Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Koelner napisał:

pewnie , ale popieranie kogoś kto namawia do pogardy drugiej osoby z powodu takiej błahostki jest słabe :)

Błahostki? :) jakby koledzy w pracy mieli na telefonach gole zdjęcia Twojej żony i mieli z Ciebie beke to byś pewnie inaczej mówił:) 

27 minut temu, Koelner napisał:

tacy ludzie też muszą być :)

 

Godzinę temu, Koelner napisał:

rozumiem , że konserwatystom własne żony nie wystarczają :)  

Rozumiem że Tobie tez? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Błahostki? :) jakby koledzy w pracy mieli na telefonach gole zdjęcia Twojej żony i mieli z Ciebie beke to byś pewnie inaczej mówił:) 

za bardzo przejmujesz się opinią innych :)

9 minut temu, fluber napisał:

 

Rozumiem że Tobie tez? :)

a co Twoja żona Ci mówiła ? :P

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

 

a co Twoja żona Ci mówiła ? :P

Żebym narysował ja jak jedna z moich francuskich dziewczyn;) 

42 minuty temu, Koelner napisał:

pewnie , ale popieranie kogoś kto namawia do pogardy drugiej osoby z powodu takiej błahostki jest słabe :)

Btw. Sam tu pisałeś że kimś gardzisz więc nie zgrywaj sztucznego oburzenia:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Gdybyśmy tylko wiedzieli do której grupy może należeć mąż omawianej pani;) 

No raczej filmów z nią nie ma w innym przypadku byłyby na głównej Onetu :)

1 godzinę temu, fluber napisał:

Błahostki? :) jakby koledzy w pracy mieli na telefonach gole zdjęcia Twojej żony i mieli z Ciebie beke to byś pewnie inaczej mówił:) 

Pyta kolega kolegi:
– Co byś wolał, mieć piękną żonę która by cię zdradzała non stop, czy brzydką a wierną ci do końca życia??
Ten się zastanawia, w końcu kolega mu przerywa i pyta:
– No zastanów się co byś wolał: jeść gówno sam czy tort z kolegami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofizmat.

Bardziej odpowiedni przykłąd to "wolałbyś jeść suchy chleb czy torta którego koledzy zjedli i wypluli" - to jednak też nie jest najlepsza analogia, bo przeciez kobiety się myją. Talibowie przemysleli temat i wyszło im to co wyszło.

p.s. Wkleiłem "Balcerka" i myślałem ze te ostatnie strony to o nim, a to o jakiejś d..pie. Potwierdzone co się najlepiej w mediach sprzedaje.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, darkonza napisał:

Sofizmat.

Bardziej odpowiedni przykłąd to "wolałbyś jeść suchy chleb czy torta którego koledzy zjedli i wypluli" - to jednak też nie jest najlepsza analogia, bo przeciez kobiety się myją. Talibowie przemysleli temat i wyszło im to co wyszło.

p.s. Wkleiłem "Balcerka" i myślałem ze te ostatnie strony to o nim, a to o jakiejś d..pie. Potwierdzone co się najlepiej w mediach sprzedaje.

 a co chcesz od Balcerka usłyszeć? Zjebałem, teraz bym zrobił inaczej, przepraszam? Nie ten typ człowieka. A, że zrobiono to źle to chyba każdy rozumie. Pytanie czy dało się to zrobić lepiej z ówczesnej perspektywy? Nie wiem. Z obecnej na pewno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, quevas napisał:

Ukraina chętnie by się z Polską zamieniła

Łatwo krytykować post factum, gdy w '89 dzisiejsi nałogowi pyskacze nie mieli odwagi wziąć odpowiedzialności za oczyszczenie tej stajni Augiasza

Ukraina by się chętnie z polską zamieniła też przed 89 więc słabe porównanie. Ja bym się np. zamienił z NRD. I co z tego? Przyjęte reformy były błędne - to z perspektywy czasu wiadomo. Czy na tamten stan wiedzy można było lepiej. Już pisałem że ciężko mi ocenić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

przeskoczył Płot z Drutu Kolczastego im. Błaszczaka i galopując zajadle uciekł Służbie Granicznej Kamińskiego

po powrocie prezydent Łukaszenka odznaczy go medalem za odwagę

można było lepiej, ale strach przed kilofami górników, kłonicami rolników i krucyfiksami księży był większy

 

O czym ty w ogóle piszesz? Ja mówie o przekształceniach systemowych gdzie niektóre gałęzie niepotrzebnie sprywatyzowano, inne glupio podzielono, inne po prywatyzacji sprzedano za bezcen, gdzie brakowało wizji długofalowej i postawiono na dziki kapitalizm + kolesiowstwo i o dziwo to co nie wyszło nigdzie indziej nie wyszło też w Polsce. Słynna niewidzialna ręka była na tyle niewidzialna że nikt jej działania nie widział no chyba że w bankructwach i ludziach na kuroniowkach 

2 godziny temu, quevas napisał:

przeskoczył Płot z Drutu Kolczastego im. Błaszczaka i galopując zajadle uciekł Służbie Granicznej Kamińskiego

po powrocie prezydent Łukaszenka odznaczy go medalem za odwagę

można było lepiej, ale strach przed kilofami górników, kłonicami rolników i krucyfiksami księży był większy

 

O czym ty w ogóle piszesz? Ja mówie o przekształceniach systemowych gdzie niektóre gałęzie niepotrzebnie sprywatyzowano, inne glupio podzielono, inne po prywatyzacji sprzedano za bezcen, gdzie brakowało wizji długofalowej i postawiono na dziki kapitalizm + kolesiowstwo i o dziwo to co nie wyszło nigdzie indziej nie wyszło też w Polsce. Słynna niewidzialna ręka była na tyle niewidzialna że nikt jej działania nie widział no chyba że w bankructwach i ludziach na kuroniowkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, quevas napisał:

Łatwo krytykować post factum, gdy w '89 dzisiejsi nałogowi pyskacze nie mieli odwagi wziąć odpowiedzialności za oczyszczenie tej stajni Augiasza

Byli tacy co chcieli, ale nie dostali szansy, np. Kieżun.

https://teologiapolityczna.pl/bartlomiej-radziejewski-iii-rp-czyli-nowe-kondominium-zachodu

https://wpolityce.pl/polityka/368992-nasz-wywiad-prof-kiezun-odpowiada-balcerowiczowi-powinien-siedziec-10-lat-w-wiezieniu-za-to-ze-byl-wykonawca-planu-sorosa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, quevas napisał:

dokładnie o tym samym piszę, skoro Ty najwyraźniej składasz postulat, by wówczas na siłę utrzymywano nierentowne przedsiębiorstwa

PGR-y były w większości rentowne, ale je zamknięto, cementownie były bardzo rentowne ale je sprzedano (po czym większość zlikwidowano) KGHM był zajeb....ie rentowny i chciano go sprzedac za grosze, ale załoga strajkowała tak długo aż inwestor miał dość (chyba miesiąc) i tylko dzieki temu nie sprzedano. Podobnie z bankami, sprzedawano bo "prywatne jest lepsze", a nie dlatego ze były nierentowne.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

Zgodnie z tym kalkulatorem:

https://www.podatki.gov.pl/polski-lad/kwota-wolna-polski-lad/kalkulator-wynagrodzen-polski-lad

zyski z polskiego ładu kończą się po przekroczeniu 5 500 zł brutto miesięcznie a zaczynasz tracić od 11 000 zł brutto czyli ok. 7500 zł na rękę. 

 

przy 5600 jest jeszcze 7 zeta do przedou :P 

no i do 11k faktycznie nic nie ma, ale potem znów są zyski (tak do ok. 12,7k )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quevas napisał:

dokładnie o tym samym piszę, skoro Ty najwyraźniej składasz postulat, by wówczas na siłę utrzymywano nierentowne przedsiębiorstwa oraz wprowadzono coś w rodzaju dochodu gwarantowanego dla nie radzących sobie w nowej rzeczywistości eks-pracowników pegeerów, przez system przyzwyczajonych do ideału "czy się stoi, czy się leży"

 

No pewnie - lepiej tych ludzi wysłać na bezrobocie i płacić im za siedzenie w domu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.