Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, josephnba napisał:

Może i mniej wiem o naszej religii, mogę żyć z tą świadomością, natomiast w moim rozumieniu Bóg to nie jest bezkrytyczny dobry wujek a sprawiedliwy sędzia, który za najcięższe grzechy skazuje winnych na piekło, a nie daje im żółtą kartkę , bo ktoś przed śmiercią się wyspowiadał 

Powinieneś rozważyć przejście na judaizm - tamta wizja Boga jest bliższa Twojej niż ta w katolicyzmie.

Po co się męczyć w sferze wartości które nie są spójne z Twoimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Jeśli ktoś morduje 61 osób jako powód podając, że chce być najsłynniejszym mordercą w historii Rosji, przebić swojego idola Czikatiło (a to był motyw Pieczuszkina) jednoznacznie skazuje się na piekło i nie ma przebacz. Smaż się w piekle sk****synu

Nie ma tak. Jak Ty nikogo nie zamordowałeś ale nie wierzysz, nie chodzisz do kościoła, będziesz w piekle

Jak ten morderca przed śmiercią się wyspowiadał i szczerze żałuje będzie w niebie - i to ma sens i cel, nigdy nie jesteś stracony, zawsze masz szanse, to jeden z powodów popularności tak "skonstruowanej" religii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

?

Chociażby przypowieść o Hiobie i zaklad z diabłem, żeby dojebac swojego największego giermka. O co się mogli założyć z diabłem?O przekonanie?

Zmieniając temat, to wygląda na to ze osoby zarabiające powyżej 4k na rękę w Polsce dostaną ostro po dupie w tym nowym wale pisowskim. Trochę przykre ze klasa średnia polega na tym, że stać cie na nową pralkę jak się zepsuje bez rat i juz jestes uznawany za krowę która mozna doic, po to żeby opłacać wszelkie 14 i inne sociale dla suwerena :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Chociażby przypowieść o Hiobie i zaklad z diabłem, żeby dojebac swojego największego giermka. O co się mogli założyć z diabłem?O przekonanie?

Eeee no Bóg tam wynagradza Hioba za cierpenia na koniec (zasługa - nagroda), więc sprawiedliwość jest.

Tak myślę że w kwestii zakładu Boga z Diabłem to 'o przekonanie' to dość wysoka stawka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

Eeee no Bóg tam wynagradza Hioba za cierpenia na koniec (zasługa - nagroda), więc sprawiedliwość jest.

Tak myślę że w kwestii zakładu Boga z Diabłem to 'o przekonanie' to dość wysoka stawka :) 

Jestes gnojem, mordujesz i gwalcisz dzieci, ale masz szanse się nawrócić i trafić do tego miejsca, co taki Hiob ktore cale życie zyl według katolickich dogmatów i był posłuszny Bogu. No nie wiem z ta sprawiedliwością :) nie da rady bez tej wiecznej martyrologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

Jestes gnojem, mordujesz i gwalcisz dzieci, ale masz szanse się nawrócić i trafić do tego miejsca, co taki Hiob ktore cale życie zyl według katolickich dogmatów i był posłuszny Bogu. No nie wiem z ta sprawiedliwością :) nie da rady bez tej wiecznej martyrologii?

no jakby nie było NT no nie miał byś na to szansy raczej :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, julekstep napisał:

Powinieneś rozważyć przejście na judaizm - tamta wizja Boga jest bliższa Twojej niż ta w katolicyzmie.

Po co się męczyć w sferze wartości które nie są spójne z Twoimi?

Sugeruję zająć się ogródkiem żony, a w moje wybory nie wsadzać nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Reikai napisał:

Jestes gnojem, mordujesz i gwalcisz dzieci, ale masz szanse się nawrócić i trafić do tego miejsca, co taki Hiob ktore cale życie zyl według katolickich dogmatów i był posłuszny Bogu. No nie wiem z ta sprawiedliwością :) nie da rady bez tej wiecznej martyrologii?

Ale to każdy powinien trafiać do innego miejsca żeby było sprawiedliwie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darkonza napisał:

Nie chodzi o to jak wygląda czyściec, ale o to ze ludzie się modlą w intencji zmarłego a celem modlitwy jest to by Bóg łaskawiej spojrzał na delikwenta. Toz to obrzydliwy nepotyzm, kolesiostwo czy łapówkarstwo. Jak to inaczej rozumieć?

 

Co to znaczy "łaskawiej spojrzał na delikwenta" ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkonza napisał:

Ale wiemy ze jak damy pieniadze księdzu (taka łapówka) by ten się pomodlił za kogoś (taka łapówka dla Pana Boga) to wtedy kara będzie mniejsza i delikwent wyjdzie szybciej z czyścca. Generalnie Pan Bóg jest chyba mocno skorumpowany i można po za pomocą łapówek (modlitw) zmniejszać wyznaczone kary. Jak koleś  ma pecha i nikt się za niego po śmierci nie modli to będzie siedział dłużej za te same zbrodnie

 

Wypisz wymaluj, sądownictwo w demokracji, eeee w komunie zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

 

@fluber możesz sobie pięknie pisać że no cóż zdarza mi się obrażać, ale się staram.

 To jest właśnie hipokryzja, bo udajesz swietoszkowatego samarytanina a jesteś zwykłym człowiekiem. I co z tego że sie modlisz chodzisz do kościoła jak nie ustrzegasz się tych samych błędów co inni, który nie chodzą. Z punktu widzeni sądu ostatecznego jesteś w takim samym bagnie co ateista, z tą różnicą, że ten drugi nie udaje kogoś kim nie jest.

No pewnie że jestem zwykłym człowiekiem, za nikogo innego się nie uważam:) 

Ja nie udaje kogoś kim nie jestem, nie wiem skąd ten wniosek:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.