Skocz do zawartości

Głośniki


kolader

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zastanawiam się nad zakupem głośnika, z którego mógłbym korzystać w różnych okolicznościach (grill/ognicho, odtwarzanie podczas użytku codziennego, itp). Przeglądam od jakiegoś czasu internety ale jak to w internetach bywa, trzeba mieć ograniczone zaufanie :D Dlatego chciałem się zorientować, akurat może ktoś korzysta albo ma rozeznanie. Jaki sprzęt posiadacie? Na co zwracać uwagę podczas zakupu? W rodzinie mają LG FH6 i są z niego bardzo zadowoleni, pożyczyłem go na pewną okazję i wszystko cacy, tylko jednak swoje waży (20kg). Moje małe rozeznanie skończyło się tym, że wpadło mi oko kilka modeli:

- Panasonic SC-UA7

- Panasonic SC-UA30

- Sony MHC-V11

- Philips NTX400/12

Zastanawia mnie czemu ciężko znaleźć jaką moc RMS mają głośniki Sony. Trochę poszperałem ale znalazłem 2 wartości: 2x30W co wydaje mi się śmiesznie niskie oraz 470W (tu mógłbym przyjąć że w PMPO akurat jest prawdą). Oglądałem kiedyś pobieżnie też głośniki mniejsze, bardziej kompaktowe w stylu Marshalla Stanmore II czy Fendera Monterey ale to bardziej sprzęt dla gadżeciarzy. Bardziej skłaniałbym się ku takich w stylu powyżej ale może ktoś mnie wyprowadzi z błędu? Nie robi mi też różnicy czy to będzie sprzęt nowy, powystawowy czy lekko używany, kumpel kupił nagłośnienie estradowe jakieś 5 lat temu, które było używane sporadycznie i jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL panie. Możesz kupić sobie głośnik który bedzie naprawdę podręczny żeby zabrać w plener a i w domu bedzie ładnie brzmial. Mamy już takie czasy, ze te głośniki na bloetooth naprawdę robią robotę. JBL boombox albo JBL charge 4. Ja mam charge3 od dwóch lat i nawet nie włączam subwooferów z kabla, bo jakość dźwięku jest naprawdę mega nawet przy dużej głośności. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

JBL panie. Możesz kupić sobie głośnik który bedzie naprawdę podręczny żeby zabrać w plener a i w domu bedzie ładnie brzmial. Mamy już takie czasy, ze te głośniki na bloetooth naprawdę robią robotę. JBL boombox albo JBL charge 4. Ja mam charge3 od dwóch lat i nawet nie włączam subwooferów z kabla, bo jakość dźwięku jest naprawdę mega nawet przy dużej głośności. 

Wymieniałeś może baterię w tym Charge 3? Bo mi (i sporej ilości znajomych) dosyć szybko padła (czytaj bez ładowarki zapomnij o graniu) i szukałem, ale jakoś te "zamienniki" mnie nie przekonują a kosztuja tyle (z grubsza sensowne ponad 100 zł) że można kupić sobie Creativa Muvo (ja mam np. mini) https://allegro.pl/oferta/outlet-glosnik-przenosny-creative-muvo-mini-bialy-8819447789 , które szczególnie w wersji stereo (2 głośniki) super grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dannygd napisał:

Wymieniałeś może baterię w tym Charge 3? Bo mi (i sporej ilości znajomych) dosyć szybko padła (czytaj bez ładowarki zapomnij o graniu) i szukałem, ale jakoś te "zamienniki" mnie nie przekonują a kosztuja tyle (z grubsza sensowne ponad 100 zł) że można kupić sobie Creativa Muvo (ja mam np. mini) https://allegro.pl/oferta/outlet-glosnik-przenosny-creative-muvo-mini-bialy-8819447789 , które szczególnie w wersji stereo (2 głośniki) super grają.

Nie, nie mam problemow z bateria.

Może dlatego, ze nie katuje raczej tego głośnika całymi dniami, nie bujalem się z nim po dworze na niskich temperaturach (choć bywalo ze brałem na budowę). Staram się tez zawsze ładować go jak nie gra i do pełna. Nie wiem w jaki sposób Ty to robisz ?

używałeś tego głośnika często, gęsto jako ładowarkę do telefonu podczas słuchania muzyki? Zauważyłem ze jak coś nim ładuje i gra jednocześnie to strasznie szybko zżera baterię - wiec teraz mi przyszło do głowy, ze może to jest przyczyną szybkiego wyeksploatowania baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem głównie na jakieś spotkania typu grill, wyjazd na narty/kajak/żagle - ładowałem zgodnie z zaleceniami, nie grało w czasie ładowania - do czasu kiedy bateria zaczęła na minuty nie godziny wystarczać ;)

14 godzin temu, kolader napisał:

- Panasonic SC-UA7

- Panasonic SC-UA30

- Sony MHC-V11

- Philips NTX400/12

Czy ja dobrze widzę, że Ty nie szukasz czegoś z baterią tylko podłączone do sieci? W takiej sytuacji poczytaj sobie o aktywnych Ibiza Sound. Mnóstwo knajp z nich korzysta, zniosą nawet "polskie wesela" i imprezy w stylu "wieczór kawalerski/panieński". Grają świetnie (jak na cenę, wręcz rewelacyjnie), najlepiej kup 2 szt + statywy. 

https://www.ceneo.pl/35758410

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nieco mniejszy (ale o to mi chodziło przy wyborze) flip 3 i jestem najgorszym typem użytkownika, bo słucham muzyki przy ładowaniu, zdarza się rzucić, brudny jest często etc i dalej trzyma fason, choć żałuję do dzisiaj, że nie wziąłem w tych pieniążkach półki wyżej, bo była używka, ale nazwy sobie teraz nie przypomnę,bo jakaś mało popularna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pytal chyba patrzac po tym co wypisal o jakies wielkie glosniki bezprewodowe

ja z tych malych uzywam aukeya, swietny bass, dobra bateria, jeden rozjebalem ladujac podczas grania nie mialem pojecia ze tak nie mozna, ale firma spoko wymienili na nowy bez problemu

bass jest sztos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.