Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Camelus napisał:

Wszystko do momentu aż będziesz miał do czynienia z jakimś przydupasem władzy i będzie was rozsądzał sędzia z nadania jednej właściwej partii.

Ufasz, że w takim 2014, mając konflikt z kimś z rodziny sędziowskiej, byłbyś osadzony absolutnie uczciwie i obiektywnie?

Pytanie z serii tak czy nie.

17 minut temu, Sewer napisał:

Nie, nie zbiedniałem przez ostatnie 5 lat i zawdzięczam to tylko sobie

Oczywiście. Sam wszystko sobie zawdzięczasz.

Absolutnie nikt Ciebie nie karmił, nie pilnował, nie szczepił, nie tworzył formacji porządkowych chroniących przed pedofilami, nie budował szkół dla Ciebie, nie edukował nauczycieli do tych szkół, nie budował chodników do nich, nie tworzył miejsc pracy, rynku zbytu.

Urodziłeś się w syberyjskiej dziczy i wszystko zawdzięczasz sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RappaR napisał:

Absolutnie nikt Ciebie nie karmił, nie pilnował, nie szczepił, nie tworzył formacji porządkowych chroniących przed pedofilami, nie budował szkół dla Ciebie, nie edukował nauczycieli do tych szkół, nie budował chodników do nich, nie tworzył miejsc pracy, rynku zbytu.

I to wszystko PIS? Czy osobiście Kaczyński?

5 minut temu, fluber napisał:

To jest istny geniusz. Tepej propagandy:) 

Sądząc po powyższym chyba faktycznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, WD_czterdzieści napisał:

Ciekawa praca, Kowalski T, Analiza wydatków reklamowych spółek skarbu państwa (SSP) w latach 2015-2019, luty'20.
W skrócie, media, skala reklam i ich źródło, trochę outdooru.

(...)

image.png.cf7d78706b44bf0b555fefe516f1a7fa.png
Zaznaczę tylko, że wnioski badań empirycznych wskazane w ostatnim zacytowanym zdaniu pana Kowalskiego to tylko jego wnioski. Ażebym zaraz nie został sprowadzony do parteru przez niektórych:)

A w 2019 TVP też nie miało rekompensaty z abonamentu? 

https://www.money.pl/gospodarka/tvp-i-polskie-radio-dostana-ponad-miliard-zlotych-rekompensaty-sejm-zdecydowal-6352126085219969a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No pewnie że tylko sobie. A ludzie w Nigrze są biedni bo są leniwi. 

Z mojego pokolenia większość nie mówiła że nie chce żyć w polsce.  Po prostu wyjechali po maturze. 

Chyba nie sugerujesz że mam dziękować obecnej władzy za to że mam pracę? Ambitnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sewer napisał:

Chyba nie sugerujesz że mam dziękować obecnej władzy za to że mam pracę? Ambitnie :D 

Sugeruje zebys zrozumiał że każde pokolenie jest drenowane żeby kolejne pokolenie miało lepiej od nich. 

4 godziny temu, fluber napisał:

Muszę jakimowicza do listy dopisać:) 

Kaczyńskiego i kurskiego też... 

6 minut temu, Sewer napisał:

Chyba nie sugerujesz że mam dziękować obecnej władzy za to że mam pracę? Ambitnie :D 

No i oczywiście powinienes też dostrzec że dzięki władzy dostajesz za swoją pracę więcej niż dostawał Twój odpowiednik 5 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

w chatce, którą sam zbudował!

Oj, śmiechom nie było końca :) 

10 minut temu, fluber napisał:

Sugeruje zebys zrozumiał że każde pokolenie jest drenowane żeby kolejne pokolenie miało lepiej od nich. 

Kaczyńskiego i kurskiego też... 

No i oczywiście powinienes też dostrzec że dzięki władzy dostajesz za swoją pracę więcej niż dostawał Twój odpowiednik 5 lat temu

Trzeba mieć na prawdę MINIMALNE oczekiwania co do władzy w kraju w centrum europy żeby napisać coś takiego ;) 

Fajnie jakbyś napisał co Ci odpowiada w Polsce a co nie czy wszystko jest cacy?

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sebastian napisał:

Te spółki nic nie zyskały, tylko ich wycena giełdowa. Znów sie łapiecie na manipulacje Flubera. Lokaty przynoszą 3% strat rocznie, inwestycje w czasie pandemi stoja, ludzi przerzucili kasę na giełdę więc wycena wzrosła. Te same spółki w 2019 dołowały a przecież też wtedy realizowały wolę PiSu.

Ogólnie to problem z oceną jak idzie spółka państwowym jest głębszy bo raz że są obkładane różnymi podatkami (jak KGHM) dwa zmusza się je do nierentownych upolitycznonych ruchów. Imho wiele spółek radzi sobie dobrze i odnotowały / odnotowałyby gdyby nie konieczność zakupu np. wydawnictw dobre wyniki. Tylko Sasin w niczym tu nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sewer napisał:

 

Trzeba mieć na prawdę MINIMALNE oczekiwania co do władzy w kraju w centrum europy żeby napisać coś takiego ;) 

Fajnie jakbyś napisał co Ci odpowiada w Polsce a co nie czy wszystko jest cacy?

Bogacimy się szybciej niż przeciętny kraj w centrum Europy. Jestem realista i jak jesteśmy powyżej średniej to uważam że jest ok. 

Wyroslem już z etapu dziecięcych marzeń:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

TVN musiałby płacić rocznie prawie 150 milionów złotych podatku.

Masz wryty w głowę obraz nieudolnego Sasina, więc z założenia uznajesz, że jeżeli coś czym kieruje działa sprawnie, to dzieje się to pomimo jego nieudolności:) Choć na zdrowy chłopski rozum fakt, że pracownicy sektora publicznego kierowani przez nieudolnego, jak go nazwałeś gównianego Midasa robią lepszy wynik niż WIG 20 w środku największego kryzysu od lat powinien Ci dać do myślenia:)

Gówniany Midas dał tyle dowodów swojej hujowosci w zarządzaniu że nie ja mam jego zły obraz tylko on sobie stworzył pomnik co od spiżu trwalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackmagic napisał:

Ogólnie to problem z oceną jak idzie spółka państwowym jest głębszy bo raz że są obkładane różnymi podatkami (jak KGHM) dwa zmusza się je do nierentownych upolitycznonych ruchów. Imho wiele spółek radzi sobie dobrze i odnotowały / odnotowałyby gdyby nie konieczność zakupu np. wydawnictw dobre wyniki. Tylko Sasin w niczym tu nie pomógł.

Dostają też zajebiste kontrakty i możliwości zakupowe  i sprzedażowe bez przetargo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Bogacimy się szybciej niż przeciętny kraj w centrum Europy. Jestem realista i jak jesteśmy powyżej średniej to uważam że jest ok. 

Wyroslem już z etapu dziecięcych marzeń:) 

Na czym polegają moje dziecięce marzenia? Ty uważasz nasze bogacenie się za sukces obecnej władzy (czy poprzedniej) a ja za sukces ludzi.Powiem więcej, póki co każda kolejna władza  bardziej w tym przeszkadza niż pomaga.W biznesie ważna jest stabilizacja, czy jest w Polsce pewność tego co będzie jutro, czego potencjalny inwestor może się spodziewać? Moim zdaniem nie.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Prawdę. Dlatego ciężko ocenić jak naprawdę im idzie

Można sprawdzić dane historyczne.
Interwał tygodniowy.

image.png.539504bbd7cd1dabfefe0bef0147b468.png

Cytat

Spolki sasina robią w tym czasie lepszy wynik niż WIG 20 więc sam teraz manipulujesz 

Nie. Nie robią:). Poza okresowymi wybitkami dzięki pożyczkom płynnościowym od PFR.

Chyba, że statystyka kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sewer napisał:

Na czym polegają moje dziecięce marzenia? Ty uważasz nasze bogacenie się za sukces obecnej władzy (czy poprzedniej) a ja za sukces ludzi.Powiem więcej, póki co każda kolejna władza  bardziej w tym przeszkadza niż pomaga.W biznesie ważna jest stabilizacja, czy jest w Polsce pewność tego co będzie jutro, czego potencjalny inwestor może się spodziewać? Moim zdaniem nie.

Gdyby każda kolejna władza bardziej przeszkadzała niż pomagała to by było coraz gorzej a nie coraz lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sewer napisał:

Na czym polegają moje dziecięce marzenia? Ty uważasz nasze bogacenie się za sukces obecnej władzy (czy poprzedniej) a ja za sukces ludzi.Powiem więcej, póki co każda kolejna władza  bardziej w tym przeszkadza niż pomaga.W biznesie ważna jest stabilizacja, czy jest w Polsce pewność tego co będzie jutro, czego potencjalny inwestor może się spodziewać? Moim zdaniem nie.

Na szczęście inwestorzy chyba średnio przejmują się Twoim zdaniem :)

https://www.businessinsider.com/us-news-best-countries-to-invest-in-now-2018-3?IR=T#6-poland-15

https://www.theceomagazine.com/business/finance/countries-invest/

itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.