Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Deltuś napisał:

Śmieszków, ateistów, antyklerykałów dyskusja o sakramentach to jak dyskusja głupiego i głupszego o sytuacji w Strefie Gazy.

giphy-downsized.gif

Bardzo sie staralismy a i tak nie pobilismy Twoich wywodow w temacie o covidzie ❤️

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Deltuś napisał:

Życzenia okrutnej śmierci i polubienia tego nienaiwstnego wpisu przez kilkunastu użytkowników nic nie przebije, zią! 

Taki mamy kur** hajlajf na tym forumiku. 

nie jestem zwolennikiem takich wpisów, ale to i tak mniej szkodliwe społecznie niż nieprzestrzeganie przepisów (i chwalenie się tymże)* 🤷‍♂️

no i nie znasz sytuacji wszystkich osób na forum (jeśli ktoś np. stracił kogoś bliskiego przez covid to niespecjalnie dziwi mnie przereagowywanie na wpisy takie jak Twoje czy Vice'a)

 

* i pamiętam że swego czasu bagatelizowałeś sytuację gdzie jakiś przygłup faktycznie 'w rilu' kopnął jakiegoś homoseksualistę bo 'nie weszło czysto' (lol). Czemu w takiej sytuacji potrafiłeś takie coś potraktować z przymrużeniem oka a brzydki wpis w swoją stronę na forum internetowym przeżywasz już któryś raz? 🤔

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Deltuś napisał:

Życzenia okrutnej śmierci i polubienia tego nienaiwstnego wpisu przez kilkunastu użytkowników nic nie przebije, zią! 

 

Z mojej strony to mniej było życzenie Ci okrutnej śmierci, a bardziej podkreślenie, że jesteś na poziomie Josepha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

 

 

* i pamiętam że swego czasu bagatelizowałeś sytuację gdzie jakiś przygłup faktycznie 'w rilu' kopnął jakiegoś homoseksualistę bo 'nie weszło czysto' (lol). Czemu w takiej sytuacji potrafiłeś takie coś potraktować z przymrużeniem oka a brzydki wpis w swoją stronę na forum internetowym przeżywasz już któryś raz? 🤔

Mnie bardziej to zainteresowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

I bardzo dobrze. Podatek od darowizn rodziców wobec dzieci to wyższy poziom "spi****lenia". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

I bardzo dobrze. Podatek od darowizn rodziców wobec dzieci to wyższy poziom "spi****lenia". 

Nie wiem jak to sie dokładnie bilansuje więc tylko przykład.

Nie wolałbyś 0% do 1 miliona i 100% powyżej miliona a w zamian np. brak podatku PIT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blackmagic napisał:

Nie. Podatek 100% od czegokolwiek jest chory

To nie nazywajmy tego podatkiem, tak naprawdę nikt nie jest opodatkowany bo ten co umarł to nie żyje. Jego ciało "wraca do obrotu" w 100% to i jego majątek w sumie mógłby.

To zabezpiecza nas przed feudalnym gromadzeniem majątku przez "wielkie rodziny" i zwiększa szanse tych którzy sie dobrze nie urodzili.

Jednocześnie ten co umarł zanim umarł ma niższe podatki, a i syn który miał wiecej spadku dostac a nie dostał tez całe życie operuje na niższym podatku

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

To nie nazywajmy tego podatkiem, tak naprawdę nikt nie jest opodatkowany bo ten co umarł to nie żyje. Jego ciało "wraca do obrotu" w 100% to i jego majątek w sumie mógłby.

To zabezpiecza nas przed feudalnym gromadzeniem  majątku przez rodziny i zwiększa szanse tych którzy sie dobrze nie urodzili.

Jednocześnie ten co umarł zanim umarł ma niższe podatki, a i syn który miał wiecej spadku dostac a nie dostał tez całe życie operuje na niższym podatku

Twój plan ma tyle słabości (np wcześniejsze przekazanie majątku albo co gorsza brak dalszego rozwoju firmy bo po co skoro nic moim bliskim nie zostanie), że podobnie jak większość mokrych snów skrajnych kapitalistów/lewicowców funkcjonuje dobrze tylko w nieistniejącej próżni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, darkonza napisał:

To nie nazywajmy tego podatkiem, tak naprawdę nikt nie jest opodatkowany bo ten co umarł to nie żyje. Jego ciało "wraca do obrotu" w 100% to i jego majątek w sumie mógłby.

To zabezpiecza nas przed feudalnym gromadzeniem majątku przez "wielkie rodziny" i zwiększa szanse tych którzy sie dobrze nie urodzili.

Jednocześnie ten co umarł zanim umarł ma niższe podatki, a i syn który miał wiecej spadku dostac a nie dostał tez całe życie operuje na niższym podatku

Arystoteles się znalazł :P uważał , że to jest niezbędne do demokratyzacji w 100% społeczeństwa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Twój plan ma tyle słabości (np wcześniejsze przekazanie majątku albo co gorsza brak dalszego rozwoju firmy bo po co skoro nic moim bliskim nie zostanie), że podobnie jak większość mokrych snów skrajnych kapitalistów/lewicowców funkcjonuje dobrze tylko w nieistniejącej próżni. 

No to jak ma słabości to w czym problem by wprowadzić.

Prawie nikt nic nie traci (tylko potomkowie najbogatszych ale w zamian niższe podatki) wszyscy pozostali moga tylko zyskać nawet jeśli nie zyskają

Teraz, Koelner napisał:

Arystoteles się znalazł :P uważał , że to jest niezbędne do demokratyzacji w 100% społeczeństwa  

Nie wiedziałem, ale skoro można dojść do tych samych wniosków w zupełnie róznych czasach to istnieje spora szansa ze są słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkonza napisał:

No to jak ma słabości to w czym problem by wprowadzić.

Prawie nikt nic nie traci (tylko potomkowie najbogatszych ale w zamian niższe podatki) wszyscy pozostali moga tylko zyskać nawet jeśli nie zyskają

Nie wiedziałem, ale skoro można dojść do tych samych wniosków w zupełnie róznych czasach to istnieje spora szansa ze są słuszne.

1. Nie rozumiesz, że ludzie często starają się osiągnąć coś by przekazać swoim potomnym. Albo że ludzie mający miliony potrafią szukać oszczędności rzędu tysiąca złotych. I efekt będzie taki że najbogatsi i tak znajdą sposób by przekazać bez płacenia podatku swoim dzieciom swój majątek a jak zwykle po kieszeni dostanie klasa średnia.

2. Raczej dowód na to, że Ci którzy nie znają historii ciągle ją powtarzają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, julekstep napisał:

no ale k**** ze licealista idzie zrobic cos na co nie ma ochoty bo inni ida to dla mnie jest spory mindfuck (mniej wiecej taki sam jak dzisiejsi wojujacy ateisci co maja 30-40 lat i robia stories w necie po dokonaniu apostazji lol)

Jaki licealista? Bierzmowanie było w drugiej gimnazjum.

Gimbusy to przecież ogólnie debile i trudno wymagać od nich jakiegoś większego ogarnięcia życiowego.

W liceum byłem już dużo bardziej świadomy i dałem sobie spokój z tą instytucją. Od tego czasu w kościele byłem wyłącznie na ślubach i pogrzebach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Artlan napisał:

Jaki licealista? Bierzmowanie było w drugiej gimnazjum.

Gimbusy to przecież ogólnie debile i trudno wymagać od nich jakiegoś większego ogarnięcia życiowego.

W liceum byłem już dużo bardziej świadomy i dałem sobie spokój z tą instytucją. Od tego czasu w kościele byłem wyłącznie na ślubach i pogrzebach.

Niektórzy tu są starsi z czasów gdy jeszcze nie było gimnazjum i wtedy bierzmowanie było w liceum :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, blackmagic napisał:

Niektórzy tu są starsi z czasów gdy jeszcze nie było gimnazjum i wtedy bierzmowanie było w liceum :)

Masz rację.

W każdym razie precyzuję, że ja osobiście do bierzmowania poszedłem nie mając nawet ukończonych piętnastu lat.

Człowiek w wieku 14 lat zazwyczaj nie ma ukształtowanego światopoglądu i w niektórych sprawach podąża za tłumem bez jakichś większej refleksji. Gdyby bierzmowanie było w wieku 17 lat to na pewno bym do niego nie przystąpił.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.