Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Koelner napisał:

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Załączam tych „zdrowych” psychicznie 

 

Śpiewają i tancza, sa szczęśliwi, no ewidentnie chorzy... 

8 minut temu, Reikai napisał:

Ojej za grubo tu się dzieje widzę, Polska szkoła psychologii w pełni, nie wymyslaj problemów,  weź się za robotę albo najlepiej idz pobiegaj i pomódl się.

Weź sie w garść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

No w tym przypadku potrzeba już kierownika duchowego. 

I co mi powie? Big miał taki plan?

Wybacz, ale jako katolik nie uznaję argumentu, że kościół jest dobry na wszystko. Owszem modlitwa pomaga w wieku sytuacjach, ale po takiej traumie potrzeba czegoś więcej niż dziesięciu zdrowasiek.

2 minuty temu, julekstep napisał:

to wciąż lepsze niż jesteś zwycięzcą, zmień płeć i pomedytuj ❤️

Jesteś żenujący 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

I co mi powie? Big miał taki plan?

Wybacz, ale jako katolik nie uznaję argumentu, że kościół jest dobry na wszystko. Owszem modlitwa pomaga w wieku sytuacjach, ale po takiej traumie potrzeba czegoś więcej niż dziesięciu zdrowasiek.

A co powiedział Ci psycholog? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Śpiewają i tancza, sa szczęśliwi, no ewidentnie chorzy... 

Chorzy też mogą tańczyć , śpiewać i być szczęśliwy. Tak btw ogólnie ludzie chodzący do kościoła ( np Antoni M ) mogą być tak samo chorzy jak Ci latający do psychologów . W USA problemem nie jest laicyzacja tylko dobrobyt i normalny kryzys społeczeństwa które w historii odnotowaliśmy niejednokrotnie . Dlatego Twoja teza to niezły lol 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Reikai napisał:

Czy właśnie spłyciłeś cala psychologie do jakis kilku youtuberowych coachów?

Ja do jednego zdania spłyciłem pseudonaukę która nie ma 200 lat (i tak pewnie jako wsparcie dla psychiatrii ma spory sens - jednak obecnie studiuje to o jakieś +/- 90% więcej osób niż powinno - osób które też potrzebują mieć rynek na swoje usługi - i to sprawia problem)

Ty do jednego zdania spłyciłeś tysiące lat ludzkiego zmagania się z problemami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Reikai napisał:

Ojej za grubo tu się dzieje widzę, Polska szkoła psychologii w pełni, nie wymyslaj problemów,  weź się za robotę albo najlepiej idz pobiegaj i pomódl się.

Btw. Trudno o lepsze zapobieganie samobójstwom niż wmawianie osobom które chcą się zabić że jak się zabija to będą cierpieć wieczne męki. 

1 minutę temu, josephnba napisał:

A to już sprawa między mną a nią.

O. Taka trochę tajemnica spowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Btw. Trudno o lepsze zapobieganie samobójstwom niż wmawianie osobom które chcą się zabić że jak się zabija to będą cierpieć wieczne męki. 

O. Taka trochę tajemnica spowiedzi. 

I tobie się wydaje, że człowiek cierpiący na ciężką depresję martwi się życiem po życiu?

 

Co do tajemnicy spowiedzi czy też każdej innej tajemnicy.

Nie czuję się w obowiązku żeby dzielić się z Tobą swoimi przemyśleniami na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

I tobie się wydaje, że człowiek cierpiący na ciężką depresję martwi się życiem po życiu?

Człowiek cierpiący na ciężka depresję chce skrócić swoje cierpienie a nie przedłużyć je na wieczność. Wizja piekła go nie wyleczy ale przynajmniej odwiedzie od samobójstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Człowiek cierpiący na ciężka depresję chce skrócić swoje cierpienie a nie przedłużyć je na wieczność. Wizja piekła go nie wyleczy ale przynajmniej odwiedzie od samobójstwa. 

Nie wiem czy tak by było, tym bardziej że i społeczeństwo w kwestii wiary jest bardzo podzielone. 

Nie zmienisz tego iż ludzie przestają utożsamiać się z kościołem czy przestają wierzyć 

Żyjemy w kraju, gdzie konstytucja gwarantuje wolność w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

Nie wiem czy tak by było, tym bardziej że i społeczeństwo w kwestii wiary jest bardzo podzielone. 

Nie zmienisz tego iż ludzie przestają utożsamiać się z kościołem czy przestają wierzyć 

Żyjemy w kraju, gdzie konstytucja gwarantuje wolność w tej kwestii

Oczywiście że tak co nie zmienia faktu że widzę jak im to szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Człowiek cierpiący na ciężka depresję chce skrócić swoje cierpienie a nie przedłużyć je na wieczność. Wizja piekła go nie wyleczy ale przynajmniej odwiedzie od samobójstwa. 

Żadne statsy to nie potwierdzają . Laickie kraje mają mniej samobójstw niż np religijne jak Polska czy Węgry - na to wpływają różne inne bardziej determinujące czynniki ( np pogoda ) dlatego Twoja teza to nadal gruba beka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

Ja do jednego zdania spłyciłem pseudonaukę która nie ma 200 lat (i tak pewnie jako wsparcie dla psychiatrii ma spory sens - jednak obecnie studiuje to o jakieś +/- 90% więcej osób niż powinno - osób które też potrzebują mieć rynek na swoje usługi - i to sprawia problem)

Ty do jednego zdania spłyciłeś tysiące lat ludzkiego zmagania się z problemami

Ale co z tego ile ma sama psychologia lat?To chyba dobrze, ze pojawiają się inne, nowe a dla niektórych lepsze źródła pomocy, niż mielibyśmy dalej tkwić w mentalnym średniowieczu i splycać pomoc ludziom do "pomódl się do jednego z tysięcy bogów i będzie lepiej"?

 

I zgoda, że Freud zrobił tyle dobrego co zlego, bo i w tym temacie mozna się zbytnio wkręcić i się przepsychologować, ale tak jest ze wszystkim, modlić tez się można za dużo co potem wpływa na światopogląd i zdrowy rozsądek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

Ale co z tego ile ma sama psychologia lat?To chyba dobrze, ze pojawiają się inne, nowe a dla niektórych lepsze źródła pomocy, niż mielibyśmy dalej tkwić w mentalnym średniowieczu i splycać pomoc ludziom do "pomódl się do jednego z tysięcy bogów i będzie lepiej"?

 

I zgoda, że Freud zrobił tyle dobrego co zlego, bo i w tym temacie mozna się zbytnio wkręcić i się przepsychologować, ale tak jest ze wszystkim, modlić tez się można za dużo co potem wpływa na światopogląd i zdrowy rozsądek :)

Clue jest takie że psychologia robiąc z grubsza to samo co kościół (czy inne wcześniejsze 'lekarstwa duszy') jednocześnie udaje naukę przez co jest tą atrakcyjniejszą (sztucznie) alternatywą. Dodatkowo przez jej naukową otoczkę masa jej dziwacznych wymysłów (których celem jest zwiększenie zapotrzebowania na psychologię) jest traktowania śmiertelnie poważnie - zakładam że taki KK też wymyślał masę jakichś głupot w dawnych czasach żeby zwiększyć zapotrzebowanie na swoje usługi - ale imho nawet wtedy bożek 'Bóg' nie był tak silny jak dziś bożek 'Nauka'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.