma być grane powolne błoto to może być. tylko pg przeciwnika musi kryć christie albo stocktona inaczej route 66 . dla mnie faworyt

cvbe

nie przepadam za Kobe ale ten skład mocno mi się podoba nie licząc ostatnich 4 wyborów. :) PJ Brown załatwiłby tutaj sprawę :)

lama

Arenas i Roy w prime robili rozpierdol ale nie wiem jak Arenas poradziłby sobie w grze o wysokie cele. pod względem defensu ten zespół dobrze wygląda. nie wiem jak lama będzie chciał pogodzić piłkę . trochę szalone towarzystwo

eld

solidny skład. brakuje mi tylko dla leonarda wsparcia w ofensywie.

marcus

webber z wadem to mógłby być fun2watch team. balans między obroną i atakiem zachowany .

sylvinho

user który poszedł najmniejszą linią oporu. skład który wypalił w 2011 roku i dojechał samego LeBrona jest ten sam tylko w prime. jeśli ktoś to kupuje a ja kupuje. jeszcze zajebisty steal w postaci Yao Minga. Yao z Dirkiem inside outside, Kidd z Yao zamiast Chandlera. jest jeszcze Benek , solidny pakiet rolersów. jedynie ten Carmelo tam wadzi ;) już do Dallas i white power team widziałbym tam Hedo albo jakiegoś pojebała z ławki w stylu Barei czyli Monta Elis, Marbury, Francis czy Ricky Davis ;)

BMF

Manu dla mnie za szybko ale Lillard to zrekompensował. Sabonis uratował strefę podkoszową. Giannis jest takim specyficznym graczem ,że dużo zależy tutaj od matchupu :)

kucio

za słaby dla mnie skład overall .

tangiers

do 3 wybory pięknie ,dalej to już..... :)

karpik

jak na 14 pick to skład wygląda wyjebanie. praktycznie kompletny, jedynie Harden jako lider mnie boli ale jest George , Sheed i steal w postaci Dikembe.

julek

skład dobry ale powinien wyglądać tak

#15 - Nikola Jokic 18/19 - 19/20, #18 - Vlade Divac  #34 - Bojan Bogdanović

#50 - Nenad Krstić  , #79 - Nemanja Bjelica 1 #82 - Milos Teodosic

#111 - Marko Jarić  , #114 - Boban Marjanović , #143 - Aleksander Djordevic

lbs

ostatni pick może być fajny , ale zamiast Howarda wziąłbym Minga albo Mourninga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu mówię, że liczy się dla mnie best 5 on the court. To nie pitu pitu 9-osobowe rotacje i sezon z 82 spotkaniami do przegrzania tylko but w podłogę na trzecim biegu i liczy się twoje pięć kart w łapie

 

@RonnieArtestics druga połowa draftu trochę mniej mi siadła, ten Hibbert to w ogóle nie powinien być wybrany w tej zabawie. Może bym dał mu wejść na minutę, żeby dzieci na trybunach porobiły fotki "pa tato jaki wielkolud"

Baron-Klay-Ariza-Lebron-Gasol komplet po obu stronach

 

@january

woźnemu przed meczem nikt nie będzie kazał niepotrzebnie sprzątać pod obręczą, bo i tak chłopaki się tam nie pojawią. Paradoksalnie ten skład może wypalić i w odpowiednich matchupach będę doceniał ofensywny firepower

ulubiony lineup Kemba-Beal-Korver-Durant-Bosh

 

@mac

słaby skład, dużo niezłych nazwisk, ale żadne nie pasuje mi do Curry'ego idealnie. Nie wiem kto będzie robił grę w przewadze 4v3 przy trapach na Currym. Brakuje też pure shooterów, którzy nie wołają o piłkę. Wybierając Curry'ego nalałbym sobie trzy mocne drinki i poszedł w totalną rewolucję ofensywną. Zabrakło alkoholu :)

@Regis

Shaq to top3 talent w zabawie, można było trochę bardziej zaszaleć. Kumam koncepcję, żeby nie grać za szybko bo Gruby straci całą manę przed 4q, ale SAM FREAKIN CASSELL w 5 rundzie? Ktoś Cię szantażował?
Stockton w tak późnej rundzie to mega steal, Shaq będzie miał Whiskas dostarczone pod sam nos.

Stockton-Pierce-Peja-Ibaka-Shaq fajnie wygląda, resztę składu możesz wyjebać.

 

@cvbe

Bryant potrafił zawsze zadbać o prowadzenie bardzo dobrej ofensywy i wyciskał soczek z każdego wysokiego. Budzisz mnie z nożem o 4:30 w nocy i każesz wybrać wysokiego, z którego marzy mi się wyciśnięcie soku i moja absolutnie ostatnia myśl to Alonzo Mourning. Mówisz, że już za późno bo go wybrałeś. Ziewam i idę spać dalej.

Rondo-Irving-Bryant-Jordan-Artest-Zo wyjątkowo musisz grać sześcioma graczami naraz, bo jeśli myślisz, że powiesz MJ-owi, że ma siedzieć na ławce w takiej zabawie to będzie ostatnie co usłyszysz.

@ignazz

przyzwoity sklad, ale mam wrażenie, że Spurs 05 mieli niewiele gorszy skład. Będzie brakować playmakera o klasie Manu, bo nikt specjalnego pierwszego minięcia nie prezentuje.

Deron-Reggie-Tatum-Horry-Duncan byłoby faworytem w normalnym sezonie, ale reki bym za nich nie dał.

 

@polishllama69

bardzo lubię ten skład pod każdym względem i nie wiem czy najbardziej pojebanym gościem w całej stawce nie jest tam Bojan Bogdanovic. Gość rzuca 20 punktów w każdym meczu, w jakim wystąpił od 32 lat. Nawet w meczach "do 11" ma nabite 20 kilka, skubany. Myślę, że jakby grał w latach 80s to mówilibyśmy o Bird vs Bojan zamiast o jakimś Magicu. Dobrze, że zaklepałeś go już w 8 rundzie, bo jeszcze ktoś by ci go zabrał.

chciałbym zobaczyć w szatni KG i Arenasa razem z Joe Inglesem. Idę dolać wody na rozgrzany olej na patelni.

 

@Eld

Toronto Raptors 2019 113: 110 Eld

Jakby Kawhiemu nie zatańczyła piłka na obręczy w ostatnim rzucie to miałbyś dogrywkę!

 

@MarcusCamby

miałem dwie sytuacje w życiu, gdzie absolutnie nie wiedziałem co powiedzieć.

Pierwsze to jak matka złapała mnie na balkonie na paleniu zrolowanej biurowej karteczki z herbatą wsypaną do środka.

Drugie - teraz.

 

@Sylvinho.

mam u Ciebie dług wdzięczności za odwiezienie bezpiecznie Qcina ze Smolnej do domu, więc nie zapytam co robiłeś prawą ręką, jak lewa ręka zsunęła Ci się na klawiaturę i wybrałeś Danny Greena w 5 rundzie.

poza tym to mocny zestaw. Ten Kidd 03 może nie pasuje specjalnie do Dirka, ale był we wszystkim innym oprócz rzutu jakieś 130440 x lepszy od tego dziadka Kidda w 2011.

 

@BMF

gdybyś wybrał Gordona Haywarda w 5 rundzie to bym pomyślał, że siedziałeś obok prawej ręki Sylvinha, ale na szczęście Cię nie podejrzewam, bo to była jednak 6 runda.

Lillard-Manu-Giannis grają na 200% to wg matematyki już masz 6 na boisku. 

 

@kucio

cześć

 

@tangiers

uwielbiam ten skład, ale gdybyś grał pełne 82 mecze - to zastanowiłbym się, gdzie na pustyni w Nevadzie zakopać zwłoki Doncica.

Nash oddałby pół Kanady, żeby grać w takim składzie, ale nadal czekamy na chętnych.

 

@karpik

chyba się skapnąłeś, że bez sensu wybrałeś Mutombo, skoro chcesz kazać chłopakom trochę pozapierdalać w ataku, więc potem wybrałeś Steve Francisa, żeby odwrócić uwagę od swojej najgłupszej decyzji, co nie?

Co nie zmienia faktu, że jak wyjdziesz Harden-Beverley-Redick-George-Rasheed to pozamiatasz tu połowę drużyn.

Jezu jakie to byłoby smaczne w rzeczywistości.

 

@julekstep

 

dodałeś fantazji w tym smutnym jak pizda mieście. Zabawy nie wygrasz, bo w przypływie emocji pojebał Ci się Eddie Jones z Bradley Bealem.

Najbardziej czekam na twój opis składu, bo możesz ułożyć to na jakieś 105 sposobów: w tym 41 dobrych, 34 kiepskich i 30 wstrzymało się od głosu

 

@LeweBiodroSmoka

zostawiłem Cię na koniec, żeby wszyscy pamiętali jak zajebisty masz zespół. Pamiętaj tylko o przelewie tej drugiej raty,  bo k**** muszę się dużo nagimnastykować, żeby być wiarygodnym dla ludzi, że podoba mi się skład, w którym jest Clifford Robinson.

jak przelewu nie będzie to powiem, że Lowry-Allen-McGrady-Odom-Howard to jak podróż z Warszawy do Szczecina. Niby fajnie, bo zawsze podróż, ale czemu k**** Szczecin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze muszę jedno na razie pobieżnie wyprostować. 
Oczywistym dla mnie jest ze grając w DRUŻYNOWEGO ATF liczy się zespół a nie giełda nazwisk. Stad cześć celowych wyborów które krytykujecie. 
 

ustawiłem zespół nie jako suma 5 X 30 punktowych gości aby wygrać mecz 150:134 tylko z mocnym podziałem na role w zespole. ATF zawodników indywidualnie to jest głosowanie na top1..10...200 itp. Zespołowo to nie tylko uzupełnienie pozycji fitu i spejsingu. Ale coś więcej!!!!
 

widze ze wielu z was przecenia spejsing kosztem tego co miały ekipy które wygrywały tytuły. Spejsing jest bardxo ważny ale nie można zapominac o innych aspektach których NIE MA W STATYSTYKACH. 
 

charakterologiczne dopasowanie graczy poprzez różnorodność zarówno indywidualistów ale i skrajnych zespołowych graczy. 
 

mamy z tak sporej ilości talentu wygenerowanej przez 3 dekady NBA napakowane składy i decydować będą niuanse. 
talent jest w każdej ekipie i to w NADMIARZE. piłka dalej jest jedna stad trzeba zrezygnować z szablonu bpa ...


Nie opisze tu całego składu ale cześć  bo widzę ze pojawia się zwątpienie konceptu  wiec odnośnik będzie do tych zapytań które przeczytałem wyżej  

1. Liderszip i opanowanie szatni mam w osobie Duncana....

2. szaleństwem ma się zająć Reggie Miller który nie patrząc na innych ma robić te 15 punktów w 50 sekund - rzutowo to Manu na sterydach  

3. napędzać tempo gry ma Deron który za młody imponował mi ze jak czołg na koźle jechał do przodu dalej widząc partnerów po bokach. 

4. a z boku przecież Czeka najlepszy jakiego spurs mieli strzelec z rogu boiska czyli Bowen który ma być tym wqurwiajavym squrvielem. 

ekipa złożona tylko z pięknych miłych 5 Robinsonow czy Durantow z plecakami nic nigdy nie ugra  Rodman Sheed Bowen czy Green mówią hi  

5. w dobie bezczelnych penetracji wybrałem moim zdaniem najmobilnijszego podkoszowego jeżeli chodzi o bloki Ten co się virusowi nie kłania. ten potrafi latać przy tej szybkiej grze i nie martwi mnie to ze nie ma statystyk jak Hakeem prime. 
 

Kluczowy gracz: ważnym ogniwem jest wkurzający wszystkich Robert Horry który sezon przechodził obok ale czystego skila pokazywał wtedy gdy trzeba było. I to z Rakietami i z Lakers i z Spurs czyli regularny do bólu. 
gdybyśmy mieli patrzeć na statystyki to te olewawcze spotkania ciągną mu staty w dół. Ale my tu się bawimy w chwili najwyższej próby gdzie „są momenty”. Taki gracz to ktoś więcej niż jakiś Korver czy JJRedick. Tamtych da radę świetnie opisać jak pasują. Tymczasem to Horry wejdzie na parkiet jakby złe sznurowadła zawiązał i zabije przeciwnika. 
 

dodatkowo mimo ze jest to aspekt poza niejako gra cenie bardzo zawodników którzy są zespołowi i którzy pokazali się ze potrafią funkcjonować jako gracze skrajnie systemowi co w połączeniu z doborem graczy spod dobrych trenerów ma mi zrobić ekipę bez tego if....Bowen Duncan Gallo Reggie Rudy Deron Horry Tatum to serio ułożeni graje gdzie uważam ze dziś byłby kłopot tak jak kiedyś mieć 5 AI czy Kobasow a dziś takich Trae lub Irvingow. Poszedłem w zespołowość gdzie wyłamuje się z tego schematu Duncan 2002/3 bo szalał wtedy przy słabszym składzie i Miller taki Kobe Like egoista. 
schematow sporo może i tak być złamanych bo Bibby Deron Gallo czy Tatum sami tez sobie wykreują. 
a Gallo celowo poszedł ten z Denver znany z szybszej gry i zdrowego kolana. Nie brałem statystyk tylko sposób gry. W tamtych latach lepiej przełamywał D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, BiałaCzekolada2.0 napisał:

 

 

@Eld

Toronto Raptors 2019 113: 110 Eld

Jakby Kawhiemu nie zatańczyła piłka na obręczy w ostatnim rzucie to miałbyś dogrywkę!

 

Bull shit mate.

Prime Wall > Lowry kiedykolwiek

Raja Bell po stokroć >>>> Danny Green

Kawi = Kawhi

Siakam = Siakam

27 - 28 letni Gasol z DPOTY > 35 letni Gasol.

-----------------

Skończ już z tym Toronto bo tak naprawdę jest ich dwóch z tego składu 2018/19. Gasol jest z czasów Memphis. Nie trafiona sugestia, zdarta płyta jak sandały Mojżesza. No ale tak bywa jak się rzuci okiem na nazwiska a nie popatrzy się na roczniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie:

 1. @ignazz

#1 - Tim Duncan 01/02 - 02/03#32 - Reggie Miller 99/00 - 00/01, #48 - Deron Williams 08/09 - 09/10

#64 - Jayson Tatum 18/19 - 19/20, #65 - Rudy Gobert 18/19 - 19/20, #96 - Bruce Bowen 04/05 - 05/06

#97 - Robert Horry 00/01 - 01/02, #128 - Danilo Gallinari 15/16 - 16/17, #129 - Mike Bibby 04/05 - 05/06

 

Miller i Williams chyba poszli za wysoko. Ogólnie fajny team, a z drugiej strony, brak mi 'pierdolnięcia', trochę przeciętnie to wygląda +  mam wrażenie że @ignazz padł trochę ofierą swojego umiłowania wczesnych lat dostępnych w tym ATF. (Miller & Bowen)

Zupełnie nie rozumiem wyboru Goberta mając w składzie Duncana

 

 

2. @january

#2 - Kevin Durant 16/17 - 17/18, #31 - David Robinson 98/99 - 99/00, #47 - Chris Bosh 13/14 - 14/15

#63 - Kyle Korver 13/14 - 14/15, #66 - Bradley Beal 17/18 - 18/19, #95 - Ben Simmons 18/19 - 19/20

#98 - Kemba Walker 18/19 - 19/20, #127 - Tayshaun Prince 04/05 - 05/06, #130 - Robert Covington 17/18 - 18/19

świetny defensywnie team z paroma bardzo dobrymi kreatorami. 3 pierwsze wybory - myślę że każdy z nich mocno ryzykowny, 4 totalnie z dupy, a potem dobrze pod nich wybrane picki (steale?) z niskimi numerami

 

 

3. @RonnieArtestics 

#3 - LeBron James 14/15 - 15/16, #30 - Klay Thompson 14/15 - 15/16, #46 - Pau Gasol 08/09 - 09/10

#62 - Baron Davis 06/07 - 07/08, #67 - Paul Millsap 14/15 - 15/16, #94 - Trevor Ariza 13/14 - 14/15

#99 - Kevin Love 15/16 - 16/17, #126 - Roy Hibbert 11/12 - 12/13, #131 - George Hill 12/13 - 13/14

team z bardzo mocno człówko, ale mocno przeciętnymi rolsami.

 

4. @mac

#4 - Stephen Curry 14/15 - 15/16, #29 - Vince Carter 99/00 - 00/01, #45 - Andriej Kirilenko 04/05 - 05/06

#61 - Jermaine O'Neal 03/04 - 04/05, #68 - Khris Middleton 18/19 - 19/20, #93 - Derrick Rose 10/11 - 11/12

#100 - Victor Oladipo 17/18 - 18/19, #125 - Tyson Chandler 10/11 - 11/12, #132 - Otto Porter 16/17 - 17/18

ciekawa bardzo kombinacja zawodników. Na pierwszy rzut oka niby nie byłem przekonany ale im dłużej patrzę na listę tym bardziej mi się to podoba.

 

 

5. @Regis

#5 - Shaquille O'Neal 99/00 - 00/01, #28 - Paul Pierce 01/02 - 02/03, #44 - Karl Malone 98/99 - 99/00

#60 - Peja Stojakovic 02/03 - 03/04, #69 - Sam Cassell 02/03 - 03/04, #92 - Serge Ibaka 12/13 - 13/14

#101 - Doug Christie 01/02 - 02/03, #124 - Allan Houston 98/99 - 99/00, #133 - John Stockton 98/99 - 99/00

ło kur-wa. Nazwałbym tę drużynę 'siła razy przemoc'. Siła zarówno fizyczna jak i psychiczna. Jak również nienajlepszy niestety spejsing (i braki w rosterze by np grać Piercem na PF), no ale nie można mieć wszystkiego

 

6. @cvbe

#6 - Kobe Bryant 07/08 - 08/09, #27 - Alonzo Mourning 98/99 - 99/00, #43 - Ron Artest 02/03 - 03/04

#59 - Kyrie Irving 15/16 - 16/17, #70 - Al Horford 16/17 - 17/18, #91 - Antawn Jamison 06/07 - 07/08

#102 - Rajon Rondo 09/10 - 10/11, #123 - Bam Adebayo 18/19 - 19/20, #134 - Michael Jordan 01/02 - 02/03

ehhhh nie wiem do końca co powiedzieć, mam wrażenie że to taka drużyna której w zalezności od prowadzenia przez coacha i przeciwników na których trafi może pójść bardzo źle albo bardzo dobrze (to po prostu rozwinięcie 'ehh nie wiem' na 20 słów)

 

 

7. @polishllama69 

#7 - Kevin Garnett 02/03 - 03/04, #26 - Joel Embiid 17/18 - 18/19, #42 - Brandon Roy 08/09 - 09/10

#58 - Mike Conley 15/16 - 16/17, #71 - Gilbert Arenas 05/06 - 06/07, #90 - Elton Brand 05/06 - 06/07

#103 - Joe Ingles 16/17 - 17/18, #122 - Bojan Bogdanovic 18/19 - 19/20, #135 - Anfernee Hardaway 98/99 - 99/00

paru jak dla mnie prawie bezużytecznych rolesów, Brand pokrywający się z Garnettem... mogą wystawić b. dobry skład z KG i Embiidem na 4 & 5, ale ciężko im będzie grać vs. jakikolwiek small ball.  Dużo za wysoko poszedł Conley 

 

8. @Eld

#8 - Kawhi Leonard  18/19 - 19/20, #25 - Marc Gasol 11/12 - 12/13, #41 - Tony Parker 05/06 - 06/07

#57 - Pascal Siakam 18/19 - 19/20, #72 - Raja Bell 05/06 - 06/07, #89 - John Wall 15/16 - 16/17

#104 - Brook Lopez 18/19 - 19/20, #121 - Danny Granger 08/09 - 09/10, #136 - Michael Finley 99/00 - 00/01

2 pg bez rzutu dystansowego, dwóch centrów z dobrym rzutem. 2 MVP finałów, i Raja Bell w 5 rundzie. Pomieszanie z poplątaniem.

 

9. @MarcusCamby 

#9 - Dwyane Wade 08/09 - 09/10, #24 - Chris Webber 00/01 - 01/02, #40 - Chauncey Billups 05/06 - 06/07

#56 - Andre Iguodala 11/12 - 12/13, #73 - Andrew Bogut 09/10 - 10/11, #88 - Joe Johnson 08/09 - 09/10

#105 - DeMarcus Cousins 15/16 - 16/17, #120 - Josh Smith 10/11 - 11/12, #137 - Brent Barry 00/01 - 01/02

niby sporo fajnych nazwisk które można by w różnych miejscach dobrze wkomponować, ale połączenie tego wszystkiego w jeden team nie  przekonuje mnie (przykład - Webber fajnie komponuje się z Bogutem, Bogut z Wadem też, ale Webber z Bogutem wcale, co biorąc pod uwagę że Webber nie jest super obrońcą a już na pewno nie na poziom ATF, jest problemem. Do tego Cousins  nie fitujący dobrze z żadnym z wcześniej wspomnianych wysokich). 

 

10.@Sylvinho.

#10 - Dirk Nowitzki 09/10 - 10/11, #23 - Jason Kidd 01/02 - 02/03, #39 - Shawn Marion 04/05 - 05/06

#55 - Ben Wallace 03/04 - 04/05, #74 - Danny Green ???? - ????, #87 - Carmelo Anthony ???? - ????

#106 - David West ???? - ????, #119 - Jason Terry ???? - ????, #138 - Yao Ming ???? - ????

pg bez rzutu w 2020 roku ?  naaah, to się nie uda. Z innym pg / kreatorem to mógłby był całkiem ok team, a tu drugim pg/kreatorem jest Jason Terry....naaaah.

 

11. BMF

#11 - Giannis Antetokounmpo 18/19 - 19/20, #22 - Manu Ginobili 04/05 - 05/06, #38 - Damian Lillard 17/18 - 18/19

#54 - Shane Battier 06/07 - 07/08, #75 - LaMarcus Aldridge 13/14 - 14/15, #86 - Gordon Hayward 15/16 - 16/17

#107 - Arvydas Sabonis 98/99 - 99/00, #118 - PJ Tucker 17/18 - 18/19, #139 - Kirk Hinrich 05/06 - 06/07

świetne pierwsze 3 picki a kolejne już nie

 

12. @kucio

#12 - Chris Paul 13/14 - 14/15#21 - Grant Hill  98/99 - 99/00, #37 - Vlade Divac 01/02 - 02/03

#53 - Rashard Lewis 07/08 - 08/09, #76 - Russell Westbrook 16/17 - 17/18, #85 - Michael Redd 05/06 - 06/07

#108 - Kenyon Martin 01/02 - 02/03, #117 - Karl-Anthony Towns 18/19 - 19/20, #140 - Isaiah Thomas 15/16 - 16/17

pomieszanie z poplątaniem jak dla mnie, nie przekonuje mnie to, ani CP3 i Hill jako 2 pierwsze opcje na poziomie ATF

 

13. @tangiers

#13 - Steve Nash 04/05 - 05/06, #20 - Anthony Davis 17/18 - 18/19, #36 - Jimmy Butler 16/17 - 17/18

#52 - Luka Doncic 18/19 - 19/20, #77 - Kristaps Porzingis 16/17 - 17/18, #84 - Jrue Holiday 17/18 - 18/19

#109 - Antonio McDyess 99/00 - 00/01, #116 - Stephen Jackson 06/07 - 07/08, #141 - Nene 08/09 - 09/10

bardzo ciekawy   skład, poza brakiem stoppera na Shaqa to naprawdę fajna kombinacja i niczego tu nie brakuje.

 

14. @karpik 

#14 - James Harden 17/18 - 18/19, #19 - Paul George 17/18 - 18-19, #35 - Rasheed Wallace 03/04 - 04/05

#51 - Scottie Pippen 98/99 - 99/00, #78 - Blake Griffin 13/14 - 14/15, #83 - JJ Reddick 14/15 - 15/16

#110 - Dikembe Mutombo 98/99 - 99/00, #115 - Steve Francis 99/00 - 00/01, #142 - Patrick Beverley 18/19 - 19/20

świetnych kilka pierwszych picków, ale końcówka dla mnie trochę niejasna. Ale ogólnie to i tak  bardzo dobra drużyna

15. @julekstep 

#15 - Nikola Jokic 18/19 - 19/20, #18 - Draymond Green 15/16 - 16/17, #34 - Gary Payton 99/00 - 00/01,

#50 - Eddie Jones 98/99 - 99/00, #79 - Luol Deng 10/11 - 11/12, #82 - Allen Iverson 99/00 - 00/01

#111 - Joakim Noah 12/13 - 13/14, #114 - Anthony Mason 99/00 - 00/01, #143 - Thabo Sefolosha 11/12 - 12/13

jak bym patrzył na te składy bez numerów picków to pomyślałbym, że ten uczestnik ukarany został brakiem picku w pierwszej rundzie. Nie wiem ale nie klei mi się ten skład zupełnie, spejsing prawie jak w Thunder 2017

16. @LeweBiodroSmoka 

#16 - Tracy McGrady 02/03 - 03/04, #17 - Dwight Howard 08/09 - 09/10, #33 - Ray Allen 00/01 - 01/02

#49 - Kyle Lowry 17/18 - 18/19, #80 - Lamar Odom 07/08 - 08/09, #81 - Gerald Wallace 08/09 - 09/10

#112 - Clifford Robinson 98/99 - 99/00, #113 - Richard Hamilton 05/06 - 06/07, #144

Bardzo spoko, dla mnie dużo mocniejsza drużyna niż #15. Jest spejsing, jest defense tak pod koszem jak i na obwodzie, są ludzie którzy bez naciągania zagrają na 2 pozycjach, jest kreacja, nie widze większych braków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a to już chyba Eld, ale wy jesteście niemożliwi :D

No nie, ku*wa no nie. Wall to był najszybszy popierdalacz w lidze, nie do zattrzymania na pierwszym kroku czy w transition i w wybranych latach o wiele lepszy obrońca od Lowrego. Błachy stat bo apg, ale jednak kreacje miał wyborną. Do tego umiał skakać a pod podskakującego Lowrego ledwo gazetę wciśniesz.

6 minut temu, rw30 napisał:

 

2 pg bez rzutu dystansowego, dwóch centrów z dobrym rzutem. 2 MVP finałów, i Raja Bell w 5 rundzie. Pomieszanie z poplątaniem.

 

Kolejny do sporostowania.

Rzut dystansowy przynajmniej na poziomie 36% to ja mam od SIakama, Leonarda, Bella ( elite ), Gragnera i Finleya. Dwóch klocków ( Lopez i Gasol ) albo mają mid jumerki, albo jednak tą obronę rozciągnął jak np Lopez. 30% but still.

Dalej - rozgrywajki. Tylko spójrz na ich charakterystykę. Tony Parker robi totalny rozpierdol w szeregach obronnych, ścinaniem a playoffs 2007 gdzie zdobył tytyuł ( nie tylko seria z LBJ ) notował chore cyfry za trzy więc hold your horses. A Wall u mnie będzie pełnił rolę ściągania podwojeń i odgrywania do kogoś z trójką a będzie ich na pewno trzech na boisku.

I jeszcze jedno. TOny PG, Wall PG, ale Gasol też Ci ze szczytu pięknie rozegra, a i Siakam z piłką to też nie jest ameba. 

 

@rw30 a staty Raja Bell nałóż sobie na staty Dannnego Greena i wróc tu z ferrero roche na przeprosiny bo akurat mi się ich chce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chytruz napisał:

...ofensywnie?

miałem na myśli defensywnie w ustawieniu z Durantem, Boshem i Robinsonem jednocześnie, choć w ustawieniu small ball ( z Durantem na 4) już nie jest tak dobrze w obronie, z tym że to ustawienie nie do końca ma sens bo brakuje kogoś dobrego na SF. Nie wiem, Prince i Korver to jak dla mnie skopane wybory, było wziąć Arizę czy Danny Greena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie wiem kiedy miał peak, ale zawsze miałem go za lepszego defensora od Walla

John Wall, może nie koniecznie w latach w których ja go wybrałem ( może jakieś -1 ) był naprawdę solidnym obrońcą. Najlepsze def staty miał jak tak tylko pobieżnie okiem rzuciłem miał 14/15 podczas kiedy Lowry podobne cyfry miał tylko i wyłącznie w osatnim roku gdzie miał Sialama, Kawjiego, Leonarda i Greena obok siebie czyli wyjebanych obrońców. W latach wcześniejszych nie był słaby, ale na pewno lepszy ( edit poszedł ) od Walla. Do tego o prędkości i szybkości Walla to on mógł tylko pomarzyć ale to oczywistość akurat. 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.