Skocz do zawartości

Czy koszykówka jest underrated? Najlepszy sport zespołowy na świecie?


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

Co tu testować?
 

w RS tego przecież nie wprowadza.
 

Przy zapaści jednej z ekip spotkanie może trwać 15 minut. Organizator nie zarobi na piwie i hot dogach. Tankerzy mogą szybko do szatni pójść. 
a co gorsze gdyby się spotkało dwóch tankerow może nie być chętnych na trzydziestaka wcale. 

Wtedy nocowanie w hali i mecz ze śniadaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sewer napisał:

Co do piwa, hot dogów i pewnie dodatkowo długości reklam zgoda ale z drugiej strony czy lepsze szybkie konkretne spotkanie czy 48 minut flaków z olejem.Przyznam że pomysł ciekawy ale nierealny.

Romantyzm.  Przecież liga wszystko wydłuża dodając ekstra time outs na reklamy / liczba wolnych rośnie / plus nowy wynalazek challenge. 
nie istotne jest co jest lepsze tylko bardziej opłacalne. Oglądając na żywo mecz widać jak na dłoni ten złamany flow. 

Od lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, P_K napisał:

Wtrącę swoje trzy grosze do tematu. Czy zastanawialiście się jak wyglądałyby mecze kosza gdyby zaadaptować system z siatkówki? Tegoroczny All Star game zapadł mi w pamięci głównie z tego powodu. Gra do określonej liczby punktów  przypomnina mi czasy podstawówki, gdy każdy mecz rozgrywalismy do 20. Szczerze uwielbiam kosza, ale oglądać wolę siatkę. Mam nadzieję że Silver będzie ten pomysł dalej testował np. wprowadzając za rok grę w trakcie All Star do 3 wygranych po 30 punktów. Myślę że tego brakuje koszykówce, powrotu do tego jak gra się na podwórku. Próbuje zachęcić mojego syna do oglądania spotkań, ale ten brak celu, albo np. stale utrzymująca się przewaga jednego zespołu nad drugim w wysokości 15 pkt mocno go zniechęca. 

nadal tak się gra :) często grywamy meczyki do 3 zwycięstw do 30 pkt. też bywają blowouty i jak jest np 8 do 20 i może być 3-0 ale ciekawi mnie to aby mieć cel. cel jest wygranie meczu , a cel wygrania kwarty ? np. jakiś run na koniec kwarty czy też tego seta ? ciekawe. w sumie jak przy 2-0 ( tak jak w siatce) przy dwóch blowoutach , ekipa zwycięska się rozluźnia i ta słabsza może wyciągnąć trzy kolejne "sety". rewolucyjny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, The Game 85 napisał:

Albo z kimś się zgadzasz i jego poglądy popierasz,  w pełni albo nie

aha, czyli jak ktos patrzy na czarnego kota ktory przebiega przez ulice i mowi ze jest bialy, a chwile potem jedzie czerwony samochod i mowi ze on jest czerwony to nie moge sie z nim zgodzic?

przeciez albo sie z kim zgadzasz w pelni albo nie

Boniek nie moze mowic prawdy o tym jak sie broni w pilce bo wczoraj powiedzial ze napastnik x jest slaby a nie jest

co to jest w ogole za logika haha?

jakbys sie odniosl do tego co powiedzial, przywolal jakas sytuacje z meczu gdzie nie mial racji, gdzie obrona nie musiala sie tylko przesuwac i 1on1 cofac, wypunktowal gdzie nie mial racji

no ale nie mozesz tego zrobic i nie zrobiles bo ma racje co jest chyba oczywiste

Cytat

Co do obrony to tu i tu ma swoje zasady, taktyki i nie podaje jakiś bieda argumentów jak Ty, tylko twierdzę że to ciężko porównać. Co mam napisać na Twoim poziomie, że łatwiej jest bronić przeciwko 5 graczom niż przeciwko 10?

no racja, jak na razie nie podales zadnych, czyli ewidentie wygrywasz dyskusje

w piłce 10 nigdy nie atakuje ;) zazwyczaj 7, 8

Cytat

Wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi, ale kolejny raz nie odniosłeś się do usage powiedzmy Brady'ego. Zresztą skoro tak Ci na tym zależy to podaj dokładną statystykę, bo dla piłki nożnej nigdy tego nie widziałem( podobnie jak dla innych sportów zespołowych). Co najwyżej posiadanie piłki widywałem.  Czyli bierzesz jedną ze statystyk, która nie jest brana pod uwagę w żadnym innym sporcie zespołowym i na tej podstawie oceniasz lepszość. No brawo.

Tutaj nam sluzy eyetest, zaprzeczysz ze Messi czy Ronaldo jest mniej widoczny podczas meczu kopanej niz Lebron podczas meczu koszykowki? no nie zaprzeczysz bo tak nie jest, takie sa fakty, mi akurat nie zalezy zeby oczerniac sport ktory tez lubie

Brady nie gra w obronie, nawet nie ma czego argumentowac

Cytat

Lionel Messi averages 56 passes per match with a pass completion rate of 83%, and has 13 assists.

https://fbref.com/en/players/d70ce98e/matchlogs/2019-2020/Lionel-Messi-Match-Logs

i miedzy 4 a 11 strzalami na mecz w 90 minut

chyba nawet nie trzeba argumentowac, ile podan daje na mecz Lebron, jaka ilosc z nich jest asystami i ile oddaje rzutow/zbiera z tablicy

Cytat

No i jeśli uważasz, że trener w koszykówce, gdzie ma czasy i może dokładnie rozpisać kilka akcji jest ważniejszy to już brak słów. W koszykówce może szybko dokonać zmian jak nie idzie ustawiać skład pod rywali, a piłce nożnej może tylko 3 zmiany i tyle. Reszta dokładnie to samo przerwa taktyka czy wskazówki..

ani razu nie podjales dyskusji do tego czytasz nie uwaznie, jedyne co zrobiles to wszedles do tematu i probujac cos powytykac nie powiedziales nic, tylko sie oplules

pisalem u gory ze trener w obu sportach jest tak samo wazny

19 godzin temu, camby23 napisał:

Mi w koszykówce podoba się to, że jest to sport zdecydowanie bardziej wymierny niż futbol. Mistrz NBA wygra z mistrzem PLK 100 na 100 meczów. W futbolu czasami można być zdecydowanie lepszym i przegrać. A to przez decyzje sędziego, a to przez jakiś frajerski błąd bramkarza a to przez zwyczajny brak szczęścia. Przykładów można mnożyć (kilka lat temu Legia zremisowała z Realem, a była o włos od wygranej). W koszykówce takie sensacje zdarzają się nieporównywalnie rzadziej.

no to calkiem dobry argument, ale moze tez dzialac na korzysc pilki, nieprzewidywalnosc

@Koelner bardzo zawiodles, myslalem ze sobie podyskutujemy, porazka twoje posty w tym temacie, szkoda.

13 godzin temu, P_K napisał:

Wtrącę swoje trzy grosze do tematu. Czy zastanawialiście się jak wyglądałyby mecze kosza gdyby zaadaptować system z siatkówki? Tegoroczny All Star game zapadł mi w pamięci głównie z tego powodu. Gra do określonej liczby punktów  przypomnina mi czasy podstawówki, gdy każdy mecz rozgrywalismy do 20. Szczerze uwielbiam kosza, ale oglądać wolę siatkę. Mam nadzieję że Silver będzie ten pomysł dalej testował np. wprowadzając za rok grę w trakcie All Star do 3 wygranych po 30 punktów. Myślę że tego brakuje koszykówce, powrotu do tego jak gra się na podwórku. Próbuje zachęcić mojego syna do oglądania spotkań, ale ten brak celu, albo np. stale utrzymująca się przewaga jednego zespołu nad drugim w wysokości 15 pkt mocno go zniechęca. 

no byloby na pewno ciekawiej, ale watpie zeby jakakolwiek tego typu formula przeszla, z racji ze nie bedziesz mogl porownywac all time greats chocby statystycznie, a to jest w stanach bardzo wazne

dlatego tez nie wierze w przesuwanie linii za 3 kiedykolwiek i jakichs kosmo pomyslach typu rzut za 4

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kubbas napisał:

@Koelner bardzo zawiodles, myslalem ze sobie podyskutujemy, porazka twoje posty w tym temacie, szkoda.

 

bardzo mi przykro Kubbas, ale nie wiem po co prowadzisz dyskusję jeśli już orzekłeś , że koszykarze i koszykówka są najlepsi i że moje posty to porażka.

nie jestem w stanie przeciwstawić się Twoim argumentom z Bońkiem , Twoim granie w 3 lidze angielskiej, filmikami LeBrona na siłowni , trudnościami w obronie 1 vs 1.

dla mnie możesz uważać , że to sport nr 1 tylko nie potwierdzają ani tego liczby finansowe, zainteresowanie czy też z dziedziny biologii.

zaufaj mi , też chciałbym uważać za sport nr 1 ale wolę nie żyć w kłamstwie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

bardzo mi przykro Kubbas, ale nie wiem po co prowadzisz dyskusję jeśli już orzekłeś , że koszykarze i koszykówka są najlepsi i że moje posty to porażka.

nie jestem w stanie przeciwstawić się Twoim argumentom z Bońkiem , Twoim granie w 3 lidze angielskiej, filmikami LeBrona na siłowni , trudnościami w obronie 1 vs 1.

dla mnie możesz uważać , że to sport nr 1 tylko nie potwierdzają ani tego liczby finansowe, zainteresowanie czy też z dziedziny biologii.

zaufaj mi , też chciałbym uważać za sport nr 1 ale wolę nie żyć w kłamstwie. :)

no nieodpowiadajac na zaden z argumentow sobie nie pomogles, trudno, Boniek i inne filmiki potwierdzaly teze ktorej nawet nie sprobowales obalic, wystarczyloby jakbys opisal jak trudna wg ciebie jest obrona w pilce

nie mozesz wygrac nie podejmujac rekawicy, wole przegrac podejmujac rekawice ;)

20 godzin temu, Stryder napisał:

Myślę że na tak ogólnym poziomie ta dyskusja jest nie do rozstrzygnięcia. Trzymając się chociażby przykładu piłki nożnej. Mamy dwóch wielkich graczy jak Messi i Ronaldo. Tak naprawdę są to jednak dwaj zupełnie różni sportowcy. Ronaldo pewnie w wielu dziedzinach sportu byłby w stanie być dobry. Bazuje na świetnym przygotowaniu fizycznym ma szybkość skoczność koordynację etc. Messi z kolei poza piłka nożna w bardzo niewielu dziedzinach byłby w stanie być dobrym. Nie jest specjalnie szybki, ani wytrzymały ani skoczny etc. Ma genialna technikę i ta iskierka która czyni go wybitnym (nie mówię już o umiejętnościach stricte piłkarskich jak drybling etc tylko o ogół o sportowych. Rozpatrując więc tylko na przykładzie tych dwóch gości można by dojść do zupełnie różnych wniosków i to już pokazuje dla mnie, że choć Messi jest wybitnym piłkarzem być może najlepszym w historii to mówiąc o walorach jako sportowca i porównując z takim np Lebronem to nie ma szans. 

Widziałem swego czasu artykuł, który opisywał fenomem Lebrona pod względem warunków fizycznych mówiący o tym, że gdyby się poświęcił danej dyscyplinie to bodajże w 28 dyscyplinach byłby mistrzem świata. 

Za chwilę ktoś powie ale co to za skill warunki fizyczne ale połączenie siły szybkości zwrotności etc z rzeczami specyficznymi dla danej dziedziny tworzy najwspanialszych sportowców. 

Ludzie często deprecjonują coś czego nie znają. Uśmiechałem się pod nosem gdy ktoś deprecjonował takiego Bradyego, że co on niby za sportowiec bo gra po jednej stronie coś tam rzuci czasem przebiegnie parę metrów. Facet który w czasie kilku sekund przy non stop zmieniających się warunkach musi uważając na kilku ponad 100 kilowych gości którzy chcą go dopasc musi rzucić piłkę na kilkadziesiąt metrów w miejsce gdzie dopiero ktoś będzie zgrywając idealnie czas rzutu długość lotu piłki i szybkości biegu odbierającego podanie. Przy okazji uwzględniając obrońców ich poruszanie etc. Qb w futbolu amerykańskim to elita sportowców a mówimy o być może najwybitniejszym w historii. Szybkość podejmowania decyzji kalkulacja a to wszystko podparte świetnym atletyzmem (jak niby bez tego gość rzucałby piłkę na kilkadziesiąt metrów będąc w ruchu często w kierunku przeciwnym do rzutu). 

Teraz do brzegu, dla mnie osobiście to nie kwestia wyższości sportu jednego nad drugim ale konkretnych graczy i mimo, że nie jestem jego fanem to Lebron jest w tym miejscu dla mnie totalnym wybrykiem natury i najlepszym atleta na świecie. Co do sportów ogólnie uważam że futbol amerykański i koszykówka są na podobnym poziomie i tam są najlepsi jeśli to tak można określić sportowcy na świecie. Co nie oznacza że nie ma w takiej NBA czy NFL gracze bazujących na pojedynczych cechach i wykorzystujących deficyt na danej pozycji. 

mogles @Koelner chocby tak sie wypowiedziec jak widac mozna dyskutowac, nawet @The Game 85 probuje i takie cos szanuje

ty nie wniosles nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kubbas napisał:

no nieodpowiadajac na zaden z argumentow sobie nie pomogles, trudno, Boniek i inne filmiki potwierdzaly teze ktorej nawet nie sprobowales obalic, wystarczyloby jakbys opisal jak trudna wg ciebie jest obrona w pilce

przecież Ci pisałem. w piłce nożnej jest 11 zawodników i musisz ich tak ustawić taktycznie , żeby nie stracić bramki.

wystarczy ,że jeden obrońca ściągnie dwóch , leci podanie do pustego i jest bramka , nie rozumiem co mam Ci opisywać. Liverpool zamulił i odpadł, LeBron jak zamuli to zaraz dwa pkt odrobi :)

odpisałem Ci na wszystkie argumenty a nie będę wklejał filmików jak ćwiczy Ronaldo ponieważ to jest....śmieszne :)

jak jest skomplikowana taktyka w piłce nożnej to odpal sobie filmiki z Jackiem Gmochem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i zakladasz ze ja tego nie wiem?

a jak wyglada wedlug ciebie obrona indywidualna? nie na tym co napisalem?

nic nie skontrowales, nic kompletnie, poza wysmianiem tym co opisal Boniek i tym co powiedzialem ja

ani jednego rzeczowego argumentu, czy ty w ogole rozumiesz na czym polega dyskusja?

Filmik z Lebronem byl odpowiedzia na twoj argument ze koszykarze wypadaja slabo w badaniach (ktorych oczywiscie nie podales) i na to ze koszykarze skupiaja sie na jednej czesci ciala podczas treningow

co jest kompletna bzdura

ja nigdzie nie napisalem tego samego o pilkarzach to czemu mialbym to argumentowac?

jak to na przyklad wedlug ciebie jest skupianie sie na konkretnych czesciach ciala to polecam caly dokument:

to po prostu znowu udowadniasz ze chcesz dyskutowac for the sake of argument i nie masz argumentow

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubbas napisał:

aha, czyli jak ktos patrzy na czarnego kota ktory przebiega przez ulice i mowi ze jest bialy, a chwile potem jedzie czerwony samochod i mowi ze on jest czerwony to nie moge sie z nim zgodzic?

przeciez albo sie z kim zgadzasz w pelni albo nie

Boniek nie moze mowic prawdy o tym jak sie broni w pilce bo wczoraj powiedzial ze napastnik x jest slaby a nie jest

co to jest w ogole za logika haha?

jakbys sie odniosl do tego co powiedzial, przywolal jakas sytuacje z meczu gdzie nie mial racji, gdzie obrona nie musiala sie tylko przesuwac i 1on1 cofac, wypunktowal gdzie nie mial racji

no ale nie mozesz tego zrobic i nie zrobiles bo ma racje co jest chyba oczywiste

no racja, jak na razie nie podales zadnych, czyli ewidentie wygrywasz dyskusje

w piłce 10 nigdy nie atakuje ;) zazwyczaj 7, 8

Tutaj nam sluzy eyetest, zaprzeczysz ze Messi czy Ronaldo jest mniej widoczny podczas meczu kopanej niz Lebron podczas meczu koszykowki? no nie zaprzeczysz bo tak nie jest, takie sa fakty, mi akurat nie zalezy zeby oczerniac sport ktory tez lubie

Brady nie gra w obronie, nawet nie ma czego argumentowac

https://fbref.com/en/players/d70ce98e/matchlogs/2019-2020/Lionel-Messi-Match-Logs

i miedzy 4 a 11 strzalami na mecz w 90 minut

chyba nawet nie trzeba argumentowac, ile podan daje na mecz Lebron, jaka ilosc z nich jest asystami i ile oddaje rzutow/zbiera z tablicy

ani razu nie podjales dyskusji do tego czytasz nie uwaznie, jedyne co zrobiles to wszedles do tematu i probujac cos powytykac nie powiedziales nic, tylko sie oplules

pisalem u gory ze trener w obu sportach jest tak samo wazny

No jak by ktoś coś takiego mówił to ja na pewno nie brałbym go na poważnie. Bo to nigdy nie wiadomo czy mówi sensownie czy nie. Co mam wybierać z którymi zdaniami się zgadzam a z którymi nie? Ja nie jestem dyplomowanym trenerem Ty zapewne też nie żeby wiedzieć na czym dokładnie polega taktyka obronna. Skoro ty się z nim nie zawsze zgadzasz, to dlaczego akurat tutaj ma rację? Jako trener też się nie sprawdził, więc jdo jego wiedzy o obronie podchodzę z dużym dystansem.

Zazwyczaj 7-8 ale 10 czy 11 też się zdarza. Nawet wczoraj oglądałem stary mecz Legia - GKS gdzie w ostatniej akcji pod bramkę Legii ruszył Janusz Jojko. No to jest poziom Twoich argumentów.

Co do Brady'ego podałeś usage jako argument za Jamesem w kontekście Messiego, to po prostu chcę zobaczyć jakieś statystyki, żeby porównać. Ja piszę że ta statystyka prawie nic w piłce czy NFL nie znaczy a dla Ciebie to jakaś mega ważna rzecz.  No to podaj porównanie przynajmniej. Rzuciłeś jakieś statystyki usagu z koszykówki bez  porównania z takimi z piłki czy NFL czy to jest poważne?

No eye test oczywiście że powie że lepiej jest widoczny James spośród 10 koszykarzy niż Messi czy Ronaldo spośród 22. Tylko co to ma do rzeczy w dyskusji o lepszości? Bo to wiadomo że im mniej zawodników tym łatwiej być widocznym. Naprawdę TO decyduje o lepszości.

Kolejna sprawa naprawdę ilość strzałów czy asyst to ma być argument nad wyższością? To przecież Messi Czy Ronaldo przegrywają niemal z każdym koszykarzem. Bo przecież ja mogę napisać powiedzmy 4 gole Messiego z Arsenalem to udział w 100% bramek, a James w najlepszym razie przekroczył 50%.

Co do trenerów to Twoje słowa " w sumie nawet trener jest w pilce wazniejszy"  to jak mam to rozumieć? Tak samo czy jednak nie? Naprawdę jak mam z czymś takim dyskutować raz piszesz jedno raz drugie podajesz statystyki tylko z jednego sportu.

Podsumowując dla mnie te sporty są po prostu nieporównywalne i tyle. W sumie to żadnych chyba sportowców nie da się do siebie porównać, bo potrzebują zupełnie innych umiejętności. Jedni wolą Federera, inni wolą Messiego, inni Phelpsa, inni Brady'ego a inni Jamesa (Jordana). Kto jest lepszy ja tego nie potrafię rozstrzygnąć, ale u mnie taki James byłby jednak niżej od reszty, ale nie podam żadnych statystyk bo się  po prostu nie da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kubbas napisał:

aha i zakladasz ze ja tego nie wiem?

a jak wyglada wedlug ciebie obrona indywidualna? nie na tym co napisalem?

nic nie skontrowales, nic kompletnie, poza wysmianiem tym co opisal Boniek i tym co powiedzialem ja

ani jednego rzeczowego argumentu, czy ty w ogole rozumiesz na czym polega dyskusja?

Filmik z Lebronem byl odpowiedzia na twoj argument ze koszykarze wypadaja slabo w badaniach (ktorych oczywiscie nie podales) i na to ze koszykarze skupiaja sie na jednej czesci ciala podczas treningow

co jest kompletna bzdura

ja nigdzie nie napisalem tego samego o pilkarzach to czemu mialbym to argumentowac?

jak to na przyklad wedlug ciebie jest skupianie sie na konkretnych czesciach ciala to polecam caly dokument:

to po prostu znowu udowadniasz ze chcesz dyskutowac for the sake of argument i nie masz argumentow

przecież pisał Ci że piłkarze lepiej wypadają w lekkoatletyce oraz gimnastyce . czy uważasz to za dziwne 

https://youtu.be/y59hD2kDTJw  uważasz że obrona 1 vs 1 się dużo różni ? . pewnie że obrona 1 vs 1 może mieć w kosza większe znaczenia ponieważ gra mniej zawodników przez co więcej zależy od warunków fizycznych niż taktyki zespołowej ale to nadal przemawia za tym że piłka jest trudniejsza? 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, The Game 85 napisał:

No jak by ktoś coś takiego mówił to ja na pewno nie brałbym go na poważnie. Bo to nigdy nie wiadomo czy mówi sensownie czy nie. Co mam wybierać z którymi zdaniami się zgadzam a z którymi nie? Ja nie jestem dyplomowanym trenerem Ty zapewne też nie żeby wiedzieć na czym dokładnie polega taktyka obronna. Skoro ty się z nim nie zawsze zgadzasz, to dlaczego akurat tutaj ma rację? Jako trener też się nie sprawdził, więc jdo jego wiedzy o obronie podchodzę z dużym dystansem.

 

Czyli wg The Game 85, sluchac mozna tylko wylacznie osoby ktora ma zawsze racje

ciekawa teoria

Cytat

Zazwyczaj 7-8 ale 10 czy 11 też się zdarza. Nawet wczoraj oglądałem stary mecz Legia - GKS gdzie w ostatniej akcji pod bramkę Legii ruszył Janusz Jojko. No to jest poziom Twoich argumentów.

a no to przepraszam bardzo, skoro jest taka jedna akcja na 20 meczy w ciagu 90 minut gdzie atakuje 10 czy 11 graczy to ewidentnie masz racje

na prawde powiedziales/otworzyles mi oczy znowu czyms o czym nie mialem pojecia

Cytat

Co do Brady'ego podałeś usage jako argument za Jamesem w kontekście Messiego, to po prostu chcę zobaczyć jakieś statystyki, żeby porównać. Ja piszę że ta statystyka prawie nic w piłce czy NFL nie znaczy a dla Ciebie to jakaś mega ważna rzecz.  No to podaj porównanie przynajmniej. Rzuciłeś jakieś statystyki usagu z koszykówki bez  porównania z takimi z piłki czy NFL czy to jest poważne?

chetnie tez je zobacze, przeczytaj pierwszy post nie jestem specem od NFL

chciales zebym ci wylozyl statystyki z pilki potwierdzajace teorie ktora widac w kazdym meczu ogladajac go ze Messi albo Ronaldo maja wplyw na 15 20 minut meczu no to jest dostales

Czyli sugerujesz ze w pilce noznej nie znaczy nic ile wplywu ma najlepszy pilkarz na spotkanie? tym wlasnie jest usage

Cytat

No eye test oczywiście że powie że lepiej jest widoczny James spośród 10 koszykarzy niż Messi czy Ronaldo spośród 22. Tylko co to ma do rzeczy w dyskusji o lepszości? Bo to wiadomo że im mniej zawodników tym łatwiej być widocznym. Naprawdę TO decyduje o lepszości.

dzieki ze potwierdziles to co tutaj staram sie przekazac, tak Lebron ma wiekszy wplyw na wynik meczu koszykowki kilkukrotnie niz Messi na wynik meczu w pilce noznej

nie wiem czy to decyduje o lepszosci, wlasnie po to jest ten temat, dla mnie tak, jest to jeden z glownych powodow dla ktorych ogladajac oba sporty regularnie cenie o wiele bardziej Lebrona

Cytat

Kolejna sprawa naprawdę ilość strzałów czy asyst to ma być argument nad wyższością? To przecież Messi Czy Ronaldo przegrywają niemal z każdym koszykarzem. Bo przecież ja mogę napisać powiedzmy 4 gole Messiego z Arsenalem to udział w 100% bramek, a James w najlepszym razie przekroczył 50%.

Chciales statystyki popierajace eye test ktory prowadzi do okreslenia na ile gracz ma wplyw na przebieg meczu to dostales

Messi w swoim sporcie w 90 minut robi malo

Lebron w swoim w 48 robi o wiele wiecej, tyle

takie sa fakty

podajesz jakis mecz z Arsenalem, ile takich meczy ma Messi w sezonie?

Ile meczy z triple double ma Lebron albo Doncic?

Cytat

Co do trenerów to Twoje słowa " w sumie nawet trener jest w pilce wazniejszy"  to jak mam to rozumieć? Tak samo czy jednak nie? Naprawdę jak mam z czymś takim dyskutować raz piszesz jedno raz drugie podajesz statystyki tylko z jednego sportu.

to akurat bardzo ciezko jest udowodnic, sam zajmuje sie trenerka w koszu, trenowalem w noge duzo czasu, ciezko to argumentowac sytuacja jest 50 50, teorie ze trener w koszykowce jest wazniejszy postawil lorak, ja sie z tym nie zgadzam, na pewno trener w koszykowce ma wiecej live action i adjustments niz w pilce, w nodze na mecz zazwyczaj wychodzi sie z konkretnymi zalozeniami na konkretnego przeciwnika i sie tego trzyma caly mecz, chociaz sytuacja bywa tez dynamiczna, jak nawet ten filmik z meczu gdzie Koelner wrzucil LFC vs Atletico, gdzie kilkakrotnie zmieniala sie druzyna ktora awansuje dalej i raz LFC potrzebowalo 2 goli raz Atletico jednego

jestesmy na forum koszykarskim w dziale o nba, jesli nie masz dostep do bball reference i nie potrafisz spojrzec na staty top5 w nba na ich usage per czy co tam jeszcze to nie wiem co tu robisz i w jaki sposob chcesz ze mna dyskutowac

nie mogles znalezc statow o pilce, to ci znalazlem

bball reference com masz tam wszystko, polecam

Cytat

Podsumowując dla mnie te sporty są po prostu nieporównywalne i tyle. 

Podsumowujac wszedles do dyskusji z nastawieniem ze nie da sie o tym dyskutowac, lepiej w takim przypadku nastepnym razem nie odpisuj po prostu, ja prowadze ta dyskusje zeby cos z niej wyciagnac

Cytat

 

41 minut temu, Koelner napisał:

przecież pisał Ci że piłkarze lepiej wypadają w lekkoatletyce oraz gimnastyce . czy uważasz to za dziwne 

https://youtu.be/y59hD2kDTJw  uważasz że obrona 1 vs 1 się dużo różni ? . pewnie że obrona 1 vs 1 może mieć w kosza większe znaczenia ponieważ gra mniej zawodników przez co więcej zależy od warunków fizycznych niż taktyki zespołowej ale to nadal przemawia za tym że piłka jest trudniejsza? 

nadal czekam na twoje wspomniane badania o ktore tez sie pytal lorak, gdzie masz potwierdzenie kto lepiej wypada w lekkie atletyce i gimnastyce?

filmik ktory wrzuciles z treningiem Ronaldo nie wiem po co wrzuciles skoro to ty jeszcze raz powtarzam napisales ze koszykarze trenuja na szczegolne partie, co znowu powtarzam jest bzdura, ja o pilkarzach nic nie pisalem ze trenuja na konkretne partie bo dobrze wiem jak wyglada trening pilkarski

kopiesz sie po glowie w tej dyskusji jak pilkarze ekstraklasy

wrzuciles bledy obroncow przeciwko cristiano ronaldo i jak ich mija, pytalem sie ciebie o to zebys przedstawil mi jak wyglada wg ciebie obrona w pilce noznej 1na1 i role jednostki w zespole co opisalem wczesniej i z czym ty sie nie zgadzasz, znowu nic nie zanegowales

@Koelner w ogole juz komedia jest to jak wstawiasz trening Realu Madryt, glownie silowy popierajac nim tez ze pilkarze sa lepsi w lekkiej atletyce i gimnastyce

rly?!?!

Przypomne jeszcze sytuacje jak Grzegorz Bronowicki zatrzymal Cristiano Ronaldo, nie widze podobnej sytuacji w koszykowce, wlasnie ze wzgledu na to jak duzy wplyw moze miec jednostka na dany mecz.

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rozbieżność opinii w tym temacie to wydaje mi się że obie strony nie są w stanie dojść do porozumienia i nie dziwi mnie to :) Każdy sport jest inny jeśli chodzi o taktykę i fizyczność, nie pamiętam kto postawił w tym temacie tezę że moglibyśmy wziąć zawodnika x z koszykówki i włożyć go do teamu x w piłce nożnej, po pierwsze pomijając aspekty motoryczne to trzeba brać pod uwagę że ten człowiek (prawdopodobnie) od małego uczy się schmatów pod ten konkretny sport tak jak i ćwiczenia są pod ten konkretny sport i tego nie da się wyjąć z dyskusji.Podam przykład analogiczny, skoro koszykarze są najbardziej wysportowani to przecież powinni sobie poradzić w NHL tylko że w hokeju technika jazdy na lodzie to najważniejsza rzecz do opanowania czego Westbrook już nie zrobi ;) Oba sporty mocno fizyczne ale tak różne dlatego uważam że takie wrzucanie jakiegoś zawodnika do sportu x nie ma kompletnie sensu bo to inna specyfika.

Jest też druga strona medalu, same zasady danego sportu.Uważam że pojedynczy koszykarz ma większy wpływ na grę, wynik drużyny niż piłkarz nawet ten z topu ale to też jest coś co ciężko w jakiś sposób zmierzyć bo i tutaj i tutaj liczy się w dużym stopniu kolektyw.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko z pilki cos dobrego wyciagnac, tutaj jest pare fajnych akcji jak obrazuja zadania defensywne 1on1 obroncy, przesun sie na nogach zaslon bramke wybij, 1on1 w pilce kogos minac zdarza sie bardzo rzadko w ciagu 90 minut

same wyizolowane 1on1, nie mowiac o setach gdzie trzeba przejsc przez 2 zaslony, nie dostac backdoora przy odcinaniu pilki, wiedziec czy isc gora czy dolem, jak pojdziesz dolem czy zawodnik ofensywny cie nie oszuka

nie no chyba koszykowki tutaj nie musze wyjasniac?

18 minut temu, Sewer napisał:

skoro koszykarze są najbardziej wysportowani to przecież powinni sobie poradzić w NHL tylko że w hokeju technika jazdy na lodzie to najważniejsza rzecz do opanowania

dobry post, ja wlasnie sie zastanawialem czy hokej to po koszu nie jest jednym z bardziej skillowych sportow zespolowych

bardzo duzo kontaktu fizycznosci jak w koszu

duzo gry na centymetry, bardzo male bramki

bardzo duza intensywnosc

ale na hokeju znam sie slabo, fajnie jakby ktos sie wypowiedzial co sie zna, ogladam na igrzyskach olimpijskich tylko

takze zgadzam sie tak jak napisales, ze przerzucanie zawodnikow ze sportu do sportu to slaby argument z racji tego ze wiele zalezy od jednostki

znam duzo osob ktore sa swietne w kosza ale zalosne w kazdy inny sport i to samo na odwrot pilka vs inne dyscypliny, ja na przyklad gram bardzo rowno w kazda dyscypline

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubbas napisał:

Czyli wg The Game 85, sluchac mozna tylko wylacznie osoby ktora ma zawsze racje

ciekawa teoria

a no to przepraszam bardzo, skoro jest taka jedna akcja na 20 meczy w ciagu 90 minut gdzie atakuje 10 czy 11 graczy to ewidentnie masz racje

na prawde powiedziales/otworzyles mi oczy znowu czyms o czym nie mialem pojecia

chetnie tez je zobacze, przeczytaj pierwszy post nie jestem specem od NFL

chciales zebym ci wylozyl statystyki z pilki potwierdzajace teorie ktora widac w kazdym meczu ogladajac go ze Messi albo Ronaldo maja wplyw na 15 20 minut meczu no to jest dostales

Czyli sugerujesz ze w pilce noznej nie znaczy nic ile wplywu ma najlepszy pilkarz na spotkanie? tym wlasnie jest usage

dzieki ze potwierdziles to co tutaj staram sie przekazac, tak Lebron ma wiekszy wplyw na wynik meczu koszykowki kilkukrotnie niz Messi na wynik meczu w pilce noznej

nie wiem czy to decyduje o lepszosci, wlasnie po to jest ten temat, dla mnie tak, jest to jeden z glownych powodow dla ktorych ogladajac oba sporty regularnie cenie o wiele bardziej Lebrona

Chciales statystyki popierajace eye test ktory prowadzi do okreslenia na ile gracz ma wplyw na przebieg meczu to dostales

Messi w swoim sporcie w 90 minut robi malo

Lebron w swoim w 48 robi o wiele wiecej, tyle

takie sa fakty

podajesz jakis mecz z Arsenalem, ile takich meczy ma Messi w sezonie?

Ile meczy z triple double ma Lebron albo Doncic?

to akurat bardzo ciezko jest udowodnic, sam zajmuje sie trenerka w koszu, trenowalem w noge duzo czasu, ciezko to argumentowac sytuacja jest 50 50, teorie ze trener w koszykowce jest wazniejszy postawil lorak, ja sie z tym nie zgadzam, na pewno trener w koszykowce ma wiecej live action i adjustments niz w pilce, w nodze na mecz zazwyczaj wychodzi sie z konkretnymi zalozeniami na konkretnego przeciwnika i sie tego trzyma caly mecz, chociaz sytuacja bywa tez dynamiczna, jak nawet ten filmik z meczu gdzie Koelner wrzucil LFC vs Atletico, gdzie kilkakrotnie zmieniala sie druzyna ktora awansuje dalej i raz LFC potrzebowalo 2 goli raz Atletico jednego

jestesmy na forum koszykarskim w dziale o nba, jesli nie masz dostep do bball reference i nie potrafisz spojrzec na staty top5 w nba na ich usage per czy co tam jeszcze to nie wiem co tu robisz i w jaki sposob chcesz ze mna dyskutowac

nie mogles znalezc statow o pilce, to ci znalazlem

bball reference com masz tam wszystko, polecam

Podsumowujac wszedles do dyskusji z nastawieniem ze nie da sie o tym dyskutowac, lepiej w takim przypadku nastepnym razem nie odpisuj po prostu, ja prowadze ta dyskusje zeby cos z niej wyciagnac

nadal czekam na twoje wspomniane badania o ktore tez sie pytal lorak, gdzie masz potwierdzenie kto lepiej wypada w lekkie atletyce i gimnastyce?

filmik ktory wrzuciles z treningiem Ronaldo nie wiem po co wrzuciles skoro to ty jeszcze raz powtarzam napisales ze koszykarze trenuja na szczegolne partie, co znowu powtarzam jest bzdura, ja o pilkarzach nic nie pisalem ze trenuja na konkretne partie bo dobrze wiem jak wyglada trening pilkarski

kopiesz sie po glowie w tej dyskusji jak pilkarze ekstraklasy

wrzuciles bledy obroncow przeciwko cristiano ronaldo i jak ich mija, pytalem sie ciebie o to zebys przedstawil mi jak wyglada wg ciebie obrona w pilce noznej 1na1 i role jednostki w zespole co opisalem wczesniej i z czym ty sie nie zgadzasz, znowu nic nie zanegowales

@Koelner w ogole juz komedia jest to jak wstawiasz trening Realu Madryt, glownie silowy popierajac nim tez ze pilkarze sa lepsi w lekkiej atletyce i gimnastyce

rly?!?!

Przypomne jeszcze sytuacje jak Grzegorz Bronowicki zatrzymal Cristiano Ronaldo, nie widze podobnej sytuacji w koszykowce, wlasnie ze wzgledu na to jak duzy wplyw moze miec jednostka na dany mecz.

Słuchać można każdego, ale podawać za wyrocznie to nigdy bym nie podał kogoś z kim się w czymkolwiek nie zgadzam i tyle. Albo kogoś popieram w 100% i jego słowa przytaczam jako argument, albo wcale. Nie biorę jako prawdy objawionej słów kogoś z kim się w czymś nie zgadzam.

Słowa o atakującym bramkarzu były odpowiedzią na Twoje stwierdzenie, że 10 nigdy nie atakuje. Teraz sam przyznajesz, że to się zdarza więc to kolejny przykład na to, że raz piszesz jedno raz drugie. Tak samo jak z wpływem trenera. Jak można z czymś takim dyskutować jak raz jest tak potem inaczej?

Skoro nie jesteś specem od NFL to na jakiej podstawie twierdzisz że Lebron jest lepszy od Brady'ego? Uważasz od tak sobie bez żadnych szczegółów, statystyk? To ma być poważny argument? Ja nie wspomniałem nic o ręcznej, hokeju, czy basebolu bo się w ogóle na tym nie znam, ale nie twierdzę, że Messi jest lepszy od Crosby'ego czy Karabaticia, bo niby jak ich porównać?

Co do usagu kolejny raz nie podajesz żadnych statystyk do porównania z koszykówką, wybrałeś sobie jakąś statystykę , która niby wszystko wyjaśnia, a w piłce nożnej praktycznie nie istnieje. Brawo. Zresztą twierdzisz, że usage to wpływ na wynik meczu no to patrząc tylko na ten sezon jeśli dobrze widziałem to Messi ma 19 goli i 12 asyst na 63 Barcelony w lidze, czyli wychodzi 49%. To niby mało? A tym bardziej gdy weźmiemy pod uwagę mecze w których nie grał to będzie około 63%. Czyli podsumowując Messi w tym sezonie jak gra uczestniczy w blisko 2/3 decydujących akcji. No rzeczywiście malutki wpływ.

Co do meczu z Arsenalem to Messi miał udział w 100% decydujących akcji i triple double nie stoją nawet blisko tego, no chyba, że twierdzisz, że i Weestbrook też jest od Messiego lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, The Game 85 napisał:

Słuchać można każdego, ale podawać za wyrocznie to nigdy bym nie podał kogoś z kim się w czymkolwiek nie zgadzam i tyle. Albo kogoś popieram w 100% i jego słowa przytaczam jako argument, albo wcale. Nie biorę jako prawdy objawionej słów kogoś z kim się w czymś nie zgadzam.

no to wedlug ciebie nie mozna sluchac nikogo, nie ma osoby nieomylnej

slowa bonka potwierdzilem swoim opisem obrony jednostki w zespole pilkarskim opisujac to do czego nadal sie nie odniosles tylko szukasz elementu zaczepienia bo dobrze wiesz ze tak wyglada obrona w pilce noznej, jak nie wyglada tak jak opisalem to udowodnij to a nie walczysz o to czy boniek jest porzadnym gosciem czy nie

lol

ale to normalne ze omijasz temat bo nie mozesz obalic argumentu ze obrona w pilce jest mniej kompleksowa niz w koszykowce

Cytat

Słowa o atakującym bramkarzu były odpowiedzią na Twoje stwierdzenie, że 10 nigdy nie atakuje. Teraz sam przyznajesz, że to się zdarza więc to kolejny przykład na to, że raz piszesz jedno raz drugie. Tak samo jak z wpływem trenera. Jak można z czymś takim dyskutować jak raz jest tak potem inaczej?

no odkryles ameryke, na prawde zrewolucjonizowales dyskusje tym ze bramkarz wchodzi w pole karne przy remisie

brawo

z wplywem trenera przeczytaj co pisalem co juz powtarzam po raz trzeci, caly czas pisalem ze wplyw jest podobny w obu sportach

ja pi****le, kopac sie z koniem normalnie

Cytat

Skoro nie jesteś specem od NFL to na jakiej podstawie twierdzisz że Lebron jest lepszy od Brady'ego? Uważasz od tak sobie bez żadnych szczegółów, statystyk? To ma być poważny argument? Ja nie wspomniałem nic o ręcznej, hokeju, czy basebolu bo się w ogóle na tym nie znam, ale nie twierdzę, że Messi jest lepszy od Crosby'ego czy Karabaticia, bo niby jak ich porównać?

mam wiedze podstawowa na temat nfl, taka sama jak na temat rugby czy hokeju na trawie

Brady gra po jednej stronie gry, to wystarcza jako argument, przegrywa i z pilka i z koszem

Cytat

Co do usagu kolejny raz nie podajesz żadnych statystyk do porównania z koszykówką

https://www.basketball-reference.com/leaders/usg_pct_career.html

masz bo widze nawet google nie potrafisz obsluzyc

Cytat

Zresztą twierdzisz, że usage to wpływ na wynik meczu no to patrząc

tak

Cytat

Messi ma 19 goli i 12 asyst na 63 Barcelony w lidze, czyli wychodzi 49%. To niby mało? A tym bardziej gdy weźmiemy pod uwagę mecze w których nie grał to będzie około 63%. Czyli podsumowując Messi w tym sezonie jak gra uczestniczy w blisko 2/3 decydujących akcji.

Zgadza sie, ale mowimy o wplywie na mecz, na 90 minut gry, a nie wplywie na gole, ile w swoim sporcie daje swojemu zespolowi podczas 90 minut gry i co sprawia go lepszym od Lebrona ktory daje w ciagu 48 gry swojej druzynie o wiele wiecej

Co Messi daje druzynie w defensywie oprocz truchtania w srodku pola i przesuwania formacji?

I rest my case, jak juz chciales cos udowodnic, to trzeba bylo sam jak wam mowilem, pomagalem na poczatku, wziac srodkowego pomocnika typu Zidane ktory gra po obu stronach

Jako ze ty jestes po stronie tego ze pilka nozna jest lepsza nie licz na to ze dalej bede szukal dla ciebie punktow zaczepienia i statystyk ktorych sam nie potrafisz znalezc

Cytat

Co do meczu z Arsenalem to Messi miał udział w 100% decydujących akcji i triple double nie stoją nawet blisko tego, no chyba, że twierdzisz, że i Weestbrook też jest od Messiego lepszy.

ktore byly 5% procentami calego meczu, 90 minut spotkania

Triple Double Westbrooka to 38 minut wplywu na gre podczas 48 minutowego sportowego spotkania na najwyszym poziomie

tak Westbrook z sezonu MVP mial wiekszy wplyw na wyniki swojej druzyny podczas 48 minut niz Messi podczas 90 minut spotkania gdzie odciska swoje pietno na 5 minutach meczu i nie gra w obronie

tak Westbrook z sezonu MVP jest lepszym sportowcem niz Messi, daje o wiele wiecej swojej druzynie

skonczylem z toba dyskusje, nie mam ochoty powtarzac sie po raz 4, odpisywac ci dwa razy na to samo co ignorujesz, szukac statystyk do twojej teorii ze pilka jest lepsza i wymieniac kolejnych przykladow do ktorych sie nie odnosisz i walczysz o dobre imie czy zle Zbigniewa Bonka

@Koelner czekam nadal na te badania ktore udowodnily ze koszykarze wypadaja gorzej niz pilkarze w lekkiej atletyce i gimnastyce

jeden z najlepszych indywidualnych meczy ostatnich lat w noznej:

 

vs

jeden z lepszych ostatnich lat w koszu

nadal westbrook mial wiekszy wplyw

tak jak @Chytruz pisal nie moja wina ze pilka nozna jest tak skonstruowana

 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sewer napisał:

Podam przykład analogiczny, skoro koszykarze są najbardziej wysportowani to przecież powinni sobie poradzić w NHL tylko że w hokeju technika jazdy na lodzie to najważniejsza rzecz do opanowania czego Westbrook już nie zrobi ;) 

 

 

 

Ja. Ja. Ja mam pytanie.

Bo naprawde nie znam sie na bejsbolu.

GOAT koszykarski, jego powietrzna wysokosc jak sobie radzil w tej dysplinie?

Wszak wystarczy machnac kijem i biec ile natura dala. Pomijajac ulozenie rak i kolan i kordynacja oko pilka reka kij.

Bez suchych statystyk tylko opisowo porownujac do dobrych graczy w bejsbolu.

Tak z ciekawosci pytam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kubbas napisał:

 

@Koelner czekam nadal na te badania ktore udowodnily ze koszykarze wypadaja gorzej niz pilkarze w lekkiej atletycetak jak 

masz wydolność tlenowa . i nie były to badania tylko na podstawie rekrutacji na AWF , mam nadzieje , ze gdzieś te dane trzyma . nadal uważasz ze mający 206 cm i wagę 113 kg LeBron James zrobi lepiej wymyk gimnastyczny niż mający 187 cm i ważący 83 cm Ronaldo ?

 

A35B1F0D-0291-4D7A-9D1E-0F700980F269.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.