Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Draft - komentarze


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, MarcusCamby napisał:

Pewnie jestem jednym z niewielu, którzy wzięliby Brook Lopeza z czasów Nets, a nie czasów Bucks.

Myślałem o Nim, ale jednak wyżej postawiłem kogoś innego...

też ceniłem tego wczesnego ale w naszej grze łatwiej brać datę późną z trójką i napisać że ma też post moves bo tak grał wcześniej niż odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polishllama69 napisał:

ogólnie pewnie nie był, ale na tym poziomie to jednak jest, w sensie takim, że z piłką spoko, tylko kto mu jej tyle da, 

dlatego nie ma przypadku, że Melo, Iver, Brick czy Rondo poszli tak nisko, ta gra determinuje pewien sposób myślenia, ale błędem jest myślenie, że skoro u nas tak się dzieje, to pewnie Ci zawodnicy rzeczywiście nie zasługują na szybszy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

też ceniłem tego wczesnego ale w naszej grze łatwiej brać datę późną z trójką i napisać że ma też post moves bo tak grał wcześniej niż odwrotnie...

Lopez ma licząc regular + playoffy 33,7% za 3 za te dwa ostatnie sezony + nie atakuje closeoutów + nie ma passingu - ogólnie dobry pick, ale dlatego (pomimo oczywistości, że nad tym myślałem z wiadomych względów) go nie wziąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Rzut jest potrzebny u każdego guarda. No w ATF gra Rondo to trochę 4 na 5 w ataku. Nie da się tego wybronić :)

Gra się po dwóch stronach parkietu. Jeżeli ktoś jest słaby w ataku to pisze się, że gra się 4 na 5 w ataku. A jak ktoś jest słaby w obronie to gra się wtedy 4 na 5 w obronie? 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał:

Gra się po dwóch stronach parkietu. Jeżeli ktoś jest słaby w ataku to pisze się, że gra się 4 na 5 w ataku. A jak ktoś jest słaby w obronie to gra się wtedy 4 na 5 w obronie? 😀 

nie, jeśli masz dobrych obrońców to wszystko jest wspaniale i żaden atak tobie niestraszny

jeśli masz dobrych obrońców ale w tym Rondo, to już jesteś w dupie i nic tobie nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

nie, jeśli masz dobrych obrońców to wszystko jest wspaniale i żaden atak tobie niestraszny

jeśli masz dobrych obrońców ale w tym Rondo, to już jesteś w dupie i nic tobie nie pomoże

Doprecyzuję. Nie chodziło mi o konkretnego Rondo a o określenie 4 na 5 w ataku. 4 na 5 w obronie z tym się nie spotkałem a wydaje mi się, że jest mniej więcej równe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tecu napisał:

Doprecyzuję. Nie chodziło mi o konkretnego Rondo a o określenie 4 na 5 w ataku. 4 na 5 w obronie z tym się nie spotkałem a wydaje mi się, że jest mniej więcej równe. 

no to masz na przykładzie Rondo właśnie, że to nie zawsze to samo :)

możesz sprzedawać Wade jako 2way wymiatacza, który może na lajcie biegać za TMaciem z Magic, ale już Rondo jako plaster nic Tobie nie daje choć jest znacznie lepszym obrońcą :)

z jednej strony pałowana jest teza ze obrona tu to podstawa, z drugiej wcale nie potrzebujesz elitarnego obrońcy, wystarczy, że nie rzuca i jest po człowieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cvbe napisał:

Chyba, że zakładamy zasady że każdy aktualny grajek jest lepszy niż starszy bo siepie trójki to wtedy super zabawa :D

Jest to w jakims stopniu sztuka balansu jednego z drugim. Ciezko jednak balansowac najbardziej skrajnym przypadkiem, ktory juz w koszykowce przedpotopowej byl zajebistym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Mało coś komentarzy o moim wyborze Cousinsa. A brałem go jako mega fit pod Wade.

Sporo wyśmiewających emotek i tylko pochlebny komentarz od @kucio. Tak trochę przeszło bez echa. Lekkie rozczarowanie z Waszej strony :)

pewnie dlatego, ze jest kilku lepszych środkowych z pespektywy fitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kucio napisał:

świetny pick. Znakomity shooter jak na wysokiego, passing i duże IQ w obronie. Jestem na tak.

Aczkolwiek z tym ostatnim trochę przesadziłeś :P Bdb obrońca 1 na 1 na pewno. Gość miał wszystko, by zostać graczem pokroju LeBrona i miał momenty, gdy wyglądał jak on. W Pels prowadził ofensywę, a dołożył też całkiem solidną trójką, dlatego też wziąłem jego późniejsze sezony, a nie te, kiedy był wybierany do All-Team. Niszczył w pomalowanym. To był wielki potencjał na ofensywną bestię, dlatego ciekaw byłem jak go ocenicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Aczkolwiek z tym ostatnim trochę przesadziłeś :P Bdb obrońca 1 na 1 na pewno. Gość miał wszystko, by zostać graczem pokroju LeBrona i miał momenty, gdy wyglądał jak on. W Pels prowadził ofensywę, a dołożył też całkiem solidną trójką, dlatego też wziąłem jego późniejsze sezony, a nie te, kiedy był wybierany do All-Team. Niszczył w pomalowanym. To był wielki potencjał na ofensywną bestię, dlatego ciekaw byłem jak go ocenicie.

jako psychofan Kings określam go jako „cancer”. już lepiej było brać Scota Polarda ( mam nadzieje że nikt nie potraktuje tego jako spoiler)

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tecu napisał:

określenie 4 na 5 w ataku. 4 na 5 w obronie z tym się nie spotkałem a wydaje mi się, że jest mniej więcej równe

Obrona =/= atak - w defensywie dużo łatwiej schować słabego obrońcę niż w ataku - słabego gracza w ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

możesz sprzedawać Wade jako 2way wymiatacza, który może na lajcie biegać za TMaciem z Magic, ale już Rondo jako plaster nic Tobie nie daje choć jest znacznie lepszym obrońcą

Czy ty właśnie powiedziałeś, że Rondo jest lepszym i to znacznie obrońcą od Wade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.