Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Artlan napisał:

 Oczywiście system wdrażano stopniowo, ale niewątpliwie z każdym kolejnym rokiem przyczyniało się to do przyspieszania wielu procedur. Pomimo tego sądownictwo całościowo działało wolniej niż za rządów Platformy, gdy wspomnianego systemu w ogóle nie było.

Odpowiedź na ten fragment padła już,  ..... kilka razy? Nudzi mnie dyskusja w stylu Platforma/Pis - dobrze/źle - bo tak. To zwykłe zawracanie ......

10 godzin temu, Artlan napisał:

No skoro ,,legislacja i zmiany ppsa pod tym kątem" nic nie mają do szybkości działania sądów powszechnych to po co o tym w ogóle wspominasz?

Bo sądownictwo, to też sądy administracyjne? Czy niekoniecznie? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, starYfaN napisał:

Odpowiedź na ten fragment padła już,  ..... kilka razy? Nudzi mnie dyskusja w stylu Platforma/Pis - dobrze/źle - bo tak. To zwykłe zawracanie ......

Nie padła (poza laniem wody w rodzaju ,,pracownicy musieli się nauczyć obsługi").

Jeżeli wprowadzenie systemu ułatwiającego pracę w jednym obszarze nie wpływa pozytywnie na całościową szybkość postępowań to znaczy, że PiS w reformowaniu sądownictwa poniósł klęskę. Oznacza to zatem, że albo ta partia jest tak nieudolna albo ta cała reforma to była tylko ściema dla ludzi prostych i niewykształconych, a tak naprawdę chodziło o wprowadzenie miękkiego autorytaryzmu, awanse dla swojskich miernot i bezkarność pisowskich oligarchów.

Cytat

Bo sądownictwo, to też sądy administracyjne? Czy niekoniecznie? :)

Ale wrzucone przeze mnie statystyki nie obejmowały sądownictwa administracyjnego. Zresztą PiS nieszczególnie skupia się na tym obszarze (pewnie dlatego, że jest to temat mniej medialny albo po prostu uważa sądownictwo administracyjne za mniej istotne w kontekście zawłaszczania i upartyjniania państwa).

 

4 godziny temu, josephnba napisał:

Przypomnę tylko że Piotrowicz to nie jedyny wysoko postawiony pisowiec z teczka PZPR 

Były prezes Orlenu, zmieniony na tego cwaniaczka od tanich mieszkań też "pomagał opozycjonistom w stanie wojennym"

Bo PiS to obrzydliwi hipokryci.

Partia mająca na sztandarach wartości rodzinne mianuje Prezesem TVP kolesia, który unieważnia kościelne małżeństwo po 20 latach spędzonych z żoną i spłodzeniu z nią trójki dzieci.

Partia mająca na sztandarach antykomunizm obsadza komuchami najważniejsze stanowiska w państwie.

Partia mająca na sztandarach praworządność lekceważy porządek prawny na niespotykaną dotąd skalę.

Partia mająca na sztandarach walkę z kolesiostwem i nepotyzmem promuje i chroni oligarchów w stylu ukraińskim.

Partia, która definiuje Rosję jako największe zagrożenie utrzymuje przyjazne stosunki z Orbanem, który jest najlepszym kumplem Putina w całej UE.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artlan napisał:

Nie padła (poza laniem wody w rodzaju ,,pracownicy musieli się nauczyć obsługi").

Jeżeli wprowadzenie systemu ułatwiającego pracę w jednym obszarze nie wpływa pozytywnie na całościową szybkość postępowań to znaczy, że PiS w reformowaniu sądownictwa poniósł klęskę. Oznacza to zatem, że albo ta partia jest tak nieudolna albo ta cała reforma to była tylko ściema dla ludzi prostych i niewykształconych, a tak naprawdę chodziło o wprowadzenie miękkiego autorytaryzmu, awanse dla swojskich miernot i bezkarność pisowskich oligarchów.

 

I ktoś się tutaj śmieje z Macierewicza i śledztwa smoleńskiego, prezentując w zasadzie identyczne walory.

Odpowiedź była prosta, cyfryzacja nie służy poprawie szybkości postępowań, albowiem generuje dodatkowe czynności. To dodatkowy kanał dostępu do sądownictwa, który nie wpływa na standardowe kanały.

To TY z nieznanych powodów, przypisujesz cyfryzacji sądownictwa, ujemne względem domniemanego przyspieszenie :)

 

16 minut temu, Artlan napisał:

Ale wrzucone przeze mnie statystyki nie obejmowały sądownictwa administracyjnego. Zresztą PiS nieszczególnie skupia się na tym obszarze (pewnie dlatego, że jest to temat mniej medialny albo po prostu uważa sądownictwo administracyjne za mniej istotne w kontekście zawłaszczania i upartyjniania państwa).

 No.

Vide linijka z Macierewiczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

I ktoś się tutaj śmieje z Macierewicza i śledztwa smoleńskiego, prezentując w zasadzie identyczne walory.

Gdzie niby napisałem nieprawdę?

To raczej ty jesteś niesamowitym naiwniakiem wierząc, że PiS miał dobre (czyli pro-obywatelskie) intencje.

Przecież gdyby tak było to wszelkie zmiany wprowadzałby z poszanowaniem praworządności, nie promowałby ludzi typu Obajtek, Kurski oraz Piotrowicz i starałby się prowadzić dialog z różnymi grupami społecznymi zamiast stosowania języka agresji i propagandy.

Cytat

Odpowiedź była prosta, cyfryzacja nie służy poprawie szybkości postępowań, albowiem generuje dodatkowe czynności. To dodatkowy kanał dostępu do sądownictwa, który nie wpływa na standardowe kanały.

Nawet gdyby tak było to nie tłumaczy to ogólnego spowolnienia działania sądów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artlan napisał:

To raczej ty jesteś niesamowitym naiwniakiem wierząc, że PiS miał dobre (czyli pro-obywatelskie) intencje.

Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam to w d....e :) Po prostu cyfryzacja znakomicie ułatwiła mi życie zarówno w sądownictwie, jak i w administracji.

16 minut temu, Artlan napisał:

Przecież gdyby tak było to wszelkie zmiany wprowadzałby z poszanowaniem praworządności, nie promowałby ludzi typu Obajtek, Kurski oraz Piotrowicz i starałby się prowadzić dialog z różnymi grupami społecznymi zamiast stosowania języka agresji i propagandy.

Vide akapit wyżej :) 

 

Wiesz jak sobie przypomnę jak PO prowadziła "dialog" z różnymi grupami społecznymi, to ten...

16 minut temu, Artlan napisał:

Nawet gdyby tak było to nie tłumaczy to ogólnego spowolnienia działania sądów.

Jaki sens ma dyskusja, jeżeli nie czytasz postów?

Chcesz jak wszyscy, aby Cię słuchano, nie mając ochoty słuchać/czytać. To się nazywa PYCHA :) 

 

Ogólnie PO ma problem, albowiem rudy do tego stopnia promował "gorszych od siebie", że nie został nikt potrafiący cokolwiek. To nie miłość do pis, tylko alergia na nieudacznictwo. A ostatnia kampania MKB to największy obciach od 89, z niekcem alem muszem włącznie.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, starYfaN napisał:

Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam to w d....e :) Po prostu cyfryzacja znakomicie ułatwiła mi życie zarówno w sądownictwie, jak i w administracji.

To podziękuj Ewie Kopacz. :)

Cytat

Vide akapit wyżej :) 

To po co była ta cała propaganda o reformach, walce z kolesiostwem i dobrej zmianie skoro w wielu aspektach jest gorzej niż za rządów PO?

 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artlan napisał:

To podziękuj Ewie Kopacz. :)

Jak mi budowali/naprawiali drogę przy posesji, to musiałem samodzielnie poprawić (pomylone) wjazdy, warstwy, wyprofilować włączenia.

Jak ogłaszali sukces, to przyjechało wespół/w zespół całe pospolite ruszenie z PO i PSL i zrobili sobie z drogą zdjęcie.

 

Ten sam schemat. Możesz się modlić do zdjęcia z cyfryzacją, Twoja sprawa :) Pani Ewa jeszcze nie podziękowała społeczeństwu, że od swojego sukcesu, nie można jej poznać na zdjęciach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, quevas napisał:

adresatami takiego pytania powinni być raczej ci sugerujący Śp. samobójstwo motywowane psychicznymi odchyleniami od normy

Ale podano do informacji, że leczył się psychiatrycznie. Wedle mojej wiedzy do stwierdzenia choroby psychicznej wcale nie trzeba zamykać na oddziale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, quevas napisał:

1. w serwisach informacyjnych : od 5 lat nie było ANI JEDNEGO materiału pozytywnego dla opozycji oraz ANI JEDNEGO krytycznego dla PIS

2. w publicystyce : w TVP występują WYŁĄCZNIE dziennikarze sprzyjający aktualnej władzy, widoczni zresztą od kolan w dół

Dopiero co wrzucilem program w TVP jadący po PiS z góry na dol od emisji którego nie minął jeszcze nawet tydzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

Absurdem, jest, że je jeszcze mają

Na Ziemi brakuje miejsca, wody, gruntu pod uprawę, energii itd itp. Dzietność w imię potęgi, utrzymywania emerytów itd. doprowadzi wcześniej czy później do zagłady.

Jeżeli w Indiach, czy Chinach na skrawku ziemi mieszka populacja Afryki, to kontrola urodzeń jest wskazana. Gdyby nie cywilizacja, kontrola urodzeń miałaby charakter naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Na Ziemi brakuje miejsca, wody, gruntu pod uprawę, energii itd itp. Dzietność w imię potęgi, utrzymywania emerytów itd. doprowadzi wcześniej czy później do zagłady.

Jeżeli w Indiach, czy Chinach na skrawku ziemi mieszka populacja Afryki, to kontrola urodzeń jest wskazana. Gdyby nie cywilizacja, kontrola urodzeń miałaby charakter naturalny.

Chcesz zmieniać świat? Zacznij od siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Rozwiniesz? Czy jak zwykle oklepany frazes w 1,5 zdania :) 

Ot śmieszy mnie jak ktoś w tygodniu 1 pisze o tym jak to certyfikuje językowo swoje dzieci (czy coś w ten deseń -> nie chce mi się szukać), żeby w tygodniu 2 pisać o konieczności wprowadzania kontroli urodzeń bo na Ziemi brakuje miejsca :)

Raczej nic specjalnego w skali forum na którym przecież pełno jest wyjątkowych i ponadprzeciętnych osób ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.