Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jack napisał:

Co najwyżej zarządza kolejką stołkową. A i to raczej nie autonomicznie. 

Nom, niekompetenty sasin zarządza kolejka niekompetentnych wójtów z pcimia bez kwalifikacji a spółki notują rekordowe wyniki same z siebie;) wszystko się zgadza  prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Mam nadzieję, że będzie reakcja moderatorów chyba że właśnie Ely3 pokazuje, że tylko jedna strona może obrażać 

Ha, ha, ha co cię tak obraża? Porównanie twoich argumentów do argumentów eksperta TVP? Dziwne. Powinieneś być dumny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eld napisał:

Problem w tym Fluber, że to nie tylko o telewizję chodzi, a o radia, kina, portale internetowe, gazety codzienne, tygodniki, czy nawet właścicieli bilboardów. O ile Ci więksi przetrwają, o tyle liczyć się trzeba z tym, że mniejsze redakcje po prostu tego nie udźwigną gdzie 100% ich przychodu to reklamy i upadną. 

Jako przykład podam tą redakcję: https://www.urania.edu.pl/. Ok, oni mają jeszcze przychody z gadżetów, ale wydają wersję papierową. Interesuję się Astronomią, więc od czasu do czasu ich kupię. Ilu takich jak ja jest w Polsce którzy gapią się w niebo i ich to interesuje? No pewnie będzie na tyle, że ten 1 mln PLN przychodu robią ( taki ma być próg ), a tu nagle cyk - podatek i niczemu, oraz nikomu nie angażujące się w nic gazetę wymiecie mi z kiosków bo oni jadą naprawdę "po kosztach" z racji bardzo wąskiej grupy odbiorców. 

Tyle, że na ten moment wygląda na to, że Rządzący nie bardzo przemyśleli co robią. Nie znam dokładnie historii, bo generalnie całą politykę mam w zadzie, ale na Węgrzech próbowano coś takiego wprowadzić dla google. Google poszedł do TSUE, wygrał i taki wuj z dodatkowego podatku. 

Dla gazet próg wynosi 15 milionów przychodu z reklam rocznie, więc tutaj jest raczej ok ustawiony.

 

15 minut temu, jack napisał:

Ha, ha, ha co cię tak obraża? Porównanie twoich argumentów do argumentów eksperta TVP? Dziwne. Powinieneś być dumny. 

 

To nie są przecież argumenty, tylko jedyny logiczny wniosek z obrazu, jaki masz w głowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Nom, niekompetenty sasin zarządza kolejka niekompetentnych wójtów z pcimia bez kwalifikacji a spółki notują rekordowe wyniki same z siebie;) wszystko się zgadza  prawda? ;)

Serio sądzisz, że karuzela kilkunastu kolejnych prezesów nominatów w spółce skarbu państwa może być dla niej wartością dodaną? Czy raczej jest to dowód na to, że spółki ciągną na kadrze średniego szczebla nie zważając na geniuszy nominowanych przez partię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jack napisał:

Serio sądzisz, że karuzela kilkunastu kolejnych prezesów nominatów w spółce skarbu państwa może być dla niej wartością dodaną? Czy raczej jest to dowód na to, że spółki ciągną na kadrze średniego szczebla nie zważając na geniuszy nominowanych przez partię. 

Jeżeli chodzi o mnie, to uważam, że chociaż zmieniają się nazwiska, to niezależnie od nazwiska, które aktualnie tam wsadzili, jego jedynym zadaniem jest pilnowanie realizacji polityki prowadzonej przez PIS, czego efektem są takie, a nie inne wyniki.

Twoje wyjaśnienie, że kadra średniego szczebla pracuje lepiej i osiąga lepsze wyniki wtedy, kiedy wygrywa wybory PIS, a gorzej kiedy wygrywa PO, ale jest to tylko przypadek jest całkiem zabawny:) Efekt wyparcia:)

17 minut temu, lorak napisał:

przed chwilą polajkowałeś post, w którym Fluber innych nazywa kretynami. gg, wp!

Wolałbyś zostać nazwany kretynem, czy jakimowiczem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

przed chwilą polajkowałeś post, w którym Fluber innych nazywa kretynami. gg, wp!

Ale nikogo konkretnie, tak można, co pokazują posty Vasqueza i Artlana.

 

9 minut temu, jack napisał:

Ha, ha, ha co cię tak obraża? Porównanie twoich argumentów do argumentów eksperta TVP? Dziwne. Powinieneś być dumny. 

 

Poczekam na deklaracje moda, że tak można :) wtedy się wypowiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Jeżeli chodzi o mnie, to uważam, że chociaż zmieniają się nazwiska, to niezależnie od nazwiska, które aktualnie tam wsadzili, jego jedynym zadaniem jest pilnowanie realizacji polityki prowadzonej przez PIS, czego efektem są takie, a nie inne wyniki.

Twoje wyjaśnienie, że kadra średniego szczebla pracuje lepiej i osiąga lepsze wyniki wtedy, kiedy wygrywa wybory PIS, a gorzej kiedy wygrywa PO, ale jest to tylko przypadek jest całkiem zabawny:) Efekt wyparcia:)

No właśnie w tym jest problem, że Tobie się wydaje, że taki prezes nominat przychodzi do firmy i ma realny wpływ na to co dzieje się w firmie. Otóż jeśli jest głupi to ma i wtedy zwalnia z reguły stołek ale jeśli ma trochę instynktu to siedzi cicho, bierze prezesowską pensje i daje firmie płynąć dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, RappaR napisał:

Czyli rodzinka i nepotyzm od PiSu są lepsi w zarządzaniu firmami państwowymi od ekspertów z PO. Cóż za niespodzianka 😁

Te 28 mld to wzrost wartości giełdowej. Ponieważ uczysz się inwestowania to wiesz, że wzrost wartości giełdowej wcale nie musi oznaczać złego lub dobrego zarządzania (te same spółki w pierwszej połowie roku straciły na wartości) Ilość pieniędzy na rynku też ma ogromne znaczenia a akurat tak się składa, że kasy na rynku pojawiło się sporo. Sam wiesz czemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

 Dopiero teraz od niedawna zrobili zwrot o 180 stopni w stosunku do tego co gadali wcześniej przez 30 lat. Skoro oni w końcu zmądrzeli to mam nadzieje ze stanie się tak również z tymi który uznają ich za autorytet.

 

Od kiedy dokładnie ? Podaj cezurę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

Od kiedy dokładnie ? Podaj cezurę :) 

Nie wiem od kiedy dokładnie, pamiętam ze pierwsze 500+ krytykowali, a już gdy pojawił się pomysł rozszerzenia o 500+ na pierwsze dziecko to wtedy pochwalili ze to będzie wsparcie dla dalszego wzrostu PKB. No ale nie chce mi sie szukac artykułów, wiem ze gdzieś o tej zmianie pisałem, mozliwe ze na tym forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jack napisał:

No właśnie w tym jest problem, że Tobie się wydaje, że taki prezes nominat przychodzi do firmy i ma realny wpływ na to co dzieje się w firmie. Otóż jeśli jest głupi to ma i wtedy zwalnia z reguły stołek ale jeśli ma trochę instynktu to siedzi cicho, bierze prezesowską pensje i daje firmie płynąć dalej. 

No jasne że prezesi firm siedzą na stolkach, biorą pensję i nic nie robią:) 

5 minut temu, Sewer napisał:

Tak czytam i czytam ten wątek ostatnio i serio nie wiem jak można jeszcze PiSu bronić w jakikolwiek sposób znajdując co raz to nowe usprawiedliwienia dla tej indolencji a już najgorszym argumentem jest że za PO to było dopiero...Tylko jakie to ma teraz znaczenie, robimy źle ale oni też robili więc jest ok.

Skoro jest tak źle to czemu jest tak dobrze? Zbiedniales przez ostatnie 5 lat? Twoja rodzina? Twoi znajomi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.