Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Deltuś napisał:

Wiem, że się zgodził, ale skoro Unia to narzuciła, a w Unię nie wolno przestać wierzyć, to będzie to dobre dla nas wszystkich. Grozi nam katastrofa klimatyczna przecież. 

Nie nie, Unia tego nie narzucała. Mieliśmy zrobić 40% redukcję a nasz premier wspaniałomyślnie rzucił na stół 55% Miał gest, gest za który zapłacimy wszyscy.

51 minut temu, Pepis21 napisał:

Patyczki przecież dalej są sprzedawane tylko nie plastikowe a bambusowe czy inne tekturowe.

Na wszelki wypadek nakupowałem na zapas plastikowych. Słomki,  widelczyki, kubeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Na wszelki wypadek nakupowałem na zapas plastikowych. Słomki,  widelczyki, kubeczki. 

Powiem szczerze, że patyczków plastikowych to ja już od dobrych trzech, czterech lat nie widziałem na półkach. Te pierwsze "eko" były tragicznej jakości i często pękały już w pudełku a wata szybko spadała ale teraz są ok, różnic prawdę mówiąc brak w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pepis21 napisał:

Powiem szczerze, że patyczków plastikowych to ja już od dobrych trzech, czterech lat nie widziałem na półkach. Te pierwsze "eko" były tragicznej jakości i często pękały już w pudełku a wata szybko spadała ale teraz są ok, różnic prawdę mówiąc brak w użytkowaniu.

Ale w słomkach i kubkach jest gigantyczna. Zwłaszcza w słomkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, quevas napisał:

 

wciąż czekam na dowody, bo rzucone niedbale : "poszukaj sobie", z całą uniżonością, nie ma z nimi nic wspólnego

Ksiądz, który potem został prymasem Polski, prosił wiernych, aby pomagali Żydom uciekającym podczas powstania w getcie warszawskim – wspomina Esther Grinberg w świadectwie złożonym po hebrajsku w Yad Vashem. Jest ono prawie nieznane w Polsce, podobnie jak wiele innych faktów na temat relacji ks. Wyszyńskiego z Żydami.

 

  • Podczas wojny ks. Wyszyński pomagał ukrywać Szmulka i Gołdę oraz ich ojca w Żułowie k. Lublina
  • Podczas powstania w getcie warszawskim zachęcał do pomagania Żydom, o czym jest relacja w Yad Vashem w Jerozolimie
  • Niektórzy politycy, naukowcy i publicyści rozpowszechniali cytat antysemicki, który miał napisać ks. Wyszyński w „Ateneum kapłańskim”. Okazało się, że to fake news. Autorem tych słów nie był ks. Wyszyński
  • Już jako prymas potępił antysemicką nagonkę władz PRL w 1968 r. Za tę postawę dziękował mu były Naczelny Rabin Polski Zew Wawa Morejno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian napisał:

Ale w słomkach i kubkach jest gigantyczna. Zwłaszcza w słomkach.

Bardzo możliwe, wszak to ma styczność z cieczami, ale nie korzystam to ciężko mi się wypowiedzieć. Prawdę mówiąc mam jeszcze sporo plastikowych słomek z Maca czy KFC, które zajmują mi tylko szufladę. Jak ktoś chce kupić to się dogadamy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2021 o 17:47, darkonza napisał:

Latwo to wytłumaczyć, stanowisko ekspedienta było stanowiskiem nieprodukcyjnym, w zwiazku z tym sklepów było z 5 razy mniej niż dziś. Jak dziś tylko jedno stanowisko w biedronce czy lidlu otwarte tez jest kolejka. To oczywisty błąd komuny ze sklepów było mało, no ale ich "materialne" podejscie do gospodarki powodowało ze woleli zakłady robiace nawet byle co, niż sklepy sprzedajace bez kolejek.

Czytam i czytam i nie wierzę, że można wpaść na pomysł, że kolejki w Prlu były spowodowane zbyt małą ilością ekspedientek w sklepach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

gdzie tu było coś wartego banowania?

Szukajcie, a znajdziecie.

Wpłynęło zgłoszenie, wczytałem się w nie - również mi się nie spodobało więc ktoś sobie tydzień odpocznie. 

------------------------

Dla Twojej informacji było takie jedno dzisiaj, gdzie czytałem trzy razy i ni cholerę nie mogłem zrozumieć po co ktoś zgłasza taki shit. Zamknąłem bez żadnych konsekwencji dla zgłoszonego. Nawet się nie dowiedział, że ktoś go zaraportował.

Wierz mi. Staram się być jak najbardziej obiketywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 22:36, julekstep napisał(a):

gdzie tu było coś wartego banowania?

Skoro poprzeczką jest ustawiona na ostatnim banie rappara to dziś poszły tu gorsze rzeczy:) 

W dniu 11.09.2021 o 16:13, quevas napisał(a):

wielkie protesty medyków 

 

Zdecydujta się;) 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dwa bany? może jeden ale dwa to nie wiem gdzie i kiedy m. 

26 minut temu, jack napisał:

Czytam i czytam i nie wierzę, że można wpaść na pomysł, że kolejki w Prlu były spowodowane zbyt małą ilością ekspedientek w sklepach. 

 

niestety jego ekonomiczne fantazje czy historie są tak oderwane od rzeczywistości , że nie ma siły aby to komentować. a dorsz jako symbol dobrobytu PRL to hit nad hitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, jack napisał:

Czytam i czytam i nie wierzę, że można wpaść na pomysł, że kolejki w Prlu były spowodowane zbyt małą ilością ekspedientek w sklepach.

Cóż wydaje się głupie, ale jak inaczej wytłumaczysz to:

https://www.wykop.pl/wpis/33877587/spozycie-miesa-i-ziemniakow-na-1-mieszkanca-polski/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Eld napisał:

Widzę, że się dobrze bawicie.

Ja też :). Właśnie daję drugiego bana dzisiaj ( na zgłoszenie )

Trzymajcie dalej taki poziom kultury, a za jakiś czas znów będzie płacz, że Wam temat zamknięto. 

Fajną ta moderacja, tygodniowy ban za żarcik ,,twój stary penetrował środowisko homoseksualistów''. xDDD

Przecież w kategorii ,,chamski pocisk'' to jest maks 3/10.

Pewnie jakbym napisał, że stara Elda robi bramy na pogrzebach, słodzi gorzkie żale i ściąga majtki przez Torrenty to byłby półroczny ban. :) 

 

Żeby było jasne - nie będą używać tego drugiego konta podczas bana. Warto jednak uświadomić innych userów do czego prowadzi dawanie takim jednostkom jak Eld odrobiny władzy (banowanie pod byle pretekstem). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Koelner napisał:

niestety jego ekonomiczne fantazje czy historie są tak oderwane od rzeczywistości , że nie ma siły aby to komentować. a dorsz jako symbol dobrobytu PRL to hit nad hitami.

Nigdzie nie pisałem o dobrobycie PRL. Podważam tylko legendy o prlowskim głodzie, zarcia było w opór i dane to potwierdzaja.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jan.kowalski napisał:

Fajną ta moderacja, tygodniowy ban za żarcik ,,twój stary penetrował środowisko homoseksualistów''. xDDD

Przecież w kategorii ,,chamski pocisk'' to jest maks 3/10.

Pewnie jakbym napisał, że stara Elda robi bramy na pogrzebach, słodzi gorzkie żale i ściąga majtki przez Torrenty to byłby półroczny ban. :) 

 

Żeby było jasne - nie będą używać tego drugiego konta podczas bana. Warto jednak uświadomić innych userów do czego prowadzi dawanie takim jednostkom jak Eld odrobiny władzy (banowanie pod byle pretekstem). 

 

No i za to też powinieneś bana. Bo moja Matka nie żyje, zmarła w dość młodym wieku i mam z tym wyjątkowe przykre wspomnienia. Oboje Rodziców zmarło w odstępie roku czasu ledwo 50 przekraczając, a ja nie miałem nawet jeszcze 30 lat. 

Nigdy nie wiesz gdzie ktoś ma czuły punkt i czy akurat kogoś niechcący nie urazisz więc powinieneś ważyć słowa.

Wiesz. Jeszcze po pierwszym zdaniu zacząłem się od razu zastanawiać, czy rzeczywiście nie przesadziłem i czy by Ci 24/48 by nie stykło, ale za tekst o mojej Świętej Pamięci Matce - zgłoś się do Borysa. Może Ci zmniejszy wymiar kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.