Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, julekstep napisał:

Wcale się tego nie spodziewałem!

Nic a nic! :)

Wpisałem kawiarnia Wrocław i sprawdziłem jakie ceny mają podane na stronach:

Vinylcafe - duża czarna 11, flat white 13, latte 16

Vincent (ceny październik 2020) - americano 11.5, latte 13.70, mokka 14.20 

Caffe Nero - americano 11.5, latte 12, flat white 13

 

5 minut temu, Cardi napisał:

Nie pomogę, nie znoszę kawy, ale Etno znam, bo często bywam w okolicy Renomy. Za to droższe donuty niż te obok Etno raczej we Wrocku nie istnieją, chyba że ciasto jest ugniatane spoconymi stopami małego Mongoła, ale o odchyłach od normy w stylu rozczochranej Magdy czy innych Amaro nie ma co wspominać.

Ja nie jem w ogóle donutow, przechodziłem po prostu ostatnio i zobaczyłem że donut do ręki tam kosztuje kilkanascie złotych.

Kawa za 13-18 zł to norma i nie mówię o restauracjach tylko o zwykłych take awayach.

Więcej cen nie mogę znaleźć bo mało kawiarni wrzuca do neta menu ale po tym co dałem wyżej widać że różnice między knajpami nie są duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, blackmagic napisał:

Wpisałem kawiarnia Wrocław i sprawdziłem jakie ceny mają podane na stronach:

Vinylcafe - duża czarna 11, flat white 13, latte 16

Vincent (ceny październik 2020) - americano 11.5, latte 13.70, mokka 14.20 

Caffe Nero - americano 11.5, latte 12, flat white 13

i z tego riserczu wyszedł ci taki wniosek:

5 godzin temu, blackmagic napisał:

We Wrocławiu sprzedają donuty po kilkanaście złotych. Kawy za mniej niż 15 nie kupisz (chyba że espresso)

🤔🤔🤔

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, julekstep napisał:

i z tego riserczu wyszedł ci taki wniosek:

🤔🤔🤔

Ptysiu - 15 zł pisałem przed researchem na podstawie własnych doświadczeń i przywołałem miejsca gdzie tak jest. Potem gdy usłyszałem zarzuty o uberhipsterskich miejscówkach poszukałem na necie cen z innych miejsc i wyszło że kawa tam kosztuje w przedziale 11-16 zł więc napisałem potem (uwzględniając miejsca w których ja z przyzwyczajenia pije kawę) że średnio to wychodzi 13-18 zł. 

Także niezła manipulacje próbujesz zrobisz, ale nie wyszło. Nice try

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Ptysiu - 15 zł pisałem przed researchem na podstawie własnych doświadczeń i przywołałem miejsca gdzie tak jest. Potem gdy usłyszałem zarzuty o uberhipsterskich miejscówkach poszukałem na necie cen z innych miejsc i wyszło że kawa tam kosztuje w przedziale 11-16 zł więc napisałem potem (uwzględniając miejsca w których ja z przyzwyczajenia pije kawę) że średnio to wychodzi 13-18 zł. 

Także niezła manipulacje próbujesz zrobisz, ale nie wyszło. Nice try

Ze ja niby? xD

Grubo

ale cieszę się że piszesz do mnie per "Ptysiu', to bardzo miłe ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 09:50, blackmagic napisał:

Etno cafe okrąglak - cafe latte średnia 15 zł, drip 15 zł, smakowe 18 zł, chemex 19 - a to jest de facto stand.

W Borówce trochę taniej bo o 12 zł.

Donuty obok pod akradami.

Wciąż nawet w etno jest sporo kaw poniżej 15 złotych. 

 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przestańcie jeść jakieś hipsterskie donuty, właśnie kupiłem przeogromne pączki xxl w różnych smakach, z czerwoną porzeczką, jagodami, czy wiśniami po 4zł sztuka, zjadłem pół i jestem najedzony. Leszno, niby mniejsze miasto ale dość bogate raczej. A ochota naszła mnie po waszych postach, dzięki e-NBA ❤️ !

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluber napisał:

Wciąż nawet w etno jest sporo kaw poniżej 15 złotych. 

image.png

no pisałem o dużej kawie - ale nawet biorąc z powyższego kawy średnie i duże to poniżej 15 zł masz americano z przelewu a cała reszta to 15 i więcej.

35 minut temu, julekstep napisał:

Ze ja niby? xD

Grubo

ale cieszę się że piszesz do mnie per "Ptysiu', to bardzo miłe ❤️ 

No manipulacje bo zmieniasz kolejność wypowiedzi wskazując ich bezsens. O min.15 zł pisałem za dużą kawę na podstawie miejsc gdzie chodzę (np. etno). Po sprawdzeniu innych miejsc napisałem, że faktycznie można taniej, ale dalej średnio za dużą kawę wychodzi 13-18 zł. Biorąc pod uwagę, że średnio na rękę zarabia się pewnie ze 25 zł to trochę drogo za kubek kawy do ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blackmagic napisał:

Kawa za 13-18 zł to norma i nie mówię o restauracjach tylko o zwykłych take awayac

Za 13 ale już nie 18 to masz może kawę z dripa a zwłaszcza Chemexu ale ze zwykłego ekspresu takie drogie nie bywają.. I oczywiście ceny poszły w górę bo espresso jeszcze niedawno było po 6-7 teraz raczej po 9 ale ceny kaw w Polsce zawsze były około 10 złotych... Kiedy w takiej Hiszpanii czy Włoszech są po 1 euro,,, Już bardziej widać po cenach warzyw gdzie takie pomidory prosto z pola kosztowały złotówkę górę 1,50 rok temu a teraz jak na razie są po 4 złote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

jak ktoś przyjeżdża to niech obczai sobie ceny mieszkań 🤣

Ale co jest nie tak z cenami mieszkań ? 

Wiesz ja robiłem sobie taką małą wycenę działki do zakupu w pewnym nadmorskim kurorcie. Otóż przy tamtejszych cenach sprzedaży lokali - 12 tys zł za 1m2, sprzedający działkę chciał mieć dla siebie 3680 zł z każdego 1 m2 mieszkania. Przy założeniu, że z możliwej powierzchni zabudowy uda się wyciągnąć 80% na metry sprzedażowe. 

W Warszawie jest podobnie lub gorzej, w innych miastach również. A przypominam, że właściciel działki nie ponosi żadnej odpowiedzialności, żadnej.

I jeszcze mamy klientów, klientów których żądania i oczekiwania są wyższe niż normy europejskie stanowiące podstawę wykonania różnych elementów. Podświetlanie krawędzi szkła ultrafioletem w celu wyszukania rysek (mniejszych niż przewiduje norma) narzekania na krzywość płytek (znów norma) itp. Niepodobający się szlif na elementach nierdzewnych itp

Hitem u mnie było gdy podczas jednego z odbiorów wynajęty przez kupującego specjalista stwierdził, że padający deszcz będzie robił hałas padając na blaszany pochwyt balustrady - spytał co możemy z tym zrobić. Kierownik odpowiedział, że możemy tak wystroić żeby grało Chopina. Co wywołało ogólny uśmiech, ale sama sytuacja była idiotyczna.

Dodatkowo gwarancja. Kiedyś było 24 miesiące, później 36 a dziś mamy 60 do 72 miesięcy. To ma być za darmo ? To jest okres gwarancji często przekraczający to co dają producenci instalowanych elementów tak więc odpowiedzialność przejmuje tak naprawdę firma montująca.

I to ma być za darmo ? 

Klient chce, klient ma. Dawniej jak kupowałeś  mieszkanie to kupowałeś Fiata 126p, dziś kupujesz przynajmniej Passata. Inna jakość - inna cena. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje lajka kazdemu kto nie pije/nie lubi kawy

a ceny w Polsce od lutego, do lipca zrobily niesamowity przeskok, miedzy tymi miesiacami nie bylo mnie w Polsce jak wrocilem to widze to na gole oko

tak jak @ely3 pisał, buszowiska dla dzieci, baseny, lody, czy chocby zwykle zakupy pokazuja jak bardzo ceny skoczyly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber Widzę, że komisja sejmowa w trybie pilnym zabrała się za przestępstwa Banasia (dziwne bo jego poprzednik im nie przeszkadzał a przecież mial przestępstwo udowodnione) Głównym motywem są kłamstwa w zeznaniacg majątkowych. To dobrze ze ich nurtują takie sprawy. Rozumiem ze Daniel i Helena - jako nie chronieni immunitetem mogą sie spodziewac wizyty CBA w kazdej chwil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kubbas napisał:

daje lajka kazdemu kto nie pije/nie lubi kawy

Team herbata 4ever!

Co do pączków to zgadzam się z @RonnieArtestics  u mnie w mieście lokalnej małej cukierence za 4zł kupisz ichnego pączusia z advocatem, czekoladą albo marmoladą i po jednym jesteś pełny a jak nie pączuś to ekler,  beza czy rurka z kremem. A hipsterzy niech dalej przepłacają za byle co w sieciówce.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubbas napisał:

daje lajka kazdemu kto nie pije/nie lubi kawy

a ceny w Polsce od lutego, do lipca zrobily niesamowity przeskok, miedzy tymi miesiacami nie bylo mnie w Polsce jak wrocilem to widze to na gole oko

tak jak @ely3 pisał, buszowiska dla dzieci, baseny, lody, czy chocby zwykle zakupy pokazuja jak bardzo ceny skoczyly

Jak wszystko było zamknięte, a zimą pewnie znowu będzie to wszyscy chcą się teraz troszkę odbić niestety.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, matek napisał:

To poproszę. 

Okropny zapach, okropny smak. Nigdy nie piłem. To samo fajki. 

Możemy przybić piatke

4 godziny temu, blackmagic napisał:

no pisałem o dużej kawie - ale nawet biorąc z powyższego kawy średnie i duże to poniżej 15 zł masz americano z przelewu a cała reszta to 15 i więcej.

No manipulacje bo zmieniasz kolejność wypowiedzi wskazując ich bezsens. O min.15 zł pisałem za dużą kawę na podstawie miejsc gdzie chodzę (np. etno). Po sprawdzeniu innych miejsc napisałem, że faktycznie można taniej, ale dalej średnio za dużą kawę wychodzi 13-18 zł. Biorąc pod uwagę, że średnio na rękę zarabia się pewnie ze 25 zł to trochę drogo za kubek kawy do ręki.

W Costa coffee we wroclavii wszystkie normalne kawy poniżej 15.stan na teraz:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.