Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jack napisał:

A Ty wierzysz, że to koniec akcji a nie początek?

Viktor lubi to. 

Czyli protestujemy nie przeciwko tu co pis robi tylko przeciw temu co może zrobić w przyszlosci? 

Bo teraz to I tak na końcu za ten podatek medialny zaplacimy wszyscy w wyższych cenach reklamowanych produktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Czyli protestujemy nie przeciwko tu co pis robi tylko przeciw temu co może zrobić w przyszlosci? 

Bo teraz to I tak na końcu za ten podatek medialny zaplacimy wszyscy w wyższych cenach reklamowanych produktów. 

Sorry ale ja już nie potrafię prościej. I nie zamierzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fluber napisał:

No tak, gdyby TVN wykupił Bielan to za 2 lata głosowałbyś na PIS?:)

pewnie by nie głosował, tak samo jak ty nie opuściłbyś PiS, gdyby zlikwidowano TVP. patrząc jednak na ogół wyborców liczony przecież w milionach, to przekaz w telewizjach ma znaczenie i przy braku jednej strony cześć ludzi przejdzie na drugą/przestanie popierać dotychczasową, bo zabraknie w głowie słów-kluczy. tutaj się toczy gra o rząd dusz i gdyby to nie miało znaczenia, to przecież Kaczyński nie pakowałby tylu pieniędzy w propagandę w publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluber napisał:

Czy Ty uwazasz @Koelner że ten podatek doprowadzi TVN Polsat lub rasp do bankructwa? Serio w to wierzysz? 

Przejęli Polska Press Grupa , zostało Ringer Axel Springer Polska oraz Discovery . Piszę o kierunku , który nakreślił w Radio Maryja Zbigniew Ziobro . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyski TVN w 2019 wyniosły 540 mln zł, nie znam założeń finansowych na przyszłe lata, ale gdyby rząd chciał mi zabrać 15 - 25 % dochodu tez bym się wkurzył. Potem jakby przyszła oferta zakupu spółki to pewnie bym ją rozważył, szczególnie że za rogiem czekają negocjacje kosztów nowej koncesji. I przeczuwam, że oferta dla TVN ( i Agory) nie będzie atrakcyjna. To jest scenariusz węgierski wymierzony w dwie grupy medialne. Można to uważać za sprawiedliwość dziejową, ale ja mam gęsią skórkę, na myśl że może kiedyś też znajdę się na celowniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P_K napisał:

Zyski TVN w 2019 wyniosły 540 mln zł, nie znam założeń finansowych na przyszłe lata, ale gdyby rząd chciał mi zabrać 15 - 25 % dochodu tez bym się wkurzył. Potem jakby przyszła oferta zakupu spółki to pewnie bym ją rozważył, szczególnie że za rogiem czekają negocjacje kosztów nowej koncesji. I przeczuwam, że oferta dla TVN ( i Agory) nie będzie atrakcyjna. To jest scenariusz węgierski wymierzony w dwie grupy medialne. Można to uważać za sprawiedliwość dziejową, ale ja mam gęsią skórkę, na myśl że może kiedyś też znajdę się na celowniku. 

Ale przecież mnóstwo krajów dokłada podatki największym telewizjom. Czechy, Francja. Nikt tam nie krzyczy o modelu węgierskim. Nie dajmy się zwariowac. Wjazd służb do siedziby wprost to było kneblowanie niezależnych mediów a nie nałożenie kilku procent podatku ns przychód z reklamy tamponow w przerwie trudnych spraw. Przecież takim tokiem myślenia jakiekolwiek podatki dla mediów są nietykalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Ale przecież mnóstwo krajów dokłada podatki największym telewizjom. Czechy, Francja. Nikt tam nie krzyczy o modelu węgierskim. Nie dajmy się zwariowac. Wjazd służb do siedziby wprost to było kneblowanie niezależnych mediów a nie nałożenie kilku procent podatku ns przychód z reklamy tamponow w przerwie trudnych spraw. Przecież takim tokiem myślenia jakiekolwiek podatki dla mediów są nietykalne

Możemy się sprzeczać, czy ten poziom jest adekwatny, moim zdaniem takie zwiększenie opodatkowania jest jednak przesadzone i celowe. Zgadzam się, że kwestia koncesji powie nam więcej o tej sprawie.  

@julekstep - dobre, ale należę do grupy zawodowej związanej z kastą, więc to taki śmiech przez łzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

 Wjazd służb do siedziby wprost to było kneblowanie niezależnych mediów a nie nałożenie kilku procent podatku ns przychód z reklamy tamponow w przerwie trudnych spraw. Przecież takim tokiem myślenia jakiekolwiek podatki dla mediów są nietykalne

Znowu Tusk ? Jak jogurt Ci się przeterminuje lub kobita przypadkowo zmieni kanał w TV to też jego wina ? Stary to już nie jest normalne ale niebezpieczne powinieneś iść do specjalisty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

Znowu Tusk ? Jak jogurt Ci się przeterminuje lub kobita przypadkowo zmieni kanał w TV to też jego wina ? Stary to już nie jest normalne ale niebezpieczne powinieneś iść do specjalisty. 

To już Ty z tym Tuska laczysz, nie ja;) 

11 minut temu, P_K napisał:

 

@julekstep - dobre, ale należę do grupy zawodowej związanej z kastą, więc to taki śmiech przez łzy. 

No i jak bardzo jesteś prześladowany przez ostatnie 5 lat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@F;luber

Ale cała istota rzeczy rozbija się o to ,że nie można robić podwójnego opodatkowania tj i obrotowy i dochodzowy. I duże stacje tak naprawdę przerzucam te koszty na zwykłego Kowalskiego . Ale mniejsze rozgłośnie radiowe , gazety lokalne praktycznie będą postawione pod ścianą . 

Poza tym jak chceili wprowadzić podatek cyfrowy to się szybko wycofali bo im Trump zagroził a z tego byłyby konkretne pieniadze i rzeczywiście uderzały w tych którzy unikają podatków w Polsce jak Facebook czy Google . Ogólnie to ci powiem ,że usługi są w fatalnej sytuacji. W Poznaniu już 1/4 restauracji olewa rozporządzenie i się otwarła. Nie da się często zamknąć lokalu na 4 spusty bo koszty stałe i tak masz a z rządu otrzymali po 5-10 tys wsparcia co nawet nie pokrywa tygodniowych kosztów

Koszty stałe hoteli są spore a wsparcie nie pokrywa nawet 10% . To się jeszcze nie przekłada na upadłości ale pomoc jest ewidentnie źle ustawiona. Np hotele są objete tarczą ale już np pralnie nie . Albo np nad morzem górne piętra hoteli to są apartamenty na wynajem. One tarczą nie są objete ale nie moga działać bo są częścią hotelu  itd My z pomocą korzystaliśmy i miesiąc i odpuściliśmy bo warunki jej otrzymania są tak wysokie ,że w dłuższej perspektywie stajesz się zakładnikiem jeśli to pożyczka 

Tak w ogóle to korzystamy na tym ,że praktycznie się rozjechał handel Europa -Azja. Frachty morskie poszły w górę 5-6 razy. Nie ma kontenerów morskich bo ogromne ilości są zablokowane w USA czy Ameryce PŁD. Wiele firm szuka poddostawców w Europie bo teraz możesz mieć zamówiony towar w Chinach i nikt ci go nie załaduje na statek bo nie ma kontenera i od razu ci powiedzą ,że mogą na nastepny ale fracht skoczył z 7 na 9 ,5 tys dolarów. Jak coś wysyłasz do Chin to pewniej koleją tylko ostatnio Chińczycy za rozładunek tam i zawiezienia do firmy żądają 2,5 tys dolarów gdzie rok temu to było 900. Ja nie pamiętam takich sytuacji bym z Francji dostawał zamówienia o 30% wyższe niż rok temu bo na ich rynku konkurencja z Chin nie daje rady dostarczać na czas i wylatują z budów

A jeszcze zawirowania z UK. Ten rok jak na razie jest dziwaczny jeśli chodzi o sprzedaż w Europie. Bo na dodatek Turcja przez swoje wojenki musi kupowac wiele składników dwa razy drożej niż ja w Europie. Erdogan ich wykańcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ely3 napisał:

@F;luber

Ale cała istota rzeczy rozbija się o to ,że nie można robić podwójnego opodatkowania tj i obrotowy i dochodzowy. I duże stacje tak naprawdę przerzucam te koszty na zwykłego Kowalskiego . Ale mniejsze rozgłośnie radiowe , gazety lokalne praktycznie będą postawione pod ścianą . 

No ale jest limit poziomu przychodów, więc jak gazeta ma to ustawione na bodajże poziomie 15 milionów złotych rocznie z reklam, to gazety lokalne nie będą po prostu tym objęte. Reklamy u nich będą nawet tańsze niż w molochach i to dla tych lokalnych mediów jest nawet na plus.

Możliwe, że system, który zaproponował PIS nie jest ok, nie znam się na tym. Dobrze by było, żeby można było opodatkować tylko podmioty zagraniczne, ale na to TSUE by nie pozwoliło. Pandemia odbija się nam finansowo, cudów nie ma, dodatkowych środków trzeba gdzieś szukać. Spółka, która ma pół miliarda zysku jak TVN to miejsce, gdzie jakiejś kasy można szukać, żeby nie trzeba było jej szukać gdzie indziej. Ja wiem, że te firmy płacą jakieś podatki, ale skoro Polsat płaci 90 milionów CIT, a TVN 30 milionów, to mnie to generalnie mocno irytuje. I wkurza też to, że nie można legalnie tych zagranicznych podmiotów dociążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał:

Ktoś ma jakieś dobre artykuły o sytuacji na rynku medialnym na Węgrzech? Jak wygląda to teraz i jaka była droga do tej sytuacji? 

Z góry dziękuję. 

Pierwszym krokiem, zaledwie pół roku po wygranych wyborach w 2010 roku, było przyjęcie ustawy medialnej. W jej ramach powołano Narodowy Urząd ds. Mediów i Komunikacji, w skrócie NMHH, który m.in. odpowiada za przyznawanie częstotliwości nadawcom. Szefa NMHH powołuje prezydent na wniosek premiera. Ponadto powołano wtedy też Radę ds. Mediów, której kadencja trwa 9 lat i która jest najpotężniejszym organem, który reguluje rynek węgierskich mediów.

oni po prostu nie przyznają koncesji jak im się telewizja lub radio nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Pierwszym krokiem, zaledwie pół roku po wygranych wyborach w 2010 roku, było przyjęcie ustawy medialnej. W jej ramach powołano Narodowy Urząd ds. Mediów i Komunikacji, w skrócie NMHH, który m.in. odpowiada za przyznawanie częstotliwości nadawcom. Szefa NMHH powołuje prezydent na wniosek premiera. Ponadto powołano wtedy też Radę ds. Mediów, której kadencja trwa 9 lat i która jest najpotężniejszym organem, który reguluje rynek węgierskich mediów.

oni po prostu nie przyznają koncesji jak im się telewizja lub radio nie podoba

To widziałem, słyszałem też, że 90% rynku jest już przejęta przez firmy powołane w tym celu. Jakiś narodowy koncern medialny itp. nie odnawianie koncesji, podatki medialne, reklamy firm Państwowych tylko w przychylnych gazetach, prenumeraty tylko od przychylnych, że nie ma już żadnego opozycyjnego dziennika na Węgrzech, że gazety były przejmowane, że Węgry są już pod koniec pierwszej setki w rankingu wolności mediów itd, itp.

Wolałbym jednak bardziej szczegółowo się w to wgłębić w sposób obiektywny. Porównać sytuację i sprawdzić czy to idzie w tym samym, jakim, kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tecu napisał:

To widziałem, słyszałem też, że 90% rynku jest już przejęta przez firmy powołane w tym celu. Jakiś narodowy koncern medialny itp. nie odnawianie koncesji, podatki medialne, reklamy firm Państwowych tylko w przychylnych gazetach, prenumeraty tylko od przychylnych, że nie ma już żadnego opozycyjnego dziennika na Węgrzech, że gazety były przejmowane, że Węgry są już pod koniec pierwszej setki w rankingu wolności mediów itd, itp.

Wolałbym jednak bardziej szczegółowo się w to wgłębić w sposób obiektywny. Porównać sytuację i sprawdzić czy to idzie w tym samym, jakim, kierunku. 

Ta akcja z koncesjami która orban zrobił w 1 roku rządów to więcej niż pis zrobił od przejęcia władzy w 2015...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Ta akcja z koncesjami która orban zrobił w 1 roku rządów to więcej niż pis zrobił od przejęcia władzy w 2015...

Nie o to mi chodzi. Chcę się dowiedzieć jak to wygląda u nich, czy są podobieństwa w działaniu i jaki mógłby być ewentualny kierunek i co z tego wynika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

I wkurza też to, że nie można legalnie tych zagranicznych podmiotów dociążyć.

No tylko ,że głównie oberwą polskie podmioty. Polsta jest polski . Gazeta też a jak chciał Gazeta odkupić od zagranicznego Radio Zet to zablokowali . RMF chyba też jest polski. Wiadomo potale internetowe już często są sprzedane zagranicznym właścicielom ale ci mogą spokojnie obejść całą ustawę bo tak jak nikt nie ściągnie kasy za reklamy od ESPN czy The Athletic bo ktoś w Polsce ma wykupiona subskrypcje. Tak samo nikt nie ściągnie kasy od Onetu bo ci się przeniosa do Berlina np

Poza tym od 1 stycznia wprowadzili podatek od sieci handlowych i powinno być z tego 1,5 mld rocznie więc nie do końca widzę po co ta akcja z reklamami . No chyba ,że TSUE zablokuje podatek od sieci choć przez pandemie chyba się podejście Unii do tego takich handlowych podatkó zmieniło 

 

Rząd powinien wprowadzić podatek cyfrowy bo tu naprawdę uderzą w amerykańskie molochy ale tu chyba im brak jaj. No i pewnie byśmy wtedy mieli odcięte niektóre amerykańskie strony o koszu bo by nie chciały płacić podatku cyfrowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.