Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, starYfaN napisał:

A nie uważasz, że naród ma takie następne pokolenie, na jakie zasługuje i jakie sobie wychował?

No i chyba tego wlasnie dotyczyl tekst tej babci o 'niepolskich polakach' (wplyw prlu na ksztaltowanie kolejnych pokolen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sebastian napisał:

Koelner kurde..

Przez lata rządów PO emeryci i renciści byli traktowani jako margines społeczny. Śmieszne rewaloryzacje rent i emerytur, żadnych dodatków i akcje typu "zabierz babci dowód"  Ci ludzie za PO nie dostawali nic. A niczym sobie na takie traktowanie nie zasłużyli bo wielu z nich miało ciężkie dzieciństwo podczas dwudziestolecia międzywojennego a  później podczas wojny czy zaraz po niej gdzie kraj był w zgliszczach. Co więcej to Ci ludzie ten kraj odbudowali - odbudowali najlepiej jak umieli i najlepiej jak się dało w tamtejszej rzeczywistości politycznej i gospodarczej. 

A ta dziewczyna na filmie i jej podobna banda idiotów traktuje ich jako relikt, coś niepotrzebnego. Jak tak można ? Przecież dzisiejsi młodzi ludzie mają tak łatwo jak jeszcze żadni nie mieli. Nie ma żadnego bezrobocia - pracy jest dość dla każdego. Nie ma braku mieszkań - wynająć możesz co chcesz, na kredyt możesz kupić w każdej chwili, jest wolny dostęp do internetu, swoboda podróżowania. Poziom wyzwań jaki dziś ma młodzież i 20-30 latkowie jest żaden w porównaniu z wyzwaniami jakie mieli przed sobą nasi rodzice i dziadkowie. Żaden ! 

I dziś ta młodzież i ci 20-30 latkowie zamiast doceniać tych starców i ich dokonania krzyczycie, że Polska jest popierdolona ? 

Ze wszystkim się zgadzam. Nie pochwaliłem nigdzie tej dziewczynki a napisałem , że to jest słabe i w ogóle niepotrzebne . Nie podoba mi się termin „niepolscy” który z góry dzieli na kategorie ogół obywateli i tego typu terminami RM manipuluje ludkami ( jak deltusia)  Już to pisałem - dla mnie ten termin w świecie polityki jest dużo bardziej naładowany negatywnie emocjami niż jakieś rzucanie pustych przekleństw typu „popierdolony” , „jebać” czy inne zwroty . Hipokryzja emerytki wychodzi w tym słowie czyli „jesteśmy za jednością ale na naszych warunkach” 🙂 szkoda mi i tej babki i tej małolaty :P babka już się pewnie nie zmieni a małolata ma czas zmądrzeć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Deltuś napisał:

A jak ktoś sam wypisuje się ze wspólnoty? Nie chce być żadnym Polakiem i daje temu wyraz, to co wtedy? Babcia skorzustala z demokratycznego prawa, nie dała się sprowokować, a jednak wziąłeś ją sobie za cel. 

A o jakiej "wspólnocie" tutaj z @fluber;em piszecie? Jakaś sekta narodowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tecu napisał:

Tak, gardzą. Nie wszyscy oczywiście. 

Jeżeli tego nie widzisz to chyba nie chcesz widzieć, albo pogardę utożsamiasz tylko z zakładaniem stron na fb. 

Wg mnie, pogarda niektórych młodych ludzi do starszych, rozmodlonych ludzi, nie wynika z tego, że są rozmodleni czy sluchają Radia Maryja, bo to wywolywało może u niektórych śmiech, moherowe berety itd, ale zaczęło się od pogardy niektórych starszych ludzi, niektórych księży w stosunku do LGBT. To spowodowało generalizację pogardy na całość pokolenia starszych rozmodlonych ludzi, która stała się też "modna" wśród niektórych młodych ludzi, którzy nie do końca lubią sami myśleć. 

Jajko czy kura? Wg mnie jajko. 

Nie jest to oczywiście żadne usprawiedliwienie. 

Akcje zabierz babci dowód i moherowe berety to nie pogarda czy szczucie na LGBT pamiętasz już 20 lat temu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tecu napisał:

Jajko czy kura? Wg mnie jajko. 

Ewolucjonizm biologiczny, ten dylemat rozwiązał w sposób bezdyskusyjny.

4 minuty temu, fluber napisał:

Akcje zabierz babci dowód i moherowe berety to nie pogarda czy szczucie na LGBT pamiętasz już 20 lat temu? 

Kiedyś mieliśmy wysłać czerwone gitary, a wysłaliśmy czerwone berety (Czechosłowacja).

A moherowe berety wysyłał nam Rzym za Mieszka (skutecznie).

Za czerwone berety Czesi nas nie lubią. Za moherowe my kochamy Rzym bezgranicznie.

Co z tą wspólnota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Deltuś napisał:

A jak ktoś sam wypisuje się ze wspólnoty? Nie chce być żadnym Polakiem i daje temu wyraz, to co wtedy? Babcia skorzustala z demokratycznego prawa, nie dała się sprowokować, a jednak wziąłeś ją sobie za cel. 

A jak ta małolata się wypisała ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał:

Jakie wartości ? Cały czas o tym piszę, że według babki żeby być Polakiem trzeba przestrzegać wspólne wartości ale tylko na jej zasadach .

Mój pies byłby w stanie stwierdzic która osoba z filmu chciała narzucac  wlasne zasady a która dążyła do zgody... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

O proszę ! Jedziesz dalej , nie krępuj się .

No sorry, wkurwia mnie usprawiedliwianie dorosłej kobiety, która wyraźnie nie szanuje żadnych zasad których wymaga się w cywilizowanym kraju i jednoczesne krytykowanie płaczącej nad podzielona Polska starowinki której serce pęka jak widzi co się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tecu napisał:

Tak, gardzą. Nie wszyscy oczywiście. 

Jeżeli tego nie widzisz to chyba nie chcesz widzieć, albo pogardę utożsamiasz tylko z zakładaniem stron na fb. 

Wg mnie, pogarda niektórych młodych ludzi do starszych, rozmodlonych ludzi, nie wynika z tego, że są rozmodleni czy sluchają Radia Maryja, bo to wywolywało może u niektórych śmiech, moherowe berety itd, ale zaczęło się od pogardy niektórych starszych ludzi, niektórych księży w stosunku do LGBT. To spowodowało generalizację pogardy na całość pokolenia starszych rozmodlonych ludzi, która stała się też "modna" wśród niektórych młodych ludzi, którzy nie do końca lubią sami myśleć. 

Jajko czy kura? Wg mnie jajko. 

Nie jest to oczywiście żadne usprawiedliwienie. 

Takie coś się chyba nazywa victim blaming, jeśli tylko starszych podmienimy na LGBT czy dowolną mniejszość

4 godziny temu, julekstep napisał:

@Deltuś dobrze ze wrociles ❤️

bylo smutno jak mielismy tylko krejzola z lewej strony w osobie vasquiego

forumowe Yin Yang znow jest w komplecie!

jedziesz z lewactwem!

@Deltuś to taki symetryczny @Josephnba nawet wspólnie straszyli wpi****lem po forum :)

Vasqez prawej strony to Vice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fluber napisał:

No sorry, wkurwia mnie usprawiedliwianie dorosłej kobiety, która wyraźnie nie szanuje żadnych zasad których wymaga się w cywilizowanym kraju i jednoczesne krytykowanie płaczącej nad podzielona Polska starowinki której serce pęka jak widzi co się dzieje. 

A kto usprawiedliwia ? piszemy o emerytce .

 

24 minuty temu, Deltuś napisał:

Te babcie urządzają jakieś chamskie kontrmanifestacje czy takie "tęczowe" Julki? Kto komu próbuje coś narzucić? 

Pytałem @Tecu

nie , ale nie o tym piszemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.