Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, WD_czterdzieści napisał:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8204618,polski-lad-uszczelnianie-podatkow-leasing-praca-na-czarno-transakcje-gotowkowe.html

Demonizowanie przedsiębiorców ciąg dalszy.

Cyt.

Co tam ćpają w Ministerstwie Finansów? "Nadużywać przepisów"; "działać "na granicy prawa"? Używają terminologii nie mającej potwierdzenia w legislacji podatkowej i VAT.

Przepisy pozwalają na pewne zachowania podatnika (a jeśli nie zabraniają, wskazując na konsekwencje) to znaczy, że można tak robić.

Jak pis to boli, że ich elektorat nie może jeździć nową Insignią po Modlińskiej.

 

Panowie w ministerstwie nie wiedzą co to jest amortyzacja. Nie wiedzą też, że samochody leasingowane które później są wykupowane "za złotówkę" - co w sumie też nie ma miejsca - nie ma już wykupów za złotówkę - są kupowane jako auta do użytkowania dzielonego, przez co nie da się całego kosztu ich zakupu i użytkowania wrzucić w koszty firmy. Tak więc pan Sarnowski nie wie o czym mówi, ale to co mówi trafia na podatny grunt ludzi którzy gówno wiedzą i chętnie te bzdety łykną. 

Zawsze gdy kupowałem auto od jakiejś firmy ta wystawiała mi normalną fakturę VAT i była to kwota rynkowa minus jakieś 5%-10%

Bawi mnie też te 8 tysięcy gotówką. To ma być niby polowanie na nieopodatkowaną kasę - przecież taki ktoś powie, że nie chce faktury i mu ekipa postawi drugi dom bez żadnego papieru. W dodatku zatrudni sobie tam ludzi na czarno. A inspekcja pracy dalej będzie szukała pracowników robiących na czarno w firmach produkcyjnych i usługowych, które wydają kupę pieniędzy na certyfikaty i pozwolenia więc na pewno im zależy, żeby mieć pracowników na czarno :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WD_czterdzieści napisał:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8204618,polski-lad-uszczelnianie-podatkow-leasing-praca-na-czarno-transakcje-gotowkowe.html

Demonizowanie przedsiębiorców ciąg dalszy.

Cyt.

Co tam ćpają w Ministerstwie Finansów? "Nadużywać przepisów"; "działać "na granicy prawa"? Używają terminologii nie mającej potwierdzenia w legislacji podatkowej i VAT.

Przepisy pozwalają na pewne zachowania podatnika (a jeśli nie zabraniają, wskazując na konsekwencje) to znaczy, że można tak robić.

Jak pis to boli, że ich elektorat nie może jeździć nową Insignią po Modlińskiej.

 

Wkurwi mnie jak tak zrobią, bo specjalnie pod tym katem brałem leasing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2021 o 13:57, starYfaN napisał:

 

Nie widziałem polityka mniej wiarygodnego wliczając Jaruzelskiego i Kiszczaka z całą komuną razem wziętą.

 

Czy jest chociaż jeden polityk z tak zaciętym i nieszczerym obliczem?

Moim zdaniem nie ma.

Tylko, że TVP Info, które mogłoby normalnie punktować Tuska tam, gdzie powinna robi "jingiel" z czerwonym Tuskiem z rogami, a pozostałę media liberalne Tuska przecież punktować nie będą. 

Chociażby @Koelner wypowiedź Tuska z przedwczoraj. No nie powiesz mi, że można być bardziej bezczelnym w kłamstwach. Nie wiem, jak Ty, ale ja nie mam jeszcze demencji:

Cytat

 

W poniedziałek na konferencji prasowej Donald Tusk mówił o programie 500 Plus. – Dosłownie tego samego dnia (na koniec kryzysu finansowego – red.) uznano, że udało się Polskę przeprowadzić przez kryzys w taki sposób, że można rozpocząć też duże programy socjalne, które – jestem o tym przekonany – my w tym samym czasie byśmy przeprowadzili – stwierdził.

– Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt dość podobny do 500 Plus z podobnymi skutkami

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ignazz napisał:

Nie chodzi o wyjazd tylko założenie spółki. 

Jak zwykle masz tezy pod swój światopogląd bez zrozumienia. 

Ależ będzie płacz jak zaczną weryfikować rezydencje podatkowa po bożemu. Stalinizmow i komunizmow na Twitterze będzie co nie miara ;) 

4 godziny temu, Sebastian napisał:

Panowie w ministerstwie nie wiedzą co to jest amortyzacja. Nie wiedzą też, że samochody leasingowane które później są wykupowane "za złotówkę" - co w sumie też nie ma miejsca - nie ma już wykupów za złotówkę - są kupowane jako auta do użytkowania dzielonego, przez co nie da się całego kosztu ich zakupu i użytkowania wrzucić w koszty firmy. Tak więc pan Sarnowski nie wie o czym mówi, ale to co mówi trafia na podatny grunt ludzi którzy gówno wiedzą i chętnie te bzdety łykną. 

Zawsze gdy kupowałem auto od jakiejś firmy ta wystawiała mi normalną fakturę VAT i była to kwota rynkowa minus jakieś 5%-10%

Bawi mnie też te 8 tysięcy gotówką. To ma być niby polowanie na nieopodatkowaną kasę - przecież taki ktoś powie, że nie chce faktury i mu ekipa postawi drugi dom bez żadnego papieru. W dodatku zatrudni sobie tam ludzi na czarno. A inspekcja pracy dalej będzie szukała pracowników robiących na czarno w firmach produkcyjnych i usługowych, które wydają kupę pieniędzy na certyfikaty i pozwolenia więc na pewno im zależy, żeby mieć pracowników na czarno :)

 

 

Właśnie ci panowie bardzo dobrze ogarniają temat. Ruszyli po prostu święte krowy i stad taki skowyt wszędzie. A oni po prostu chcą przekonać cześć społeczeństwa, ze umowa o prace to umowa o prace. Lepiej pozbywając się regresji niż bawić się w namolne kontrole. Simple as that.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, josephnba napisał:

Za takich światłych ludzi się macie drodzy konserwatywni prawicowcy a grzejecie temat Tuska dłużej niż TVP info 

"Bul"

 

eeee kto tu grzeje ten temat?

była chwilowa gadka o faktycznych zarobkach jego syna w ZTM, parę linków do pośmiania się i tyle

chyba dość mało jak na Powrót Króla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, darkonza napisał:

Tak jest z inwestycjami od 2016 roku,:

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,21147984,dlaczego-w-polsce-spadaja-inwestycje-jestesmy-o-krok-od-rozwiazania.html

ale przecież wyniki przemysłu są super, eksport jest tak dobry ze notujemy ostatnio dodatnie salda handlowe. Jakim cudem więc? Można podejrzewać ze te karuzele vatowske były głównie na inwestycjach.  Część inwestycji była fikcyjna, cyferki pokazywały ze inwestycje rosną, a równocześnie rosła luka VAT poprzez fikcyjne fakturki "na inwestycje".

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27302266,raport-nik-rzad-pudruje-prawdziwy-obraz-budzetu-marian.html#s=BoxOpImg2 ogólnie byłaby beka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, fluber napisał:

Tylko, że TVP Info, które mogłoby normalnie punktować Tuska tam, gdzie powinna robi "jingiel" z czerwonym Tuskiem z rogami, a pozostałę media liberalne Tuska przecież punktować nie będą. 

Fakt. Tym bardziej, że wyglądało to jak "ustawka" Donalda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Według najnowszych szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 6 proc., wobec 6,1 proc. w maju. Wciąż nie wróciła do rekordowo niskich poziomów sprzed pandemii (w 2019 r. było to 5,4 proc.), ale sytuacja jest znacznie lepsza niż w 2017 r. (7,3 proc.). A już na pewno można byłoby pomyśleć, że jest dobrze, gdy wróci się do prognoz z pierwszej fali pandemii: minister rodziny, pracy i polityki społecznej szacowała, że pod koniec 2020 r. musimy liczyć się z bezrobociem sięgającym 9–10 proc., zaś ekonomiści byli jeszcze bardziej pesymistyczni – część wieszczyła, że miniony rok zakończymy z 13-procentowym bezrobociem.
Tak się jednak nie stało. Wskazywano, że wiele małych oraz średnich firm przez miesiące pozostawało de facto na utrzymaniu państwa (tarcze), zaś pracujący rodzice, którzy byliby zwolnieni, zachowali zatrudnienie ze względu na zasiłki opiekuńcze, na które trafili po zamknięciu szkół – dzięki temu zniknęli czasowo z list płac i nie byli „obciążeniem” dla pracodawców. To też nie zmieniło perspektywy – na tle innych krajów nasz wynik prezentuje się dobrze, pozostając od czerwca 2020 r. na poziomie ok. 6 proc. To lepszy rezultat niż wielu państw Europy – w Irlandii oraz Hiszpanii bezrobocie sięgało nawet 15 proc."

forsal.pl/gospodarka/pkb/artykuly/8206290,w-gospodarce-brakuje-rak-do-pracy-najbardziej-tych-wykwalifikowanych.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.