Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.05.2021 o 06:35, blackmagic napisał:

No napisałeś że jest bez zmian - to Ci napisałem że to nie prawdami.

Jest bez zmian dla większości podatników. Tym bogatszym PiS nie tylko nie podwyższył kwoty wolnej do podatku, ale jeszcze ją obniżył. Jedynie osoby o najniższych dochodach mają tą kwotę nieco wyższą niż wcześniej.

Przepraszam, że byłem zbyt mało precyzyjny i przesadziłem ze skrótem myślowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Koelner napisał:

 @darkonza ma całkowicie racje - KK nie jest to instytucja niezbędna do funkcjonowania społeczeństwa tylko taki nasz luksus 🙂

Ja ostatnio sobie uświadomiłem ile czasu zmarnowałem na kontakt z tą instytucją w dzieciństwie. Dwa razy w tygodniu lekcje religii, co tydzień msza, do tego jakieś gówniane spotkania przygotowujące do bierzmowania - przecież w tym czasie można było porobić tyle ciekawych rzeczy.

Swoją drogą czy pamięta ktoś jakiś dłuższy materiał o pedofilii w kościele czy rozpasaniu kleru sprzed kilkunastu lat? Nawet w TVP za czasów Kwiatkowskiego był kult papieża, programy religijne typu ,,Ziarno'', transmisje mszy czy traktowanie Episkopatu niczym czwartą władzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artlan napisał:

 Dwa razy w tygodniu lekcje religii, co tydzień msza, do tego jakieś gówniane spotkania przygotowujące do bierzmowania - przecież w tym czasie można było porobić tyle ciekawych rzeczy.

Ale to rodzice Cię zmuszali, czy o co chodzi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ale to rodzice Cię zmuszali, czy o co chodzi?:)

Rodzice + presja społeczna. Wyobraź sobie 10-latka, który w latach 90-tych oznajmia matce, że nie chce chodzić na religię (jako jedyny z klasy) i pierdoli chodzenie z nią do kościoła. Trochę to jednak byłaby abstrakcja. :)  W wieku 15 lat darowałem sobie chodzenie do kościoła, ale na religię nadal chodziłem, bo w zasadzie nie było alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, julekstep napisał:

mam go na ignorze

To dlatego Bezbek nawet nie pisnął jak go ostatnio zaorałem. :)

Dawniej pewnie zacząłby się bawić w głupie docinki, bo merytorycznie to on jest na poziomie jakiegoś czytelnika wPolityce albo widza TVP Info.

Przecież taki quevas (po tym gdy skrócił swoje wpisy i przestał odmieniać słowo ,,faszysta'' przez wszystkie przypadki) jest przy julku niczym prof. Matczak przy Marku Suskim. :)

Cytat

ale czy właśnie wychodzi na jaw że Artlan był ministrantem? xD

A to jest pokaz jego inteligencji.

Tak, na pewno to właśnie dało się wywnioskować z zacytowanego przez flubera wpisu. :)

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artlan napisał:

Jest bez zmian dla większości podatników. Tym bogatszym PiS nie tylko nie podwyższył kwoty wolnej do podatku, ale jeszcze ją obniżył. Jedynie osoby o najniższych dochodach mają tą kwotę nieco wyższą niż wcześniej.

Przepraszam, że byłem zbyt mało precyzyjny i przesadziłem ze skrótem myślowym.

Nie musisz przepraszać - po prostu to była chamska zagrywka pod publiczkę bo rząd mówił że podniósł kwotę wolną od podatku a tak naprawdę zwiększył przychody do budżetu z tego tytułu. Więc jak zwykle zabrał więcej jednym by dać mniej drugim (zresztą nie wiem komu skoro to dotyczy ludzi z dochodami do 8-13 tys rocznie przy pensji minimalnej na poziomie koło 30 tys rocznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, blackmagic napisał:

Nie musisz przepraszać - po prostu to była chamska zagrywka pod publiczkę bo rząd mówił że podniósł kwotę wolną od podatku a tak naprawdę zwiększył przychody do budżetu z tego tytułu. Więc jak zwykle zabrał więcej jednym by dać mniej drugim (zresztą nie wiem komu skoro to dotyczy ludzi z dochodami do 8-13 tys rocznie przy pensji minimalnej na poziomie koło 30 tys rocznie 

Nie wszyscy pracują na pełen etat. Do tego niektórzy mogą być czasowo bezrobotni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RappaR napisał:

Nie wszyscy pracują na pełen etat. Do tego niektórzy mogą być czasowo bezrobotni

No tak ale 8 tys to są 3 pensje minimalne czyli jak pracujesz na pół etatu przez pół roku to już się nie łapiesz więc tak jak mówię to jest pomijalna część spoleczenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał:

Nie wszyscy pracują na pełen etat. Do tego niektórzy mogą być czasowo bezrobotni

Rappar dobrze wiesz, że realne bezrobocie w Polsce wynosi zero i każdy ma pełny etat. Kombinują Ci, którzy nie chcą wykazywać dochodów z różnych względów. I oni dostali nagrodę od PiSu :)

37 minut temu, blackmagic napisał:

No tak ale 8 tys to są 3 pensje minimalne czyli jak pracujesz na pół etatu przez pół roku to już się nie łapiesz więc tak jak mówię to jest pomijalna część spoleczenstwa

Głównie rozwodnicy unikający alimentów zatrudnieni na 1/4 albo 1/8 etatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WD_czterdzieści napisał:

 Powstaje nam niezły hegemon paliwowo - energetyczny na rynku.

Po 89 rozbijano duże spółki jak PKP na mniejsze, w celu poprawy efektywności wykorzystania kapitału i lepszego zarządzania.

Komuno wróć.

Akurat rynek paliwowo-energetyczny jest dość mocno specyficzny. Jeśli to jest oznaka komuny, to cała branża jest komunistyczna. ;) 
No chyba, ze Shell, Bp, Total i inne wcale nie powstawały w wyniku takich fuzji/przejęć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.