Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, WD_czterdzieści napisał:

Można sprawdzić dane historyczne.
Interwał tygodniowy.

image.png.539504bbd7cd1dabfefe0bef0147b468.png

Nie. Nie robią:). Poza okresowymi wybitkami dzięki pożyczkom płynnościowym od PFR.

Chyba, że statystyka kłamie.

Ja wiem że można. Tylko primo - pozostają nam ciągle dodatkowe obciążenia (opłaty, zakupy dziwnych spółek) które fałszują realny stan tych spółek (plus to o czym pisał Sebastian).

Secundo - porównywanie tego do WIG20 w którym też są spółki gdzie większościowym udziałowcem jest skarb państwa to słaba opcja (plus jeszcze w wig20 masz trochę spółek które przez obostrzenia mocno oberwały więc tym bardziej to porównanie jest mało miarodajne)

Co nie zmienia faktu że pozytywny wpływ Sasina jest żaden 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Gdyby każda kolejna władza bardziej przeszkadzała niż pomagała to by było coraz gorzej a nie coraz lepiej

Władza Legalna Mafia przeszkadza! Na szczęście kolejne pokolenia bohaterów wolnego rynku zaciskają zęby i pchają naprzód ten wózek!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, WD_czterdzieści napisał:

Można sprawdzić dane historyczne.
Interwał tygodniowy.

image.png.539504bbd7cd1dabfefe0bef0147b468.png

Nie. Nie robią:). Poza okresowymi wybitkami dzięki pożyczkom płynnościowym od PFR.

Chyba, że statystyka kłamie.

Ją mowie o okresie od kiedy sasin nimi zarządza. Od tego czasu kreca lepszy wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Ją mowie o okresie od kiedy sasin nimi zarządza. Od tego czasu kreca lepszy wynik

Nieprawda. Dopiero ostatnio zaczęły, a jak jego ministerstwo zaczęło działać to zaliczyły najwyższe spadki :) 

Ale to i tak nie ma znaczenia bo ja Ci mówię skąd się biorą takie dane a Ty nie chcesz tego zrozumieć. Ponadto nie da się ukryć, że rząd podnosząc cenę prądu o 15% zdecydowanie pomógł swoim spółkom energetycznym co też pomaga uzyskać wyższe notowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, julekstep napisał:

Na prawdę na poparcie tej tezy wrzucasz listę top10 z business insidera? :D Fakty są takie że zagraniczne inwestycje bezpośrednie w 2019 roku spadły o ok.28% a sytuacja polityczna jest daleka od stabilnej. Mówienie że ten rząd sprzyja przedsiębiorcom to juz totalna abstrakcja.Szczerze to odechciewa mi się dalszej dyskusji julek, jakieś teksty o bohaterach wolnego rynku nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać :) Zapewniam że korwinistą nie jestem natomiast widzę na przykładzie innych krajów że można mniej drenować portfel obywateli a przedsiębiorców nie nazywać złodziejami.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sewer napisał:

Na prawdę na poparcie tej tezy wrzucasz listę top10 z business insidera? :D Fakty są takie że zagraniczne inwestycje bezpośrednie w 2019 roku spadły o ok.28% a sytuacja polityczna jest daleka od stabilnej. Mówienie że ten rząd sprzyja przedsiębiorcom to juz totalna abstrakcja.Szczerze to odechciewa mi się dalszej dyskusji julek, jakieś teksty o bohaterach wolnego rynku nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać :) Zapewniam że korwinistą nie jestem natomiast widzę na przykładzie innych krajów że można mniej drenować portfel obywateli a przedsiębiorców nie nazywać złodziejami.

rekordowy spadek z 2013 raczej jest niezagrożony :)

 

no ja jak przeczytałem o tym jak to tylko sobie coś tam zawdzięczasz to śmiechłem -> więc i Tobie to polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

rekordowy spadek z 2013 raczej jest niezagrożony :)

 

no ja jak przeczytałem o tym jak to tylko sobie coś tam zawdzięczasz to śmiechłem -> więc i Tobie to polecam!

Dziękuje święty Jarku i kotu twemu że mogę pracować! 🥰

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebastian napisał:

Te 28 mld to wzrost wartości giełdowej. Ponieważ uczysz się inwestowania to wiesz, że wzrost wartości giełdowej wcale nie musi oznaczać złego lub dobrego zarządzania (te same spółki w pierwszej połowie roku straciły na wartości) Ilość pieniędzy na rynku też ma ogromne znaczenia a akurat tak się składa, że kasy na rynku pojawiło się sporo. Sam wiesz czemu.  

Well, tylko, ze ci sami, którzy teraz wypierają wzrost wartości wtedy jechali po wszystkich twitterach i forach, ze PiS nawet nie zetrze dobrze chrzanu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poszukałem jeszcze o MFW na wiki i znalazłem takie coś:

"W maju 1988 roku były pracownik Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Davison Budhoo, opublikował list otwarty do jego prezesa Michela Camdesusa. W liście tym napisał: „Jaki potwór w nas tkwi, który każe nam posuwać się tak daleko w hańbie i wstydzie, że nie pozwala nam krzyczeć w proteście, jako istotom ludzkim i ludziom posiadającym sumienie? Od dnia dzisiejszego odmawiam zgody na cenzurę, narzuconą przez MFW nad naszą działalnością wobec Trzeciego Świata”[6].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Międzynarodowy_Fundusz_Walutowy#Krytyka_MFW

A pod pozycja "6" na końcu cytatu kryje sie nastepujace dzieło:"

Jak dobija się gospodarkę polską od 1989 roku. List otwarty do prezydenta Lecha Wałęsy"

Mathis Borthner udowadnia, że terapia szokowa i prywatyzacja nigdy nie miały innych celów niż rabunek i przejęcie władzy w krajach wschodu, jak poprzednio w państwach południa, demontaż demokracji i wszelkich form rządów narodowych. Wszystko po to, aby zmusić "ofiary", by same zażądały nowego światowego porządku ekonomicznego, finansowego i maltuzjańskiego, aby wpadły w pułapkę przygotowaną dla nich przez rekinów światowej finansjery.
 
Trzeba będzie przeczytać kiedyś

https://merlin.pl/jak-dobija-sie-gospodarke-polska-od-1989-roku-list-otwarty-do-prezydenta-lecha-walesy-mathis-bortner/1486123/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sewer napisał:

Zapewniam że korwinistą nie jestem natomiast widzę na przykładzie innych krajów że można mniej drenować portfel obywateli a przedsiębiorców nie nazywać złodziejami.

W jaki sposób widzisz te inne kraje? Na podstawie jakichś danych, tego jak prowadziłeś i tu i tam firmę itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackmagic napisał:

Secundo - porównywanie tego do WIG20 w którym też są spółki gdzie większościowym udziałowcem jest skarb państwa to słaba opcja (plus jeszcze w wig20 masz trochę spółek które przez obostrzenia mocno oberwały więc tym bardziej to porównanie jest mało miarodajne)

Co nie zmienia faktu że pozytywny wpływ Sasina jest żaden 

Masz rację. Zauważ, że najbardziej banalna forma analizy technicznej pokazuje, że większość SSP nie dogania nawet wartości indeksu na papierze, który przez pandemię stał się mało miarodajnym punktem odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RappaR napisał:

Polska współczesna to naprawdę jedna z ostatnich ostój prawdziwej, obywatelskiej wolności we współczesnym świecie i zamierzam się nią cieszyć tak długo, jak to tylko możliwe.

 

 

Brzmi to bardzo sztucznie. Bardzo się martwię ze taka pewność w tym zdaniu padła z ust dobrze wykształconego człowieka. W obecnych czasach chwalić klasę rządząca za to co jest ich główna słabością to trzeba jednak mieć spory odchyl od normalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Brzmi to bardzo sztucznie. Bardzo się martwię ze taka pewność w tym zdaniu padła z ust dobrze wykształconego człowieka. W obecnych czasach chwalić klasę rządząca za to co jest ich główna słabością to trzeba jednak mieć spory odchyl od normalności. 

TK, Sasin, Aborcja, Nazizm, Korea Północna, TVP

Repeat.

Ziew

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

TK, Sasin, Aborcja, Nazizm, Korea Północna, TVP

Repeat.

Ziew

 

 

 

 

 

Nie zmieni to mojego odbioru twojego wpisu jakby był niejako zrobiony na zamówienie. Ale bardziej martwi mnie ze nie widzisz w twoim wpisie niczego złego. Moim celem na pewno nie jest zmienić twój światopogląd bo się go po prostu nie da zmienić. Masz prawo do swoich osadów ale serio mnie szokuje tak inna ocena rzeczywistości. Baw się dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Nie zmieni to mojego odbioru twojego wpisu jakby był niejako zrobiony na zamówienie. Ale bardziej martwi mnie ze nie widzisz w twoim wpisie niczego złego. Moim celem na pewno nie jest zmienić twój światopogląd bo się go po prostu nie da zmienić. Masz prawo do swoich osadów ale serio mnie szokuje tak inna ocena rzeczywistości. Baw się dobrze. 

Pis ma większe słabości niż wolności obywatelskie ( teraz jest pandemią, wyjątkową sytuacja, ale przed nią przecież nic się w tej kwestii nie pogorszylo) 

2 godziny temu, polskignom napisał:

Co masz na mysli? 

Może @Sewer uważa że mamy za mało urzędników państwowych? 

image.png.377e33f9e7fac45fc278f1294f563e51.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.