Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, fluber napisał:

No, do piekła się raczej nie idzie za konkretny grzech więc ja nawet w tym punkcie nie do końca rozumiem o co chodzi:) jakbyś odmawiał ludziom nawrócenia. Ja nie znam ludzkich sumienia i nie wiem jak Bóg je osądzi. Wyraziłem tylko swoją nadzieję, bo wierzę że ludzie są dobrzy. 

Ciekawe czy joseph wie że zgodnie z przekazem KK to Jezus nawet jednemu bandyckiemu ziomkowi co koło niego był ukrzyżowany załatwił zbawienie na godzinkę przed śmiercią :) 

Ba! nawet się do tego typa modlił jak odmawiał Litanię do Wszystkich Świętych 🤣

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, julekstep napisał:

z otaczającego mnie świata (i mam nadzieję że rozumiesz że cytowany fragment był odpowiedzią w formie parafrazy na konkretny wpis?)

 

Rozumiem ale mam wrażenie że próbujesz tu narzucić takie postrzeganie psychologii jako hochsztaplerstwa. Sam wiele lat tak uważałem, jednak widząc jak to działa (a działa wierz mi - chociażby na poziomie psychosomatycznym) nie mam żadnych podstaw by to podważać. 

Natomiast racja jest że wielu psychologów , albo i psychoterapeutów (wcale nie trzeba skocznych psychologii by być psychoterapeutą - taka ciekawostka) naciąga rzeczywistość by zarobić. Ale to tak jak z medycyną - zawsze się jakiś zięba znajdzie. Jak masz chwilę to polecam np. obejrzeć dokumenty prof. de Barbaro Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

Edytowane przez blackmagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, josephnba napisał:

Jeśli niebo jest pełne pedofili, gwałcicieli i morderców to ja pi****le takie niebo.

Prawdę powiedziawszy uważam to za bardzo prawdopodobne https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacques_Fesch

5 minut temu, julekstep napisał:

Ciekawe czy joseph wie że zgodnie z przekazem KK to Jezus nawet jednemu bandyckiemu ziomkowi co koło niego był ukrzyżowany załatwił zbawienie na godzinkę przed śmiercią :) 

Ba! nawet się do tego typa modlił jak odmawiał Litanię do Wszystkich Świętych 🤣

Ja nie jestem pewny czy Joseph zdaje sobie do końca sprawę z tego co się znajduje w "Ojcze Nasz" 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

Ciekawe czy joseph wie że zgodnie z przekazem KK to Jezus nawet jednemu bandyckiemu ziomkowi co koło niego był ukrzyżowany załatwił zbawienie na godzinkę przed śmiercią :) 

Ba! nawet się do tego typa modlił jak odmawiał Litanię do Wszystkich Świętych 🤣

Dobry pokaz miłosierdzia i odruchu i czysto boskiego i ludzkiego. Świetny przekaz. Powinnismy w naszych dyskusjach więcej czerpać z tego wzorca. Ma on wartość uniwersalna niezależnie od aspektu wiary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:

Rozumiem ale mam wrażenie że próbujesz tu narzucić takie postrzeganie psychologii jako hochsztaplerstwa. Sam wiele lat tak uważałem, jednak widząc jak to działa (a działa wierz mi - chociażby na poziomie psychosomatycznym) nie mam żadnych podstaw by to podważać. 

Natomiast racja jest że wielu psychologów , albo i psychoterapeutów (wcale nie trzeba skocznych psychologii by być psychoterapeutą - taka ciekawostka) naciąga rzeczywistość by zarobić. Ale to tak jak z medycyną - zawsze się jakiś zięba znajdzie. Jak masz chwilę to polecam np. obejrzeć dokumenty prof. de Barbaro 

no przecież napisałem już w toku dyskusji że pewnie z 10% jest spoko (jako wsparcie dla psychiatrii), ale jako całość rozwój tej dyscypliny po prostu przynosi więcej szkód niż pożytku (tak jak np nadmierny rozwój prawa w USA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

I dlatego kończę te dyskusję, nie przekonasz mnie do swoich racji bo wg mojej wiary złych ludzi czeka piekło. 

No wg mojej też:) ja po prostu nie wiem kto jest zły i uważam że po każdym grzechu można się nawrócić:) 

11 minut temu, ignazz napisał:

Myślałem ze analizowałeś oryginał w którym są ogromne różnice niż w takim przekazie regularnej książkowej wersji. 

Oryginał to to co KK uznał za oryginał, prościej nie potrafię wyjaśnić co mam na myśli, StaryFan ogarnął bez problemu:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

no przecież napisałem już w toku dyskusji że pewnie z 10% jest spoko (jako wsparcie dla psychiatrii), ale jako całość rozwój tej dyscypliny po prostu przynosi więcej szkód niż pożytku (tak jak np nadmierny rozwój prawa w USA)

Wiadomo że wraz z rozpowszechnieniem dochodzi do obniżenia poziomu. Niemniej zachodza też pozytywne zjawiska. Dawniej kobiety były bite, stosowano wobec nich przemoc fizyczną i nie było w tym nic złego. To że z tego powodu nie popełniały samobójstw tylko znosiły to w ciszy bo widziały że tak samo traktowano ich matki i babki nie świadczy o tym, że teraz jest gorzej. Oczywiście samobójstw zawsze jest więcej w rozwiniętych cywilizacjach, ale też sądzę że standard życia kobiet i psychiczny i fizyczny się znacząco podniósł wraz z rozwojem psychologii i tym, że trafiła pod strzechy domów. To że często jest przez ludzi źle wykorzystywana (analogia do zięby etc.) to już przecież nie wina psychologii a raczej niskiego poziomu wejścia (zawód w Polsce mało sformalizowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Powtórzę 

Onoprienko, Piczuszkin i Kolanowski

 

Nie znam:) 

Natomiast po krótkim reserachu w Wikipedii widzę że piczuszkin wciąż żyje więc jak najbardziej może się jeszcze nawrócić

17 minut temu, starYfaN napisał:

Więc jesteś na samym dole w piramidzie pokarmowej :) 

Ostatni będą pierwszymi:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Nie znam:) 

Natomiast po krótkim reserachu w Wikipedii widzę że piczuszkin wciąż żyje więc jak najbardziej może się jeszcze nawrócić

No i wg ciebie to w porządku z punktu widzenia wiary, że koleś, który zamordował 61 osób, tylko dlatego, że chciał być sławny może pójść do nieba? Razem ze swoimi ofiarami?

Serio nie bardzo rozumiem twoj system wartości

Onoprienko też żyje, był tak miłosierny, że po zabiciu rodziców mordował też dzieci żeby nie były sierotami 

Przykładny wierzący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz ze nie ogarniam. Pierwotnie z czysto historycznego zapału analizowałem ( lub bardziej precyzyjnie korzystałem z wiedzy zapaleńców) na zupełnie innych płaszczyznach Biblię i dziwi mnie ze w taki spłycający sposób do tego podchodzisz. Polska wersja jak wiele innych ma sporo błędów tłumaczenia a i przekłady dużo dużo wcześniejsze maja wątpliwe zwroty słowa frazy. KK dopuszcza jedne a drugie odrzuca i to tez zastanawia. Widocznie nie drążyłeś tematu skrupulatnie lub wcale. Tu się po prostu pomyliłem co do Ciebie. Osobę która w tak zdecydowany sposób przedstawia swoją racje odebrałem jako taka która więcej poszukiwała i drążyła temat. Jeżeli to tylko wiedza klasyczna z niedzielnych mszy i własnych modlitw to po prostu mylnie odebrałem przekaz. 

12 minut temu, fluber napisał:

No wg mojej też:) ja po prostu nie wiem kto jest zły i uważam że po każdym grzechu można się nawrócić:) 

Oryginał to to co KK uznał za oryginał, prościej nie potrafię wyjaśnić co mam na myśli, StaryFan ogarnął bez problemu:) 

Spotkałem katechete który był pasjonatem Biblii nie tylko jako źródło wiary ale i cel poszukiwań i pasji tak „archeologicznej” 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blackmagic napisał:

Wiadomo że wraz z rozpowszechnieniem dochodzi do obniżenia poziomu. Niemniej zachodza też pozytywne zjawiska. Dawniej kobiety były bite, stosowano wobec nich przemoc fizyczną i nie było w tym nic złego. To że z tego powodu nie popełniały samobójstw tylko znosiły to w ciszy bo widziały że tak samo traktowano ich matki i babki nie świadczy o tym, że teraz jest gorzej. Oczywiście samobójstw zawsze jest więcej w rozwiniętych cywilizacjach, ale też sądzę że standard życia kobiet i psychiczny i fizyczny się znacząco podniósł wraz z rozwojem psychologii i tym, że trafiła pod strzechy domów. To że często jest przez ludzi źle wykorzystywana (analogia do zięby etc.) to już przecież nie wina psychologii a raczej niskiego poziomu wejścia (zawód w Polsce mało sformalizowany)

nie wiem jaka jest bezpośrednia korelacja między psychologią a poprawą sytuacji kobiet (poza etatami w HRach :)) ale z tego co widzę psychologia jako taka została zdefiniowana po tym jak sufrażystki zaczęły odnosić pierwsze sukcesu w walce o prawa kobiet

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

No i wg ciebie to w porządku z punktu widzenia wiary, że koleś, który zamordował 61 osób, tylko dlatego, że chciał być sławny może pójść do nieba? Razem ze swoimi ofiarami?

Serio nie bardzo rozumiem twoj system wartości

No ale to też Twój system wartości. Mnie tylko bawi że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Chyba że nie jesteś jednak katolikiem tylko wierzysz w trochę coś innego. 

No ale tu możesz przybić piątkę z @julekstep. Jego też wkurwia ten system wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.