Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, julekstep napisał:

ale regulacje środowiskowe dla poszczególnych branż to przecież nie jest nasz krajowy wymysł - niedostępny nigdzie indziej

Ale u nas coś na co urząd ma 30/60/90 dni trwa np rok.

Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz

Godzinę temu, fluber napisał:

Ehe, z pewnością instytucja która powstała w 2018 roku potrafi wydawać decyzję latami. 

Potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sebastian napisał:

A wiesz czemu ? Przechodziłeś kiedyś przygotowania i audyt ? 

ISO (EMAS dopuszcza te normy jako system zarządzania)?

Najbanalniejsze audyty w jakich brałem udział tbh (w przeciwieństwie do audytów wewnętrznych, które są zmorą)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, julekstep napisał:

ISO (EMAS dopuszcza te normy jako system zarządzania)?

Najbanalniejsze audyty w jakich brałem udział tbh (w przeciwieństwie do audytów wewnętrznych, które są zmorą)

Nie wiem co Emas teraz dopuszcza, jak robiliśmy to był nad iso i zawierał je w sobie + mnóstwo dodatków. To był stracony czas i kasa.

Takie to jest proste, że ma to - jak piszesz - 50 firm a miało 80. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebastian napisał:

Nie wiem co Emas teraz dopuszcza, jak robiliśmy to był nad iso i zawierał je w sobie + mnóstwo dodatków. To był stracony czas i kasa.

Takie to jest proste, że ma to - jak piszesz - 50 firm a miało 80. 

w Polsce :) 

(i ofc mam pełną świadomość że taka mała liczba firm w tym uczestniczących pewnie wiąże się z tym że drożej wychodzi utrzymać system spełniający standardy corocznego - jak mniemam - dobrowolnego audytu niż płacić kary związane z rzadszymi, ale cięższymi audytami 'odgórnymi'*)

* więc podwójny zysk dla przedsiębiorcy -> i kasy przyoszczędzi i temat do ponarzekania się znajdzie ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fluber napisał:

Nom, a doncic latami grał w nba

No ale jeśli organ ma 90 dni na wydanie decyzji ( do 90 dni ) a wydaje po półtora roku to twoim zdaniem to jest normalne?

50 minut temu, julekstep napisał:

ISO (EMAS dopuszcza te normy jako system zarządzania)?

Najbanalniejsze audyty w jakich brałem udział tbh (w przeciwieństwie do audytów wewnętrznych, które są zmorą)

Nie wiem o jakim ISO mówisz - jeżeli 9001 to tak ale wszystko co przechodzi przez PCA, a w szczególności audyt certyfikujący to nie są proste sprawy i jak masz rażące niezgodności to po prostu certyfikacji nie otrzymasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Nie wiem o jakim ISO mówisz - jeżeli 9001 to tak ale wszystko co przechodzi przez PCA, a w szczególności audyt certyfikujący to nie są proste sprawy i jak masz rażące niezgodności to po prostu certyfikacji nie otrzymasz

14001

no i ma w sumie sens że certyfikacji nie otrzymują organizacje mające rażące niezgodności :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

14001

no i ma w sumie sens że certyfikacji nie otrzymują organizacje mające rażące niezgodności :) 

Akurat że środowiskiem nie miałem styczności ale np. 17025 to już trzeba mieć wiedzę techniczną, warunki lokalowe plus kontrolę i oczywiście porządek w papierach. Nie zrobisz tego w miesiąc ani trzy. Domyślam się że przy wyrobach medycznych jest podobnie i przebranżowienie się czy nawet tylko rozszerzenie działalności to nie jest coś co można od ręki zrobić (w laboratorium np musisz mieć walidację metody badawczej, udzial w badaniach porównawczych etc. - to trwa miesiącami a czasem nawet latami)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Akurat że środowiskiem nie miałem styczności ale np. 17025 to już trzeba mieć wiedzę techniczną, warunki lokalowe plus kontrolę i oczywiście porządek w papierach. Nie zrobisz tego w miesiąc ani trzy. Domyślam się że przy wyrobach medycznych jest podobnie i przebranżowienie się czy nawet tylko rozszerzenie działalności to nie jest coś co można od ręki zrobić (w laboratorium np musisz mieć walidację metody badawczej, udzial w badaniach porównawczych etc. - to trwa miesiącami a czasem nawet latami)

 

daleko zaszliśmy xD

ten EMAS to miał być przykład do porównania podejścia Z OBU STRON (w sensie że działania firm też pozostawiają sporo do życzenia w porównaniu od kolegów z zachodniej granicy), przecież nie wymagamy od świeżego producenta maseczek żeby ogarnął ten rejestr w pierwsze pół roku działalności :) 

chociaż akurat porządek w papierach można trzymać od początku (good practice tbh)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, julekstep napisał:

daleko zaszliśmy xD

ten EMAS to miał być przykład do porównania podejścia Z OBU STRON (w sensie że działania firm też pozostawiają sporo do życzenia w porównaniu od kolegów z zachodniej granicy), przecież nie wymagamy od świeżego producenta maseczek żeby ogarnął ten rejestr w pierwsze pół roku działalności :) 

chociaż akurat porządek w papierach można trzymać od początku (good practice tbh)

Ja się z tym zgadzam że porządek można trzymać i nawet należy. Ogólnie niestety zarządzanie w Polsce leży i kwiczy i w większości miejsc jest robione bo musimy mieć certyfikat a nie bo rozumiemy jakie korzyści z zarządzania dobrego płyną. Nawiązywałem bardziej do tego co było wcześniej pisane że ktoś mógł sobie z dnia na dzień fabrykę maseczek zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quevas napisał:

PIS i media gadzinowe bronią wójta Pcimia wynikami Orlenu, a tymczasem : za rządów pana Daniela O. : akcje spółki spadły z 107,9 zł do 58,8 zł, wartość zleciała z 46 mld do 25 mld, a dług doznał erekcji z 0,7 mld do 13 mld.

Sukces na miarę "1 do 27".

 

Czekamy na nacjonalizację dino i lpp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, julekstep napisał:

ISO (EMAS dopuszcza te normy jako system zarządzania)?

Najbanalniejsze audyty w jakich brałem udział tbh (w przeciwieństwie do audytów wewnętrznych, które są zmorą)

ISO to banał ale zrob sobie audyt CSTB, ATG czy rosyjski audyt.... Zmieniłbyś zdanie ,że audyty zewn. to pikuś. To jest masakryczna ochrona rynku wewnątrz Uni i naciąganie na kasę

No może teraz jest ciut łatwiej bo audyty sa online .I ktoś z firmy chodzi po firmie z włączonym laptopem a audytor sobie ogląda  izadaje pytanie ale normalnie poziom upierdliwości i dziwaczności wymagań jest niesamowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obajtek to mistrz. W roku 2017 kupił sobie dworek na Pomorzu. W 2018 podpisał umowę na nieodpłatne korzystanie przez 10 lat z Fundacją Pomocy i Więzi Polskiej "Kresy RP”. Fundacja za 800 tys. dotacji z Ministerstwa Kultury wyremontowała dach dworku. W 2020 Umowa została rozwiązana a Obajtek podpisał nową z fundacją Handicap Zakopane - sponsorowaną min. przez PZU i Tauron. Fundacja ma dokończyć remont. Ciekawe jak szybko po ukończeniu remontu Umowa z fundacją zostanie rozwiązana na prośbę samej fundacji 😉

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Eurostat pokazał dane jak sobie radzą rejony i smutne jest ,że w Polsce tylko 3 rejony w ogóle się odnajdują w UE i ciągną resztę Polski 

Warszawa ( choć i tak ze stolic Środkowej Europy radzi sobie najgorzej i robi tyle co Bukareszt) . Dolny Śląsk (80% średniej unijnej) i Wilekopolska ( 79%średniej unijnej) . Te dwa rejony są na poziomie 3/4 Francji a nawet czasem bogatsze

Możemy jeszcze dorzucić Pomorze do rejonów które sobie radzą w UE bo np Śląsk stoi w miesjcu . Jeszcze 10 lat był bogatszy od Wielkopolski a teraz zdecydowanie w tyle. 20 lat myślałem ,że Wschód szybciej się będzie rozwijał a dziś takie Lubelskie czy Mazury było najbiedniejszym rejonem Rumunii ( no prawie bo jest jeden biedniejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, quevas napisał:

rodem z krajów Trzeciego Świata głodowe zasiłki dla bezrobotnych działają motywująco na polskich białych murzynów walczących o miskę ryżu od panów z PIS

no ale żeby niskie bezrobocie przedstawić jako zarzut wobec PiSu....

 

leonardo di caprio cheers GIF - Find & Share on GIPHY | Leonardo dicaprio,  Scottish people, Leonardo dicaprio movies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.