Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, julekstep napisał:

W sensie ze uzywanie przez rzad policji do rozpedzania nielegalnych protestow zle swiadczy o rzadzie?

Jarek powinien sam tam pojsc i ich poprosic o pojscie do domu!

ale wiesz ze dzien pozniej juz byly ujecia z innego kata pokazujace ze tam nie bylo demolowania Empiku?

Podpalenia mieszkania też nie było 

Płonął pustostan 

Poza tym kto decyduje o tym czy protest jest legalny czy nie?

 

Rząd? Ten sam, który przyklaskuje nielegalnemu przemarszowi środowisk prawicowych?

Żaden antyrządowy protest dla rządu nie będzie legalny, to chyba oczywiste

 

1 godzinę temu, fluber napisał:

I jednocześnie masz tu @Cardi który wprost narzeka ze narodowców napierdalano a strajk kobiet jest nietykalny. Gdzie jest prawda? :)

Średnio się tym interesowałem, ale poproszę o ujęcia z 11.11.2020 najlepiej filmy z kamer miejskich jak policja tłucze narodowców pałami 

Nawet z kamery na rondzie widać jak kordon policji wchodzi od nowego światu, czeka aż narodowcy odejdą od wejścia z szyldem empik i dopiero zabezpieczają teren

2 godziny temu, polskignom napisał:

Ale czekaj czekaj, policja ma nie ogarniać tłumów? Z tego co wiem, to zawsze ogarnia, czy to jest marsz niepodległości, czy mecz III ligi w gale czy demokratyczne wyjście na spacer...coś sie zmieniło ostatnio?

Sugerujesz że to co zrobiła policja tym kilkunastu osobom jest tożsame z tym czego nie robiła kiedy atakowane były budynki?

Macierewicz zaraz po "spacerze" też twierdził że policja prowokowała i że dzielni polscy chłopcy bronili niepodległości i swoją postawą udowadniali że Polska przetrwa

1 godzinę temu, polskignom napisał:

A tak sfojo drogo to gdzie jest UE i praworządność? Robią we Francji państwo quasi policyjne i cisza :( 

zeby się nie okazało, ze na koniec to nikt nic nie dostanie i nikt nic nie wpłaci do tego budżetu, ha ha!

Rozumiem że twierdzisz iż Polska nie zyskała na wejściu do unii. Rozumiem że wg ciebie to jak rozwinęły się różne gałęzie przemysłu, eksport import, otworzyły się rynki pracy nie wpłynęło pozytywnie na rozwój naszego kraju.

Spoko, mogę z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, josephnba napisał:

Podpalenia mieszkania też nie było 

Płonął pustostan 

Podejrzany o to jest w areszcie i grozi mu 8 lat więzienia.

'Organizatorom' afaik nikt jeszcze sprawy nie wytoczył - ale jeśli uważasz że organizatorzy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności w tej sprawie to tym bardziej sam powinieneś to złożyć odpowiedni wniosek do prokuratury. 

35 minut temu, josephnba napisał:

Poza tym kto decyduje o tym czy protest jest legalny czy nie?

gmina lub centrum zarządzania kryzysowego, dodatkowo można zorganizować 'zgromadzenie spontaniczne' - ale imho Strajki Kobiet tego nie spełniają (mogę się mylić, nie jestem prawnikiem) - swoją drogą bardzo ciekawe że takie 'zgromadzenia spontaniczne' zostały pierwszy raz dopuszczone na podstawie ustawy która weszła w życie...10 dni przed wyborami parlamentarnymi w 2015 (kto by się spodziewał :))

35 minut temu, josephnba napisał:

Rząd? Ten sam, który przyklaskuje nielegalnemu przemarszowi środowisk prawicowych?

W jakiś sposób wzbudza to moją sympatię do rządu, że antypisy z jednej strony krzyczą na PiS że jest faszystowski i wspiera nazistów a antypisy ze strony przeciwnej krzyczą na PiS że jest prożydowski i wspiera lewactwo ❤️

35 minut temu, josephnba napisał:

Żaden antyrządowy protest dla rządu nie będzie legalny, to chyba oczywiste

I pewnie dlatego mieliśmy masę legalnych protestów KODu czy innych ObywateliRP no i co i rusz w naszym KATOTALIBANIE mamy legalne marsze LGBT

ma to sens! ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

Rozumiem że twierdzisz iż Polska nie zyskała na wejściu do unii. Rozumiem że wg ciebie to jak rozwinęły się różne gałęzie przemysłu, eksport import, otworzyły się rynki pracy nie wpłynęło pozytywnie na rozwój naszego kraju.

Spoko, mogę z tym żyć.

Nigdzie tak nie stwierdziłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to marsz niepodległości też był nielegalny, miała być przejażdżka .

Policja nie interweniowała, nie nawoływała (lub ja to przeoczyłem, jeśli tak poprawcie mnie) do rozejścia się ludziom, którzy "spontanicznie" poszli na spacer z racami i innym sprzętem.

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, polskignom napisał:

A tak sfojo drogo to gdzie jest UE i praworządność? Robią we Francji państwo quasi policyjne i cisza :( 

zeby się nie okazało, ze na koniec to nikt nic nie dostanie i nikt nic nie wpłaci do tego budżetu, ha ha!

To News z 24.11 - 5 dni temu https://tvn24.pl/swiat/francja-komisja-europejska-o-kontrowersyjnej-ustawie-o-bezpieczenstwie-4758892

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, josephnba napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to marsz niepodległości też był nielegalny, miała być przejażdżka .

Policja nie interweniowała, nie nawoływała (lub ja to przeoczyłem, jeśli tak poprawcie mnie) do rozejścia się ludziom, którzy "spontanicznie" poszli na spacer z racami i innym sprzętem.

Przeoczyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to marsz niepodległości też był nielegalny, miała być przejażdżka .

Policja nie interweniowała, nie nawoływała (lub ja to przeoczyłem, jeśli tak poprawcie mnie) do rozejścia się ludziom, którzy "spontanicznie" poszli na spacer z racami i innym sprzętem.

Jednym z głównych zarzutów do policji było zablokowanie przejazdu i nakaz porzucenia środków transportu i dalsza podróż pieszo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Jednym z głównych zarzutów do policji było zablokowanie przejazdu i nakaz porzucenia środków transportu i dalsza podróż pieszo. 

Serio? 🤣🤣🤣

Wciąż, to nie uprawniało narodowców do burd i podpaleń.

No ale rozumiem, flaga tęczowa działa na nich jak zapalnik. Wybaczam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

dzięki że zwracasz uwagę na to jak łagodnieje nam policja w Polsce (ale Ty nie miałeś być PRZECIWKO PiSowi? 🤔)

w 2014 to by ją jeszcze pobili :) 

Możesz heheszkowac ale po tym zdjęciu pan i jego przełożony powinien dzisiaj zakończyć karierę w policji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:

Możesz heheszkowac ale po tym zdjęciu pan i jego przełożony powinien dzisiaj zakończyć karierę w policji. 

Wiplerowi (który nie robił wtedy nic nielegalno - w przeciwieństwie do Nowackiej, która na nielegalnym proteście utrudniała pracę policji, biorąc udział w przepychankach - co widać lepiej na filmiku) dowalili 10 tysi grzywny, pól roku w zawieszeniu i nakaz przeprosin za to że dostał gazem i pięścią, więc teges...

tak - będę sobie dalej heheszkować :) 

2 minuty temu, fluber napisał:

Czemu jego przełożony??? 

czemu tylko

zaraz będą wnioski o zwolnienie z pracy jego żony i wyrzucenie dzieci ze szkoły ❤️

5 minut temu, quevas napisał:

...

szanuję prośby osób, które nie chcą czytać Twoich wpisów 😘 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

Wiplerowi (który nie robił wtedy nic nielegalno - w przeciwieństwie do Nowackiej, która na nielegalnym proteście utrudniała pracę policji, biorąc udział w przepychankach - co widać lepiej na filmiku) dowalili 10 tysi grzywny, pól roku w zawieszeniu i nakaz przeprosin za to że dostał gazem i pięścią, więc teges...

Niestety kłamiesz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał:

Wipler zrobił „nic nielegalnego” i za to dostał „gazem , pięścią” o 4 rano na Mazowieckiej w Warszawie jest kłamstwem   . Żadne stronki oraz memy czy gifki nie sheheszkują tego , że kłamiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.