Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fluber napisał:

Werdykt zależy od eskimosa a sprawiedliwość wyroku jest gwarantowana przez Boga gdyż Bóg jest sprawiedliwy:) 

Jeśli wg ciebie nie skazuje masowych morderców na piekło to gdzie tu sprawiedliwość?

Oczywiście wg ciebie, bo jestem raczej pewny, że Bóg jednak kogoś do tego piekła posłał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Jeśli wg ciebie nie skazuje masowych morderców na piekło to gdzie tu sprawiedliwość?

Oczywiście wg ciebie, bo jestem raczej pewny, że Bóg jednak kogoś do tego piekła posłał 

Ja też jestem raczej pewny, co nie zmienia faktu że mam nadzieję że jednak nie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Werdykt zależy od eskimosa a sprawiedliwość wyroku jest gwarantowana przez Boga gdyż Bóg jest sprawiedliwy:) 

Jak od Eskimosa, skoro nie miał możliwości żyć zgodnie z jego naukami.

Ojciec uczył, że w mordę daje się białemu niedźwiedziowi i wszystkim innym. Więc winny / niewinny.

Ty, ja mamy szansę, to nasz wybór. Eskimos go nie miał. To jest sprawiedliwość? Czy będzie zastosowany algorytm (darkonza napisze algorytm dla SI) biorący poprawkę, na start, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, starYfaN napisał:

Jak od Eskimosa, skoro nie miał możliwości żyć zgodnie z jego naukami.

Ojciec uczył, że w mordę daje się białemu niedźwiedziowi i wszystkim innym. Więc winny / niewinny.

Ty, ja mamy szansę, to nasz wybór. Eskimos go nie miał. To jest sprawiedliwość? Czy będzie zastosowany algorytm (darkonza napisze algorytm dla SI) biorący poprawkę, na start, czy nie?

Myślałem że "tylko pytasz" a nie że wiesz lepiej niż Bóg co to sprawiedliwość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Myślałem że "tylko pytasz" a nie że wiesz lepiej niż Bóg co to sprawiedliwość:)

Przecież dalej tylko pytam:) 

4 minuty temu, quevas napisał:

gdy chodzi o pogardę dla myślących inaczej vel elektoratu PIS zawsze można na mnie liczyć

wszelako, ze smutkiem - jak sądzę, obopólnym, spieszę z wyjaśnieniem inspiracji mojego posta, tudzież sprostowaniem zaproponowanej przez Czcigodnego interpretacji :

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14821274,Zniszczone_puszki__peknieta_parowka_dowodami_na_wybuch.html

 

Ale przecież to jest skala absurdu, z całą pewnością większa od zaproponowanej wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No to co jest niesprawiedliwe? Że eskimosi mogą zostać zbawieni bez konieczności biegania do kościoła? 

No w końcu :) 

Zostaną ulokowani w niebie o którym nie mają pojęcia? Może też nie mają ochoty przebywać z grillującymi Januszami.

Clue to mniej więcej to, że nasze wyobrażenie o dobrych i złych uczynkach, jest jedynie przejawem relatywizmu poznawczego.

Morderstwo było cenne dla wikinga, więc szedł z jego powodu do nieba. Indianin do krainy wiecznych itd.itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, starYfaN napisał:

No w końcu :) 

Zostaną ulokowani w niebie o którym nie mają pojęcia? Może też nie mają ochoty przebywać z grillującymi Januszami.

No raczej nikt kto nie będzie chciał być w niebie do niego nie trafi:) 

10 minut temu, starYfaN napisał:

 

Clue to mniej więcej to, że nasze wyobrażenie o dobrych i złych uczynkach, jest jedynie przejawem relatywizmu poznawczego.

Morderstwo było cenne dla wikinga, więc szedł z jego powodu do nieba. Indianin do krainy wiecznych itd.itp.

A czego przejawem jest wyobrażenie grillujacych januszy w niebie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber, nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę (bo może robisz to półswiadomie i na to liczę) ale "rozmydlasz sprawę" byle uniknąc rozmowy o meritum które nie odpowiada Twoim przekonaniom religijnym. W religii katolickiej (i pewnie prawie każdej) jest pełno absurdów, typu "mamy wolną wolę ale Pan Bóg wie co zrobimy". W omawianym przypadku to moze nie jest absurd ale oczywista amoralność wynikajaca z chęci wpływania na boskie wyroki. Amoralnosc której katolicy sami nie zobaczą a nawet jak im palcem pokazać to jak sie okazuje będą  udawać "nic się nie stało". Stało się, płacenie pieniedzmi księdzu po to by wstawił się za zmarłym u Pana Boga by ten zmarłego potraktował lepiej niż miał zamiar to jest kwintesencja korupcji na którą każdy katolik w życiu doczesnym by się okrutnie oburzył gdyby w sądzie się z tym spotkał.

Z czego to zachowanie wynika, ano z tego ze gdy ten "obyczaj" się rozpoczął nie widziano w tym nic złego, bo kilka tysiecy lat temu moralność stała znacznie niżej niż dzisiejsza. Nie znano pojęcia korupcja. Kiedyś palono zwierzęta (nie pamietam czy ludzi) i uważano ze to było miłe Panu Bogu. Dlaczego dziś nie ma całopalenia? Bo to się nie opłaca kapłanom, w końcu na co im popiół.  Dlaczego jednak kupowanie łaski ma się dobrze? A bo wiara ludzi w to ze da się kupić lepszy wyrok dla ich zmarłego członka rodziny przynosi korzyści materialne kapłanom, dlatego mimo ze to niemoralne to obyczaj będzie trwał, więc jak umrze bliski to będziesz próbował skorumpować razem z księdzem Pana Boga, zamiast zdać się na uczciwy wyrok sądu Bożego.

3 godziny temu, josephnba napisał:

Oczywiście wg ciebie, bo jestem raczej pewny, że Bóg jednak kogoś do tego piekła posłał 

Skąd ta pewność?

"Mówili ze ojcowie byli dwaj

jeden na górze drugi na dole

kłamali

istniał tylko diabeł

gdy z dna patrzysz w górę widzisz jego odbicie które się z Ciebie śmieje"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, darkonza napisał:

W religii katolickiej (i pewnie prawie każdej) jest pełno absurdów, typu "mamy wolną wolę ale Pan Bóg wie co zrobimy". 

Obejrzałem dzisiaj powtórkę rzutu Raya Allena z finałów Heat i, nie uwierzysz, mimo że miał wolna wolę, to wiedziałem co zrobi:) chore, nie? ;)

29 minut temu, darkonza napisał:

 A bo wiara ludzi w to ze da się kupić lepszy wyrok dla ich zmarłego członka rodziny przynosi korzyści materialne kapłanom, dlatego mimo ze to niemoralne to obyczaj będzie trwał, więc jak umrze bliski to będziesz próbował skorumpować razem z księdzem Pana Boga, zamiast zdać się na uczciwy wyrok sądu Bożego

No sorry, ale nie da się prowadzić z Tobą poważnej rozmowy na temat:) juz Ci napisałem że wyrok w postaci piekła, czyśćca i nieba nie podlega przekupstwu i żadna msza nie przeniesie duszy z piekła do nieba ani z nieba do piekła a Ty uparcie dalej piszesz o jakimś korumpowaniu:) przeczytaj katechizm kościoła katolickiego jak chcesz wiedzieć jak działa modlitwa:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Deltuś napisał:

Prawiczek na utrzymaniu rodzicow nigdy tego nie zrozumie. Chęć posiadania dzieci i ich wychowanie to naturalny instynkt każdej zdrowej kobiety. Jeżeli spotykasz się z babeczka, która wszem wobec, uznaje wyższość kotów nad dziećmi to natychmiast taką babę pogoń. 

I po raz kolejny na tym forum buractwo wyszło z pisowca. Piękne promujecie tą partię. Róbcie tak dalej. :)

A ty jak straciłeś prawictwo? Z księdzem na plebanii? Czy na zjazdu narodowców?

Swoją drogą jeżeli kobieta chce mieć dzieci z pisowskim podczłowiekiem to nie może być normalna.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

I po raz kolejny na tym forum buractwo wyszło z pisowca. Piękne promujecie tą partię. Róbcie tak dalej. :)

A ty jak straciłeś prawictwo? Z księdzem na plebanii? Czy na zjazdu narodowców?

Swoją drogą jeżeli kobieta chce mieć dzieci z pisowskim podczłowiekiem to nie może być normalna.

Niesamowite jak w taka wiadomość udało Ci się jeszcze wcisnąć posądzenie kogoś o buractwo:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Niesamowite jak w taka wiadomość udało Ci się jeszcze wcisnąć posądzenie kogoś o buractwo:) 

Każda akcja wywołuje reakcję.

Trzech  najbardziej agresywnych, prowokujących i wulgarnych userów w tym wątku to pisowcy, reszta głównie odpowiada na ich zaczepki.

 

 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Ja nie znajdę w tym wątku trzech bardziej wulgarnych tekstów niż ten a co dopiero użytkowników:) 

To masz chyba krótką pamięć. :)

Ja ogólnie jestem przeciwnikiem wychowywania dzieci przez pary pisowskie, bo nic wartościowego tym dzieciom nie przekażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.