Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, ely3 napisał:

@darkonza to że nie pamiętasz to trudno ale na początku listopada się regularnie obchodziło. Wojna skończyła się 8 mają i wtedy cały świat świętował zwycięstwo tylko nie ZSRR i my

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitulacja_III_Rzeszy

32 minuty temu, ely3 napisał:

dzień kobiet przed wojna też był w inny dzień...

Ta, ale jak czytam 8 marca jestobchodzony np. w Portugalii, a tam stopa radzieckiego żołnierz anie stanęła, więc to chyba nie wina zsrr ze akurat ten dzień.

35 minut temu, ely3 napisał:

Dziś zaś wyolbrzymiasz Halloween którego w Polsce prawie nikt nie obchodzi...

Nie wyolbrzymiam, pisze o tym świecie bo go nie lubie i mnie irytuje i w moim miescie akurat jest obchodzone przynajmniej przez dzieci i nastolatków. O ile pamietam w lokalach też pełno przebierańców ale to akurat mi nie przeszkadza.

37 minut temu, ely3 napisał:

A rewolucji październikowej gdzie każdy zakład i szkoła musiał robić akademię.

W mojej szkole nigdy tego nie świetowano

37 minut temu, ely3 napisał:

I nie jest prawdą że rosyjski kiedyś nie był potrzebny w karierze...jak chciał ktoś robić karierę w wojsku polityce resortach siłowych to bez płynnego rosyjskiego ani rusz

Jest prawdą. To ze znajdzesz jeden przykład w jednej branży zupełnie nie wpłynie na proporcje tego jak rosyjski był potrzebny w karierze teraz a jak dzis jest potrzebny angielski. Za zniewolonej przez ruska Polski mozna powiedziec ze nie był potrzebny (nawet jeśli znajdziesz wyjątki), a za "wolnej" Polski angielski jest potrzebny, nawet jeśli znajdziesz wyjątki ze da sie bez angielskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Polsce żyjemy wg czasu miskiewskiego? Poza tym w dokumencie było wpisane że wchodzi w życie 8 mają o godzinie takiej i takiej. I nie ma znaczenia wg jakiego czasu gdzie Ty widzisz nastolatków biegających na Halloween? Moja córka jak miała 8 lat to uważała za wygłupy dla przedszkolaków.. zasadniczo to tylko przedszkola ki i czasem 1-3 przebierają się na to święto. Starszych nie widziałem a mam 3 córki w różnym wieku

Dzień Kobiet został ustanowiony w Rosji na 8 marca . W UK do dziś jest 10. Polska też miała miejsce mną datę. Zmieniła bo tak chciał Moskwa. 

Poczytaj sobie czy rewolucję obchodzono w Polsce bo pamięć Ciebie zawodzi. To było powszechne celebrowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, moze wy z rodzinami celebrowaliscie? Sam wiem ze mnie tylko o tej rewolucji uczono, nigdy nic nie świetowano, żadnych wierszyków nie uczono, co innego "dzień zwyciestwa"

16 minut temu, ely3 napisał:

Czyli w Polsce żyjemy wg czasu miskiewskiego?

Po prostu cały blok świetował tego samego dnia, a ze informacja do Moskwy dotarła 9 maja to dlatego 9 maja. Byłoby dziwne gdyby Polska swiętowała 8 maja zwyciestwo a ruskie 9. Ale jaki sens ma czepianie czy to był 8 czy 9? Świeto pozostaje to samo. Gdyby ruskie świetowały 8 maja to co by sie zmieniło? Jak Halloween zaczniemy świetować dzień dzień później albo wcześniej to coś zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego w domach nie obchodził/ To było nudne do odbęnienia święto. Czasem pogadanka . Czasem tylko wystroje sali przyjaźni poslko radzieckiej. Bo to często było też powiązane z przyjaźnią polsko-radziecką. Ale zaraz się dowiem ,że u Ciebie w szkole takiej TPPR nie było

19 minut temu, darkonza napisał:

Po prostu cały blok świetował tego samego dnia, a ze informacja do Moskwy dotarła 9 maja to dlatego 9 maja. Byłoby dziwne gdyby Polska swiętowała 8 maja zwyciestwo a ruskie 9.

Przecież Polska i ZSRR podpisały dokument z datą 8 maja . To , że jest obchodzony 9 maja to był tylko wymysł Stalina , który się uparł ,że dniem Zwycięstwa nie będzie dzień podpisania dokumentu tylko ten dzień po zywicięstwi. I nawet tak było ,mawiane w czasachPRL . Tak naprawdę Rosjanie zakończyli wojnę tak jak resztą świata  8 maja ( wojnę w Europie_ i u nich też weszło 8 maja tylko ,że godzinę wcześniej niż w Niemczech.

Moskwa narzuciła Polsce następujące święta - 9 maja 

8 marca

7 listopada

12 października ( ale tu już nei pamiętam kiedy było święto Wojska Polskiego) 

Jeśli chodzi o 22 lipca to temat bardziej skomplikowany i dla mnie to jednak raczej nie święto narzucone przez Rosjan Amerykanie nam żadnego święta nie narzucili. Rosjanie tak- conajmneij 4 gdzie Polacy zmienili daty swoich świąt albo wręcz świętowali tradycje rosyjską

Mieliśmy Festiwal Piosenki Radzieckiej,. Jakoś festiwalu piosenki amerykańskiej czy angielskiej nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Moskwa narzuciła Polsce następujące święta - 9 maja

Nie narzuciła tylko zmieniła o jeden dzień.

2 minuty temu, ely3 napisał:

8 marca

Portugalii tez narzuciła ze tam 8 marca obchodzą?

4 minuty temu, ely3 napisał:

12 października ( ale tu już nei pamiętam kiedy było święto Wojska Polskiego) 

No a kiedy miało być świeto wojska polskiego? Byłaby bitwa pod lenino innego dnia to i świeto by było innego dnia, no ale ze Polacy "ludowe wojsko polskie" walczyło wtedy to kiedy miało być świeto "ludowego wojska polskiego" To Polacy walczyli wiec to świeto polskie.

5 minut temu, ely3 napisał:

12 października ( ale tu już nei pamiętam kiedy było święto Wojska Polskiego) 

Ok, to zostało narzucone i to nie nasze świeto, ale poprzednie przykłady są niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Nie narzuciła tylko zmieniła o jeden dzień.

Od kiedy wymuszona zmiana przez kogoś nie jest narzuceniem? I nie ma znaczenie czy zmusisz kogoś do zmiany o 1 godzinę czy 1dzień

1 minutę temu, darkonza napisał:

Portugalii tez narzuciła ze tam 8 marca obchodzą?

Nie rozmawiamy o Portugalii i nie wiem czy oni kiedyś mieli inną datę czy od zawsze był to 8 marca... W Polsce na pewno był to inny dzień przed wojną a potem ZSRR wymusił na całym bloku przejście na 8 marca

 

3 minuty temu, darkonza napisał:

No a kiedy miało być świeto wojska polskiego

Bitwa pod Lenino to było okrutna klęska - maskara wręcz. Zrobienie z tego Święta Ludowego Wojska to pomury żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ely3 napisał:

Od kiedy wymuszona zmiana przez kogoś nie jest narzuceniem?

Nie narzucili nam świeta, wszyscy świetowali dzień zwyciestwa, narzucili nam tylko ze świetujemy dzień później, po to byśmy świetowali razem z nimi. Byłby kłopot na defiladach jakby miały w róznych dniach przypadać

25 minut temu, ely3 napisał:

Nie rozmawiamy o Portugalii i nie wiem czy oni kiedyś mieli inną datę czy od zawsze był to 8 marca...

No ale skoro w Portugalii  to jest 8 marca to moze zsrr miał rację ze to ma być 8 marca.

Takie coś znalazłem:

"Dziś 8 marca, a więc w różnych krajach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Korzenie święta sięgają 1909 r. i wydarzeń zorganizowanych w USA przez Socjalistyczną Partię Ameryki."

Czyli jakby to jest główna data pod to świeto a nie ze złe ruskie sobie tak wymysliły, jesli nawet nam datę zmieniły to na taką jaką uznaje cały świat a nie ruskie.

25 minut temu, ely3 napisał:

Bitwa pod Lenino to było okrutna klęska - maskara wręcz. Zrobienie z tego Święta Ludowego Wojska to pomury żart

Aha, a świetowanie powstania warszawskiego i innych przegranych powstań to co to jest?

"1 Dywizja Piechoty przełamała obronę nieprzyjaciela, ale nie w pełni wykonała swoje zadanie. Związała i wykrwawiła znaczne siły przeciwnika. W walkach Niemcy stracili 1500 żołnierzy, a 326 dostało się do niewoli. Zniszczono 72 karabiny maszynowe, 42 działa i moździerze, 2 czołgi oraz strącono 5 samolotów.

W czasie walk dywizja wraz z jednostkami wsparcia poniosła tak ciężkie straty (510 zabitych, 1776 rannych, a 776 dostało się do niewoli niemieckiej lub zostało uznanych za zaginionych bez wieści, tj. ok. 25% całego stanu osobowego), że po dwóch dniach walki musiała zostać wycofana z pierwszej linii."

 

to jest rewelacja w porównaniu z naszymi innymi świetami,  w powstaniu warszawskim bilans mamy jakieś 1-2tys niemców na 200tys Polaków

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkonza napisał:

Nie narzucili nam świeta, wszyscy świetowali dzień zwyciestwa, narzucili nam tylko ze świetujemy dzień później, po to byśmy świetowali razem z nimi. Byłby kłopot na defiladach jakby miały w róznych dniach przypadać

No ale skoro w Portugalii  to jest 8 marca to moze zsrr miał rację ze to ma być 8 marca.

Takie coś znalazłem:

"Dziś 8 marca, a więc w różnych krajach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Korzenie święta sięgają 1909 r. i wydarzeń zorganizowanych w USA przez Socjalistyczną Partię Ameryki."

Czyli jakby to jest główna data pod to świeto a nie ze złe ruskie sobie tak wymysliły, jesli nawet nam datę zmieniły to na taką jaką uznaje cały świat a nie ruskie.

Aha, a świetowanie powstania warszawskiego i innych przegranych powstań to co to jest?

"1 Dywizja Piechoty przełamała obronę nieprzyjaciela, ale nie w pełni wykonała swoje zadanie. Związała i wykrwawiła znaczne siły przeciwnika. W walkach Niemcy stracili 1500 żołnierzy, a 326 dostało się do niewoli. Zniszczono 72 karabiny maszynowe, 42 działa i moździerze, 2 czołgi oraz strącono 5 samolotów.

W czasie walk dywizja wraz z jednostkami wsparcia poniosła tak ciężkie straty (510 zabitych, 1776 rannych, a 776 dostało się do niewoli niemieckiej lub zostało uznanych za zaginionych bez wieści, tj. ok. 25% całego stanu osobowego), że po dwóch dniach walki musiała zostać wycofana z pierwszej linii."

 

to jest rewelacja w porównaniu z naszymi innymi świetami,  w powstaniu warszawskim bilans mamy jakieś 1-2tys niemców na 200tys Polaków

kto nam narzucił świętowanie PW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2021 o 15:55, darkonza napisał:

Nie narzucili nam świeta, wszyscy świetowali dzień zwyciestwa, narzucili nam tylko ze świetujemy dzień później, po to byśmy świetowali razem z nimi. Byłby kłopot na defiladach jakby miały w róznych dniach przypadać

No właśnie narzucili bo możesz mi wyjaśnić niby dlaczego mamy święto obchdozić tak jak oni. PRzecież podałeś idealny przykład narzucania innemu krajowi swojego święta. Mało tego teraz obchodzimy to święto 8 maja i jakoś teraz nie ma kłopotu ,że defilady są w inne dni? A przedtem był... A co sie zmieniło ,że to był kłopot w latach 70tych a 90 tych już nie?

Wyjaśnij mi z jakiego powodu mamy obchodzić Dzień Zwycięstwa z innym państwem wbrew faktom

 

Wojna zakończyła się 8 maja co nawet potwierdzali Rosjanie którzy ten dzień nazywali pierwszy dzień po zwycięstwie. Każdy kraj jest suwerenny więc jeśli sam piszesz ,że mieliśmy świętować z nimi to pokazujesz ,że to Rosjanie nam to narzucili

 

 Święto Kobiet w Polsce przed wojną nie było świętowane 8 marca. Przyszła władza radziecka , która rzekła u nas to 8 marca więc wy też macie obchodzić 8 marca i tak się stało

Nie wiem dlaczego 8 marca jest tak istotny dla Rosjan ale z tego co rozmawiam z nimi to twierdzą ,ze jedyne święta obchodzone przez wszystkich bez wyjątku w Rosji to właśnie 8 marca i Noiwy Rok .Cała reszta jest traktowana jak dzień wolny i celebrowana tylko przez część społeczeństwa

 

W dniu 28.07.2021 o 15:55, darkonza napisał:

Aha, a świetowanie powstania warszawskiego i innych przegranych powstań to co to jest?

Jeśli nie rozumiesz czym jest powstanie i dlaczego ludzie świętują ten zryw ( choć Powstanie Warszawskie to jeden z dziwniejszych mitów Polski bo celebrujemy głupotę ) a czym innym jest tworzenia święta Wojska Polskiego z bitwy która była klęską.. Rosjanie w odtajnionych raportach nazwali bitwę pod Lenino najgorszą dla całej jesieni 43 ( i nie chodziło tylko o Polaków ale całą 33 Armię). Polacy ponieśli takie straty ,że dopiero po 9 miesiącach byli w stanie wrócić do walk...

To mniej więcej tak jakby Turcy obchodzili dzień Floty Tureckiej w dniu bitwy pod LEpanto

I jeszcze Dzień Rewolucji Październikowej oraz poprzedzające je miesiące Przyjaźni polsko radzieckiej to wg Ciebie czym jest?

A żałoba narodowa po śmierci Stalina to czym była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ely3 napisał:

Wyjaśnij mi z jakiego powodu mamy obchodzić Dzień Zwycięstwa z innym państwem wbrew faktom

To nie jest wbrew faktom tylko zgodnie z tym ze "wszystko jest względne". Stalin się dowiedział ze zgodnie z jego moskiewskim czasem podpisano papiery 9 maja więc zrobił swieto 9 maja. Pewnie później weszła polityka i nie wiem w czym problem aferę kręcić. Równie dobrze mogę zapytać czemu dzień święty to niedziela skoro w Biblii stoi ze sobota jest tym dniem. Tu afery kręcił nie będziesz, a to by było bardziej zasadne bo to podobno Bóg ustalał a nie jakiś marny ludzki robak

13 godzin temu, ely3 napisał:

 Święto Kobiet w Polsce przed wojną nie było świętowane 8 marca. Przyszła władza radziecka , która rzekła u nas to 8 marca więc wy też macie obchodzić 8 marca i tak się stało

To jest międzynarodowy dzień kobiet na całym świecie, więc naprawdę nie wiem o co Ci chodzi, jak ruskie zmieniaja datę zwyciestwa na inną niż świat źle, jak ruskie wprowadzaja dzień kobiet na właściwą dla całego świata znów źle. Ruskie coś robią zawsze źle. Mamy teraz taką samą datę jak większośc świata powinienes byc zadowolony a nie narzekać

12 godzin temu, ely3 napisał:

Jeśli nie rozumiesz czym jest powstanie i dlaczego ludzie świętują ten zryw

Nie ma to zgody  ze jako kryterium wstawiamy to czy to była klęska czy nie, a jak nie "zaklikało" to teraz sobie zmieniamy kryteria żeby pasowało wcześniej stawianej tezy. Tak się podobno czasem robi przetargi, ale tam chodzi o kasę. Tu myslałem chodzi o prawdę, ale widzę że jednak nie, ze chodzi o to by udowodnic teze dobierajac odpowiednio kryteria. Tak się nie bawię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

To nie jest wbrew faktom tylko zgodnie z tym ze "wszystko jest względne

To jest wbrew faktom. I nadal nie odpowiedziałeś dlaczego niby mamy świętować razem z innym krajem tylko dlatego ,że to ZSRR tak chciał

Ergo - ZSRR nam narzucił święto oraz jego datę

2 minuty temu, darkonza napisał:

To jest międzynarodowy dzień kobiet na całym świecie

Nieprawda - skoro Twoja jedyna wiedza to wikipedia to sprawdź sobie czy wszędzie 8 marca jest dniem Kobiet.. Po drugie to Rosjanie mieli przed wojną 8 marca a polski PPS świętował w inny dzień. Dla Rosjan Dzień Kobiet jest kluczowy i dlatego narzucili całemu blokowi Wschodniemu tę datę 

 

4 minuty temu, darkonza napisał:

Tu myslałem chodzi o prawdę, ale widzę że jednak nie, ze chodzi o to by udowodnic teze dobierajac odpowiednio kryteria. Tak się nie bawię

Przeiceż tu chodzi o prawdę ale jak ci napisałem o rewolucji październikowej obhcodzonej w Polsce to napisaleś ,ze nie pamiętasz by coś takiego miało miejsce. I to jest dopiero wyparcie bo ci nie pasuje do tezy ,że Rosjanie nam narzucali  swoje święta

Ludzie celebrują powstania bo to był zryw wyzwoleńczy . Nikt nie traktuje tego jako święta  tylko celebrujemy rocznicę wybuchu. W Poznaniu Wielkopolskie. W Katowicach powstania Śląskie. A w całym kraju Warszawskie choc akurat tej pompy nie rozumiem i uważam to za nasze najgorsze święto

Ale bitwa pod Lenino była klęską a zrobiono z niego Święto Wojska Polskiego choć było mnóstwo lepszych ku temu dat tylko ,że Rosjanom nie pasowało święto Wojska Polskiego celbrującego rozgromienie Armii Radzieckiej.... Więc to Rosjanie kazali nam zmienić święto z 15 sierpnia na inną datę

 

Więc to kolejny przykład jak ZSRR narzucał nam swoje daty świąt...

Krotko mówiąc -- ZSRR narzucał nam swoje daty, swoje święta i jest nieprawdziwą Twoja teza ,że tak się nie działo

Tak samo jak żałoba narodowa bo zmarł Stalin.... To wg Ciebie też nie było narzucone przez Rosjan? Dlaczego w Poilsce była żałoba narodowa bo zmarł lider innego państwa który na dodatek wydał rozkaz mordowania polskich obywateli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

To jest wbrew faktom. I nadal nie odpowiedziałeś dlaczego niby mamy świętować razem z innym krajem tylko dlatego ,że to ZSRR tak chciał

Nie uważam że mamy powinniśmy tak świętować, ale wcześniej musieliśmy z powodów politycznych by pokazywac jedność bloku wschodniego w stosunku dlo bloku zachodniego który był naszym wrogiem

4 minuty temu, ely3 napisał:

Nieprawda - skoro Twoja jedyna wiedza to wikipedia to sprawdź sobie czy wszędzie 8 marca jest dniem Kobiet.

O ile zgodzę się ze 9 maja nie musi, i obecnie nawet nie powinien być obecnie dniem zwyciestwa (bo u nas mamy czas Polski a nie moskiewski ani waszyngtoński) o tyle nie zgadzam sie dzień kobiet powinien przypadac na inną datę niz 8 marca tylko dlatego ze nam to ruskie narzuciły. Skoro to jest "międzynarodowy dzień kobiet" to powinniśmy zostac przy tej dacie i nawet jeśli ją nam Lucyfer narzucił. Inne kraje ewentualnie moga sobie zmienic na taką datę jak nasza skoro nasza jest "międzynarodowa". Próba deprecjonowania tej daty tylko dlatego ze narzuciły ją ruskie jest niewłaściwa. Ta zmiana jest akurat "prawidłowa".

9 minut temu, ely3 napisał:

Przeiceż tu chodzi o prawdę ale jak ci napisałem o rewolucji październikowej obhcodzonej w Polsce to napisaleś ,ze nie pamiętasz by coś takiego miało miejsce. I to jest dopiero wyparcie bo ci nie pasuje do tezy ,że Rosjanie nam narzucali  swoje święta

A co Ty gadasz tam, napisałem ze sie nie spotkałem ze swietowaniem. Natomiast zgodziłem się z tym ze to świeto nam narzucono.

11 minut temu, ely3 napisał:

Ludzie celebrują powstania bo to był zryw wyzwoleńczy . Nikt nie traktuje tego jako święta  tylko celebrujemy rocznicę wybuchu.

Nie musisz w kółko tego powtarzać, bo ja musze powtarzać ze zmieniasz sobie kryteria.

Świetowanie Lenino też można sobie uzasadnić, Polacy udowdnili ze są w stanie walczyć "na ostro" z niemcami bo wbrew pozorom ruskie miały co do tego wątpliwości, ot taki rodzaj rasistowskich przekonań jakie niemcy mieli w kierunku włochów czy rumunów. Lenino przełamało ten stereotyp i ruskie uznały nas za pełnowartościowych żołnierzy i w uznaniu tej waleczności pozwoliły nam razem nawet Berlin zdobywać. Inny powód do świeta niż przy powstawniu warszawskim i bardzo pozytywny ze względu na stosunki polsko-radzieckie które próbowano sobie w tedy od nowa w pozytywnym sensie układać.

A co do powstania to nie był żaden zryw wyzwoleńczy tylko polityka "londyńczyków" którzy chcięli stanąć okoniem wobec zsrr i odbić sobie miasto zanim ruskie przyjdą. Za tą nieudolną politykę zapłaciło życiem 200tys ludzi. To jest rachunek który w jasny sposób obciąża te elity co trzymały z zachodem. ruskich się jednak rozlicza za wszystko, a katastrofę z drugiej strony nazywa "zrywem wyzwoleńczym". Wujas o którym wczesniej pisałem miał to szczecie ze był w AK krakowskim a nie warszawskim i tam na szczęscie ludzie byli bardziej rozsądni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Deltuś napisał:

Pytanie czym było Lenino? - jedynie propagandowym chwytem, nawet wbrew opiniom Sowietów rzucono młodych chłopaków na rzeź.

Nie rzucono ich na rzeź bardzej niż rzucano Rosjan. Po prostu walczyli i ginęli jak Rosjanie, a w roku 1943 ruskie jeszcze wciaz ponosiły wieksze straty niż Niemcy, więc i Polacy wieksze ponieśli, ale róznica nie była jakaś dramatyczna. To była cięzka walka z ciezkimi stratami po obu stronach a nie jednostronna rzeź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, darkonza napisał:

Nie uważam że mamy powinniśmy tak świętować, ale wcześniej musieliśmy z powodów politycznych by pokazywac jedność bloku wschodniego w stosunku dlo bloku zachodniego który był naszym wrogiem

Czyli potwierdzasz ,że to ZSR nam narzucił swoje święto. Dziękuje za potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki ktoś moz epowiedzieć czemu Dworczyk jeszcze nie wyleciał?

Wczoraj pokazał się na rosyjskich stronach pełen raport na temat stanu wojsk pancernych w Poslce który Dworczyk sobie przesyłał za pomocą swojej prywatnej skrzynki. Pełen raport co do uzbrojenia rozmieszczenia a nawet stanu technicznego czołgów. 

Jak ktoś tak nieodpowiedzialny może nadal piastować swoją funckę. W zeszłym tygodniu Białorusini publikowali maile Dworczyka w których on ustalał nazwisko białoruskich blogerów którzy pomagali w organizacji protestów. Czyli ustalił i pomógł białoruskim służbom ( nie żeby oni sami nie mogli sobie tego ustalić ale teraz mają jeszcze argument ,że Polacy stali za protestami i pewnie jeszcze źródła zdobywania informacji spalił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

Rewolucję październikową ale nie dzień wyciestwa, to wszyscy świetowali a zsrr z róznych powodów to swieto o jeden dzień przesunął tylko.

Czyli naruzciło nam swoją datę. I nie nie wszyscy bo praktycznie cały świat świętował 8 maja jako dzien Zwycięstwa . Ba Rosjanie sami podpisali dokument z datą 8 maja 

 

Tak sam święto wojska polskiego przypadało na 15 sierpnia i też ZSRR wymusiło na nas swoją zmianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.