Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, julekstep napisał:

zakładam że taki KK też wymyślał masę jakichś głupot w dawnych czasach żeby zwiększyć zapotrzebowanie na swoje usługi - ale imho nawet wtedy bożek 'Bóg' nie był tak silny jak dziś bożek 'Nauka'.

Zarówno jedni, jak i drudzy, mają ten sam schemat działania.

Po pierwsze, istnieje konieczność wmówienia klientowi/ofierze ,że są im do czegokolwiek potrzebni.

I nie tylko kk, bo każda wiara i władza postępuje podobnie.

53 minuty temu, josephnba napisał:

Ludzie negujący naukę to najczęściej nieuki i ignoranci. 

Są też ludzie przerastający "naukę epoki". Później nazywamy to postepem.

1 godzinę temu, fluber napisał:

Btw. Trudno o lepsze zapobieganie samobójstwom niż wmawianie osobom które chcą się zabić że jak się zabija to będą cierpieć wieczne męki. 

Czy oprócz cierpienia wiecznych męczarni, jest tam trochę czasu na spuszczenie zdrowego wp.....u dla tych, których tutaj schroni prawo świeckie i kościelne, a którzy sobie strasznie zasłużyli?

Pytam czysto teoretycznie, bo być może to jedyne miejsce w którym istnieje sprawiedliwość. Co za ironia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fluber napisał:

Nom, na pewno to czy uważasz że po śmierci czeka Cię wieczna szczęśliwość z Bogiem w niebie a samobójstwo jest grzechem śmiertelnym grożącym wiecznym cierpieniem i potępieniem czy uważasz że jesteś przypadkowym tworem matki natury który w każdej chwili może zakończyć swoje istnienie nie ma absolutnie żadnego wpływu na twoja skłonność do samobojstwa. Żadnego

Statystyki pokazują , że nie ma. W średniowieczu  choroby i głód bardziej przyczyniały się do śmiertelności chrześcijan niż możliwość „umierania w Imię Boże” . Dlatego Twoja teza nadal jest zabawna 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Statystyki pokazują , że nie ma. W średniowieczu  choroby i głód bardziej przyczyniały się do śmiertelności chrześcijan niż możliwość „umierania w Imię Boże” . Dlatego Twoja teza nadal jest zabawna 🙂 

Podałem statystyki z Belgii, Holandii i Polski, jeśli lepiej się czujesz z ich ignorowaniem to w porządku;) 

7 minut temu, starYfaN napisał:

 

Czy oprócz cierpienia wiecznych męczarni, jest tam trochę czasu na spuszczenie zdrowego wp.....u dla tych, których tutaj schroni prawo świeckie i kościelne, a którzy sobie strasznie zasłużyli?

Pytam czysto teoretycznie, bo być może to jedyne miejsce w którym istnieje sprawiedliwość. Co za ironia.

Nie mam zielonego pojęcia choć osobiście mam nadzieję że piekło jest puste:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Podałem statystyki z Belgii, Holandii i Polski, jeśli lepiej się czujesz z ich ignorowaniem to w porządku;) 

A ja z całego świata 🙂 teraz sam widzisz jak lubisz sobie dobierać i ignorować resztę , przyzwyczaiłeś nas :P przetłumacz Grekowi , że nie popełni samobójstwa bo jest mocniej wierzący niż reszta świata - może go przekonasz 🤣🤣🤣 a ta Twoja argumentacja z interpretacja katolika samobójstwa jest jeszcze weselsza . w 10 przekazaniach jest Nie zabijaj dlatego chrześcijanie w historii świata nie wymordowali tyle ludzi ile mogliby 🙂 fajny jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

 

Nie mam zielonego pojęcia choć osobiście mam nadzieję że piekło jest puste:) 

To gdzie trafiają mordercy, ludobójcy, gwałciciele, pedofile czy choćby ateiści?

Bo jak nie do piekła to położyłeś właśnie całą ideę wiary katolickiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

A ja z całego świata 🙂 teraz sam widzisz jak lubisz sobie dobierać i ignorować resztę , przyzwyczaiłeś nas :P przetłumacz Grekowi , że nie popełni samobójstwa bo jest mocniej wierzący niż reszta świata - może go przekonasz 🤣🤣🤣 a ta Twoja argumentacja z interpretacja katolika samobójstwa jest jeszcze weselsza . w 10 przekazaniach jest Nie zabijaj dlatego chrześcijanie w historii świata nie wymordowali tyle ludzi ile mogliby 🙂 fajny jesteś :)

Porownuje kraje podobne kulturowo które różnią się podejściem do religii. Z Holandia czy belgia Polska ma więcej wspólnego niż z Grecja. 

Która ma wpisane prawosławie jako religię państwowa do konstytucji btw. Dzięki za kolejny argument! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

To gdzie trafiają mordercy, ludobójcy, gwałciciele, pedofile czy choćby ateiści?

Bo jak nie do piekła to położyłeś właśnie całą ideę wiary katolickiej.

Nie mam zielonego pojęcia gdzie trafiają:) mam nadzieję że do czyśćca a potem do nieba ale jak jest naprawdę to nie wiem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

To gdzie trafiają mordercy, ludobójcy, gwałciciele, pedofile czy choćby ateiści?

Bo jak nie do piekła to położyłeś właśnie całą ideę wiary katolickiej.

lol

w sensie deklarowanie maksymalnego miłosierdzia kładzie ideę wiary katolickiej?

nowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Porownuje kraje podobne kulturowo które różnią się podejściem do religii. Z Holandia czy belgia Polska ma więcej wspólnego niż z Grecja. 

 

Możesz też wziąć WBrytanie lub Niemcy 

 

2 minuty temu, fluber napisał:

Która ma wpisane prawosławie jako religię państwowa do konstytucji btw. Dzięki za kolejny argument! 

Zajebisty argument - jak będzie burza to pomódl się do bozi do okienka aby przestała godoć to przypiszesz sobie kolejny argument za religia 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Nie mam zielonego pojęcia gdzie trafiają:) mam nadzieję że do czyśćca a potem do nieba ale jak jest naprawdę to nie wiem:) 

Czyli jeszcze podróżują, za karę.

Gdyby nie pochodzenie z pięknego Beskidu, pomyślałbym, że jesteś synem Wójta (pasuje metryka), który każe kolegów awansem.

10 minut temu, julekstep napisał:

jak chcesz fair to judaizm :P 

Buddyzm.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

lol

w sensie deklarowanie maksymalnego miłosierdzia kładzie ideę wiary katolickiej?

nowość

W sensie że skoro za najcięższe grzechy i tak docelowo nie idziesz to piekła to po co żyć zgodnie z dekalogiem?

Bóg uczy miłosierdzia, ale też nakazuje żyć zgodnie z przykazaniami i czynić dobro.

Jeśli nie ma takiego grzechu, który skazuje cię na wieczne potępienie to nie ma zła.

 

No chyba ze pielko zerezerwujecie z fluberem dla homoseksualistów, ludzi używających antykoncepcji i tych co się masturbują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

W sensie że skoro za najcięższe grzechy i tak docelowo nie idziesz to piekła to po co żyć zgodnie z dekalogiem?

Jest taka scena w after life gdy cath pyta Ricky'ego gervais dlaczego skoro jest ateista to nie zabija tylu ludzi ile chce. Ricky gervais odpowiedział że właśnie to robi, zabija tylu ludzi ilu chce. Czyli nikogo. Polecam do przemyślenia:) 

4 minuty temu, josephnba napisał:

 

Jeśli nie ma takiego grzechu, który skazuje cię na wieczne potępienie to nie ma zła.

Orientujesz się trochę w religii która wyznajesz? ( i niech mnie tu żaden cwaniak nie wyskakuje z grzechami przeciw Duchowi Świętemu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Jeśli piekła nie ma to czym fluberze przestraszysz potencjalnych samobójców? 

Twoja teoria burzy twoja teorię ;)

W sensie mówienie 'MAM NADZIEJĘ NA POKÓJ NA ŚWIECIE' uniemożliwia posiadanie wiedzy że jest to niemożliwe?

Mam dziwne wrażenie, że Twoja wiara to jest tak na poziomie między Kargulem a Pawlakiem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.