Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, fluber napisał:

Czy próbowałeś obrazić josepha sugerując, że bez powtórzenia nie zna podstaw kalendarzyka?:) Przecież to jest oczywista wiedza dla każdego mężczyzny w małżeństwie:)

Fluber rozczaruje cię

Nigdy nie używaliśmy kalendarzyka i kompletnie nie pamiętam jak to szło. 3xZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Fluber rozczaruje cię

Nigdy nie używaliśmy kalendarzyka i kompletnie nie pamiętam jak to szło. 3xZ

Tzn. zapomniałeś, że w kalendarzyku chodzi o to, żeby uprawiać seks wtedy kiedy kobieta jest niepłodna i nie uprawiać, wtedy kiedy jest płodna? Czy chodzi o to, że nie wiesz, kiedy to mniej więcej jest?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

a będąc na chrzcie kolegi dowiedziałem się od księdza ,że też jest moja wina ponieważ nie modle się za księży którzy nie raz idą złą drogą ( czasy nagłośnienia pedofilii ) 

Fluber ma gotowe rozwiązanie. Następnym razem mów, niech się ratują ukrytą opcją niemiecką.

Godzinę temu, fluber napisał:

Wczoraj byłem na gościnnej mszy w innym kościele to się na kazaniu dowiedziałem, że komunię na rękę, przyjmuje ukryta opcja niemiecka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, julekstep napisał:

lol w wawie/okolicach powstaje w tym momencie jakieś 100 takich osiedli

ci dodali hasło marketingowe i parę gadżetów żeby się wyróżnić w zalewie ofert, normalna sprawa

śmiechom oświeconych w związku z powyższym nie ma końca jak widzę (chociaż tutaj i tak mała inba w porównaniu do FB gdzie co drugi z błyskawicą płacze że robią enklawę i się izolują od różnorodności - gdzie ze 100 aktualnie budowanych osiedli tego typu w Wawie 98 to zamknięte osiedla xD)

 

a najlepsze że media głównego nurtu już robią drugie podejście do tego osiedla - pierwsze (z końcówki 2020) chyba nie pykło zgodnie z założeniami :( 

 

Pierwszy raz o tym usłyszałem jakiś tydzień temu w radiu, dziś zobaczyłem nagłówek na Onecie i postanowiłem wrzucić. 

Nie wiedziałem, że ktoś grzał ten temat wcześniej, a tym bardziej że jest więcej niż jedną taką inwestycja.

Generalnie to duży lol dla takich deweloperów, ale w sumie łapią ludzi hasłami wille i apartamenty dla wyjątkowych ludzi z klasy średniej (które okazują się 30metrowymi kawalerkami) to dlaczego nie skusić jakiś mających się za bardziej chrześcijańskich?

Hajs się zgadza.

Pytanie tylko czy ci pobożni będą posyłać swoje pociechy do państwowych szkół/przedszkoli, czy będą domagać się oddzielnych budynków, żeby im lewackie społeczeństwo z lewackimi oseudopsycholożkami nie spaczylo narybku 🤔

Jak szaleć to szaleć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

Pytanie tylko czy ci pobożni będą posyłać swoje pociechy do państwowych szkół/przedszkoli, czy będą domagać się oddzielnych budynków, żeby im lewackie społeczeństwo z lewackimi oseudopsycholożkami nie spaczylo narybku 🤔

przecież na tym osiedlu będą mieszkać 32 rodziny

trochę mała siła sprawcza pod wybudowanie nowych szkół

ale UKSW jest blisko :P 

 

a takich inwestycji (osiedla szeregowców, bliźniaków itp) jest teraz od groma

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

przecież na tym osiedlu będą mieszkać 32 rodziny

trochę mała siła sprawcza pod wybudowanie nowych szkół

ale UKSW jest blisko :P 

 

a takich inwestycji (osiedla szeregowców, bliźniaków itp) jest teraz od groma

Jest od groma, ale nie z takim przesłaniem.

Po co mieszkać na zamkniętym bożym osiedlu jak trzeba i tak się bratać z "pospólstwem i lewactwem"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Nie wiem, czy próg 60% jest odpowiedni ale automat w tej kwestii jest kapitalnym pomysłem.

 

A powinien być wyższy próg czy niższy? W tej chwili płaca minimalna jest mniejsza niż 60% mediany.

2 minuty temu, Koelner napisał:

Ooooo! Jestem pod wrażeniem .

Ale czy pozytywnym?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

A powinien być wyższy próg czy niższy? W tej chwili płaca minimalna jest mniejsza niż 60% mediany.

To złożona kwestia. Dla konkurencyjności gospodarki, zapewne niższy.

Dla poziomu życia, wyższy. Pytanie do jakiego poziomu można się zbliżyć, aby utrzymać kapitał w kraju. Do ogarnięcia, ale czy są w stanie to zrobić, tak, ale zależy od chęci i celów politycznych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Bo mediana zależy od pensji minimalnej również. W związku z tym z każdym skokiem pensji minimalnej będzie rosła mediana a z każdym skokiem mediany będzie rosła minimalna. 

Nie do końca rozumiem.

Masz 3 liczby: 3 ; 6,9. Załóżmy, że 3 to minimalna. Mediana to 6

Minimalna musi stanowić 60% mediany, więc mamy 3,6 ; 6 ; 9

No i wtedy mediana to dalej 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Nie do końca rozumiem.

Masz 3 liczby: 3 ; 6,9. Załóżmy, że 3 to minimalna. Mediana to 6

Minimalna musi stanowić 60% mediany, więc mamy 3,6 ; 6 ; 9

No i wtedy mediana to dalej 6.

Nie bierzesz pod uwagę czynnika rynkowego, związanego z tym, że ludzie, którzy naprawdę coś potrafią od razu w takiej sytuacji chcą zarabiać więcej. To spowoduje podniesienie mediany a to z kolei kolejne podniesienie minimalnej. Moim zdaniem odbywać się to będzie kosztem prawdziwych fachowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Nie bierzesz pod uwagę czynnika rynkowego, związanego z tym, że ludzie, którzy naprawdę coś potrafią od razu w takiej sytuacji chcą zarabiać więcej. To spowoduje podniesienie mediany a to z kolei kolejne podniesienie minimalnej. Moim zdaniem odbywać się to będzie kosztem prawdziwych fachowców. 

Znów nie do końca rozumiem.

Jeżeli mediana się podniesie to znaczy, że prawdziwi fachowcy dostaną więcej, więc czego dotyczy sformułowanie "kosztem prawdziwych fachowców"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.