Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

Jest taka scena w after life gdy cath pyta Ricky'ego gervais dlaczego skoro jest ateista to nie zabija tylu ludzi ile chce. Ricky gervais odpowiedział że właśnie to robi, zabija tylu ludzi ilu chce. Czyli nikogo. Polecam do przemyślenia:) 

Orientujesz się trochę w religii która wyznajesz? ( i niech mnie tu żaden cwaniak nie wyskakuje z grzechami przeciw Duchowm3x

Jest też taki film Dogma, gdzie przechodząc przez drzwi kościoła z automatu masz wszystko odpuszczone 

Polecam przemyśleć 

Pewnie nie orientuję się tak dobrze jak ty, mam mniejsze doświadczenie, ale coś tam wiem. 

No to że za za grzechy takie jak mordowanie ludzi czy gwałty idzie się raczej do piekła niż na przystanek pośredni

Jeśli tak nie jest to po co sobie zawracać głowę przykazaniami? Wystarczy świeckie prawo, a nawet bezprawie, bo skoro mogę zabić kogo chcę, zgwałcić kogo chcę, i potem i tak pójdę docelowo do nieba to wiara w Boga i jego nauki traci sens.

2 minuty temu, fluber napisał:

Ja nie twierdzę że piekła nie ma:) wręcz przeciwnie, jestem przekonany że istnieje:) 

Ok ale jednocześnie twierdzisz że nie ma takiego grzechu, który na to piekło skazuje, więc taki samobójca może ci pokazać swodkowy palec a i tak spotkacie się w niebie.

Czyli nie masz argumentu którym powstrzymasz tę osobę.

Prędzej dotrze do niego fakt, że skrzywdzi rodzinę, narazi dziecko na straszne życie niż to że być może, jak naprawdę się postara wyląduje w piekle, choć najpewniej i tak w niebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

Jest też taki film Dogma, gdzie przechodząc przez drzwi kościoła z automatu masz wszystko odpuszczone 

Polecam przemyśleć 

Pewnie nie orientuję się tak dobrze jak ty, mam mniejsze doświadczenie, ale coś tam wiem. 

No to że za za grzechy takie jak mordowanie ludzi czy gwałty idzie się raczej do piekła niż na przystanek pośredni

Jeśli tak nie jest to po co sobie zawracać głowę przykazaniami? Wystarczy świeckie prawo, a nawet bezprawie, bo skoro mogę zabić kogo chcę, zgwałcić kogo chcę, i potem i tak pójdę docelowo do nieba to wiara w Boga i jego nauki traci sens.

Ok ale jednocześnie twierdzisz że nie ma takiego grzechu, który na to piekło skazuje, więc taki samobójca może ci pokazać swodkowy palec a i tak spotkacie się w niebie.

Czyli nie masz argumentu którym powstrzymasz tę osobę.

Prędzej dotrze do niego fakt, że skrzywdzi rodzinę, narazi dziecko na straszne życie niż to że być może, jak naprawdę się postara wyląduje w piekle, choć najpewniej i tak w niebie

Facepalm Jesus (@facepalm_jesus) | Twitter

4 minuty temu, josephnba napisał:

Ok ale jednocześnie twierdzisz że nie ma takiego grzechu, który na to piekło skazuje

gdzie fluber tak twierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

 

No to że za za grzechy takie jak mordowanie ludzi czy gwałty idzie się raczej do piekła niż na przystanek pośredni

Jeśli tak nie jest to po co sobie zawracać głowę przykazaniami? Wystarczy świeckie prawo, a nawet bezprawie, bo skoro mogę zabić kogo chcę, zgwałcić kogo chcę, i potem i tak pójdę docelowo do nieba to wiara w Boga i jego nauki traci sens.

Fun fact, w oryginale w Biblii przykazania występują tak naprawdę w formie "nie będziesz zabijał" Itd. Generalnie zamysł jest taki że jeśli będziesz związany z Bogiem i Jego nauka to nie będziesz robił tych rzeczy. Pomysł że pójdziesz do nieba bo powstrzymujesz się od mordowania i gwałtów tylko dlatego żeby pójść do nieba choć masz na te gwałty i morderstwa ogromną ochotę, trochę mnie zaniepokoił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli fluber twierdzi że ma nadzieję iż piekło jest puste, to chyba oznacza, że nikt nie popełnił takiego grzechu, który na to piekło skazuje.

Czego nie rozumiesz?

Poza tym że jak zwykle debilnie komentujesz tak po prostu żeby się z czymś nie zgodzić. Serio masz aż tak nieciekawe życie? Jesteś jak Pawłowicz, tyle za parę lat młodszy.

4 minuty temu, fluber napisał:

Fun fact, w oryginale w Biblii przykazania występują tak naprawdę w formie "nie będziesz zabijał" Itd. Generalnie zamysł jest taki że jeśli będziesz związany z Bogiem i Jego nauka to nie będziesz robił tych rzeczy. Pomysł że pójdziesz do nieba bo powstrzymujesz się od mordowania i gwałtów tylko dlatego żeby pójść do nieba choć masz na te gwałty i morderstwa ogromną ochotę, trochę mnie zaniepokoił. 

Nigdzie nie napisałem że mam na coś ochotę i ty to doskonałe rozumiesz.

Natomiast nie potrafisz obronić tezy że nie ma takiego grzechu, który skazuje cię na piekło, więc taki gwałt czy morderstwo stawiasz na równi z powiedzmy nie chodzeniem do kościoła. 

Za to i za to grozi czyściec wg ciebie więc skoro nie ma takich grzechów to po cholerę piekło? Jebnales jakaś głupotę i brniesz w to tylko dlatego że uważasz się za bardziej oblatanego chrześcijanina niż ja. Mi to w sumie pasuje. Bałem się że przez masturbacje, sex po imprezach i palenie zioła pójdę do piekła, ale teraz jestem spokojny.

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Jeśli fluber twierdzi że ma nadzieję iż piekło jest puste, to chyba oznacza, że nikt nie popełnił takiego grzechu, który na to piekło skazuje.

Czego nie rozumiesz?

No ja kompletnie nie rozumiem np związku pomiędzy moim stwierdzeniem a Twoim wnioskiem z mojego stwierdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Fun fact, w oryginale w Biblii przykazania występują tak naprawdę w formie "nie będziesz zabijał" Itd. Generalnie zamysł jest taki że jeśli będziesz związany z Bogiem i Jego nauka to nie będziesz robił tych rzeczy. Pomysł że pójdziesz do nieba bo powstrzymujesz się od mordowania i gwałtów tylko dlatego żeby pójść do nieba choć masz na te gwałty i morderstwa ogromną ochotę, trochę mnie zaniepokoił. 

Fun fact to ciężko namierzyć „oryginał Biblii”. Sporo sporów o to było. Ogólnie kwestie wiary zostawiam osoba wierzącym niewzruszalne bo to przecież każdy ma prawo wyboru. Ale przecież tak naukowo ciężko jednoznacznie określić źródła. Nawet autorzy Nowego Testamentu są mocno niejednoznaczni. Jeżeli mielibyśmy wejść w tematy aramejskie to kiedyś budziło to moje gorące zainteresowanie ale ostatecznie to ciężko w tej materii mieć twarde dowody. O ile nie chce przez szacunek ingerować w kwestie wiary każdego tu nas to pewność w swoich przekonaniach ciut już mi przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No ja kompletnie nie rozumiem np związku pomiędzy moim stwierdzeniem a Twoim wnioskiem z mojego stwierdzenia

Napisałeś że masz nadzieję że piekło jest puste.

Wniosek jest taki że wg ciebie nie ma takiego grzechu, za który możesz pójść do piekła. 

Chyba że miałeś na myśli coś innego to chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał:

 

Nigdzie nie napisałem że mam na coś ochotę i ty to doskonałe rozumiesz.

Natomiast nie potrafisz obronić trzy że nie ma takiego grzechu, który skazuje cię na piekło, więc taki gwałt czy morderstwo stawiasz na równi z powiedzmy nie chodzeniem do kościoła. 

Za to i za to grozi czyściec wg ciebie więc skoro nie ma takich grzechów to po cholerę piekło? 

 

W dużym uproszczeniu zarówno z niechodzenia do kościoła, jak i morderstwa możesz się wypowiadać, miłosierdzie Boże nie zna granic. 

I to nie oznacza ze stawiam to na równi:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Pomysł że pójdziesz do nieba bo powstrzymujesz się od mordowania i gwałtów tylko dlatego żeby pójść do nieba choć masz na te gwałty i morderstwa ogromną ochotę, trochę mnie zaniepokoił. 

Gwałty i morderstwa stworzyła ewolucja. Cały świat zwierząt ma piramidę pokarmową.

Te mld ludzi je mięso. Zwierzęta hodowane na rzeź, nie widzą słońca przez całe życie.

Nasze spojrzenie, to spojrzenie cywilizacji XXI w.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

W dużym uproszczeniu zarówno z niechodzenia do kościoła, jak i morderstwa możesz się wypowiadać, miłosierdzie Boże nie zna granic. 

I to nie oznacza ze stawiam to na równi:) 

Jeśli niebo jest pełne pedofili, gwałcicieli i morderców to ja pi****le takie niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał:

Jeśli fluber twierdzi że ma nadzieję iż piekło jest puste, to chyba oznacza, że nikt nie popełnił takiego grzechu, który na to piekło skazuje.

Czego nie rozumiesz?

Poza tym że jak zwykle debilnie komentujesz tak po prostu żeby się z czymś nie zgodzić. Serio masz aż tak nieciekawe życie? Jesteś jak Pawłowicz, tyle za parę lat młodszy.

niech sam fluber ci tłumaczy ja nie mam siły - ale trochę przypał że jako zatwardziały niewierzący lepiej rozumiem intencje (zgodne z nauczaniem KK) Twojego brata w wierze :)

i ja tego nie komentuję żeby się z czymś nie zgodzić - to raczej kwestia zabawowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Napisałeś że masz nadzieję że piekło jest puste.

Wniosek jest taki że wg ciebie nie ma takiego grzechu, za który możesz pójść do piekła. 

Chyba że miałeś na myśli coś innego to chętnie poczytam.

No, do piekła się raczej nie idzie za konkretny grzech więc ja nawet w tym punkcie nie do końca rozumiem o co chodzi:) jakbyś odmawiał ludziom nawrócenia. Ja nie znam ludzkich sumienia i nie wiem jak Bóg je osądzi. Wyraziłem tylko swoją nadzieję, bo wierzę że ludzie są dobrzy. 

5 minut temu, starYfaN napisał:

Gwałty i morderstwa stworzyła ewolucja. Cały świat zwierząt ma piramidę pokarmową.

Te mld ludzi je mięso. Zwierzęta hodowane na rzeź, nie widzą słońca przez całe życie.

Nasze spojrzenie, to spojrzenie cywilizacji XXI w.

 

Ja nie jem mięsa:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.