Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, darkonza napisał:

 

 

A to już się w moim przypadku w ogóle nie zgadza. Stal profilowa i blachy zdrożały z  poziomu 2500-2900 zł za tonę na początku grudnia do 6500-10000 zł za tonę obecnie. Przez trzy miesiące podwyżki zjadały sporą część zysku. Teraz oczywiście odbiję to sobie, ale jednak to trochę potrwa.

Natomiast zwiększenie marży i podnoszenie cen jest koniecznością bo takie PGE wysyła śmieszne powiadomienia o 20% podwyżce cen prądu co oznacza kolejne podwyżki wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Nie 

Mas mierzi że wyborcom PiSu wydaje się że jak ktoś zarabia więcej to powinien oddawać tym mniej zarabiającym żeby każdy miał po równo 

Ja rozumiem że komunizm tak powinien funkcjonować, ale ja jestem zdeklarowanym antykomunistą i wszystko socjalne co wymyśla PiS mnie wkurwia, bo to z moich pieniędzy zasilane są konta innych. Ja mam tylko jedno dziecko na utrzymaniu a PiS sobie moją kasa kupuje elektorat 

Przy liniowym opodatkowaniu Ci którzy zarabiają więcej i tak wpłacają więcej.

Zasadniczo idealnie sprawiedliwy system powinien wyglądać tak, że Państwo zabiera w podatkach - dajmy na to (kwota totalnie z dupy, nie przywiązujcie się do niej) - 8000 zł podatku dochodowego. Czyli każdy płaci tyle samo. Czemu tak ? Dlatego, że każdy może liczyć na ten sam poziom usług. Obecnie obojętnie czy zapłacisz 2000 czy 500000 podatku to dostajesz za to to samo.

Wiadomo jednak, że taki system nie ma racji bytu bo spore części osób nie byłoby stać na zapłacenie tej sumy. Mamy więc system podatku liniowego i - moim zdaniem - jest to ok.

Natomiast ja bym zrobił kwotę wolną od podatku w wysokości 12 krotności minimalnego wynagrodzenia netto. Tak, żeby realnie osoby zarabiające mniej płaciły mniej.

Co do zaś składki zdrowotnej - to tutaj poszedłbym w kierunku stałej opłaty. Takiej samej dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, josephnba napisał:

Nie 

Mas mierzi że wyborcom PiSu wydaje się że jak ktoś zarabia więcej to powinien oddawać tym mniej zarabiającym żeby każdy miał po równo 

jakiego konkretnie wyborcę masz na myśli?

bo 'podobny średni poziom' z pytania sondażowego pokazuje jak tendecyjny był to sondaż (co to w ogóle znaczy 'podobny średni poziom' - dla bogola, który zamówił taką ankietę podobne może 3k miesięcznie i 30k miesięcznie :) )

 

idąc tym tokiem myślenia Ty jesteś za wolną amerykanką (w której w 99% przypadków bogaci bogacą się jeszcze bardziej) nie interesuje Cię wyrównywanie szans i przeciwdziałanie zwiększeniu się rozwarstwień społecznych

13 minut temu, Sebastian napisał:

Zasadniczo idealnie sprawiedliwy system powinien wyglądać tak, że Państwo zabiera w podatkach - dajmy na to (kwota totalnie z dupy, nie przywiązujcie się do niej) - 8000 zł podatku dochodowego. Czyli każdy płaci tyle samo. Czemu tak ? Dlatego, że każdy może liczyć na ten sam poziom usług. Obecnie obojętnie czy zapłacisz 2000 czy 500000 podatku to dostajesz za to to samo.

No faktycznie.

Szef firmy transportowej posiadający 50 tirów nakurwiających dzień i noc po drogach publicznych korzysta tak samo z usług jak kolo jeżdzący do pracy autobusem

SPRAWIEDLIWOŚĆ wg przedsiębiorców - wspaniała sprawa ❤️

(tak wiem, zaraz zaczniesz z 'przecież płacą za to opłaty' - 10 razy przelobbowane przez jemu podobnych bogoli :))

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkonza napisał:

Można tez podejrzewać ze wielu nie zrozumiało pytania i pomyślało "co najmniej na średnim poziomie", albo "na średnim" uwazaja za od 5 do 30tys, albo jeszcze inaczej

słowo klucz - podobnym

ale to ,że w partii typowo socjalistycznej tylko 1/3 jest za tym to jestem zaskoczony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

czyli słowem kluczem dla słowa nieostrego jest kolejne nieostre słowo

super aniekta

pośmiejmy się z pisiorków!

ankiety muszą być proste i zrozumiałe przynajmniej dla 11 latka w przeciwnym razie jest za wysoki margines błędu i sondaż można wyjebać do kosza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, darkonza napisał:

Bardziej zrozumiałe i oczywiste a w odpowiedziach precyzyjne byłoby podanie przykładowych zakresow rozpiętości pensji, ale taki ankiety robią humaniści 😕

wyobraź sobie że zadajesz takie pytania młodzieży lub emerytom gdzie pojawiają się terminy brutto czy netto i inne jeszcze jak sobie wymyślisz . „podobny” to słowo klucz i domyślam się , że tym się osoby sugerowały odpowiadając . słyszałem emerytów którzy uważają , że emerytury powinny być równe bo wszyscy mamy takie same brzuchy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moja ankieta wygladałaby tak, ile miesiecznie ludzie powinni zarabiac w Polsce

a) od 1000 do 1 000 000

b) od 2000 do 300 000

c) od 3000 do 100 000

d) od 4000 do 30 000

e) od 5000 do 10 000

f) 6000 dla wszystkich

To by dało rzeczywisty przekrój oczekiwań społecznych, praktycznie bez nie ma znaczenia czy brutto czy netto

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

Więc moja ankieta wygladałaby tak, ile miesiecznie ludzie powinni zarabiac w Polsce

a) od 1000 do 1 000 000

b) od 2000 do 300 000

c) od 3000 do 100 000

d) od 4000 do 30 000

e) od 5000 do 10 000

f) 6000 dla wszystkich

To by dało rzeczywisty przekrój oczekiwań społecznych, praktycznie bez nie ma znaczenia czy brutto czy netto

6 odpowiedz to za dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Z łatwością wyjaśniam, że moje przychody wzrosły o 15% w tym roku. Co nie oznacza, że wzrosły zyski. Po prostu ceny materiałów tak wywaliły w górę, że musiałem ceny podnieść.

O ile jesteś biedniejszy?

1 godzinę temu, darkonza napisał:

Co trzeci wyborca, w innych partiach co szósty.

Cii, on jedyną matematykę jaką uznaje to % 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, julekstep napisał:

kraje skandynawskie są zawsze w topce wszelkich rankingów szczęśliwości

 

serio tak Was oburza że wyborcy PiS chcą żeby Polska była szczęśliwym krajem?  (ofc pytania w sondażu opór tendencyjne, ale to ta druga opcja jest najbliższa temu modelowi gospodarczemu który charakteryzuje kraje szczęśliwe)

Hm mój znajomy lekarz w Szwecji zarabia kilka razy więcej niż jego żona bibliotekarka więc chyba nie

4 godziny temu, Sebastian napisał:

Przy liniowym opodatkowaniu Ci którzy zarabiają więcej i tak wpłacają więcej.

Zasadniczo idealnie sprawiedliwy system powinien wyglądać tak, że Państwo zabiera w podatkach - dajmy na to (kwota totalnie z dupy, nie przywiązujcie się do niej) - 8000 zł podatku dochodowego. Czyli każdy płaci tyle samo. Czemu tak ? Dlatego, że każdy może liczyć na ten sam poziom usług. Obecnie obojętnie czy zapłacisz 2000 czy 500000 podatku to dostajesz za to to samo.

Wiadomo jednak, że taki system nie ma racji bytu bo spore części osób nie byłoby stać na zapłacenie tej sumy. Mamy więc system podatku liniowego i - moim zdaniem - jest to ok.

Natomiast ja bym zrobił kwotę wolną od podatku w wysokości 12 krotności minimalnego wynagrodzenia netto. Tak, żeby realnie osoby zarabiające mniej płaciły mniej.

Co do zaś składki zdrowotnej - to tutaj poszedłbym w kierunku stałej opłaty. Takiej samej dla każdego.

Tu się nie zgadzam bo jednak zarabiający więcej korzystają z usług państwa więcej. Nawet jeżeli tylko pośrednio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blackmagic napisał:

Hm mój znajomy lekarz w Szwecji zarabia kilka razy więcej niż jego żona bibliotekarka więc chyba nie

Tu się nie zgadzam bo jednak zarabiający więcej korzystają z usług państwa więcej. Nawet jeżeli tylko pośrednio 

Tak ale oddają to w podatku VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blackmagic napisał:

Hm mój znajomy lekarz w Szwecji zarabia kilka razy więcej niż jego żona bibliotekarka więc chyba nie

a i tak korzystając ze stronki 'salaryexplorer' widzę, że tam średnio zarabiająca bibliotekarka zarabia ponad 30% tego co średnio zarabiający lekarz

u nas jest to jakieś 1,5% mniej

to miłe że widzisz że mamy jeszcze trochę do zrobienia w tym kierunku! :) 

 

dodatkowo skoro żyjemy w globalnej wiosce to wiadomo że te różnice w płacach nie będą jakieś ogromne w skali różnych krajów (bo inaczej wszyscy lekarze pojechaliby do USA a bibliotekarki do Szwecji) - ważne co Państwo robi w kwestii wyrównywania tego poprzez wszelkiej maści socjale :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, julekstep napisał:

bardzo dobrze że mamy się od kogo uczyć i mamy ten komfort że widzimy gdzie popełniono błędy :) 

No tak bo za życia Kaczyńskiego socjalne trafią tylko do Polaków a w przyszłości może bardziej do egzotycznych przybyszów , ładnie to wykalkulował maestro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.