Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, josephnba napisał:

Rozumiem że wg ciebie pogarszająca się kondycja psychiczna społeczeństwa to lewackie brednie?

Nie wiem czy to 'lewackie brednie', ale są na świecie takie 'zawody' których nadmierny rozwój nie wpływa korzystnie na społeczeństwo w tym obszarze w którym te zawody powinny pomagać.

Tak jak w USA mamy np coraz więcej absurdów prawnych ze względu na tamtejszy rozwój 'prawa' tak uważam że spadek kondycji psychicznej społeczeństw jest wprost proporcjonalny do liczby psychologów w tychże społeczeństwach.

Już nie wspominając że to w psychologii swoje korzenie mają wszelkiej maści kołczingi i tym podobne patologie.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BMF napisał:

Tożsamość płciowa kształtuje się we wczesnym dzieciństwie (argument co do 10-latka), zaś każdy psycholog (no dobra, pewnie nie każdy ;]) zgodzi się ze stwierdzeniem, że z perspektywy funkcjonowania osoby z zaburzeniami tożsamości płciowej, bardzo dobrze, że osoby w jej otoczeniu zwracają się do niej ''nowym'' imieniem, bo alternatywa (zwracanie się do momentu ew. korekty płci po 18. roku życia nieakceptowanym płciowo imieniem) jest gorsza i może pogłębiać problemy takiego dziecka. Co najwyżej można byłoby się zastanawiać nad reakcją jej rówieśników, ale, po pierwsze, muszą mieć zajebiste dzieciństwo jeżeli ich realnym problemem jest funkcjonowanie w otoczeniu osoby transpłciowej, po drugie, to kwestia edukacji i wychowania, by tego typu sytuacje były przez dzieci rozumiane. 

Nie jestem psychologiem i nie znam się na tych sprawach jak deltuś czy Julek więc nie mogę się wypowiedzieć. Napisałem tylko swoją subiektywną opinie na ten temat. 

2 minuty temu, julekstep napisał:

Nie wiem czy to 'lewackie brednie', ale są na świecie takie 'zawody' których nadmierny rozwój nie wpływa korzystnie na społeczeństwo w tym obszarze w którym te zawody powinny pomagać.

Tak jak w USA mamy np coraz więcej absurdów prawnych ze względu na tamtejszy rozwój 'prawa' tak uważam że spadek kondycji psychicznej społeczeństw jest wprost proporcjonalny do liczby psychologów w tychże społeczeństwach.

Czyli wg ciebie pandemia, lock down i idącą z tym w parze większa potrzeba społeczeństwa do udania się po poradę to wynik coraz liczniejszej grupy zawodowej pod nazwą psycholog?  

Większość znanych mi firm, firm gdzie pracują moi znajomi proponowało swoim pracownikom bezpłatne porady w tym ciężkim okresie. Rozumiem że to nie z troski o swoich, tylko żeby nabić kiesę tym złym psychologom.

W sumie to nawet zdziwiony nie jestem.

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

Trzeba było iść do kościoła i księdza! 

ksiądz > psycholog

jak najbardziej (no bo przecież wizyta u psychologa to dla wielu osób nic innego jak świecki ekwiwalent spowiedzi)

a i stawki ma niższe :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Czyli wg ciebie to że pandemia, lock down i idącą z tym w parze większa potrzeba społeczeństwa do udania się po poradę to wynik coraz liczniejszej grupy zawodowej pod nazwą psycholog? 

W sumie to nawet zdziwiony nie jestem.

Nie wiem jak z mojej wypowiedzi doszedłeś do wniosków około-pandemicznych.

W sumie to nawet nie chcę wiedzieć lol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Nie wiem jak z mojej wypowiedzi doszedłeś do wniosków około-pandemicznych.

W sumie to nawet nie chcę wiedzieć lol.

Z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jesteś lekko nieczuły na problemy społeczeństwa, może przez wychowanie, może przez to co spotkało cię już jako osobę "dorosłą", choć dorosły nie musi oznaczać dojrzały. Twoje dziecinne komentarze, lolowanie wszystkiego może świadczyć o pewnej niedojrzałości, o braku gotowości do radzenia sobie z problemami dnia codziennego.

Zasugerował bym wizyte u specjalisty, ale jak już zauważyłem, nie jest ci to (wg ciebie) potrzebne. 

Mam tylko nadzieję, że jednak rodzice tego zaatakowanego przez Pawłowicz dziecka myślą trochę bardziej nowocześnie niż ty i jeśli ich dziecko będzie potrzebowało pomocy, udzielą mu jej. 

Swoją drogą to budujące, że są na świecie rodzice, którzy w takich sytuacjach wspierają swoje dzieci a nie wyrzucają z domów lub na siłę próbują je "wyleczyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, josephnba napisał:

Z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jesteś lekko nieczuły na problemy społeczeństwa, może przez wychowanie, może przez to co spotkało cię już jako osobę "dorosłą", choć dorosły nie musi oznaczać dojrzały. Twoje dziecinne komentarze, lolowanie wszystkiego może świadczyć o pewnej niedojrzałości, o braku gotowości do radzenia sobie z problemami dnia codziennego.

Zasugerował bym wizyte u specjalisty, ale jak już zauważyłem, nie jest ci to (wg ciebie) potrzebne. 

Mam tylko nadzieję, że jednak rodzice tego zaatakowanego przez Pawłowicz dziecka myślą trochę bardziej nowocześnie niż ty i jeśli ich dziecko będzie potrzebowało pomocy, udzielą mu jej. 

Swoją drogą to budujące, że są na świecie rodzice, którzy w takich sytuacjach wspierają swoje dzieci a nie wyrzucają z domów lub na siłę próbują je "wyleczyć".

całkiem przyzwoity trolling

mocna trója!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał:

ksiądz > psycholog

jak najbardziej (no bo przecież wizyta u psychologa to dla wielu osób nic innego jak świecki ekwiwalent spowiedzi)

a i stawki ma niższe :) 

Zgadzam się, ludzie odchodzą od kościoła, zastępują spowiedz psychologami i liczba problemów psychicznych się powiększa. Wnioski są dość oczywiste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Zgadzam się, ludzie odchodzą od kościoła, zastępują spowiedz psychologami i liczba problemów psychicznych się powiększa. Wnioski są dość oczywiste. 

Naprawdę nie wiem jak mam to skomentować. 

Co ma spowiedź do porady psychologa? 

Ksiądz by mi nie pomógł w sytuacji kiedy zobaczyłem główkę dziecka wystającą z wraku auta zgniecionego między dwoma tirami. 

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Ludzie odchodzą od kościoła, zastępują spowiedz psychologami i liczba problemów psychicznych się powiększa Wnioski są dość oczywiste. 

Cytat

Wszak trzeba jakoś tworzyć rynek dla tych dziesiątek tysięcy psychologów xD księży

 

Edytowane przez WD_czterdzieści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, josephnba napisał:

Naprawdę nie wiem jak mam to skomentować. 

Co ma spowiedź do porady psychologa? 

Ksiądz by mi nie pomógł w sytuacji kiedy zobaczyłem główkę dziecka wystającą z wraku auta zgniecionego między dwoma tirami. 

 

No w tym przypadku potrzeba już kierownika duchowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

Ojej za grubo tu się dzieje widzę, Polska szkoła psychologii w pełni, nie wymyslaj problemów,  weź się za robotę albo najlepiej idz pobiegaj i pomódl się.

Niestety tak to często wygląda. 

Pomijam "pomódl się", bo to kwestia odrębna. Natomiast pierwsza część wypowiedzi często znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości i to jest właśnie problem, z którym należy walczyć. 

Nie dotyka on tylko osób młodych, przeżywających pierwsze rozczarowania czy borykających się z różnego rodzaju odmiennością.

Dotyka chorych na raka, którym wali się świat, dotyka rodziców, którzy tracą dziecko, wreszcie dotyka ludzi, którzy tracą partnerów czy nawet takich którzy rozstają się z kimś po latach i nie potrafią sobie z tym poradzić. Ludzie są różni i mają różną wrażliwość. Jedni to macho w stylu Julka, którzy uważają, że psychologa odwiedzają lewackie pizdy, inni potrzebują pomocy.

Już pomijam osoby chore na alkoholizm, czy narkomanów bo tym, mam szczerą nadzieję, nawet Julek uważa, że należy pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.