Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

No jasne że prezesi firm siedzą na stolkach, biorą pensję i nic nie robią:) 

To już Twoja nadinterpretacja  służąca tylko temu by wciągnąć mnie w głupią dyskusję o niczym. I tak w kółeczko.

Kolorowych snów o samorodnych geniuszach biznesu w karocach z dyni wyciągniętych z Pcimiów tego świata przez dobrą sasinowróżkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sewer napisał:

Tak czytam i czytam ten wątek ostatnio i serio nie wiem jak można jeszcze PiSu bronić w jakikolwiek sposób znajdując co raz to nowe usprawiedliwienia dla tej indolencji a już najgorszym argumentem jest że za PO to było dopiero...Tylko jakie to ma teraz znaczenie, robimy źle ale oni też robili więc jest ok.

Najmniejszy spadek PKB w Unii Europejskiej, drugie najmniejsze bezrobocie w Unii Europejskiej, największy wzrost przemysłu w Unii Europejskiej.

My nie usprawiedliwiamy ich indolencji,. My chwalimy ich sukcesy. I po prostu nie chcemy mieć takich nieudaczników partyjnych jak Merkel czy Macrone u władzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

W polska the Times o tym nie wspomnieli bo to raczej totalny margines:) o jakie małe niezależne telewizję może chodzić skoro tvn24 czy discovery robi jakieś 20 milionów rocznie? 

Mamy takie Media że o 70 milionach na wybory wie każdy a o tym że spółki zarządzane przez sasina zwiększyły wartość o 28 miliardów to nikt. Francja czy Czechy też "uderzają" W prywatne Media? To są właśnie takie Media że wbijaja kretynom do lbow że jak muszą zapłacić podatek to są przesladowane a w ogóle to sasin, TVP, 2 miliardy i 70 milionów aż wykuja na pamięć. Niezly odlot

Raczej bym napisał że spółki zyskały pomimo Sasina, który nie bez powodu znany jest jako gówniany Midas 

3 godziny temu, fluber napisał:

Ją chyba też go nie rozumiem. Piszesz o telewizjach z Przychodem z reklam powyżej miliona więc skąd radio wnet w tej kategorii? 

No na pewno jest kulawy. To w końcu dopiero pierwsza roboczą wersja

Jest kulawy nie ze względu że to robocza wersja ale że względu na to że go dyletanci tworza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blackmagic napisał:

Raczej bym napisał że spółki zyskały pomimo Sasina, który nie bez powodu znany jest jako gówniany Midas 

 

Bawi mnie ta retoryka :) PiS wychodzi pomimo, a reszcie mimo najszczerszych chęci nie chce wyjść bez pomimo ;)

Swoją drogą fajny sposób argumentacji - Sasin, nie bo nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, RappaR napisał:

Najmniejszy spadek PKB w Unii Europejskiej

Nie było z czego spadać. 

50 minut temu, RappaR napisał:

, drugie najmniejsze bezrobocie w Unii Europejskiej

Śmieciowe umowy to jest prawie jak bezrobocie.

50 minut temu, RappaR napisał:

 

My nie usprawiedliwiamy ich indolencji,. My chwalimy ich sukcesy. I po prostu nie chcemy mieć takich nieudaczników partyjnych jak Merkel czy Macrone u władzy :)

Rozumiem, kurcze, jakoś nie zauważyłem, żeby Francuzi czy Niemcy przyjeżdżali do Polski myć emerytów i zbierać pomidory na lato. Kurde ale mają nieudaczników, niech im ktoś powie, że żyją w złych warunkach i w złym kraju, bo chyba o tym nie wiedzą.

Edytowane przez Kołczu33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kołczu33 napisał:

Rozumiem, kurcze, jakoś nie zauważyłem, żeby Francuzi czy Niemcy przyjeżdżali do Polski myć emerytów i zbierać pomidory na lato. Kurde ale mają nieudaczników, niech im ktoś powie, że żyją w złych warunkach i w złym kraju, bo chyba o tym nie wiedzą.

Niemcy juz plakali ze nie ma im kto szparagow zbierac.

Emigracja spada.

Serio czas na update tych argumentow. Jestes so 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kołczu33 napisał:

Ja też propsuje, że podmioty państwowe wolą przeksięgowywać kasę zamiast ją wydawać. Przekonałeś mnie, TVP może płacić podatek od połowy przychodu w reklam;)

23 minuty temu, Kołczu33 napisał:

Nie było z czego spadać. 

Nie, wcale. Rok temu chodziliśmy goli po polach i lasach i żywiliśmy się szczawiem i mirabelkami.

24 minuty temu, Kołczu33 napisał:

 

Śmieciowe umowy to jest prawie jak bezrobocie.

A wypłata na śmieciowej umowie i zasiłek dla bezrobotnych to taka sama kwota;)

25 minut temu, Kołczu33 napisał:

 

Rozumiem, kurcze, jakoś nie zauważyłem, żeby Francuzi czy Niemcy przyjeżdżali do Polski myć emerytów i zbierać pomidory na lato. Kurde ale mają nieudaczników, niech im ktoś powie, że żyją w złych warunkach i w złym kraju, bo chyba o tym nie wiedzą.

Jak chcesz oceniać Merkel i Macrona to musisz oceniać ich od punktu, w którym zaczęli swoją pracę:) Przecież różnica między Polską, a Niemcami czy Francją znacząco się zmniejszyła przez ostatnie 5 lat:)

19 minut temu, julekstep napisał:

Niemcy juz plakali ze nie ma im kto szparagow zbierac.

 

Cały czas płaczą:

Cytat

Hodowcy szparagów w Niemczech mają wielki problem ze znalezieniem pracowników sezonowych. Ci, którzy regularnie przyjeżdżali z krajów Europy Środkowej i Wschodniej znajdują obecnie zatrudnienie we własnym kraju. Zdaniem Miriam Adel ze Stowarzyszenia Producentów Szparagów we Frankonii „sytuacja w tym roku jest bardzo trudna”. Producenci w Bawarii znaleźli pracowników sezonowych niemalże w ostatniej chwili. „W ostatnich pięciu latach było coraz gorzej – wyjaśnia Adel. Drastycznie spadła liczba pracowników z Polski. „Jeszcze dziesięć lat temu wyłącznie Polacy pracowali na bawarskich plantacjach szparagów. Dzisiaj są rzadkością – wyjaśnia Miriam Adel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kołczu33 napisał:

Nie było z czego spadać

W Twoim przypadku na pewno :)

 

15 minut temu, Kołczu33 napisał:

Śmieciowe umowy to jest prawie jak bezrobocie

To się dogadaj inaczej z pracodawcą :)

 

16 minut temu, Kołczu33 napisał:

Rozumiem, kurcze, jakoś nie zauważyłem, żeby Francuzi czy Niemcy przyjeżdżali do Polski myć emerytów i zbierać pomidory na lato. Kurde ale mają nieudaczników, niech im ktoś powie, że żyją w złych warunkach i w złym kraju, bo chyba o tym nie wiedzą

Pewnie by im się przydało powiedzieć. Przy okazji nie znam nikogo, kto by jeździł na zachód zbierać pomidory czy wykonywać inne menialne zadania za rządów PiSu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RappaR napisał:

 

Pewnie by im się przydało powiedzieć. Przy okazji nie znam nikogo, kto by jeździł na zachód zbierać pomidory czy wykonywać inne menialne zadania za rządów PiSu :)

W tym momencie to więcej Niemców dojeżdża do pracy za granicą niż Polaków:

Cytat

Miliony ludzi w całej Europie przemierzają kilometrowe odległości, wędrując między domem a miejscem pracy. 2,15 mln dojeżdża za granicę. 214 tys. Polaków i 280 tys. Niemców dojeżdża do pracy za granicę. Dla porównania – w 2002 r. było to zaledwie około 86,5 tys. osób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem dziś rozdarty. Z jednej strony rządem gardzę i widać że te dzbany ani nie mają pojęcia jak działa rynek, ekonomia, relacja producent\sprzedwca-klient i nie mają już skąd czerpać kasy.

Z drugiej ból dupy tvn czy wyborczej I innych antypolskich szczujni to miód na me zimne serce. 

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kołczu33 napisał:

To nie Ty płakałeś wcześniej o ad personam? Ja o swoje zarobki się nie martwię. Rozumiem, że wam wystarczy dać michę i  piekła nie ma. 

I reakcji nie było :)

zresztą czy jest coś obraźliwego w porównaniu Ciebie do Polski? :)

 

2 minuty temu, blackmagic napisał:

Ty się dobrze czujesz? Przecież Sasin odpowiada m.in. za Ostrołękę czy cpk...

To już Sasin odpowiada za Ostrołękę i CPK, a chwilę temu nie odpowiadał za nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

 

Skoro jest tak źle to czemu jest tak dobrze? Zbiedniales przez ostatnie 5 lat? Twoja rodzina? Twoi znajomi? 

odrzucając czynniki ekonomiczne , to do jakiej granicy musi Twoim zdaniem dojść PiS aby zapaliła się lampeczka/alert - ups, my nie demokraty ale autokracja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kołczu33 napisał:

To nie Ty płakałeś wcześniej o ad personam? Ja o swoje zarobki się nie martwię. Rozumiem, że wam wystarczy dać michę i  piekła nie ma. 

Jak to jest możliwe że po 5 latach rządów takiej zarazy nie martwisz się o zarobki? :)

2 minuty temu, Koelner napisał:

odrzucając czynniki ekonomiczne , to do jakiej granicy musi Twoim zdaniem dojść PiS aby zapaliła się lampeczka/alert - ups, my nie demokraty ale autokracja ?

Jak wybory zaczną być falszowane:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.