Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem dane z rynku pracy w Pl tez fajne. Ładnie nam gospodarka ciśnie, szkoda tylko, ze nie da się zatkać buziek tym gagatkom z RPP, bo chrzania 3 po 3. Szacunki pkb w q2 między 11 a 13% r/r. Na koniec roku ciężko się będzie dowalić do polityki gospodarczej. Pozostaną ceny energii i nadwyżki zgonów.

edit:

i nawet inwestycje przyspieszają (biorąc pod uwagę, ze gros przyspieszenia w budowlance wynika ze wzrostu budownictwa obiektów przemysłowych). A drogi i koleje wciąż płasko. Duży room for improvement sobie Morawiecki zostawia.

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z pewnego komunisty:

"Repety ci juz udziela wujek Sam. Tyle ze tym razem nawet sie nie dowiesz kiedy nastapi bo zyjesz w bance informacyjnej i tyle wiesz. Np: za PRLu nie bylo ruskiej stacji TV w Polsce, a teraz jest amerykanska i jeszcze Polacy sie bija aby pozostala. Nigdy za PRLu nie trzeba bylo znac ruski aby dostac prace, nigdy za PRLu nie bylo napisow po rusku na kazdym rogu ulicy, nigdy za PRLu nie obchodzono ruskich świąt ani nie przejmowano ruskich obyczajow zycia codziennego. I tak dalej. Tak juz wszystkim wyprano i wywrocono mózgi ze nie widzicie nic oprocz srajfona skad formatuje wam glowy jakis chyba ruski komunista.

....

dodam że za PRLu byly maszyny do pisania z polskimi literami a nie ruskimi. Natomiast dzis polskiej klawiatury nie ma - jest tylko anglosaska qwerty ktora wymaga wyginania palcow w bok aby wygenerowac polskie litery. Ale mnie sie tak nie wyginaja. Moze w ramach amerykanizacji zrobia wam odpowiednie ortopedyczne zabiegi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

 

dodam że za PRLu byly maszyny do pisania z polskimi literami a nie ruskimi. Natomiast dzis polskiej klawiatury nie ma - jest tylko anglosaska qwerty ktora wymaga wyginania palcow w bok aby wygenerowac polskie litery. Ale mnie sie tak nie wyginaja. Moze w ramach amerykanizacji zrobia wam odpowiednie ortopedyczne zabiegi."

Za PRL też była klawiatura QWERTY, to międzynarodowy standard.  Pogoogluj sobie klawiatury w starych Odrach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image;s=1000x700

Były polskie znaki, czasem człowiek ślepy i ktoś mu musi oczy otworzyć, sam staram się otwierać innym ale teraz mi otworzono. Kurde dużo bym dał za klawiaturę z polskimi znakami w takim miejscu ze nawet jak trzeba wcisnąć dodatkowy klawisz to jest to blisko a nie tak jak teraz.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w google odra klawiatura. Same QWERTY. 

https://www.google.com/search?q=odra+klawiatura&client=ms-android-xiaomi-rev1&prmd=sinv&sxsrf=ALeKk01KWqPSr-m9bpxUlDE5B0wAoPAHfg:1627411338655&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiRqfnV84PyAhXNxIsKHY8aC1gQ_AUoAnoECAIQAg&biw=393&bih=671&dpr=2.75

A takie klawiatury kupisz też teraz więc nijak ma się to do Twojego "kiedyś to było a teraz już nie ma"

https://allegro.pl/oferta/klawiatura-qwertz-do-tabletu-9918106298

I wtedy i teraz norma była klawiatura QWERTY. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz sie przestawić moze by nie było łatwo. To inaczej, dużo bym dał zeby sie na takiej uczyć pisac i dziś taka posiadać

1 minutę temu, fluber napisał:

Wpisz sobie w google odra klawiatura. Same QWERTY.

A czemu musi być ODRA? "PREDOM" przeciez też moze być.

Możliwe ze "zdrada" rozpoczęła się już za PRL-u, ale co to zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

 

A czemu musi być ODRA? "PREDOM" przeciez też moze być.

Możliwe ze "zdrada" rozpoczęła się już za PRL-u, ale co to zmienia.

Wydaje mi się że lepszym porównaniem do dzisiejszych czasów będzie komputer niż maszyna do pisania:) moja mama w latach 70-tych na studiach programowala przy użyciu klawiatury QWERTY i nie kojarzy żadnej polskiej klawiatury do komputerów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, julekstep napisał:

jprdl

komuno wroc i dej lepsze klawiatury do maszyn do pisania!

xD

Choroszcz wzywa!

Przecież nie chodzi o komunę, skoro ta zmiana miała miejsce już za komuny.

Bardziej by pasowało na podstawie tej historii gdyby ktoś napisał  "a jak wam każą na rękach chodzić to wy się posłusznie nauczycie i nawet nie będzie zauważac ze to niewygodne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkonza napisał:

Przecież nie chodzi o komunę, skoro ta zmiana miała miejsce już za komuny.

Bardziej by pasowało na podstawie tej historii gdyby ktoś napisał  "a jak wam każą na rękach chodzić to wy się posłusznie nauczycie i nawet nie będzie zauważac ze to niewygodne"

bo nie wiem po co wypisujesz jakieś kocopały o tym jak to kiedyś nie trzeba było znać ruskiego i ogólnie ruskie nic propagandowego nie narzucali (w przeciwieństwie do tych okropnych jankesów) skoro wtedy uczono ruskiego tak jak dziś angielskiego (ofc zachowując proporcję - gdzie kiedyś edukował się znacznie mniejszy procent społeczeństwa) a dodatkowo np. na praktycznie KAŻDE studia wrzucano marksizm (wtf)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

bo nie wiem po co wypisujesz jakieś kocopały o tym jak to kiedyś nie trzeba było znać ruskiego i ogólnie ruskie nic propagandowego nie narzucali (w przeciwieństwie do tych okropnych jankesów) skoro wtedy uczono ruskiego tak jak dziś angielskiego

Zacytowałem tylko kogoś i to nie są kocopoły bo w tej cytowanej wypowiedzi było ze kiedys nie musiałeś znać ruskiego by dostać pracę, chodziło o prace a nie o samą naukę języka. Znać ruski to musieli tłumacze. Dziś bez angielskiego cieżko dostać pracę i nie chodzi tylko o prace tłumacza

9 minut temu, julekstep napisał:

 a dodatkowo np. na praktycznie KAŻDE studia wrzucano marksizm (wtf)

i Co w tym dziwnego skoro ustrój wyrósł na zasadach marksizmu? To jak miec pretensje ze w szkołach uczą polskiego. Zagotował Cie tamten wpis widze i dlatego nie do końca go oagarnąłeś. Wszystko w nim jest prawdziwe i temat świąt i tego ze ruskiego sie uczyłeś hobbystycznie a nie by przeżyć.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

bo nie wiem po co wypisujesz jakieś kocopały o tym jak to kiedyś nie trzeba było znać ruskiego i ogólnie ruskie nic propagandowego nie narzucali (w przeciwieństwie do tych okropnych jankesów) skoro wtedy uczono ruskiego tak jak dziś angielskiego (ofc zachowując proporcję - gdzie kiedyś edukował się znacznie mniejszy procent społeczeństwa) a dodatkowo np. na praktycznie KAŻDE studia wrzucano marksizm (wtf)

Pisało się maturę z nauki o Konstytucji:) 

Teraz, darkonza napisał:

 

i Co w tym dziwnego skoro ustrój wysrsł na zasadach marksizmu? To jak miec pretensje ze w szkołach uczą polskiego. Zagotował Cie tamten wpis widze i dlatego nie do końca go oagarnąłeś. Wszystko w nim jest prawdziwe i temat świąt i tego ze ruskiego sie uczyłeś hobbystycznie a nie by przeżyć.

Czyli są osoby które nie musiały zdawać w szkole rosyjskiego żeby przejść z klasy do klasy i pójść na studia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

Zacytowałem tylko kogoś i to nie są kocopoły bo w tej cytowanej wypowiedzi było ze kiedys nie musiałeś znać ruskiego by dostać pracę, chodziło o prace a nie o samą naukę języka. Znać ruski to musieli tłumacze. Dziś bez angielskiego cieżko dostać pracę i nie chodzi tylko p prace tłumacza

Teraz też nie musisz znać angielskiego żeby dostać pracę.

Dziś z angielskim masz większe szanse na LEPSZĄ pracę tak jak wtedy miałeś większe szanse na LEPSZĄ pracę jak znałeś ruski.

1 minutę temu, darkonza napisał:

i Co w tym dziwnego skoro ustrój wysrsł na zasadach marksizmu? To jak miec pretensje ze w szkołach uczą polskiego. Zagotował Cie tamten wpis widze i dlatego nie do końca go oagarnąłeś. Wszystko w nim jest prawdziwe i temat świąt i tego ze ruskiego sie uczyłeś hobbystycznie a nie by przeżyć.

No spoko. Dziwi Cię brak dodatkowych 10ciu klawiszy na klawiaturach komputerowych a nie dziwi Cię wrzucanie zajęć z jednego nurtu filozofii na studia np około-biologiczne.

Nie dogadamy się :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Czyli są osoby które nie musiały zdawać w szkole rosyjskiego żeby przejść z klasy do klasy i pójść na studia? :)

Rosyjski był przedmiotem, dzis jest angielski.

Po szkole mogłeś ten ruski sobie zapomniec, jak i inne przedmioty, bez angielskiego nie mozesz sie na rynku pracy pokazywać. Naprawdę trzeba tłumaczyć róznicę?

5 minut temu, julekstep napisał:

Teraz też nie musisz znać angielskiego żeby dostać pracę.

Dziś z angielskim masz większe szanse na LEPSZĄ pracę tak jak wtedy miałeś większe szanse na LEPSZĄ pracę jak znałeś ruski.

Wuj był dyrektorem zakładu na 2000 ludzi. Nie znał ruskiego. Od tego by ogarniac ruski i z ruskimi gadac miał tłumaczy.

5 minut temu, julekstep napisał:

Nie dogadamy się :) 

Jeśli próbujecie mi tu wcisnac ze wtedy ruski był do życia potrzebny jak dzis angielski to na pewno sie nie dogadamy. To jakas próba wyparcia faktów bo za bardzo bolą?

6 minut temu, julekstep napisał:

No spoko. Dziwi Cię brak dodatkowych 10ciu klawiszy na klawiaturach komputerowych a nie dziwi Cię wrzucanie zajęć z jednego nurtu filozofii na studia np około-biologiczne.

Moze Ty nie,ale ja robie mase literówek własnie przez kretyński rozkład klawiszy i to sa głównie z tych polskich znaków których obecnie na klawiaturze nie mam.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.