Skocz do zawartości

[beGM & Co. ATF POST-98] Draft - komentarze


BMF

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, rw30 napisał:

wydaje mi się że impact do roli pierwszej opcji przy składach typu all time fantasy nie jest tak istotny jak w real NBA.

Zależy. Niektóre klisze (,,g2g'') w alltime fantasy pewnie nie mają takiego znaczenia. Ale tamci Warriors to przecież był fantasy team, a tam ewidentnie Curry był ,,facilitatorem'' ofensywy, a ekipy (Rockets i Cavs) w gameplanach broniły w pierwszym rzędzie jego. To chyba lepszy argument niż ,,patrzcie ile osób chciało Duranta w drafcie na e-nba''. :) 

Co najwyżej obronę można byłoby rzucić jako argument, ale on w sezonie 17/18 w regularze bronił mocno przeciętnie. Nie czas jeszcze, ale np. w RAPM (od Engelmanna) wygląda w tych sezonach odpowiednio nieźle i bardzo przeciętnie. I (overall) dużo słabiej niż Curry. :) 

Sezony 16/17 + 17/18.

Overall:
image.png.829c19a2dffc78ec202b689d07b00284.png

Playoffy:

image.png.b5acaeab98c8514b7481eaaedb8c57f1.png

Durant to jest top5 takiego draftu, ale poszedł przed trzema lepszymi zawodnikami.

Btw. w playoffach 13/14 (MVP sezon) i 15/16 (rok przejścia do Warriors):

image.png.ec6254143cba9a6d04bb4269b8610894.png

 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMF napisał:

Zależy. Niektóre klisze (,,g2g'') w alltime fantasy pewnie nie mają takiego znaczenia. Ale tamci Warriors to przecież był fantasy team, a tam ewidentnie Curry był ,,facilitatorem'' ofensywy, a ekipy (Rockets i Cavs) w gameplanach broniły w pierwszym rzędzie jego.

oczywiście, zawsze to pisałem i podtrzymuję to że to Curry był tam pierwszą opcją i ogólnie miał dużo  większe gravity. Kto oglądał mecze, ten widział, nawet bez podawania żadnych numerków (które w tej sytuacji mogłyby nie oddawać rzeczywistości, bo nie uwzględniają kto był bliżej kryty/ podwajany a kto na radar - stąd np różnie analizuje się jakiekolwiek shooting stats dla ballhandlerów a inaczej dla kolesi kampujących w rogach, bo trudno je bezpośrednio porównywać) .

 

A te numery które przedstawiasz są dość mocne, stats don't like i próbka jest spora, więc ok, jednakowoż chyba trzeba by troche przejść do analizy line-upów i kto wchodził za kogo, bo mimo wszystko średnio mi się widzi stwierdzenie 'Curry był lepszym obroncą niż Durant' (co jasno wynika z podanych przez Ciebie liczb), nawet jeśli Curry faktycznie jest lepszy niż opinia o nim głosi (o czym też wielokrotnie tu pisaliśmy), a Durant (najwyraźniej) trochę gorszy. 

P.S. właściwie najbardziej dziwią mnie te numery z OKC

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tangiers napisał:

Chcialem troche zjinxowac tego Shaqa, no ale niestety do 13 picku i tak by nie zostal. Dobrze obudowany moze zaprowadzic @Regis do zwyciestwa, lubie jego sklad w BeGM i licze, ze tutaj rowniez cos ciekawego pokaze. 

Będziem rzeźbić.

Nie spodziewałem się Shaqa tutaj po losowaniu, choć jak January wziął KD to byłem pewien, że zostanie.

Shaq w tym okresie jeśli chodzi o 2-letni peak jest nr 1 tutaj, LBJ overall był lepszy, ale to nie ten poziom dominacji nad ligą. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

co jasno wynika z podanych przez Ciebie liczb

Nie wynika, a może wynikać (tak naprawdę Durant w sezonie 17/18 wyglądał baaaaardzo przeciętnie w defensywie) - ale tu i tak są kluczowe statsy z ofensywy. 

Tak naprawdę optymalne lata Duranta (względem tego, co faktycznie grał) to 15/16 (bo był najlepszy w D) + 16/17 (bo 14/15 wypada, więc nie można wziąć 13/14, chyba, że z 12/13), ale wtedy trzeba byłoby wziąć playoffy '16, gdzie był rzeczywiście pierwszą opcją w ataku (i tak trzeba...) - i ciężej byłoby to sprzedać, bo zagrał dwie przeciętne i słabe serie.

Ogólnie, mamy naprawdę wiele danych, które jednoznacznie pokazują, że:

- Curry w peaku to lepszy gracz (ale Durant ma dużo lepsze longevity)

- Durant to jeden z najlepszych scorerów ever, ale overall to drugi/trzeci tier ofensywnych wymiataczy, bo pod względem kreowania całej ofensywy nie ma startu do LeBrona (nawet tego starszego) czy Curry'ego

- Durant miał sezony bardzo dobrej/świetnej defensywy, ale nie w sezonie 17/18, gdzie Warriors ogólnie bronili w regularze dramatycznie jak na ich roster, więc wybór lat odbiera jego jedyny atut ponad Currym

Curry w tych sezonach '15-'16 był lepszy, Shaq w prime - też, ale wiadomo, jego może być dużo ciężej obudować.

Dobre picki dla maca i Regisa, bo ostały się 1-2 numerek za nisko.

Curry w tej formule to będzie potwór ze swoim gravity.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie się zgadzam, natomiast  jedna drobna uwaga:

RS 17/18 GSW sobie w dużej części grali na chodzonego, bo czemu nie (Rockets szybko im odjechali i GSW chyba uznali  że nie warto się spinać), więc jakoś bym nie uznawał go za mocny argument na cokolwiek

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rw30 napisał:

RS 17/18 GSW sobie w dużej części grali na chodzonego, bo czemu nie (Rockets szybko im odjechali i GSW chyba uznali  że nie warto się spinać), więc jakoś bym nie uznawał go za mocny argument na cokolwiek

Nom, ale tak to chyba działa, że bierzemy dwa sezony danego gracza i oceniamy go na tej podstawie, a nie ,,gość przez 40% czasu w obronie się opierdalał, ale to nie ma znaczenia''. W innym wypadku moglibyśmy sobie zrobić draft z samych występów w playoffach. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Westbrook?

 

3 minuty temu, Eld napisał:

Już myślałeś że Westbrook? :D 

nie, poszło tak szybko, że w zasadzie to o picku lamy pisałem, no ale zaskoczył mnie

teraz chwila steali, a potem konkret rzeźba

jak coś to kończę pracę przed północą, proszę się na moje ekspresowe wybory lepiej nie nastawiać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał:

KG sporo za wcześnie na mój gust. Mam go tutaj w T3, a jeszcze nie został wybrany gracz z mojego T1. Ogólnie w T1 mam 5 graczy, w T2 4, w T3 4, razem w T1-3 mam 13 graczy, a wybieram z 14 numerem, więc liczę, że mi zrobicie jakąś miłą niespodziankę :)

Peak Garnetta mam nad peak Duncana. Gość był absolutną bestią na obie strony parkietu.

Chyba wszyscy mają TOP13 zrobione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.