Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jack napisał:

Był problem z zaopatrzeniem w artykuły spożywcze ale też podstawowe środki higieny. Były problemy z kupnem szamponu do włosów, pasty do zębów, o podpaskach nie ma co wspominać bo brakowało nawet waty.

Może, nie wiem, w całej te dyskusji nie bronię całości PRL-u, a tylko jego zdolnosci do produkcji mięsa, mleka, serów, masła, ogólnie pojętej żywnosci i teżnp. mieszkań, do tego podstawowej produkcji przemysłowej.

Nie neguję tego ze były braki, nie neguję złej organizacji, sam wytykam błędy w postaci niedocenienia wartości handlu i zwiazanej z nim logistyki (i mam wrażenie nikt nie docenia tego problemu przerzucajac winę na inne branże).

"Kłótnia" wynika z tego ze większość chce uznać PRL za niewydolny w każdej bez wyjątku dziedzinie, a nie w tych w których PRL był winny zaniedbaniom naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

darkonza

th?id=OIP.WAB-lz-AomgGbRJxsnrA-QHaFh%26p

 

4 ekspedientów/ek, klientów zero, to się trochę kłóci z teorią o braku ludzi za ladą.

3 minuty temu, starYfaN napisał:

rzeczywistość

th?id=OIP.U_BDqTj5OOcsOEEBuAU-vgHaEU%26p

Tu już prędzej, ratio 1:2, ewidentnie kobiecina nie sprzedawała ludziom towarów, bo była sama na zmianie. Pod ladą była wanna kawioru.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, starYfaN napisał:

darkonza

Odpowiedni dobór zdjęc moze być dowodem na wszystko, dlatego nie ma co na nie zwracać uwagi, licza się tylko "staty" dla całego kraju

5fdcaa81b4f69_o_large.jpg

 

kolejka-4.jpg

No ale powielane są głównie takie zdjęcia:

0003P2FBAM8AT9Q2-C122-F4.jpg

które wyglądaja na jakąś jakąś absurdalną inscenizacje bo przecież kto normalny zastawia całą "uliczkę" octem

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, darkonza napisał:

Odpowiedni dobór zdjęc moze być dowodem na wszystko, dlatego nie ma co na nie zwracać uwagi, licza się tylko "staty" dla całego kraju

5fdcaa81b4f69_o_large.jpg

 

kolejka-4.jpg

No ale powielane są głównie takie zdjęcia:

 

które wyglądaja na jakąś jakąś absurdalną inscenizacje bo przecież kto normalny zastawia całą "uliczkę" octem

Za to w PRLu każdy normalny, pokazywał zdjęcia ze sklepu z choinką, bo wiadomo, że na Boże narodzenie, w sklepie był nie tylko ocet :)

Wstaw więcej zdjęć z choinką i promuj dobrobyt dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem z jakich artykułów, przecież zdjecie jest prawdopodobnie losowo dopasowane przez redaktora, skoro nie ma ozdób światecznych widac nie jest świateczne, nawet jeśli jest pisane o świetach

No i te zdjecia nie maja ukazac dobrobytu a tylko pokazac ze zdjęciami mozna próbowac udowadniac dowolna teze, dane dla całego kraju juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darkonza napisał:

Nie sprawdzałem z jakich artykułów, przecież zdjecie jest prawdopodobnie losowo dopasowane przez redaktora, skoro nie ma ozdób światecznych widac nie jest świateczne, nawet jeśli jest pisane o świetach

No i te zdjecia nie maja ukazac dobrobytu a tylko pokazac ze zdjęciami mozna próbowac udowadniac dowolna teze, dane dla całego kraju juz nie.

A nie zauważyłeś 40% pustych półek i biedy jak sam sk.......n? Pomijając to nic nie udowadniam, ponieważ w 99% moje posty należny traktować z przymrożeniem oka :)

14 minut temu, darkonza napisał:

Nie sprawdzałem z jakich artykułów, przecież zdjecie jest prawdopodobnie losowo dopasowane przez redaktora, skoro nie ma ozdób światecznych widac nie jest świateczne, nawet jeśli jest pisane o świetach

Trudno przystrajać bele materiału i parasolki tworząc świąteczny nastrój. Puste półki, pewnie jeszcze trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, darkonza napisał:

No i te zdjecia nie maja ukazac dobrobytu a tylko pokazac ze zdjęciami mozna próbowac udowadniac dowolna teze, dane dla całego kraju juz nie.

przecież cały czas to robisz :) 

mój faworyt to bezkontekstowe porównanie spożycia masła obecnie we Francji ze spożyciem w PRL ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

przecież cały czas to robisz :)

Chyba nie rozumiem. Wyciągam wnioski na podstawie danych konsumpcji całego kraju, nie chce oceniac poziomu konsumpcji na podstawie zdjęć

11 minut temu, julekstep napisał:

mój faworyt to bezkontekstowe porównanie spożycia masła obecnie we Francji ze spożyciem w PRL ❤️ 

To wyszło przypadkiem, była teza jak źle z konsumpcją masła, sprawdziłem i wyszło ze było bardzo dobrze (sam się zdziwiłem po raz kolejny) jaki tu chcesz kontekst dołożyć?

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Deltuś napisał:

Raczej za twór 9bcy, narzucony, który nigdy nie uzyskał legitymizacji do rządzenia. 

Nie raz tak twierdziłeś, bo patrzysz z dzisiejszego punktu widzenia. Moim zdaniem ta legitymizacja była wśród ludzi któzy pamietali IIRP, mieli porównanie i tu PRL miażdzył poprzednika, czy to miesem, czy to mieszkaniami, czy brakiem bezrobocia. Natomiast tracił wśród ludzi już wychowanych i urodzonych w PRL, którzy IIRP nie znali i pozom PRL traktowali jak dno dna a nie skok ze wsi do miast, do tego naoglądali się hollywodzkich filmów pokazujących życie elit w USA i chcieli żyć tak samo.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, darkonza napisał:

jaki tu chcesz kontekst dołożyć?

na francuzów mówi się bagietki

połącz kropki

6 minut temu, darkonza napisał:

Chyba nie rozumiem. Wyciągam wnioski na podstawie danych konsumpcji całego kraju, nie chce oceniac poziomu konsumpcji na podstawie zdjęć

mniej więcej takie wnioski jako firma Guiness przyznająca rekord strzelonych bramek Pelemu - bo ktoś im dał jakąś statystykę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

na francuzów mówi się bagietki

połącz kropki

Połaczyłem i wychodzi ze PRL bardziej karmił masłem Polaków niż specjalizujący się w tym francuzi. Czyli w zasadzie Ci francuzi to takie "bieda-bagietki"

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Poczytaj wspomnienia, dzienniki z okresu utrwalania władzy ludowej + prawdziwe wyniki referendum z 46 roku, liczbę ludzi w lasach w 1945 roku, raportu PUBP. 

Pojedynczy ludzie, mówiacy to co zgodne z ich przekonaniami. Wole ufać cyferkom, niż relacjom "naocznych świadków" bo i moja i innych relacja byłaby taka ze masła było mało mimo ze okazało sie iż było dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Deltuś napisał:

Tym cyferkom zafałszowanym 😆

w 1990 zafałszowali trochę mniej, w 1991 jescze mniej i tak po trochu coraz mniej fałszowali az gdzieś w 1996 w dołku przestali w końcu fałszować. Do 1989 fałszowali komunisci, a w latach 1989-1996 fałszowała solidarność razem z komunistami żeby kłamstwa komuchów nie wyszły i zeby nikt sie nie dowiedział ze było biedniej niż było.

Tu taki przykład ze nowa władza od solidarnosci wciaz fałszowała dane z 1990 roku:

produkcja-stali-surowej-w-polsce-od-1950

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, darkonza napisał:

w 1990 zafałszowali trochę mniej, w 1991 jescze mniej i tak po trochu coraz mniej fałszowali az gdzieś w 1996 w dołku przestali w końcu fałszować. Do 1989 fałszowali komunisci, a w latach 1989-1996 fałszowała solidarność razem z komunistami żeby kłamstwa komuchów nie wyszły i zeby nikt sie nie dowiedział ze było biedniej niż było.

Tu taki przykład ze nowa władza od solidarnosci wciaz fałszowała dane z 1990 roku:

produkcja-stali-surowej-w-polsce-od-1950

nie mogli sobie pozwolić na taki spadek :P robili to stopniowo tzn. przerzutki na następny rok i zakładanie rezerw :P PiS wiem, że też robi te sztuczki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.