Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, julekstep napisał:

w sumie zestawienie psychologów z wróżkami

Jaka z niej wrózka? Toż to psycholog praktyk zamiast psychologa teoretyka z uczelni. Ona nie ma dyplomu bo nie była na studiach ale to nie znaczy że jest gorszym psychologiem od tych dyplomowanych. Niby chłopek roztropek ale jakoś ma własne przemyslenia i własne wnioski zupełnie niezgodne ze stereotypami takimi jak ze to kobiety są bardziej uczuciowe. Psycholog po studiach nie ma własnych wniosków a tylko te co wyczytał z ksiazek innych psychologów

Podobnie jest z ekonomią, Ci z dyplomami jak Petru, Rzońca czy Menzten potrafią bzdury gadać, często w odróznieniu od tych co dyplomów z ekonomii żadnych nie zrobili.

p.s. Spojrzałem sobie w neta i wpisałem "jak kocha mężczyzna".

Pierwszy artykuł od góry co mi się pojawił to jest od Pana Doktora Zalewskiego

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/18258-rozwaga-czy-romantyzm-jak-mezczyzna-kocha-kobiete

Dużo słów a na końcu wniosek "ze mężczyzna kocha różnie", genialne!

Może ten psycholog z doktoratem z miejsca zostać analitykiem giełdowym (urosnie albo spadnie) albo gościem od długoterminowych prognoz pogody.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

https://pl.qaz.wiki/wiki/List_of_ongoing_armed_conflicts

to że Tobie akurat fartnęło się urodzić w kręgu kultury budowanej w dużej mierze na chrześcijaństwie nie oznacza że w innych miejscach jest tak fajnie :) 

Phi - te lokalne wojenki ? Do XIX wieku napierdalono się praktycznie wszędzie a w średniowieczu odpuszczali w zimę . Z reszta o czym piszesz ? Do praktycznie II wojny światowej napierdalanie męża żony , rodziców dzieci , pracodawcy pracownika było na porządku dziennym , na weselach naszych dziadków rodziny szły na rodziny , była ogólna przemoc na ulicach i bestialstwo stosunków międzyludzkich a Ty piszesz o jakimś obecnie słabym stanem psychicznym ? Że koleś ma dylematy czy jeść zwierzątko czy trawę , czy zrobić sobie dziare z wisienką czy rybką ? Poczytaj sobie pamiętniki z XIX wieku całe wsie i miasta chodziły najebane a teraz piszesz o jakieś słabej kondycji . Looooooooooool

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

na weselach naszych dziadków rodziny szły na rodziny

chyba Twoich

4 minuty temu, Koelner napisał:

była ogólna przemoc na ulicach i bestialstwo stosunków międzyludzkich

tak kiedyś overall było gorzej jeśli chodzi o życie, to chyba normalne i tego nikt nie kwestionuje? (ogólne możliwość posiadania 'psychologicznych rozterek' to przywilej mieszkania w dobrobycie - czyli czymś co kiedyś było dostępne dla nielicznych a teraz na zachodzie jest ogólnodostępne)

7 minut temu, Koelner napisał:

Że koleś ma dylematy czy jeść zwierzątko czy trawę , czy zrobić sobie dziare z wisienką czy rybką ?

Przecież takie dylematy są znane od wieków? Ja mam na myśli sytuacje w których koleś (bez żadnych problemów z chromosomami) ma dylematy czy jest kolesiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

chyba Twoich

albo ich 

 

3 minuty temu, julekstep napisał:

tak kiedyś overall było gorzej jeśli chodzi o życie, to chyba normalne i tego nikt nie kwestionuje? (ogólne możliwość posiadania 'psychologicznych rozterek' to przywilej mieszkania w dobrobycie - czyli czymś co kiedyś było dostępne dla nielicznych a teraz na zachodzie jest ogólnodostępne)

no i fajnie 

4 minuty temu, julekstep napisał:

Ja mam na myśli sytuacje w których koleś (bez żadnych problemów z chromosomami) ma dylematy czy jest kolesiem.

myślisz , że nie było wcześniej takich dylematów ? do rewolucji przemysłowej 90% żyło na wsiach gdzie nie potrafiono pisać i czytać . wystarczy sięgnąć do libertynów , sodomitów z Francji żeby wiedzieć , że tak od XVII wieku już transseksualiści pojawiali się w źródłach . świat pod kościołem wcale nie jest czarno biały :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

myślisz , że nie było wcześniej takich dylematów ? do rewolucji przemysłowej 90% żyło na wsiach gdzie nie potrafiono pisać i czytać . wystarczy sięgnąć do libertynów , sodomitów z Francji żeby wiedzieć , że tak od XVII wieku już transseksualiści pojawiali się w źródłach . świat pod kościołem wcale nie jest czarno biały :P 

no i to jest clue sprawy

za kościoła to wszystko było 'pod'

za psychologów to wszystko idzie na wierzch do tego stopnia że nastolatki sobie wrzucają na fejsa teksty  w stylu 'aborcja prawem każdej osoby z macicą' 

 

no i co do źródeł z XVII - to przecież tam pod transseksualizm podpina się transwestytów, no ale wiadomo - na potrzeby chwili trzeba ich nazwać transseksualistami  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Koelner napisał:

Phi - te lokalne wojenki ? Do XIX wieku napierdalono się praktycznie wszędzie a w średniowieczu odpuszczali w zimę . Z reszta o czym piszesz ? Do praktycznie II wojny światowej napierdalanie męża żony , rodziców dzieci , pracodawcy pracownika było na porządku dziennym , na weselach naszych dziadków rodziny szły na rodziny , była ogólna przemoc na ulicach i bestialstwo stosunków międzyludzkich a Ty piszesz o jakimś obecnie słabym stanem psychicznym ? Że koleś ma dylematy czy jeść zwierzątko czy trawę , czy zrobić sobie dziare z wisienką czy rybką ? Poczytaj sobie pamiętniki z XIX wieku całe wsie i miasta chodziły najebane a teraz piszesz o jakieś słabej kondycji . Looooooooooool

To były czasy - Jeja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, darkonza napisał:

Ona nie ma dyplomu bo nie była na studiach ale to nie znaczy że jest gorszym psychologiem od tych dyplomowanych. Niby chłopek roztropek ale jakoś ma własne przemyslenia i własne wnioski zupełnie niezgodne ze stereotypami takimi jak ze to kobiety są bardziej uczuciowe. Psycholog po studiach nie ma własnych wniosków a tylko te co wyczytał z ksiazek innych psychologów

Podobnie jest z ekonomią, Ci z dyplomami jak Petru, Rzońca czy Menzten potrafią bzdury gadać, często w odróznieniu od tych co dyplomów z ekonomii żadnych nie zrobili.

Typowe pieprzenie chłopka roztropka. O Panie, a te uczone to nic o robocie nie wiedzo. Bo życia nie znajo! Jedynie klecha, ten to zna się na wszystkim i to każdy. Zna się bo mu baby na spowiedzi opowiadały. 

A nie pomyślałeś może o tym, że wydaje Ci się, że nauki takie jak psychologia czy ekonomia wydają Ci się proste właśnie dlatego, że nie masz o nich pojęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jack napisał:

Typowe pieprzenie chłopka roztropka. O Panie, a te uczone to nic o robocie nie wiedzo. Bo życia nie znajo! Jedynie klecha, ten to zna się na wszystkim i to każdy. Zna się bo mu baby na spowiedzi opowiadały. 

A nie pomyślałeś może o tym, że wydaje Ci się, że nauki takie jak psychologia czy ekonomia wydają Ci się proste właśnie dlatego, że nie masz o nich pojęcia? 

Ja myślę, że On nigdzie nie napisał, że to jest proste. Napisał tylko, że ciężko mu jest odbierać poważnie dziedziny naukowe w których 5 osób oceniając ten sam przypadek może mieć pięć różnych opinii. I to w sumie mogłoby być ok, gdyby nie fakt, że potrafią to być opinie skrajnie różne. To rodzi pewien problem dotyczący zaufania jaki budzą takie opinie, nie sądzisz ?  

I trochę tak jest, że diagnozujemy dziś rzeczy, które kiedyś leczyło się dyscypliną i pracą, całkiem skutecznie zresztą.

No i wiesz na koniec muszę Cię zapytać, czy miałeś już dziś objawy zespołu niespokojnych nóg ? Nie swędzą ? Nie cierpną ? Sprawdź, nie możesz tego pominąć bo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sebastian napisał:

I trochę tak jest, że diagnozujemy dziś rzeczy, które kiedyś leczyło się dyscypliną i pracą, całkiem skutecznie zresztą.

Tylko, że te metody z kiedyś często bardziej polegały na zamiataniu sprawy pod dywan niż faktycznym leczeniu.

38 minut temu, Sebastian napisał:

Ja myślę, że On nigdzie nie napisał, że to jest proste.

No właśnie napisał, że jest na tyle proste, że można je samemu ogarnąć metodą prób i błędów i być lepszym ekspertem niż ten znający podstawy. 

Trochę tak jakbym teraz napisał, że jestem lepszy malarzem niż Picasso bo rysuję ładniejsze obrazki. 

41 minut temu, Sebastian napisał:

dziedziny naukowe w których 5 osób oceniając ten sam przypadek może mieć pięć różnych opinii.

Przesadzasz z tymi pięcioma ale ok. Ale spróbuj iść do różnych mechaników z samochodem a jeden będzie Ci grzebał w sterowniku silnika inny go wymieni, trzeci zacznie zupełnie od czego innego i będzie wymieniał po kolei aż trafi a czwarty powie, że nic już nie da się z nim zrobić. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, julekstep napisał:

no i to jest clue sprawy

za kościoła to wszystko było 'pod'

za psychologów to wszystko idzie na wierzch do tego stopnia że nastolatki sobie wrzucają na fejsa teksty  w stylu 'aborcja prawem każdej osoby z macicą' 

wyobraź sobie w średniowieczu fejsa i jak Katole z islamem lub z protestantami się napierdalaja tekstami :P a później robią wjazd na chatę z toporami i mieczami . pierdolnales kolejna w swoim stylu teorie z dupy wziętą :P norma 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, darkonza napisał:

Nie, Twoja wypowiedź świadczy o Tobie że to Ty masz mierne pojęcie o temacie.

Myślę ze jestesmy kwita na tym poziomie  argumentacji

Ciężko argumentować kompletne idiotyzmy. Babka podaje same puste frazesy, a Ty piszesz, że to lepiej zna się na związkach niż psycholog. Nie nie zna się , to co gada to myślenie na chłopski rozum, nie ma nic wspólnego z psychologia i psychoterapia. Nie rozumiesz widać o co w nich chodzi skoro próbujesz w ogóle to że sobą zestawiać. Eot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack napisał:

 

A nie pomyślałeś może o tym, że wydaje Ci się, że nauki takie jak psychologia czy ekonomia wydają Ci się proste właśnie dlatego, że nie masz o nich pojęcia? 

Mnie się wydają proste dlatego, że widzę kto na te studia poszedł i je skończył z mojego otoczenia (mówię o psychologii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Mnie się wydają proste dlatego, że widzę kto na te studia poszedł i je skończył z mojego otoczenia (mówię o psychologii)

z tego co pamiętam to na psychologię ciężko się było kiedyś dostać bo ilość chętnych na uniwersytecie sięgała 16 osób na 1 miejsce. Ale może coś się w międzyczasie zmieniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Mnie się wydają proste dlatego, że widzę kto na te studia poszedł i je skończył z mojego otoczenia (mówię o psychologii)

z perspektywy czasu jak ktoś "chciał" skończyć studia to je skończył ,  nie piszę o jakiś socjologiach ale nawet z polibudy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

wyobraź sobie w średniowieczu fejsa i jak Katole z islamem lub z protestantami się napierdalaja tekstami :P a później robią wjazd na chatę z toporami i mieczami . pierdolnales kolejna w swoim stylu teorie z dupy wziętą :P norma 🤣

albo nie zrozumiałeś tej teorii skoro jako kontrargument wyciągnąłeś oczywistość że 'teraz żyje się lepiej niż kiedyś'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack napisał:

Typowe pieprzenie chłopka roztropka. O Panie, a te uczone to nic o robocie nie wiedzo. Bo życia nie znajo! Jedynie klecha, ten to zna się na wszystkim i to każdy. Zna się bo mu baby na spowiedzi opowiadały. 

A nie pomyślałeś może o tym, że wydaje Ci się, że nauki takie jak psychologia czy ekonomia wydają Ci się proste właśnie dlatego, że nie masz o nich pojęcia? 

Ekonomia i posychologia to dwa tematy którymi się bardzo amatorsko interesuje. A czemu, a bo w jednej i drugiej "nauce" znajdziesz prawdy wypowiadane z całkowitą pewnością rózne przeciwstawne tezy sobie przeczące. Więc np. w ekonomii dostają Nobla Ci którzy opowiadaja o monetaryźmie, a później dostają Nobla Ci co mówią o keynsizmie. Choc jedno do drugiego stoi w całkowitej opozycji i tylko jedno moze być prawdą, albo żadne. W psychologii jest tak samo.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

dlatego nie wiem czemu kontrargumentem jest że 200 lat temu było gorzej (tak było gorzej, z zupełnie innych powodów)

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

postawiłeś teorię którą praktycznie nie da się zmierzyć a uznałeś ją za swój pewnik "bo tak uważasz" a tak misiu nie jest bo mimo , że kiedyś było gorzej to od rewolucji przemysłowej nie ma głodu , jest w miarę dobrobyt a ludzie po tym wcale nie byli w "lepszym stanie psychicznym" niż teraz

i mieszasz kościół , który wcale nie sprawił , że ludzie byli zdrowi psychicznie ( bo nie byli i było gorzej niż teraz ) a późnij wrzucasz gorzej-lepiej jakbyś się wycofywał ze swoich wywodów :P

i tylko dlatego bo kolega nie wie czy jest babą czy chłopem a dziewczynka pisze o aborcji , nosz k**** kiedyś facet nie miał czasu na takie dylematy bo latał najebany w polu lub w fabryce a dziewczynka jak pierdoliła głupoty to dostała paskiem od ojca a jak była dorosła i chciała usunąć ciąże to wyjebała się ze schodów lub szła do wiedźmy :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

kiedyś facet nie miał czasu na takie dylematy bo latał najebany w polu lub w fabryce

dlatego trzeba porownywac dylematy jakie dzis ma ogol z dylematami jakie kiedys przezywala ta waska, uprzywilejowana czesc spoleczenstwa (czyli ci co na takowe mieli czas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.