Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, polskignom napisał:

Kiedy? Pisałem tylko, ze lepiej mieć inflacje ~4-5 i bezrobocie 3 niż na odwrót i nie uważam jej za groźna ;), ale może czegoś nie kojarzę :)

Nieważne, to jest poziom inflacji stymulującej gospodarkę (na krótko). Wiadomo, że wszyscy stracą (najwięcej Ci z lokatą), ale gospodarka odbije.

Gdyby mld z EU nie poszły do kieszeni samorządowców/polityków/potomstwa, byłaby szansa na nowe rozdanie.

Na początku tematu (CV19) napisałem, że sytuacja gospodarki post covid zdeterminuje rozwój na 10 lat. Jest dobrze, ale wiadomo gdzie pójdą $ (bez względu na opcję polityczną), więc jak zwykle kowalski ledwie to odczuje i będzie średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tymi wszystkimi, to zobaczymy. Popatrz jak covid przyspieszył imigrację. I nie mówię tylko o danych za pierwszy kwartał w Polsce. Generalnie rozwarstwienie między krajami będzie się mocno powiększało. A dodatkowo przyspiesza dyskusje o międzynarodowych podatkach...będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2021 o 10:35, Deltuś napisał:

Piękny ogólnik. Dobra inaczej? Co nie było tak z dotychczasowym nauczaniem historii?

To że uczyliśmy się rok starożytności!

Czy to w podstawówce, czy w liceum nie starczało czasu na naukę o rzeczach najbardziej aktualnych. Czy ktoś z was doszedł choćby do 45go roku na historii w szkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

To że uczyliśmy się rok starożytności!

Czy to w podstawówce, czy w liceum nie starczało czasu na naukę o rzeczach najbardziej aktualnych. Czy ktoś z was doszedł choćby do 45go roku na historii w szkole?

Ja chyba, nie pamiętam. Nawet jeśli tak to odjebane na ostatniej lekcji gdzie połowa klasy szykowała się na poprawkę z matmy a druga połowa była na wagarach albo na turnieju sportowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

To że uczyliśmy się rok starożytności!

Czy to w podstawówce, czy w liceum nie starczało czasu na naukę o rzeczach najbardziej aktualnych. Czy ktoś z was doszedł choćby do 45go roku na historii w szkole?

Tak, w technikum udało się dojść do IIWŚ i nawet kawałek za nią, ale to zasługa świetnej nauczycielki jaką mieliśmy no i roku dłużej, zresztą z histy to ja maturę nawet pisałem.

Niemniej zawsze mnie wkurzał ten brak kontynuacji w kolejnych szkołach, gdyż tak naprawdę na każdym szczeblu było na nowo powtarzanie od człowieka pierwotnego do mniej więcej międzywojnia/początku IIWŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

może raczej skala szarej strefy lub bezrobocia ukrytego ?

któż miałby uwierzyć w te księżycowe procenty rodem z sowieckiego Sojuza, skoro samą tylko liczbę ludzi żyjących poniżej progu ubóstwa GUS szacuje się na 5-6 %

Co sądzisz na temat pomysłu by ludzie biedni, bez wykształcenia i inna hołota tego typu nie miała praw wyborczych?

Jak Ty się odnosisz do takiego pomysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepis21 napisał:

Tak, w technikum udało się dojść do IIWŚ i nawet kawałek za nią, ale to zasługa świetnej nauczycielki jaką mieliśmy no i roku dłużej, zresztą z histy to ja maturę nawet pisałem.

Niemniej zawsze mnie wkurzał ten brak kontynuacji w kolejnych szkołach, gdyż tak naprawdę na każdym szczeblu było na nowo powtarzanie od człowieka pierwotnego do mniej więcej międzywojnia/początku IIWŚ.

Jako że historia była moim ulubionym przedmiotem i tak jest do dziś to zawsze z materiałem wybiegałem mocno do przodu.

Ale u nas, pomimo świetnej nauczycielki, doszliśmy do wybuchu WW2 i to w sumie tyle. Tylko co z tego, skoro od początku dwudziestolecia każdy miał już wyjebane?

Zawsze się zastanawiam czemu tyle czasu poświęca się starożytności?

Jakby mało nas tym męczyli na j.polskim...

W sumie odpowiedzi udzielił mi kiedyś jeden z nielicznych stand uperów, których lubię 

https://fb.watch/5TMTNXLPeL/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Deltuś napisał:

Nie lubisz katolików, co? 

A nie uważasz, że to po prostu jest pokaz kolejnej zajebistej hipokryzji PiSu ? To, że możesz iść na procesję już dziś ale na koncerty dopiero jutro ? Kościół jest przez tą władzę traktowany na specjalnych warunkach i to irytuje - słusznie irytuje.  Zresztą nie tylko kościół bo jeszcze wszyscy kolesie rodziny i Ci, którzy akurat mogą się przydać aby zdobyć większość parlamentarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sebastian napisał:

A nie uważasz, że to po prostu jest pokaz kolejnej zajebistej hipokryzji PiSu ? To, że możesz iść na procesję już dziś ale na koncerty dopiero jutro ? Kościół jest przez tą władzę traktowany na specjalnych warunkach i to irytuje - słusznie irytuje.  Zresztą nie tylko kościół bo jeszcze wszyscy kolesie rodziny i Ci, którzy akurat mogą się przydać aby zdobyć większość parlamentarną.

U mnie jest dzisiaj koncert normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

U mnie jest dzisiaj koncert normalnie

To "nielegalnie" bo dopiero od jutra można. Oczywiście koncert jest w pełni legalny bo te wszystkie zakazy są nielegalne. Ciekawe czy policję i sanepid przyślą ? Czy będą stali przy wejściu aby odstraszać ludzi ? Jak myślisz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sebastian napisał:

To "nielegalnie" bo dopiero od jutra można. Oczywiście koncert jest w pełni legalny bo te wszystkie zakazy są nielegalne. Ciekawe czy policję i sanepid przyślą ? Czy będą stali przy wejściu aby odstraszać ludzi ? Jak myślisz ? 

Na sygnał miłosierdzia? :) zwariowales? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.