Skocz do zawartości

Czy koszykówka jest underrated? Najlepszy sport zespołowy na świecie?


Kubbas

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Koelner napisał:

?

 

ale mówisz o jednostce czy sporcie zespołowym? najlepszym sportowcem w ogóle czy w sportach zespołowych?

wymień konkretnie , zauważyłem tylko ,że piszesz najlepszy najlepszy niczym nie popierającej .

 

zrób sobie takie ćwiczenie weź 11 dzieci i każ im robić różne wspólne zabawy , np podział ról w gotowaniu , to samo spróbuj na 5 dzieci.zauważysz ,że 11 dzieciom trudniej podzielić obowiązki , trudniej egzekwować od nich zadania , trudniej osiągnąć cel. to jest taktyka.

porównujesz warunki fizyczne , masz z pewnością znajomego po AWF-ie i z nim porozmawiaj jakie warunki fizyczne są maksymalnym i najwyższym osiągnięciem.  jest to przystosowanie swojego ciała do jak najlepszej koordynacji oraz kontroli ciała , dlatego takie maksimum osiągają gimnastycy lub lekko atleci. w tych dyscyplinach koszykarze słabo wypadają ponieważ ich skupienie na budowie ciała jest w innym miejscu.

 

tak btw masz straszny bałagan w wypowiedziach :)

w samym pierwszym poscie jest wiele argumentow do ktorych sie nie odniosles, a potem pada jeszcze wiecej, nie mam zamiaru zbierac wszystkiego i wypisywac jeszcze raz dlatego ze nie potrafisz sie odniesc

jezeli twoim argumentem jest 11 dzieci, gdzie tu dyskusja caly czas toczy sie o najlepszych na swiecie, to ciezko tu bedzie rozmawiac

czyli co 11 juventusu vs 5 graczy golden state ma bardziej skomplikowany gameplan niz ta druga?

bo nie rozumiem do czego pijesz z tymi dziecmi

masz jakies badania o tych koszykarzach? to wrzuc

na jakich czesciach ciala skupiaja sie koszykarze wg ciebie trenujac? trenuje kupe czasu i trenuje doslownie wszystko, nie wiem skad to wziales

 

bo z tego wielu graczy nba wypowiadalo sie ze jedynym sposobem w jaki mozesz wejsc w basketball shape poza graniem prawdziwych meczy, to plywanie, bo to jedyny sport ktory angazuje kazdy miesien

rozumiem ze stawiasz teze ze powiedzmy ibrahimovic ma lepsza kontrole ciala niz Derrick Rose?

za forme wypowiedzi przepraszam, ale tak zawsze odpisuje zeby o niczym nie zapomniec.

3 minuty temu, KeepItDirty napisał:

Co odroznia ta grupe graczy od LBJ. Jordana czy Giannisa? Pomin kwestie psychiki (motywacja, radzenie sobie z presja itp).

Court vision, iq, explosivness, lepszy finishing dookola obreczy, na pewno nie same warunki, lepszy pierwszy koziol, obrona 1on1, obrona z pomocy

musielibysmy konkretnie porownywac, ale na pewno nie sa to same warunki fizyczne co chyba chciales zasugerowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, KeepItDirty napisał:

 

Fizycznosc i warunki maja pierwsze skrzypce w koszykowce.

A fizycznych warunkow nie nauczysz sie. Mozesz poprawic szybkosc, skocznosc, ale jesli natura nie dala to niestety, pozamiatane, nie masz czego szukac.

owszem, ale to nie oznacza, że technika nie ma znaczenia, albo że koszykarze są mniej skillowi niż piłkarze. powiedziałbym po prostu, że w baskecie więcej aspektów jest istotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

są gdzieś staty dla piłkarzy odnośnie dystansu i prędkości jak te z nba.com?

no to na jakiej podstawie zwolennicy kopanej mówili o lepszym skillu?

nie zrozumiałeś argumentu. w piłce trener ma niewielki wpływ na wydarzenia podczas meczu. w koszu dzięki timeoutom jest on dużo większy.

 

Z tym porównaniem Messiego do Cp3 chodziło mi o to, że to w ogóle nie jest ten kaliber sportowca co Messi. 

A z tymi timeoutami -  masz rację, wpływ trenera w takim przypadku jest łatwiejszy. Ale to chyba plus dla piłkarzy, że potrafią sami coś wymyśleć, czyli muszą być lepiej przygotowani taktycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kubbas napisał:

nie porownuje, slowa bonka byly podawane juz kilka razy a nikt sie nawet nie odniosl

Boniek postawil Polska pilke na nogi, przed Bonkiem bylo chlanie z prezesami w czarterach i latanie z zonami przezesow na mecze kadry, w ogole jak mozna sugerowac ze boniek to nie wiarygodne zrodlo

Bowen byl wrzucony osobno, a pod spodem masz Jordana

Tak jak juz wyzej bylo pisane, oczywiscie nie przeczytales, bo Lebron podczas meczu koszykowki ma usage 30 albo 40 procent, a Messi albo Ronaldo ma pilke i usage pewnie 5 procent?

w jaki sposob taki argument obalisz?

nie obalisz

Phelps posiada wiecej umiejetnosci technicznych w swoim sporcie niz Lebron w swoim wg ciebie? bardzo ciekawe

Bolt?

rly?

tenisa jeszcze mozna jakos argumentowac, bo to jest bardzo skomplikowany sport, ale indywidualny, sam bym mogl to zrobic bo uwielbiam i duzo ogladam tenisa

 

To wszystkie słowa Bońka bierzesz jako prawdę objawioną?

Piszesz, że Bowen powiedział tylko 10% , bo pasuje do Twojej tezy, ale inni to już 100% tak?

Usagem obalisz Messiego czy Ronaldo, a co z wtedy przykładowym Bradym, albo powiedzmy z jakimś przykładowym super obrońcą w NFL, który nie ma szans na taki usage? Podajesz statystykę która w żadnym inny sporcie chyba nie jest mierzona jako wyznacznik lepszości. No faktycznie tego się nie da obalić.

Wg mnie nie można powiedzieć że Phelps czy Bolt  mają gorsze umiejętności techniczne niż Lebron w swoich sportach, bo niby jak to zmierzysz?


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, The Game 85 napisał:

To wszystkie słowa Bońka bierzesz jako prawdę objawioną?



 

nie. co nie zmienia faktu ze z tym co powiedzial o obronie sie zgadzam, bo to po prostu prawda

nie mozna dyskredytowac kazdego tak po prostu

Cytat

Piszesz, że Bowen powiedział tylko 10% , bo pasuje do Twojej tezy, ale inni to już 100% tak?

nie, chetnie wyslucham co nie jest trudne w obronie w koszykowce, poczekam az wymienisz, i dlaczego obrona w koszykowce jest latwiejsza niz w pilce noznej.

Cytat

albo powiedzmy z jakimś przykładowym super obrońcą w NFL, który nie ma szans na taki usage? Podajesz statystykę która w żadnym inny sporcie chyba nie jest mierzona jako wyznacznik lepszości.

ale to oczekujesz ze na potrzeby tej dyskusji bede zmienial formuly i zasady sportow? nie moja wina ze nfl i pilka nozna jest tak skonstruowana (czym popierasz moja teze i to co napisal Chytruz ze koszykowka jest lepsza)
 

@Chytruz

Cytat

Do tego w piłce jest trochę rzeczy, które bardzo mi się nie podobają - jak dla mnie najgorszy możliwy argument za robieniem X zamiast Y to "robimy tak, bo tak zawsze było" - tymczasem jest to praktycznie główna filozofia FIFY. Gdyby piłka nożna nie istniała wcześniej i teraz weszła jako gra multiplayer, to ludzie by pisali, że jest unbalanced gameplay i przepisy są pisane na kolanie - gra na czas, notoryczne przerywanie relatywnie nielicznych groźnych akcji faulami bez konsekwencji, niekonsekwentne sędziowanie (sędziowie w NBA to są prawie jak maszyny w porównaniu do piłkarskich), błąd ludzki (sędziowski) ma potencjalnie zbyt duży wpływ na wynik, brak motywacji do atakowania przy prowadzeniu - thanks, but no thanks. Już nie mówiąc o ligach krajowych, gdzie od 40+ lat o tytuł gra w kółko kilka tych samych, najbogatszych klubów.

Jak to? Usage w zadnym sporcie nie jest wyznacznikiem lepszosci?

Usage - to jest wplyw, kontrola meczu

czyli chcesz mi powiedziec ze to jaki wplyw ma na mecz ronaldo albo lebron nie jest wyznacznikiem lepszosci?

:oooooooooooooooooooooo

Cytat

Wg mnie nie można powiedzieć że Phelps czy Bolt  mają gorsze umiejętności techniczne niż Lebron w swoich sportach, bo niby jak to zmierzysz?

wpadlem na taki pomysl ostatnio, dosc genialny, ze zmierze to patrzac jak Bolt ma za zadanie w swoim sporcie wystartowac w dobrym timingu i biec prosto jak najszybciej jak potrafi, a Lebron robi to biegnac skanujac boisko, kozlujac jednoczesnie pilke, i patrzac na defensywne schematy przed nim

calkiem genialne co nie?

9 minut temu, Sebastian napisał:

A z tymi timeoutami -  masz rację, wpływ trenera w takim przypadku jest łatwiejszy. Ale to chyba plus dla piłkarzy, że potrafią sami coś wymyśleć, czyli muszą być lepiej przygotowani taktycznie. 

tu akurat z lorakiem sie nie zgodze, wplyw trenera w pilce jest tak samo bardzo duzy jak i w koszu, tez dlatego ze musi koordynowac 11 graczy

ale tu ogolnie jest znak =

w sumie nawet trener jest w pilce wazniejszy

17 minut temu, KeepItDirty napisał:

Tak, dobre grono wymieniles.

jeszcze bym zapomnial, zobacz jak dominujacy fizycznie byl Shaq, ale do tego jakie mial umiejetnosci

wielu graczy (wiem lubicie to) mowi o tym jak Shaq gdyby nie byl tych gabarytow ktorych byl, itak bylby zajebisty graczem

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaq byl niesamowity. Szkoda, ze wolal jesc wiecej niz Jokic w przerwie miedzy meczami.

Piekny test o Shaqu napisano na bleacherze. Zacytuje:

The worst injustice of Shaq’s career was that too many people believed he was only great because he was big.

So far from the truth.

Shaq could handle the ball well enough to lead the break or unleash a crossover that left opponents in the dust. He could hit jump shots and hit teammates with pinpoint no-look passes. He could spin and slip his 7-foot-1, 300-something-pound frame into the lane for hooks and bankers with moves that had nothing to do with pure power.

But as he increased the mileage and pounds throughout his career, the public forgot how many tools Shaq had in his toolbox. Size alone didn’t make him arguably the best passing big man of his era. Size didn’t give him the timing to block more than 2,700 shots (7th all-time). Size didn’t give him the desire to pull down more than 13,000 rebounds (12th all-time). Size didn’t give him the accuracy to score more than 28,000 points (5th all-time).

Size didn't put him in the career postseason top five in points, rebounds and blocks. Four NBA championships, three Finals MVPs, one regular season MVP, three All-Star Game MVPs, Olympic and World Championship gold medals … if it were as simple as size, Giant Gonzalez would have a spot in the Naismith Hall of Fame. Shaq was one big-ass basketball player, but he was indeed a basketball player.

To tak offtopem, by rozluznic atmosfere w tym temacie tak goracym, ze az mi parzy tel rece :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje:

wybierzmy koszykówkę jako ta naj... z prostego powodu ze jesteśmy na forum o koszykówce. Głupio by wyglądało na tle innych forum jakbyśmy tego nie ustalili. Forum piłkarskie za naj... ( wstawcie sobie reszte wyrazi) traktuje swoją dyscyplinę itp...

nie może być tak ze nawet fanatycy kosza nie uznają swojej dyscypliny OBIEKTYWNIE 🙂 za naj...

jeżeli nie my to kto? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kubbas napisał:

w samym pierwszym poscie jest wiele argumentow do ktorych sie nie odniosles, a potem pada jeszcze wiecej, nie mam zamiaru zbierac wszystkiego i wypisywac jeszcze raz dlatego ze nie potrafisz sie odniesc

jezeli twoim argumentem jest 11 dzieci, gdzie tu dyskusja caly czas toczy sie o najlepszych na swiecie, to ciezko tu bedzie rozmawiac

czyli co 11 juventusu vs 5 graczy golden state ma bardziej skomplikowany gameplan niz ta druga?

bo nie rozumiem do czego pijesz z tymi dziecmi

masz jakies badania o tych koszykarzach? to wrzuc

na jakich czesciach ciala skupiaja sie koszykarze wg ciebie trenujac? trenuje kupe czasu i trenuje doslownie wszystko, nie wiem skad to wziales

 

bo z tego wielu graczy nba wypowiadalo sie ze jedynym sposobem w jaki mozesz wejsc w basketball shape poza graniem prawdziwych meczy, to plywanie, bo to jedyny sport ktory angazuje kazdy miesien

rozumiem ze stawiasz teze ze powiedzmy ibrahimovic ma lepsza kontrole ciala niz Derrick Rose?

za forme wypowiedzi przepraszam, ale tak zawsze odpisuje zeby o niczym nie zapomniec.

 

1. argument najlepszy plus , Boniek , łysole, ekstraklasa. to wkleję Ci poważniejszy argument

Sportowcy o najwyższych zarobkach (w mln dol.):

1. Lionel Messi (Argentyna; piłka nożna) - 127 mln

2. Cristiano Ronaldo (Portugalia; piłka nożna) - 109

3. Neymar (Brazylia; piłka nożna) - 105

4. Canelo Alvarez (Meksyk; boks) - 94

5. Roger Federer (Szwajcaria; tenis) - 93,4

6. Russell Wilson (USA; futbol amerykański) - 89,5

7. Aaron Rodgers (USA; futbol amerykański) - 89,3

8. LeBron James (USA; koszykówka) - 89

9. Stephen Curry (USA; koszykówka) - 79,8

10. Kevin Durant (USA; koszykówka) - 65,4

 

2. Chodziło mi o trudność w zażądaniu kapitałem ludzkim. trudniej jest zarządzać 11 -oma zawodnikami, dziećmi, pracownikami . dotrzeć do nich ,zrobić podział ról , ustalić zasady....

3. Ronaldo , Ibrahomović nawet Peszko też wklejają treningi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubbas napisał:

nie. co nie zmienia faktu ze z tym co powiedzial o obronie sie zgadzam, bo to po prostu prawda

nie mozna dyskredytowac kazdego tak po prostu

nie, chetnie wyslucham co nie jest trudne w obronie w koszykowce, poczekam az wymienisz, i dlaczego obrona w koszykowce jest latwiejsza niz w pilce noznej.

ale to oczekujesz ze na potrzeby tej dyskusji bede zmienial formuly i zasady sportow? nie moja wina ze nfl i pilka nozna jest tak skonstruowana (czym popierasz moja teze i to co napisal Chytruz ze koszykowka jest lepsza)
 

@Chytruz

Jak to? Usage w zadnym sporcie nie jest wyznacznikiem lepszosci?

Usage - to jest wplyw, kontrola meczu

czyli chcesz mi powiedziec ze to jaki wplyw ma na mecz ronaldo albo lebron nie jest wyznacznikiem lepszosci?

:oooooooooooooooooooooo

wpadlem na taki pomysl ostatnio, dosc genialny, ze zmierze to patrzac jak Bolt ma za zadanie w swoim sporcie wystartowac w dobrym timingu i biec prosto jak najszybciej jak potrafi, a Lebron robi to biegnac skanujac boisko, kozlujac jednoczesnie pilke, i patrzac na defensywne schematy przed nim

calkiem genialne co nie?

tu akurat z lorakiem sie nie zgodze, wplyw trenera w pilce jest tak samo bardzo duzy jak i w koszu, tez dlatego ze musi koordynowac 11 graczy

ale tu ogolnie jest znak =

w sumie nawet trener jest w pilce wazniejszy

jeszcze bym zapomnial, zobacz jak dominujacy fizycznie byl Shaq, ale do tego jakie mial umiejetnosci

wielu graczy (wiem lubicie to) mowi o tym jak Shaq gdyby nie byl tych gabarytow ktorych byl, itak bylby zajebisty graczem

Czyli co wybierasz sobie wypowiedzi Bońka, które Tobie pasują i traktujesz to jako prawdę. No sorry ale to mało poważne. Albo z kimś się zgadzasz i jego poglądy popierasz,  w pełni albo nie, bezsensowne jest wybieranie wypowiedzi które akurat pasują.

Co do obrony to tu i tu ma swoje zasady, taktyki i nie podaje jakiś bieda argumentów jak Ty, tylko twierdzę że to ciężko porównać. Co mam napisać na Twoim poziomie, że łatwiej jest bronić przeciwko 5 graczom niż przeciwko 10?

Wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi, ale kolejny raz nie odniosłeś się do usage powiedzmy Brady'ego. Zresztą skoro tak Ci na tym zależy to podaj dokładną statystykę, bo dla piłki nożnej nigdy tego nie widziałem( podobnie jak dla innych sportów zespołowych). Co najwyżej posiadanie piłki widywałem.  Czyli bierzesz jedną ze statystyk, która nie jest brana pod uwagę w żadnym innym sporcie zespołowym i na tej podstawie oceniasz lepszość. No brawo.

No i jeśli uważasz, że trener w koszykówce, gdzie ma czasy i może dokładnie rozpisać kilka akcji jest ważniejszy to już brak słów. W koszykówce może szybko dokonać zmian jak nie idzie ustawiać skład pod rywali, a piłce nożnej może tylko 3 zmiany i tyle. Reszta dokładnie to samo przerwa taktyka czy wskazówki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem trochę statów dla kopanej: https://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2020/statistics/round=2001140/players/index.html#order=3desc

trochę mało, bo max 8 meczów, 750 minut, ale zawsze coś. porównałem z sezonem ’19 w NBA.

LIGA

KM/G

KM/H

NBA

2,8

7,3

UEFA

8,0

6,7

 

wiadomo, bramkarze zaniżają, więc bez nich to jest odpowiednio 8,7 oraz 7,1 – zatem ciągle przeciętny koszykarz jest nieco szybszy, ale oczywiście pokonuje dużo krótszy dystans.

top 5 pod względem km/g

PLAYER

KM/G

KM/H

   

Jrue Holiday

4,4

7,4

   

Bradley Beal

4,4

7,2

   

Paul George

4,3

7,1

   

Zach LaVine

4,3

7,6

   

Josh Richardson

4,3

7,4

   
         
         

PLAYER

G

MIN

KM/G

KM/H

Petr ŠevčíkPetr Ševčík

5

450

13,5

9,0

Bruno GuimarãesBruno Guimarães

1

90

12,7

8,5

Tomáš SoučekTomáš Souček

6

540

12,7

8,5

Marcelo BrozovićMarcelo Brozović

6

521

12,5

8,6

FlorentinoFlorentino

2

180

12,3

8,2

 

top 5 pod względem prędkości (min 41 G dla NBA, 100 minut dla UEFA)

PLAYER

KM/G

KM/H

   

T.J. McConnell

2,6

8,1

   

Buddy Hield

4,3

8,1

   

Tyrone Wallace

1,4

8,1

   

Glenn Robinson III

1,7

8,0

   

Rodions Kurucs

2,7

8,0

   
         
         
         
         

PLAYER

G

MIN

KM/G

KM/H

Jaroslav ZelenýJaroslav Zelený

4

109

4,4

9,7

Petr ŠevčíkPetr Ševčík

5

450

13,5

9,0

Nicolò BarellaNicolò Barella

4

289

10,6

8,8

VitoloVitolo

4

116

4,2

8,7

Marcelo BrozovićMarcelo Brozović

6

521

12,5

8,6

 

 

Godzinę temu, Kubbas napisał:

tu akurat z lorakiem sie nie zgodze, wplyw trenera w pilce jest tak samo bardzo duzy jak i w koszu, tez dlatego ze musi koordynowac 11 graczy

przed meczem jest nawet większy, bo jednak więcej ludzi do ogarnięcia. ale mnie chodzi tylko o kontrolę podczas samego spotkania i tu narzędzie jakim jest timeout daje chyba przewagę basketowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Game 85 napisał:

To wszystkie słowa Bońka bierzesz jako prawdę objawioną?

Piszesz, że Bowen powiedział tylko 10% , bo pasuje do Twojej tezy, ale inni to już 100% tak?

Usagem obalisz Messiego czy Ronaldo, a co z wtedy przykładowym Bradym, albo powiedzmy z jakimś przykładowym super obrońcą w NFL, który nie ma szans na taki usage? Podajesz statystykę która w żadnym inny sporcie chyba nie jest mierzona jako wyznacznik lepszości. No faktycznie tego się nie da obalić.

Wg mnie nie można powiedzieć że Phelps czy Bolt  mają gorsze umiejętności techniczne niż Lebron w swoich sportach, bo niby jak to zmierzysz?



 

Phelps i Bolt są lepsi niż Lebron bo mają 100% usage :)

 

@Lorak - moim zdaniem nie ma co porównywać piłkarza do gracza NBA pod względem biegania bo mają zupełnie inne boisko i zupełnie inną nawierzchnię. Na murawie nie jesteś tak zwrotny jak na parkiecie, ponadto musisz inaczej zarządzać siłami bo musisz czasem przebiec 150 metrów na raz a nie 56. Z drugiej strony koszykarze mają dużo więcej ruchów "różnokierunkowych" co też jest innym wymaganiem.

Generalnie  - na całym świecie uprawia ją 265 mln zarejestrowanych zawodników. Nie wiem ilu gra w kosza. Ale 265 mln oznacza olbrzymią konkurencję. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na tak ogólnym poziomie ta dyskusja jest nie do rozstrzygnięcia. Trzymając się chociażby przykładu piłki nożnej. Mamy dwóch wielkich graczy jak Messi i Ronaldo. Tak naprawdę są to jednak dwaj zupełnie różni sportowcy. Ronaldo pewnie w wielu dziedzinach sportu byłby w stanie być dobry. Bazuje na świetnym przygotowaniu fizycznym ma szybkość skoczność koordynację etc. Messi z kolei poza piłka nożna w bardzo niewielu dziedzinach byłby w stanie być dobrym. Nie jest specjalnie szybki, ani wytrzymały ani skoczny etc. Ma genialna technikę i ta iskierka która czyni go wybitnym (nie mówię już o umiejętnościach stricte piłkarskich jak drybling etc tylko o ogół o sportowych. Rozpatrując więc tylko na przykładzie tych dwóch gości można by dojść do zupełnie różnych wniosków i to już pokazuje dla mnie, że choć Messi jest wybitnym piłkarzem być może najlepszym w historii to mówiąc o walorach jako sportowca i porównując z takim np Lebronem to nie ma szans. 

Widziałem swego czasu artykuł, który opisywał fenomem Lebrona pod względem warunków fizycznych mówiący o tym, że gdyby się poświęcił danej dyscyplinie to bodajże w 28 dyscyplinach byłby mistrzem świata. 

Za chwilę ktoś powie ale co to za skill warunki fizyczne ale połączenie siły szybkości zwrotności etc z rzeczami specyficznymi dla danej dziedziny tworzy najwspanialszych sportowców. 

Ludzie często deprecjonują coś czego nie znają. Uśmiechałem się pod nosem gdy ktoś deprecjonował takiego Bradyego, że co on niby za sportowiec bo gra po jednej stronie coś tam rzuci czasem przebiegnie parę metrów. Facet który w czasie kilku sekund przy non stop zmieniających się warunkach musi uważając na kilku ponad 100 kilowych gości którzy chcą go dopasc musi rzucić piłkę na kilkadziesiąt metrów w miejsce gdzie dopiero ktoś będzie zgrywając idealnie czas rzutu długość lotu piłki i szybkości biegu odbierającego podanie. Przy okazji uwzględniając obrońców ich poruszanie etc. Qb w futbolu amerykańskim to elita sportowców a mówimy o być może najwybitniejszym w historii. Szybkość podejmowania decyzji kalkulacja a to wszystko podparte świetnym atletyzmem (jak niby bez tego gość rzucałby piłkę na kilkadziesiąt metrów będąc w ruchu często w kierunku przeciwnym do rzutu). 

Teraz do brzegu, dla mnie osobiście to nie kwestia wyższości sportu jednego nad drugim ale konkretnych graczy i mimo, że nie jestem jego fanem to Lebron jest w tym miejscu dla mnie totalnym wybrykiem natury i najlepszym atleta na świecie. Co do sportów ogólnie uważam że futbol amerykański i koszykówka są na podobnym poziomie i tam są najlepsi jeśli to tak można określić sportowcy na świecie. Co nie oznacza że nie ma w takiej NBA czy NFL gracze bazujących na pojedynczych cechach i wykorzystujących deficyt na danej pozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w koszykówce podoba się to, że jest to sport zdecydowanie bardziej wymierny niż futbol. Mistrz NBA wygra z mistrzem PLK 100 na 100 meczów. W futbolu czasami można być zdecydowanie lepszym i przegrać. A to przez decyzje sędziego, a to przez jakiś frajerski błąd bramkarza a to przez zwyczajny brak szczęścia. Przykładów można mnożyć (kilka lat temu Legia zremisowała z Realem, a była o włos od wygranej). W koszykówce takie sensacje zdarzają się nieporównywalnie rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze do tematu. Czy zastanawialiście się jak wyglądałyby mecze kosza gdyby zaadaptować system z siatkówki? Tegoroczny All Star game zapadł mi w pamięci głównie z tego powodu. Gra do określonej liczby punktów  przypomnina mi czasy podstawówki, gdy każdy mecz rozgrywalismy do 20. Szczerze uwielbiam kosza, ale oglądać wolę siatkę. Mam nadzieję że Silver będzie ten pomysł dalej testował np. wprowadzając za rok grę w trakcie All Star do 3 wygranych po 30 punktów. Myślę że tego brakuje koszykówce, powrotu do tego jak gra się na podwórku. Próbuje zachęcić mojego syna do oglądania spotkań, ale ten brak celu, albo np. stale utrzymująca się przewaga jednego zespołu nad drugim w wysokości 15 pkt mocno go zniechęca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.