Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Reikai napisał:

Są pewne granice trollowania i udawania, że wszystko jest ok, gdy plują w twarz :)

Jak to w ogóle jest możliwe, że po ludzku was to co się dzieje w Polsce nie wkurwia @julekstep @darkonza ? Nawet Fluber, który uchodził za twardogłowego pisowca ma dość, tak po ludzku pytam, gdzie jest granicą za którą powiecie, "nie no, przeginają juz"?

no ale to już od dawna wiadomo że przeginają w pewnych kwestiach (takie TVP jest c***owe praktycznie od początku, chyba wszystkie ludki z Solidarnej Polski to psychole itp)

ale czemu mam histerycznie przeżywać rzeczy, które mają z grubsza zerowy wpływ na moje życie (szczególnie że w tych kwestiach wpływowych PiS akurat pokazał już wielokrotnie że ogarnia lepiej niż pseudointeligenci z partii tzw. liberalnych)?

dodatkowo pierwsze chyba w historii PiSu tak jawne postawienie się amerykanom jest samo w sobie dość ciekawe (mimo słabej formy przeforsowania) i jestem ciekaw jak się rozwinie (UE raczej w tej kwestii nie będzie specjalnie krzyczeć bo trochę przypał jakby próbowali blokować wprowadzenie ustaw jakie sami mają od dawna :))

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

Więcej kasy oznacza więcej wpływów, a o wpływy chodzi w polityce, szedl do polityki jako ideowiec i myslał ze spotka innych ideowców. Okazało sie ze lepiej jest politykować kasą niż ideami

Ja wcale nie uważam że Kukiz jest przekupny, on jest po prostu głupia chorągiewka która była już bezideowa antypartyjna osoba, był już w komitecie poparcia Tuska, HGW, w komitecie honorowym marszu Niepodległości, w koalicji z PSL a teraz idzie pod rękę z PiSem. Obrzydliwy człowiek i tyle:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Reikai napisał:

Są pewne granice trollowania i udawania, że wszystko jest ok, gdy plują w twarz :)

Jak to w ogóle jest możliwe, że po ludzku was to co się dzieje w Polsce nie wkurwia @julekstep @darkonza ? Nawet Fluber, który uchodził za twardogłowego pisowca ma dość, tak po ludzku pytam, gdzie jest granicą za którą powiecie, "nie no, przeginają juz"?

To co się wydarzyło wczoraj to są "kruczki prawne". Prawo mówi ze PIS nie powinien tak zrobić, ale w rzeczywistosci to zupełnie nie jest istotne. Istotna jest ustawa i to co w niej zapisane, a to czy by przeszła teraz czy 2 wrzesnia nic nie zmienia.

 

5 minut temu, fluber napisał:

Ja wcale nie uważam że Kukiz jest przekupny, on jest po prostu głupia chorągiewka która była już bezideowa antypartyjna osoba, był już w komitecie poparcia Tuska, HGW, w komitecie honorowym marszu Niepodległości, w koalicji z PSL a teraz idzie pod rękę z PiSem. Obrzydliwy człowiek i tyle:) 

To nie jest bezideowość, to chęć przeforsowania postulatów które obiecywał wyborcom. To jest "ideowośc" na całego

Skoro obiecywał jednomandatowe okręgi wyborcze to chce to zrobic i nie ma znaczenia dla niego czy zrobi to z PIS-em czy z PO. Dla mnie to rewelacja. Inni sa kibolami, jak ktoś nie lubi PIS a lubi PO to przy zaproponowaniu JOW przez PIS stają się złe, ale jak zaproponuje PO to są dobre. TO KIBOLSTWO POLITYCZNE.

Kukiz nie jest kibolem, nie wazne z kim, wazne co. Chciałbym zeby wszyscy tacy byli, bo to jest kierowanie się konkretnymi przekonaniami a nie uczuciami nienawiści przy których nie ma znaczenia nad czym głosujemy a tylko kto to proponuje

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

no ale to już od dawna wiadomo że przeginają w pewnych kwestiach (takie TVP jest c***owe praktycznie od początku, chyba wszystkie ludki z Solidarnej Polski to psychole itp)

ale czemu mam histerycznie przeżywać rzeczy, które mają z grubsza zerowy wpływ na moje życie (szczególnie że w tych kwestiach wpływowych PiS akurat pokazał już wielokrotnie że ogarnia lepiej niż pseudointeligenci z partii tzw. liberalnych)?

Wiesz co, nie będę płakać o to lex TVN w takim sensie ze ma to zerowy wpływ na cokolwiek, ale te ruchy są szalone. PiS stał w rozkroku między solidarna Polska a Gowinem i zdecydował się na kierunek Ziobro i to jest szalenie niebezpieczne bo w wymiarze sprawiedliwości jest rozpierdol, sposób stanowienia prawa w pandemii dał po dupie bardzo wielu osobom, choć brawo że bezrobocie nie wzrosło i żyjemy całkiem dobrze. Teraz pogarszamy stosunki z ostatnim krajem z którym były one całkiem ok i to nas różni od Węgrów którzy dość sprytnie starają się te stosunki trzymać na poziomie i tu Orban bije Kaczyńskiego na głowę. 

Liczba przypadków nepotyzmu i dosłownie kradzieży kasy państwowej wymknął się spod kontroli a największym problemem są otwarte plany wykorzystania nowego ładu do temperowania samorządów i rozdzielania kasy według kryterium poparcia dla PiS a to już dotknie nas wszystkich bez wyjątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to widzieliście ? https://dorzeczy.pl/opinie/194413/patkowski-o-ustawie-wilczka-pisal-o-nieuczciwych-polskich-przedsiebiorcow.html

To ten sam idiota, który w pandemii kazał się przebranżawiać.

I takie coś jest wiceministrem..

2 minuty temu, fluber napisał:

ale czemu mam histerycznie przeżywać rzeczy, które mają z grubsza zerowy wpływ na moje życie (szczególnie że w tych kwestiach wpływowych PiS akurat pokazał już wielokrotnie że ogarnia lepiej niż pseudointeligenci z partii tzw. liberalnych)?

Niemcy też nie przeżywali jak Hitler żydów z ulic wyłapywał bo ich to nie dotyczyło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Reikai napisał:

 Boli cie, że media wypikały słowo dupa w radiu nierządowym prześmiewczo(przez lzy) komentując prostytucję polityków :)?

Obrobili tyłek Kukizowi, który od dawna chciałby mediów polskich, mówił ze ta ustawa to dobry kok w tym kierunku i jak nie teraz to kiedy, a to radio zrobiło z niego przekupnego cwaniaczka który głosuje inaczej niż chciał bo go kupiono. Za cos takiego to powinna być sprawa w sądzie. Przecież szargają jego nazwisko i ludzie nie znajacy głebiej sprawy to kupią i uznaja Kukiza za złodzieja, oszusta itp.

A używanie "du.a" w takich sytuacjach obrabiajac komuś tyłek jest brutalnym wzmacnianiem przekazu. nie wiem czy TVPIS to robi bo nie oglądam, ale chyba nie są w stanie tego radia przebić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

największym problemem są otwarte plany wykorzystania nowego ładu do temperowania samorządów i rozdzielania kasy według kryterium poparcia dla PiS a to już dotknie nas wszystkich bez wyjątku. 

Zamiast wielu regionalnych bonzów i układów, będziesz miał tylko jeden "centralny", nie jestem pewien czy to złe choć na pewno np. Kukizowi sie nie spodoba.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Obrobili tyłek Kukizowi, który 

A używanie "du.a" w takich sytuacjach obrabiajac komuś tyłek jest brutalnym wzmacnianiem przekazu. nie wiem czy TVPIS to robi bo nie oglądam, ale chyba nie są w stanie tego radia przebić

No ewidentnie nie oglądasz, skoro w ogole porównujesz to radio i to działanie do TVP pisząc, że przebijają TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

No ewidentnie nie oglądasz, skoro w ogole porównujesz to radio i to działanie do TVP pisząc, że przebijają TVP.

Nie napisałem ze przebijaja TVP, watpie tylko ze TVP im dorównuje robiąc akcje w stylu ze "Tusk się dorabia w Brukseli a Ty obywatelu zostajesz biedny w d..(pisk)"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

Nie napisałem ze przebijaja TVP, watpie tylko ze TVP im dorównuje robiąc akcje w stylu ze "Tusk się dorabia w Brukseli a Ty obywatelu zostajesz biedny w d..(pisk)"

 

To byłaby wersja light tego, co mowia o Tusku :). Polecam obejrzeć byle wydanie, zmienisz zdanie i może otworzy Ci to oczy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 06:03, julekstep napisał:

myślisz że na stronach knajpy podają netto?

to jeszcze nie US&A (o! @memento1984 może sobie podatki z przyzwyczajenia doliczałeś do tej coli i pączka? xD)

Nie no Panie, ja swiatowy, na szybciora mam taryfe i zadnego biasu pomoedzy US i reszta swiata nie mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przed chwlią w firmie 29 laska (interesującą się głownie kolorem paznokci i ciuchami) do mnie z pytaniem "Co sądzisz o Kukizie" z oczywistym oczekiwaniem tego ze powiem iż to cham, zdrajca itp. (co się potwierdziło w dyskusji)

WOLNE MEDIA

Miejcie nadzieje ze kiedyś nie wpadniecie na celownik tych wolnych mediów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

To co się wydarzyło wczoraj to są "kruczki prawne". Prawo mówi ze PIS nie powinien tak zrobić, ale w rzeczywistosci to zupełnie nie jest istotne. Istotna jest ustawa i to co w niej zapisane, a to czy by przeszła teraz czy 2 wrzesnia nic nie zmienia.

A gdyby tak korzystając z "kruczków prawnych" powtórzyć wybory? Nieprawidłowości się znajdą, opinia >5 prawników też, mierni ale wierni przyklepią, w TVP powiedzą, że ok a julki stwierdzą, że właściwie to im to obojętnie bo jeszcze nie ma wpływu na ich wygodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał:

A gdyby tak korzystając z "kruczków prawnych" powtórzyć wybory? Nieprawidłowości się znajdą, opinia >5 prawników też, mierni ale wierni przyklepią, w TVP powiedzą, że ok a julki stwierdzą, że właściwie to im to obojętnie bo jeszcze nie ma wpływu na ich wygodę. 

No opozycja chciała przeciez powtarzać

https://www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-2020/200729876-Komitet-Trzaskowskiego-oficjalnie-zada-powtorzenia-wyborow.html

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7778856,koalicja-obywatelska-wybory-prezydenckie-powtorzenie-sad-najwyzszy.html

to jak z porównywaniem TVPIS i TVN, nie ma powodu by uwazac ze jedni są źli a drudzy dobrzy.

 

No i wazne ze wybory ogolnokrajowe to ich wynik nie jest znany, te co sie odbywaja w sejmie to najczesciej ich wynik jest znany przed głosowaniem. To jest rodzaj postawienia pieczatki. Teraz pieczątke postawiono krzywo i miała być nowa 2 września, ale sie spięli i postawili juz wczoraj. To nieporównywalne do powtarzania ogólnopolskich.

Pamietam jednak ze "europejskie siły światła" powtarzały regularnie referenda w jakimś kraju aż do skutku w wyborach ogólnkrajowych, więc tutaj PIS tez na razie nie dorasta też im do pięt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Tyle, że PIS ma ludzi i narzędzia by to zrobić. A czego się nie robi dla dobra Polski bo przecież Polska to PIS. 

Gdyby PO miałą tych ludzi i narzędzia to też by to zrobiła.

I jeszcze raz powtórze, "Europa" miała narzędzia i to robiła w skali całego kraju, a tu wynik się regularnie zmienia i trudno go przewidzieć w porównaniu z głosowaniem kilkuset ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jack napisał:

Tyle, że PIS ma ludzi i narzędzia by to zrobić. A czego się nie robi dla dobra Polski bo przecież Polska to PIS. 

xD

czyli klasycznie

- EJ A CO JAK PIS BĘDZIE CHCIAŁ ZROBIĆ X?!?!?

- NIE NO PÓKI CO TO TYLKO OPOZYCJA CHCIAŁA ZROBIĆ X.

- NO ALE PIS MOŻE!

 

pamiętajcie że istnieje też szansa na to że Jarek weźmie strzelbę i Was zastrzeli...no MOŻE się to wydarzyć :)

 

a propos wolnych mediów, demokratycznych ideowców i ludzi wolności

@vasquez też ma bana jakiegoś?!? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.